Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bardzo wolny internet..
Autor Wiadomość
Uruk 
easy master

Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 32
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23-12-2009, 15:04   Bardzo wolny internet..

Mam od paru dni problem, predkosc mojego internetu jest wręcz żenująca, a do tego co jakiś czas internet znika na 20-30 sekund. Odłączałem router itp ale dalej to samo. Powinienem mieć łącze 20/2.

 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23-12-2009, 15:12   

Cytat:
a do tego co jakiś czas internet znika na 20-30 sekund.

Zobacz jak wtedy wygląda sygnał na stronie diagnostycznej modemu (zwłaszcza SNR)

Możliwe że coś nie tak z kablami na osiedlu albo ktoś zakłóca.
  marekd@jabberpl.org
 
Uruk 
easy master

Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 32
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23-12-2009, 15:26   

Wygląda to tak:
 
 
-skasowany-
[Usunięty]

Wysłany: 23-12-2009, 15:31   

-skasowany-
 
 
Uruk 
easy master

Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 32
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23-12-2009, 16:31   

Wysłałem ID na PW.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23-12-2009, 19:53   

To jest screen w momencie kiedy działało dobrze czy w momencie jak była przerwa ?

Bo coś mi się wydaje że momencie jego robienia działało dobrze.
  marekd@jabberpl.org
 
Uruk 
easy master

Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 32
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23-12-2009, 20:33   

Marek napisał/a:
To jest screen w momencie kiedy działało dobrze czy w momencie jak była przerwa ?

Bo coś mi się wydaje że momencie jego robienia działało dobrze.

Tak, w tym momencie chodził normalnie ale prędkość jest cały czas taka jak na wyniku testu prędkości z pierwszego posta. Na infolinii sekretarka mówi ze są problemy z internetem, ale słyszę to już od 11..

[ Dodano: 25-12-2009, 21:34 ]
Udało mi się zrobić screena jak przerwało.
 
 
wl.przemek 
light master


Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 93
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28-12-2009, 22:08   

Witam.
Moj problem dotyczy bardzo wolnego internetu. Gdyż przechodziłem z 2 Mb/s na 10 Mb/s to gościu z UPC polecił mi stronkę speedtest.net do sprawdzenia prędkości int i wtedy wyniki oscylowały w granicach 8 do 9 Mb/s Download i 1Mb/s Upload (oczywiście jeżeli ta forma sprawdzania prędkości jest wiarygodna- ale jeżeli wtedy takie wyniki były to widziałem z jaka prędkością otwierały się strony www i do jakich prędkości dochodziło w torrentach). Od jakiegoś czasu coś się spieprzyło (delikatnie mówiąc ) po pierwsze zauważyłem ze otwieranie stron jet strasznie powolne i już nie wspomnę o ściąganiu z torrentow ! wiec po sprawdzeniu właśnie speedtestem wyniki są tragiczne i wahają się rożnie ale według mnie jest 1/3 tego co powinna być ( zrzut ekranu załączony poniżej w pliku .jpg).
Pisałem do UPC już nie wspomnę ze dodzwonić się do serwisu na infolinie graniczy z CUDEM !!! wiec forma elektroniczna przedstawiłem sprawę, oni odpisali ze według nich ze strony technicznej jest ok i udostępniają 10 Mb/s ... po którymś tam e mailu poprosiłem ich o udowodnienie mi ze korzystam właśnie z 10 Mb/s, zlecili mi żebym wysłał im zrzuty z jakiegoś programiku, który mi polecili nie wiem o co w nim chodzi :) i prędkości z jakimi ściągam pliki z jakich tam serwerów podanych przez nich i.... CISZA do dzisiaj !!!
Moze ktoś jest w stanie mi pomóc i doradzić bo już nie mam siły na nich a chciałbym po prostu korzystać z pakietu za jaki przecież place :!: :!: :!:

speed ok 22.JPG
Plik ściągnięto 452 raz(y) 42,78 KB

speed 22.JPG
zrzut ok godz 22
Plik ściągnięto 408 raz(y) 44,09 KB

_________________
 
 
 
pink 
easy master

Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 36
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28-12-2009, 23:44   potwierdzam - od chyba ponad tygodnia wolno chodzi net

Gdańsk Ujeścisko : mam internet Sprint 5Mb/s i zauważyłem ze od coś koło tygodnia ze strony internetowe i ogólnie internet wolno chodzi
jak odpalam firefoksa lub operę z jakąś stronką np www.onet.pl to ładuje się kilkanascie sekud a czasami zwisa i trzeba odświeżyć strone wtedy się wolno ładuje...

dzisiaj sprawdziłem łącza i takie sa wyniki :










wcześniej jak wszystko śmigało to wskazany transfer był bliski 5Mb/s


- spróbowałem jeszcze zaciągnąć plik 256 MB z ftp://ftp.atman.pl/
i tutaj teraz (godz 23.30) transfer jest w granicach 250-350 KB/s
- sprawdziłem jeszcze pobranie pliku z strony http://noc.gts.pl/
i tutaj transfer jest w granicach 150-250 KB/s

czy ktoś wie co się dzieje i dlaczego tak strony internetowe chodzą wolno ?

sprawdziłem jeszcze to :
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 29-12-2009, 01:31   

pink napisał/a:
jak odpalam firefoksa lub operę z jakąś stronką np www.onet.pl to ładuje się kilkanascie sekud a czasami zwisa i trzeba odświeżyć strone wtedy się wolno ładuje...


Zmień serwery DNS:
http://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=2679
Dla Trójmiasta i okolic polecam te z TASK-u.
 
 
pink 
easy master

Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 36
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-12-2009, 07:55   

KeFaS napisał/a:
pink napisał/a:
jak odpalam firefoksa lub operę z jakąś stronką np www.onet.pl to ładuje się kilkanascie sekud a czasami zwisa i trzeba odświeżyć strone wtedy się wolno ładuje...


Zmień serwery DNS:
http://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=2679
Dla Trójmiasta i okolic polecam te z TASK-u.


witam

wpisałem w xp serwer DNS Z TASK dla Trójmiasta / 153.19.1.254 /153.19.250.100/ - nic to nie dało - nadal stronki się wolno ładują i trzeba często odświeżyć aby się strona cała załadowała.

test łącza obecnie to :



moim zdaniem to nie wina DNS ale jest problem z łączem, wcześniej download był wyższy i miał zawsze około 4,8 Mb/s a teraz jest znacznie niższy i wszystko idzie wolno

:sad:
 
 
xawery 
Klikacz

Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 13
Wysłany: 29-12-2009, 08:25   Kolejny

Witajcie,
Niestety ale jestem kolejnym, który potwierdza znaczące spowolnienie dostępu do internetu via chello. Podobnie jak wielu tutaj obecnych jestem z Gdańska i problemy te wystąpiły kilka tygodni temu. Posiadam łącze Fiber Power 8 i rzeczywiście transfer pojedynczego pliku spadł do ~250kB/s niezależnie od serwera, nawet z task.gda.pl, a ten serwer nikt o przycinanie łącza nie podejrzewa chyba. Podkreślam tutaj słowo niezależnie, gdyż pracując na uczelni mam dostęp do tamtejszych komputerów i możliwość porównania. Speedtest.net pokazuje uparcie download na poziomie 1mbps !!!

Naprawdę nie rozumiem mydlenia oczu przez niektórych tutaj użytkowników, że problem tkwi albo w modemie, albo w limicie uploadu samego serwera. Nie wiem w jaki sposób chcą oni wytłumaczyć tylu użytkowników na raz zgłaszających ten sam problem.

Dla mnie sprawa spowolnienia jest jasna: albo UPC odnotowało awarię, do której nie chce się przyznać, albo działanie jest celowe, aby odciążyć łącza. Szczerze wierzę w tę drugą opcję, biorąc pod uwagę upór UPC aby sprawę bagatelizować. Zasłanianie się bezczelnie tym, że gwarantują tylko maksymalny transfer a nie aktualny jest już po prostu chamskie kiedy maksymalny transfer jest w ogóle nieosiągalny!

Do mieszkańców Gdańska mam jedną prośbę. Czy moglibyście polecić jakąś alternatywę do UPC/Netia/TPSA ? Umowę z UPC mogę zerwać w każdej chwili i jestem tego bardzo bliski.

Pozdrawiam.
_________________
 
 
pink 
easy master

Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 36
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-12-2009, 17:39   wyjasnienia od Ogólnopolskiego Biura Obsługi Klienta:

dzisaj rano zadzwoniłem do Ogólnopolskiego Biura Obsługi Klienta: 324 94 94 80
i po sprawdzeniu ze wszystko na łączach jest ok ..... :lol:
i mojej uwadze ze chyba nie jest tak ok bo moje transfery downolad ostatnio bardzo spadły co moge udowodnoć i internet mi muli i ze wiem ze w Gdańsku wiele osob ma ten problem uzyskałem odpowiedź :

"w gdańsku faktycznie wystepuje taki problem, wiedzą o nim ale poprawa nastąpi dopiero w drugiej połowie stycznia 2010..."

przynajmniej nikt mi nie ściemniał że mam wszystko jest ok :)

czyli nic sie nie da teraz zrobić trzeba czekać do końca stycznia ???

a tutaj mój aktualny downolad :sad: :cry: a mam podobno umowę na Sprint 5Mb/s....

 
 
Uruk 
easy master

Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 32
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-12-2009, 20:36   

Wczoraj dzwoniłem i powiedzieli mi, ze do polowy stycznia powinni naprawić. CePeU tez potwierdził.
 
 
xawery 
Klikacz

Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 13
Wysłany: 29-12-2009, 21:41   

Super. Zatem czekamy.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: