Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zmienne IP
Autor Wiadomość
VRx 
classic master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 282
Wysłany: 28-06-2005, 06:52   

Witam na forum (to mój pierwszy post)
Co do adresu IP to ja bym był za stałym IPkiem, szczególnie w takich przypadkach jak się narozrabia. Wiadomo ja narozrabiałem to ja ponoszę konsekwencje, a nie ktoś kto może za chwile otrzymać moje IP. Wiem, że jeśli dostane gdzieś bana to na niego zasłużyłem. Z drugiej strony, ja nie chciałbym mieć IP po kimś kto właśnie został gdzieś zablokowany.
Mając stałe IP każdy by "o nie" dbał.

A propos zmiany IP to zauważyłem że w Windowsie przy połaczeniu Ethernet można spróbować w ten sposób: >Połaczenia sieciowe> Wyłaczamy połaczenie do którego mamy podpięte chello... następnie wyłaczamy modem kablowy z gniazdka na kilkanaście sekund... uruchamiamy ponownie > Połaczenie sieciowe > Uruchamiamy połaczenie na którym mamy chello.
Ostatnio coś robiłem przy kompie i po takiej operacji dość często otrzymywałem nowe IP.
 
 
VRx 
classic master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 282
Wysłany: 28-06-2005, 10:32   

Chyba niezbyt mnie zrozumiałeś - przecież jedno drugiego nie wyklucza, bo ja nie pisałem o tym, że raz wole tak a raz inaczej. Zarówno zmienne jak i stałe IP ma swoje zalety. Ja wolałbym stałe, bo nie zależy mi na tym aby sie ukrywać, tzn. nie latam po chatach i nie zbieram banów.
W drugim akapicie napisałem jak można spróbować wymusić zmiane IP, jeśli już ktoś tego potrzebuje.
 
 
unknown 
Klikacz


Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 17
Wysłany: 29-06-2005, 09:33   

jawoks napisał/a:
najprościej jest zmienić mac karty

ale jest jeszcze mac modemu,wiec nawet jesli zmienisz mac karty to serwer DHCP i tak moze cie rozpoznac...
 
 
Anna 
Jr Admin



Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 23 Lis 2004
Posty: 317
Skąd: z dyrekcji
Wysłany: 30-06-2005, 09:53   

unknown napisał/a:
ale jest jeszcze mac modemu,wiec nawet jesli zmienisz mac karty to serwer DHCP i tak moze cie rozpoznac...

To nie szkodzi.
Jednoznaczna identyfikacja użytkownika w systemie składa się z dwóch kluczy naraz: MAC adresu modemu oraz MAC adresu karty - jeśli jeden z adresów ulegnie zmianie, zmieni sie też identyfikator uzytkownika w systemie.


pozdrawiam
LadyRoot
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 30-06-2005, 11:04   

LadyRoot napisał/a:
Jednoznaczna identyfikacja użytkownika w systemie składa się z dwóch kluczy naraz: MAC adresu modemu oraz MAC adresu karty - jeśli jeden z adresów ulegnie zmianie, zmieni sie też identyfikator uzytkownika w systemie.

Zmień sobie MAC-a sieciówki i sprawdź to...
 
 
Pospalbym 
Klikacz


Dołączył: 01 Lip 2005
Posty: 4
Skąd: z internetu
Wysłany: 01-07-2005, 02:42   

Witam !
Od 2 lat przydzielane mi jest jedno ip.Wszystkie próby zmiany adresu zwykle kończą się fiaskiem. Przeszukałem kilkanaście for i na kazdym z nich temat "jak zmienić ip w chello" kończy się na: Wyłączyć modem na 2 3 dni ..... tyle że ja wyłączam go nawet na 4 i ip zostaje to samo. Kiedyś dzwoniłem do chello i raz udało wyciągnąć od technika informacje typu:
Cytat:
Dzierzawa przydzielana jest na ok 48 godzin sprawdź o której godzinie w danym dnu kończy się dzierżawa i odłącz modem z sieci na 15 minut przed końcem czasu

Niestety :( za każdym razem kiedy restartuje koompa dzierzawa przydzielana jest na nowo z godziną uruchomienia ponownego komputera :( :(

Z modemem komp podłączony jest za pośrednictwem USB

Przeczytałem temat od począdku do końca i nadal nie widze sensownego rozwiązania tego problemu Może ktoś by to w skrócie napisał (uzasadniając) czy jest w końcu możliwość sensownym sposobem (pomijając czekanie jednego dwóch trzech dni) zmienienie numeru ip w chello :?: :?: Jeżeli tak to proszę o odpowedź

z góry Dziekuje i Pozdrawiam Marek :arrow:
 
 
VRx 
classic master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2005
Posty: 282
Wysłany: 01-07-2005, 08:57   

Pospalbym napisał/a:
Z modemem komp podłączony jest za pośrednictwem USB

W takiej sytuacji spróbuj podpiąć modem do kompa przez sieciówkę. To już chyba było nawet wymieniane jako jeden ze sposobów.
 
 
LoHinVar 
light master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 108
Skąd: Warszawa-Piaseczno
Wysłany: 01-07-2005, 10:50   

Należy dodatkow zaznaczyć, że wyłączyć modem to znaczy odłączyć go od zasilania z gniazdka, na pare dni.
 
 
 
Pospalbym 
Klikacz


Dołączył: 01 Lip 2005
Posty: 4
Skąd: z internetu
Wysłany: 01-07-2005, 12:40   

VRx napisał/a:
W takiej sytuacji spróbuj podpiąć modem do kompa przez sieciówkę. To już chyba było nawet wymieniane jako jeden ze sposobów.

Nie mam sieciówki czyli wynika z tego że moja sutuacja jest beznadziejna :? Wim również że chodzi o wyłączenie modemu z gniazdka .
Ok skoro wszystkie metody zostały już wyczerpane to może istnieje jakiś program (sposób) do ukrywania numeru ip.

Miałem kiedyś taki ale po ukryciu numeru nie miałem dostępu do internetu.. tak więc czy istnieje program który ukryje moje ip w chello i będe mógł bezproblemowo korzystać z sieci :?: :?:
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-07-2005, 13:02   

Cytat:
Nie mam sieciówki czyli wynika z tego że moja sutuacja jest beznadziejna

Nie przesadzaj karta sieciowa to wydatek rzędu 15zł

Cytat:
może istnieje jakiś program (sposób) do ukrywania numeru ip.
Miałem kiedyś taki ale po ukryciu numeru nie miałem dostępu do internetu.. tak więc czy istnieje program który ukryje moje ip w chello i będe mógł bezproblemowo korzystać z sieci

Numeru ip nie można ukryć programem, można conajwyżej połączyć się przez jakiegoś pośrednika wówczas będzie widoczne ip pośrednika a nie twoje (jeśli chodzi o www to wystarczy anonimowe proxy, do innych usług potrzebna będzie jakaś inna osoba która zgodzi się tunelować twoje połączenia czyli robić za pośrednika)
  marekd@jabberpl.org
 
antoni555 
classic master


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 265
Skąd: Warszawa - Mokotów
Wysłany: 01-07-2005, 13:04   

Pospalbym napisał/a:
Miałem kiedyś taki ale po ukryciu numeru nie miałem dostępu do internetu.. tak więc czy istnieje program który ukryje moje ip w chello i będe mógł bezproblemowo korzystać z sieci


http://www.v7soft.net/ - może coś takiego cię zainteresuje?
_________________
 
 
 
Pospalbym 
Klikacz


Dołączył: 01 Lip 2005
Posty: 4
Skąd: z internetu
Wysłany: 01-07-2005, 13:30   

Już to właśnie przetestowałem owszem za każdym razem inne ale komp net mi chodzi jak by nie chciał Myśle ze metoda dobra na raz :D który lepszy platinium czy zwykły :lol: :lol:
 
 
antoni555 
classic master


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 265
Skąd: Warszawa - Mokotów
Wysłany: 01-07-2005, 13:48   

Luknij w PW...
_________________
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-07-2005, 13:50   

Antoni, Pospalbym kombinujecie jak koń pod górkę ten program ustawia tylko anonimowe proxy gdzieś na końcu świata (dlatego tak wolno działa).
Wejdź na przykład na http://www.proxy4free.com (jest to pierwszy link z google ale wygląda w miarę sensownie) i wybierz sobie kilka anonimowych proxy które leżą gdzieś blisko a następnie sprawdź które najszybciej działa. Jak nie lubisz robić tego ręcznie to jest specjalny plugin do firefoxa nazywa się SwitchProxy Tool
  marekd@jabberpl.org
 
antoni555 
classic master


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 265
Skąd: Warszawa - Mokotów
Wysłany: 01-07-2005, 13:57   

Hehhh Marku... Każdy kombinuje jak może i potrafi, nie mniej jednak dziękuję za link i wyjaśnienie...
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: