Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co znowu z tym chello?! (część 2)
Autor Wiadomość
wist7 
easy master

Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 39
Wysłany: 01-05-2017, 23:44   

Kabaret dziś z 5 razy modem restartował się.
  wist7
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 02-05-2017, 00:57   

Ale gdzie?
 
 
Rostoff 
plus master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 342
Skąd: Mielec
Wysłany: 02-05-2017, 11:36   

U mnie dziś od rana zawrotne prędkości



_________________
  rostoff
 
wist7 
easy master

Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 39
Wysłany: 02-05-2017, 11:54   

U mnie to samo 200kb/s w uT maks kabaret to UPC.
  wist7
 
Atlas334 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 02-05-2017, 14:11   

Dobrze by było jakbyście pisali w jakim mieście macie te problemy, bo widzicie u mnie w Rzeszowie działa pięknie.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 02-05-2017, 17:35   

Dobrze by było jakbyście uzupełnili "Skąd:" w :arrow: profilu.
:arrow: http://forum.mediaswiat.p...ghlight=#160658
_________________
 
 
Atlas334 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 02-05-2017, 18:07   

Pitrek napisał/a:
Dobrze by było jakbyście uzupełnili "Skąd:" w profilu.


To akurat rewelacyjny pomysł.
Jakby jeszcze zrobić tą informację obowiązkową dla nowych użytkowników to już w ogóle świetna sprawa.
 
 
MariuszHL 
classic master

Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 02-05-2017, 18:32   

Rostoff napisał/a:
U mnie dziś od rana zawrotne prędkości


A co nie masz u Siebie innej konkurencji?
Ja jestem z Wrocławia i mieszkam ponad 10km od centrum i mam problem z zasięgiem sieci komórkowej a te nowe budownictwa co powstają mają od razu doprowadzony nie jeden ale nawet trzy różne kable światłowodowe.Byłem właśnie u siostry wczoraj ,która kupiła mieszkanie w miejscu gdzie dwa lata temu były jeszcze zarośnięte pola.U niej jest trzech usługodawców - MOICO , UPC i ORANGE no i nie ma NETII co jestem zdziwiony.
Może masz u Siebie innych więc testuj bo z UPC na chwilę obecną jeszcze bym nie wiązał się na wiążącą umowę na przykład na 24miesiące bo wiem ,że są z Nimi problemy.
_________________
 
 
Yapio 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2016
Posty: 128
Skąd: PL
Wysłany: 03-05-2017, 15:18   

Pitrek napisał/a:
Dobrze by było jakbyście uzupełnili "Skąd:" w :arrow: profilu.
:arrow: http://forum.mediaswiat.p...ghlight=#160658
Zawsze najpierw można zerknąć tutaj (downdetector.pl) 8)
A tutaj mają podstronę poświęconą UPC.

Rostoff napisał/a:
U mnie dziś od rana zawrotne prędkości
Atlas334 napisał/a:
bo widzicie u mnie w Rzeszowie działa pięknie.
No i to by się z grubsza zgadzało z tym co aktualnie widać na mapie: "na pomarańczowo" w Mielcu i "bez kolorów" w Rzeszowie.
 
 
MariuszHL 
classic master

Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 04-05-2017, 13:32   Na prawdę ...

szkoda mi Was ludzie bo jeżeli rzeczywiście UPC w Waszym rejonie nie ma innej konkurencji to tylko współczuć.Właśnie przeglądam różne fora i jestem w szoku co się dzieje z tym UPC.
Jedyne wyjście z tej sytuacji to modernizacja istniejących łącz ale to za dużo z tym roboty więc myślę ,że prędzej czy później UPC dla nowych budownictw przejdzie na inną technologię przesyłania sygnału bo jak z FULL HD są problemy na ich łączach to co dopiero przy wyższych rozdzielczościach.
_________________
 
 
omufo 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 318
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-05-2017, 14:27   

Patrz Pan...

U mnie w bloku jest w zasadzie pełna oferta wszystkich większych operatorów i ani myślę rezygnować z umowy z UPC (a konkurencja bombarduje mnie ulotkami co tydzień).

Praktycznie non stop mam pełne 250/20, na pingi nie narzekam, Youtube buforuje się błyskawicznie (praktycznie po sekundzie mam zapełnione pół paska), a ostatnia (choćby najmniejsza) awaria jaką pamiętam to chyba ta związana z podpaleniem mostu w Warszawie kilka lat temu. Z ciekawości przeprowadziłem też test z tematu o chipsetach Pumy i na moim Cisco pokazało pingi na poziomie 40-60 oraz zielony prostokąt (a do sieci mam też podpiętego NASa, którego na czas testu nie wyłączałem). Jeśli dodam do tego cenę, to już w ogóle masakra. Za mniej niż 150zł miesięcznie mam szybki internet z praktycznie stałym IP (to samo od prawie roku) i w zasadzie pełną ofertę TV (Max HD, C+, Polsaty Sport, Filmboxy, Cinemaxy, Eleveny, Multiroom z PVR, dostęp do niektórych kanałów na PC, do pełnej oferty brakuje w zasadzie tylko HBO i pakietów erotycznych). Dla mnie bomba...

Dla porównania w innym mieszkaniu mam Vectrę i tam wieczorami czasami zauważalne są spadki prędkości i to na łączu 100Mb/s (a więc sporo wolniejszym). Do tego modem musi mi rozłączać co kilka dni, bo widzę że IP się non stop zmienia. Jakość TV też jest zauważalnie gorsza, bo przynajmniej 1-2 w miesiącu zdarza się, że na np. 10-15 min nie ma TV (wyświetla się komunikat o jakiejś awarii), a za sam pakiet C+ płącę chyba 50-60zł. Także widzisz...

Z oferty Orange korzystałem jakieś 10 lat temu, ale było to tylko 10Mb/s... Jakiś czas temu kusiło mnie nawet przejście na 600/60, ale zniechęciło mnie zmienne IP, ogromne problemy na niektórych routingach (m.in. Telia) i dużo wyższa cena przy skromniejszej ofercie TV.
 
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 04-05-2017, 17:16   

MariuszHL napisał/a:
Jedyne wyjście z tej sytuacji to modernizacja istniejących łącz ale to za dużo z tym roboty

A co niby mają w UPC modernizować?
I dlaczego było by z tym więcej "roboty"?
;)
_________________
 
 
Atlas334 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 04-05-2017, 18:32   

@KOCUREK1970 - Ty masz 10ms opóźnień na Compal CH7465LG?
 
 
Ma 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 484
Wysłany: 04-05-2017, 20:27   Re: Na prawdę ...

MariuszHL napisał/a:
szkoda mi Was ludzie bo jeżeli rzeczywiście UPC w Waszym rejonie nie ma innej konkurencji to tylko współczuć.Właśnie przeglądam różne fora i jestem w szoku co się dzieje z tym UPC.
Jedyne wyjście z tej sytuacji to modernizacja istniejących łącz ale to za dużo z tym roboty więc myślę ,że prędzej czy później UPC dla nowych budownictw przejdzie na inną technologię przesyłania sygnału bo jak z FULL HD są problemy na ich łączach to co dopiero przy wyższych rozdzielczościach.

Od ponad 10 lat jestem klientem UPC, wcześniej PTK i ani myślę rezygnować. Jakość usług bez zarzutu, modemy też. Oczywiście każdy wybiera takiego operatora jakiego chce. Wolny rynek wolny wybór.
 
 
Atlas334 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 250
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 04-05-2017, 20:36   Re: Na prawdę ...

MariuszHL napisał/a:
szkoda mi Was ludzie bo jeżeli rzeczywiście UPC w Waszym rejonie nie ma innej konkurencji to tylko współczuć.Właśnie przeglądam różne fora i jestem w szoku co się dzieje z tym UPC.
Jedyne wyjście z tej sytuacji to modernizacja istniejących łącz ale to za dużo z tym roboty więc myślę ,że prędzej czy później UPC dla nowych budownictw przejdzie na inną technologię przesyłania sygnału bo jak z FULL HD są problemy na ich łączach to co dopiero przy wyższych rozdzielczościach.


To, że u Ciebie UPC nie działa zbyt dobrze nie znaczy, że u innych też nie będzie działało. Analogicznie, to że tobie pękła gumka Durexa, nie znaczy, że wszystkim innym też pękają. Chociaż akuratnie kolega będzie odczuwał skutki tej katastrofy przez następne 26 lat lub dłużej.

W moim przypadku Multimedia Polska po latach już nie dawała rady. Natomiast UPC działa bardzo dobrze. Znowu u znajomego, który posiada ten sam pakiet, z którego ja zrezygnowałem w Multimedii wszystko działa super. Zero problemów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,32 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: