Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co znowu z tym chello?! (część 2)
Autor Wiadomość
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-11-2009, 17:31   

eJay, nie napisałeś skąd 'nadajesz', ani nie masz w profilu skąd jesteś.
Jak zatem można się odnieść do takiego pytania ? :o
 
 
eJay 
Klikacz

Dołączył: 23 Lut 2007
Posty: 13
Wysłany: 29-11-2009, 17:58   

Sorki. Szczecin.
 
 
woland 
Klikacz

Dołączył: 07 Lis 2009
Posty: 8
Wysłany: 02-12-2009, 22:47   

Czy tylko ja mam problemy z UPC live TV ? to jest jakaś kpina ;/ chcę sobie obejrzeć szkło kontaktowe a tu co chwilę przerywa i buforuje od nowa i tak z każdym kanałem. Po co w ogóle ta telewizja przez internet jak nie da się jej oglądać ?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-12-2009, 23:30   

Cytat:
Czy tylko ja mam problemy z UPC live TV ? to jest jakaś kpina ;/

To ogólnie jest porażka - było o tym kilka wątków na forum.

Proponuję zrzucać strumień na dysk i zacząć oglądać dopiero jak się uzbiera w ten sposób kilka minut materiału w pliku na dysku (dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest możliwość przewijania w obu kierunkach i pauzowania na dowolnie długo)
Bitrate tych strumieni jest niziutki (poniżej 1 Mbita) możesz nagrywać w ten sposób nawet wszystkie dostępne strumienie na raz
  marekd@jabberpl.org
 
woland 
Klikacz

Dołączył: 07 Lis 2009
Posty: 8
Wysłany: 03-12-2009, 10:32   

Marek napisał/a:
Cytat:
Czy tylko ja mam problemy z UPC live TV ? to jest jakaś kpina ;/

To ogólnie jest porażka - było o tym kilka wątków na forum.

Proponuję zrzucać strumień na dysk i zacząć oglądać dopiero jak się uzbiera w ten sposób kilka minut materiału w pliku na dysku (dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest możliwość przewijania w obu kierunkach i pauzowania na dowolnie długo)
Bitrate tych strumieni jest niziutki (poniżej 1 Mbita) możesz nagrywać w ten sposób nawet wszystkie dostępne strumienie na raz

Tak bym zrobił, ale chcę oglądać na żywo, a skoro dają mi taką możliwość, to niech pilnują bym mógł z tego korzystać :mad: Teraz np wszystko działa bez zarzutu, przyjdzie wieczór i się zaczyna :neutral:
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-12-2009, 13:47   

I tak zawsze jest kilkudziesięcio sekundowe opóźnienia, a tak będziesz miał opóźnienie kilkuminutowe - wielkiej różnicy nie ma.
  marekd@jabberpl.org
 
sampo 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 59
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 03-12-2009, 18:09   

U mnie jest dokładnie tak samo nie da się korzystać z tej usługi koło godziny 22 na tvn24 co chwile tnie i traci klatki co chwile.
_________________
  sampo
 
lukee26 
Klikacz

Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 16
Wysłany: 04-12-2009, 13:56   leszno wlkp - też problemy

witam, ja też od jakiego czasu mam problem z internetem UPC - czasem znika połączenie działa wolno a programy tv na stronce upc nie da się oglądać bo przycinają - a na tym mi akurat zależy często oglądałem na laptopie w kuchni :)
liczę że niebawem wszystko nie unormuje i poprawi
 
 
solidburn 
easy master

Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 44
Wysłany: 08-12-2009, 00:11   



przykład p2p w UPC

1 host leaseweb czyli via PL-IX
2. msk netia-atman
3. multipla vis PL-IX

dalej OVH -kimsufi tez via PL-IX (teraz słabo bo jest awaria w OVH normalnie max leci)
i dalej reszta świata przycięta do granic absurdu i tak to działa 25Mb/s
tylko i wyłącznie w obrębie PL- IX http://www.pl-ix.pl/pl/member

a to koszt żaden dla UPC port 1Gb/s w PL-IX na LIM płacimy coś ok 1000zl za 10Gb/s ledwo parę tyś oczywiście no limit do tego w UPC tpsa przez opena frankfurt zagranica cięta wiec zostaje tania zabawa w polskim LAN i tym sposobem mamy 120Mb/s za 200zl ale takie to niestety polskie realia
 
 
lukee26 
Klikacz

Dołączył: 03 Gru 2009
Posty: 16
Wysłany: 08-12-2009, 08:03   problem upc ....

no niestety w ostatnim czasie tak się dzieje - net przycina , strona LIVE tv przycina lub nie działa , prędkość na testach mała w granicach od 8 do 14 ............
 
 
Don Vito 
plus master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 306
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 08-12-2009, 23:45   

Sorki ale musze to napisac.Zalozylem sobie wczoraj fiber 8 , podlaczyli router ( podali haslo dostepu ) i mnie szlag trafia.Transfer nie przelracza wogole 1mb/s ( transfer gora 110 kilobajtow na sekunde).Router to jakiś thomson, modem mam podpiety pod usb .Znajduje sieć .Jak klikam na ikonke sygnala pisze :dobra.Zaznacze ze po wlaczeniu kompa transfer jest ok ( góra 1min) potem leci na łen na szyje.Z Atmana plik 8mb leci tez gora 120kb/s.doda, jeszcze ze na ikonce sily sygnalu router znajduje mi 6 innych ludkow.zabezpieczenie pisze :WPA2-PSK czy jest mozliwosc ze inni sie podlaczają ?, jak tak to jak to poznac.Aha jeszcze jedno dlaczego przy laczeniu do sieci komp nie pyta sie mnie o haslo ?.Tak ma byc?Nigdy nie miałem wifi stad pytam.
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 08-12-2009, 23:55   

Don Vito napisał/a:
modem mam podpiety pod usb .


Podłącz normalnie przez kabel sieciowy. USB się nie nadaje do sieci.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-12-2009, 23:56   

Po pierwsze nie podłączaj internetu przez USB - to bardzo złe rozwiązanie.

Jeśli chcesz korzstać z wifi upewnij się czy nie zakłócasz sie z żadną inną siecią (potrzebne pasmo to około 20MHz jeden kanał to 5MHz - czyli musisz zachować minimum 4 kanały odstępu od innych sieci).

A generalnie zasada jest taka - z WiFi nie korzysta się wtedy gdy nie jest to konieczne - jeśli tylko jesteś w zasięgu kabla podłaczasz kabel (to tak jak z akumulatorem gdy masz prąd to go nie używasz), po kablu zawsze będzie lepiej działać.
Cytat:
zabezpieczenie pisze :WPA2-PSK czy jest mozliwosc ze inni sie podlaczają ?,
Możliwość jest - akurat ten szyfr został już złamany ale na razie mało kto to potrafi.
Cytat:
jak tak to jak to poznac.
zobacz sobie aktywne sesje na stronie z ustawieniami rutera
  marekd@jabberpl.org
 
Don Vito 
plus master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 306
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 09-12-2009, 00:02   

Marek napisał/a:
Po pierwsze nie podłączaj internetu przez USB - to bardzo złe rozwiązanie.

Jeśli chcesz korzstać z wifi upewnij się czy nie zakłócasz sie z żadną inną siecią (potrzebne pasmo to około 20MHz jeden kanał to 5MHz - czyli musisz zachować minimum 4 kanały odstępu od innych sieci).

A generalnie zasada jest taka - z WiFi nie korzysta się wtedy gdy nie jest to konieczne - jeśli tylko jesteś w zasięgu kabla podłaczasz kabel (to tak jak z akumulatorem gdy masz prąd to go nie używasz), po kablu zawsze będzie lepiej działać.
Cytat:
zabezpieczenie pisze :WPA2-PSK czy jest mozliwosc ze inni sie podlaczają ?,
Możliwość jest - akurat ten szyfr został już złamany ale na razie mało kto to potrafi.
Cytat:
jak tak to jak to poznac.
zobacz sobie aktywne sesje na stronie z ustawieniami rutera
.mam kompa w innym pokoju hdzie jest router i chodzilo mi o wifi głównie ze wzgledu na brak kabli po mieszkaniu.Chyba ze istnije jakies cudenko laczy bez pomocy kabla za pomoca karty sieciowej :)

Pod kabel sieciowy nie mam niestety mozlwiosci :/.A stan routera to chodzi o zakladke centrum sieci i wyswietlanie aktywnych sieci ?, bo jesli tak to mam tylko moje polaczenie aktywne.Jesli nie to gdzie sprawdzic aktywne sesje routera (mam windows 7) z gory dzieki.

[ Dodano: 09-12-2009, 01:26 ]
Czyli majlpeszym rozwiazaniem bylony, przywiesc laptopa podlaczyc poprzez karte sieciowa do routera i na podstawie danych podanych mi prz upc ( haslo itp), na 1 hasle bede mogl zainsatlowac go w routerze?) chociaz fiber 8 ma ponoc zezwolenie na 3 kompy, tylko nie czy na tym jednym hasle moge te 3 kompy ( w tym przpadku 2 podlaczyc) zassysac wieksze pliki.srawdzalem w ustawieniach sieciowych i wszędzie istniej tyllko moj komputer. czyli to po prostu znowu jakies problemy z upc.Bo dzialalo przez ostania 1 godz na maxa.Dobranoc
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-12-2009, 10:40   

Zdecydowanie lepsza będzie karta na PCI/MiniPCI albo jak ma być odłączana to na PCMCIA/ExpressCard

Ale jeśli komputer ma na stałe stać w 2 pokoju to powinieneś jednak pociągnąć kable, WiFi jest dobre na chwilę ale nigdy nie będzie na nim takiej wydajności i niskich opóźnień jak na kablu.

Co do ilości komputerów - możesz sobie podłączyć ile tylko twój ruter uciągnie, jak masz jakiś porządny to z 250 albo i nawet więcej, tam chodziło o ilość zewnętrznych ip (do droższych pakietów były 3 a nawet 5) zresztą teraz i tak nie ma innej możliwości jak przez ruter bo do wszystkich pakietów dają już tylko jedno.
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: