Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co znowu z tym chello?! (część 2)
Autor Wiadomość
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 04-05-2017, 20:41   

Atlas334 napisał/a:
@KOCUREK1970 - Ty masz 10ms opóźnień na Compal CH7465LG?

Nie - to jest z czasów, kiedy miałem jeszcze Ubee w trybie mostu z własnym routerem.

Ale postaram się zrobić ten test ponownie z Compalem i wstawię to do mojej stopki.
_________________
 
 
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 04-05-2017, 20:43   

omufo napisał/a:
Praktycznie non stop mam pełne 250/20, na pingi nie narzekam,

Po prostu są lokalizacje gdzie UPC działa b. dobrze - wszystko zależy jak trafisz. Nie chciałbym chwalić przedwcześnie, ale u mnie ostatnio też się poprawiło. Awarii 0, pingi 13-14 ms, a prędkość prawie pełne łącze nawet przy pobieraniu tylko 1 pliku. Jedyne co można zarzucić, to przy każdym przedłużaniu umowy trzeba przekonywać konsultanta, że wymiana modemu Cisco na cokolwiek innego jest obecnie bezzasadna.
_________________
 
 
MariuszHL 
classic master

Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 05-05-2017, 17:37   Odpowiedź...

a ty Karol coś dziwnie niskie masz opóźnienie na swoim łączu bo nie wygląda to tak jakbyś na końcowym odcinku swojej sieci korzystał z kabla koncentrycznego więc domyślam się ,że internet masz na firmę z pominięciem kabla koncentrycznego.

PS: Zgadzam się z Wami ,że w Waszej lokalizacji może być lepiej niż u Mnie i jest przynajmniej jeden powód takiej sytuacji jednak biorąc pod uwagę rozgrywki online w gry typu World of Warcraft albo League of Legends i ma przynajmniej 2400 rating w WoW lub Diament 3 w LoL to każde opóźnienie jakie generuje to łącze od UPC jest szczególnie widoczne jak pobierasz przedmioty ze skrzynki "mailowej" w grze World of Warcraft.
Nie lubię gdy do dyskusji na temat takich gier wtrącają się osoby ,które nie mają pojęcia o opóźnieniu na takim łączu.
Mogłem kiedyś nagrać filmik jak sprawuje się łącze UPC ale wystarczą mi zrzuty ekranu i dlatego piszę ,że szkoda mi ludzi ,którzy wybierają te łącze właśnie dla gier takiego typu bo sami się przekonają jaki błąd popełnili.
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 05-05-2017, 18:48   

MariuszHL napisał/a:
Mogłem kiedyś nagrać filmik jak sprawuje się łącze UPC ale wystarczą mi zrzuty ekranu i dlatego piszę ,że szkoda mi ludzi ,którzy wybierają te łącze właśnie dla gier takiego typu bo sami się przekonają jaki błąd popełnili.

Nie wrzucaj wszystkich do swojego wora.
To, jak działa dany net zależy od danego miejsca a nie możliwości operatora.
_________________
 
 
omufo 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 318
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-05-2017, 19:10   

MariuszHL napisał/a:
Nie lubię gdy do dyskusji na temat takich gier wtrącają się osoby ,które nie mają pojęcia o opóźnieniu na takim łączu.

A ja nie lubię jak trafi się pseudo gamer, onanizujący się z powodu minimalnie niższego pingu tylko na wybranych serwerach.

Dla dzieciaka żyjącego CSem czy Lolem niski ping na jego ulubionym serwerze (na którym czasem pojawia się jego "Idol") może mieć znaczenie, ale 99% pozostałych użytkowników ceni sobie "uniwersalność" łącza, czyli to jak sprawuje się ono przy przeglądaniu różnych stron, oglądaniu filmów na Youtubie, łączeniu się z różnymi serwerami, itp. itd., a z tym na łączach Orange (nawet światłowodowych) jest podobno kiepsko (piszę "podobno", bo osobiście z łącza Orange nie korzystałem, opieram się na tym co wyczytałem na necie). Co normalnemu użytkownikowi po pingu 5-10 na serwerze XXX, jeśli na YYY i ZZZ ma już np. 200-300? Nie lepiej mieć po 40-50 na każdym? Teraz nałogowym graczem już nie jestem, ale gdy jeszcze nim byłem to w różnych grach, na różnych serwerach, pingi miałem zawsze jedne z lepszych.

Było to już sporo (normalnych) osób co przenieśli się do Orange i teraz żałują, bo większość styków z innymi operatorami jest przeciążona, nie mogą normalnie korzystać z internetu a support ich zbywa bo wewnątrz własnej sieci problemów nie ma . Co takim użytkownikom po 600Mb/s z jednego serwera, gdy na innym nie wyciągają nawet 5? Co im po 600Mb/s, gdy film na Youtubie buforuje się kilka minut?

Z ciekawości... Sypnij mi kilkunastoma adresami IP z Twoimi wynikami na tym "boskim" światłowodzie. W wolnym czasie, gdy będę mógł wyłączyć NASa (z którego na światłowodzie Orange bez dodatkowej usługi nie mógłbym w ogóle korzystać), chętnie porównam...

I jeszcze jedno pytanie... Pochwal się ofertą, z jakiej korzystasz. Ja jak mówiłem mieszkam w bardzo dobrej lokalizacji jeśli chodzi o media (UPC dawało największe rabaty od ręki) i gdy rozglądałem się za Orange (bardziej z ciekawości, bo codzienne rozłączanie internetu kompletnie dyskwalifikuje u mnie tego dostawcę), to po dobraniu lepszego pakietu TV (wcale nie maksymalnego) szybko zbliżałem się do 200zł/miesiąc... Jak to się ma do ~90zł za WRU XX z pakietami złotówkowymi?
 
 
 
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 07-05-2017, 08:53   Re: Odpowiedź...

MariuszHL napisał/a:
a ty Karol coś dziwnie niskie masz opóźnienie na swoim łączu bo nie wygląda to tak jakbyś na końcowym odcinku swojej sieci korzystał z kabla koncentrycznego więc domyślam się ,że internet masz na firmę z pominięciem kabla koncentrycznego.

Po prostu speedtest pokazuje takie wyniki. Mam zwykłą instalację poprzez kabel koncentryczny i modem Cisco EPC3212.
_________________
 
 
MariuszHL 
classic master

Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 07-05-2017, 17:49   

omufo napisał/a:
MariuszHL napisał/a:
Nie lubię gdy do dyskusji na temat takich gier wtrącają się osoby ,które nie mają pojęcia o opóźnieniu na takim łączu.

A ja nie lubię jak trafi się pseudo gamer, onanizujący się z powodu minimalnie niższego pingu tylko na wybranych serwerach.

Dla dzieciaka żyjącego CSem czy Lolem niski ping na jego ulubionym serwerze (na którym czasem pojawia się jego "Idol") może mieć znaczenie, ale 99% pozostałych użytkowników ceni sobie "uniwersalność" łącza, czyli to jak sprawuje się ono przy przeglądaniu różnych stron, oglądaniu filmów na Youtubie, łączeniu się z różnymi serwerami, itp. itd., a z tym na łączach Orange (nawet światłowodowych) jest podobno kiepsko (piszę "podobno", bo osobiście z łącza Orange nie korzystałem, opieram się na tym co wyczytałem na necie). Co normalnemu użytkownikowi po pingu 5-10 na serwerze XXX, jeśli na YYY i ZZZ ma już np. 200-300? Nie lepiej mieć po 40-50 na każdym? Teraz nałogowym graczem już nie jestem, ale gdy jeszcze nim byłem to w różnych grach, na różnych serwerach, pingi miałem zawsze jedne z lepszych.

Było to już sporo (normalnych) osób co przenieśli się do Orange i teraz żałują, bo większość styków z innymi operatorami jest przeciążona, nie mogą normalnie korzystać z internetu a support ich zbywa bo wewnątrz własnej sieci problemów nie ma . Co takim użytkownikom po 600Mb/s z jednego serwera, gdy na innym nie wyciągają nawet 5? Co im po 600Mb/s, gdy film na Youtubie buforuje się kilka minut?

Z ciekawości... Sypnij mi kilkunastoma adresami IP z Twoimi wynikami na tym "boskim" światłowodzie. W wolnym czasie, gdy będę mógł wyłączyć NASa (z którego na światłowodzie Orange bez dodatkowej usługi nie mógłbym w ogóle korzystać), chętnie porównam...

I jeszcze jedno pytanie... Pochwal się ofertą, z jakiej korzystasz. Ja jak mówiłem mieszkam w bardzo dobrej lokalizacji jeśli chodzi o media (UPC dawało największe rabaty od ręki) i gdy rozglądałem się za Orange (bardziej z ciekawości, bo codzienne rozłączanie internetu kompletnie dyskwalifikuje u mnie tego dostawcę), to po dobraniu lepszego pakietu TV (wcale nie maksymalnego) szybko zbliżałem się do 200zł/miesiąc... Jak to się ma do ~90zł za WRU XX z pakietami złotówkowymi?


Trochę postów tutaj umieściłem i na wielu są testy czy to dotyczy youtuba lub twitcha i na pewnop UPC mi tego nie zapewnił na 250Mbits jakie testowałem pod koniec 2015 roku.Mało tego łącze od NETII- INTERNETII 100Mbits lepiej się sprawowało niż UPC 250Mbits pod względem transferów mimo teoretycznie lepszej przepustowości.Z NETII zrezygnowałem tylko dlatego ,że często miałem "PIKSELOZĘ oraz RWANIE OBRAZU" jak łącze było wykorzystane powyżej 50%.Powiem Tobie ,że w online gry gdzie lubię PVP gram od momentu gdy ty chodziłeś pewnie jeszcze do przedszkola chyba ,że nie było Cię na świecie ale wcale nie o to tu chodzi.Założyłem temat dotyczący taryfy jaką ponoszę co miesiąc za usługi w ORANGE więc możesz tam podpiąć się do tematu i zobaczysz ile płacę bo wszystko rozpisałem.
Pozdrawiam ale proszę nie proponuj łącz UPC dla graczy LoL i WoW a pewnie i większej ilości gier online gdzie to łącze nie domaga właśnie pod względem czasów opóźnień.Póki UPC nie poprawi tego problemu tak do tego momentu nie może być wskazywane dla takich graczy.
_________________
 
 
omufo 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 318
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-05-2017, 23:08   

Z gier już dawno wyrosłem, ale jeszcze kilka lat temu zdarzało mi się odpalić jakiegoś FPSa czy MMORPGa. Nigdy nie miałem pingu większego niż 40-50, niezależnie od gry i lokalizacji serwera (oczywiście w Europie). Dodatkowo ani Twich, ani Youtube nigdy mi nie buforował/buforuje. Bez problemu ustawiam maksymalną jakość obrazu i to z działającym non stop w tle NASem. Transfery też osiągam maksymalne. I na koniec najlepsze - mam to wszystko w śmiesznie niskiej cenie, z praktycznie stałym IP, bez upierdliwego rozłączania co ~24h. Identyczne (pozytywne) doświadczenia miałem przy prędkości 60/6 (jeśli chodzi o transfery, pingi, Youtuba czy Twitcha). Na 250/20 przeniosłem się tylko ze względu na większy upload dla NASa. Być może dobrze trafiłem z lokalizacją mojej usługi (nowy blok na Ursynowie). Tylko, że w starej kamienicy na Muranowie (gdzie instalacja na klatce wyglądała tragicznie) też bez problemu maksowałem łącze (60Mb/s).

W Ogrange (z tego co przeczytałem na różnych forach) z pingami i transferami bywa różnie. Jeśli trafisz na serwer, z którym Orange ma dobre styki - bez problemu wymaksujesz 600Mb/s, a pingi będziesz miał nawet poniżej 10. Jeśli trafisz źle, nie osiągniesz nawet kilku Mb/s a pingi urośnie ponad 200-300ms. Problem w tym, że proporcje dobrych styków do złych w Orange wypadają gorzej niż w takim UPC czy Vectrze (Orange niechętnie łączy się z innymi operatorami). W rezultacie bardzo często połączenie z Polski do Polski leci przez np. Francję czy UK...

Nie mam czasu wertować całego forum (wpadam tu od czasu do czasu). Jeśli nie chcesz podać tych adresów do testów - trudno.
 
 
 
mseifer 
classic master

Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 160
Wysłany: 08-05-2017, 17:07   

Witam, posiadam modem upc Thomson TWG870. Mam z nim następujący problem. Włączam modem, zaloguje się. Następnie na telefonie włączam wifi - połączy się - za chwilę rozłączy, chwila nic się nie dzieje i łączy się drugi raz już na dobre i można pracować. CO z tym można zrobić ;) ?
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 08-05-2017, 17:51   

A jaki to model telefonu?
 
 
mseifer 
classic master

Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 160
Wysłany: 08-05-2017, 18:23   

MrPepka napisał/a:
A jaki to model telefonu?


Różne: Xiaomi, Samsung, tablet Samsung.
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 08-05-2017, 18:23   

MariuszHL napisał/a:
Póki UPC nie poprawi tego problemu tak do tego momentu nie może być wskazywane dla takich graczy.

Rozumiem, że Twojego wspaniałego tak przez Ciebie reklamowanego Orange to zupełnie nie dotyczy :twisted:
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 08-05-2017, 18:25   

KOCUREK1970 napisał/a:
Rozumiem, że Twojego wspaniałego tak przez Ciebie reklamowanego Orange to zupełnie nie dotyczy :twisted:

Teraz to już nawet o orange nie można nic pisać:
http://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=9792
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 08-05-2017, 18:41   

MrPepka napisał/a:
Teraz to już nawet o orange nie można nic pisać:

No to teraz raportować wszystkie Jego posty, gdzie tylko o Orange wspomni.

A swoją drogą domyślam się takich działań - mają ci operatorzy zapewne własne fora.
I tak część była martwa tutaj, do reszty nikt i tak nie zaglądał - mnie się podoba, że dotyczy to forum już w sumie tylko UPC.
_________________
 
 
brtk 
chello master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Mar 2017
Posty: 1621
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-05-2017, 19:18   

W orange jest tak, że nagle z 600Mb/s mozna mieć do wybranych serwerów za granicą 5Mb/s, bo telia kuleje, nawet jak jakimś cudem coś idzie przez opentransit, to są też utraty pakietów.

W UPC zawsze full prędkość. Więc ta osoba co tak wychwala Orange a pisze, że UPC do niczego się nie nadaje, to chyba ma klapki na oczach albo jest związana z firmą orange.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,33 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: