Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
przycięte torrenty
Autor Wiadomość
hugo75 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2006
Posty: 93
Wysłany: 13-11-2009, 15:39   przycięte torrenty

coś chyba w UPC zaczeli kombinować z przycięciem torrentów pierwszy raz od paru lat w dniu dzisiejszym mam problem ze ściąganiem z torrentów od paru godzin prędkość wskakuje na około 200 kb/s i momentalnie spada na 20 kb/s tak jakby ktoś specjalnie to przycinał i tak się dzieje co jakieś 30 sek. na wszystkich stronkach, co ciekawe przed południem miałem full łącza 1,1 Mb/s non stop.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-11-2009, 15:46   

Cytat:
od paru godzin prędkość wskakuje na około 200 kb/s i momentalnie spada na 20 kb/

Co w tym niezwykłego ? Zwyczajnie ktoś o szybkim łączu wysyła paczkę danych raz do Ciebie raz do kogoś innego.
  marekd@jabberpl.org
 
hugo75 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2006
Posty: 93
Wysłany: 13-11-2009, 15:53   

Marek napisał/a:
Cytat:
od paru godzin prędkość wskakuje na około 200 kb/s i momentalnie spada na 20 kb/

Co w tym niezwykłego ? Zwyczajnie ktoś o szybkim łączu wysyła paczkę danych raz do Ciebie raz do kogoś innego.


tak oczywiście i tak się dzieje na wszystkich stronkach tj. Polishtracker,SceneHD,torrentleech,dvdseed itp. gdzie jest po 200 seedów na pozycji albo i więcej i 2 leechów i zawsze odkąd mam UPC czyli od 2004 r. miałem przez 24 h na dobę full łącza i akurat dzisiaj wskakuje prędkość 200-300kb/s w ułamku sekundy tak jak zawsze widać jak się rozpędza z schelli i w ułamku sekundy spada na 20 kb/s i od każdego peera ściąga po 0,1kb/s i po chwili znowu wskakuje 200-300kb/s i przycięcie momentalne i jest 20 kb/s trochę to ciekawe jest :shock:
 
 
seven of nine 
ultra master


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 1339
Skąd: Sopot
Wysłany: 13-11-2009, 16:06   

Mogles ten temacik wrzucic tutaj. :lol:
http://forum.mediaswiat.p...c2158c6c0#65374
 
 
marro5 
Klikacz

Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 11
Wysłany: 13-11-2009, 16:08   

Hugo75 masz racje, że przycinają. Wystarczy tylko przejrzeć to forum i można znaleźć masę ludzi którzy mają podobne problemy z p2p. Pytanie tylko dlaczego to działa wybiorczo i dotyka tylko części użytkowników, a inni nie mają z tym problemów, oraz czy są to chwilowe problemy i upc nad tym pracuje? U mnie ta chwila trwa już 1,5 miesiąca i nie wiem czy zgłaszać to gdzieś czy czekać.
 
 
hugo75 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2006
Posty: 93
Wysłany: 13-11-2009, 16:34   

no to zrobiłem mały eksperyment w utorrencie zwiększałem prędkość ściągania od 5kb/s w góre i max. speed jaki osiągnąłem tj. 120kb/s po przekroczeniu tego magicznego progu traci wszystkie połączenia z shellami,seedboxami itp. po czym za jakąś około minute łączy się z nimi ponownie i znów to samo za w momencie osiągnięcia 120 kb/s połączenie zostaje zerwane i ściąga od pozostałych peerów po 0,1 kb/s myślę że to chyba jakaś awaria , ale fajnie to wygląda :roll:
podłączyłem nawet PS3 i Xboxa 360 do neta i demka zasysa full łącza z ftp atman również 1,1 Mb/s chello Light zatem wszystko jasne tylko jest torrent przycięty :oops:
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 13-11-2009, 16:59   

Cytat:
Pytanie tylko dlaczego to działa wybiorczo i dotyka tylko części użytkowników, a inni nie mają z tym problemów

Może dlatego, że wielu z nas najzwyczajniej nie akceptuje kradzieży i postępuje zgodnie ze swymi własnymi zasadami?
BTW Moderatorzy Forum po krótkotrwałym ożywieniu i aktywności znowu śpią :(

Co masz na myśli ze Moderatorzy śpią ?
Ostatnio zmieniony przez Rafal 13-11-2009, 20:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-11-2009, 18:29   

Cytat:
Hugo75 masz racje, że przycinają. Wystarczy tylko przejrzeć to forum i można znaleźć masę ludzi którzy mają podobne problemy z p2p.

Ja jeszcze nikogo takiego nie znalazłem a przeglądam forum kilka razy dziennie.
Cytat:
no to zrobiłem mały eksperyment w utorrencie zwiększałem prędkość ściągania od 5kb/s w góre i max. speed jaki osiągnąłem tj. 120kb/s po przekroczeniu tego magicznego progu traci wszystkie połączenia z shellami,seedboxami itp. po czym za jakąś około minute łączy się z nimi ponownie i znów to samo za w momencie osiągnięcia 120 kb/s
To tylko potwierdza to o czym pisałem w poprzednim poście.

Cytat:
Polishtracker,SceneHD,torrentleech,dvdseed itp.
połowy z tego nie znam zupełnie a druga połowa jest zupełnie do niczego (sama lewizna)
  marekd@jabberpl.org
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 13-11-2009, 20:34   

Cytat:
Co masz na myśli ze Moderatorzy śpią ?

Rafale, pomyliłem się co do snu :)
A na myśli mam tylko to, że dział p2p jest wydzielony, a tutaj ten temat pasuje jak...


Wiem wiem ale musiałem przejrzeć również inne tematy, w których mogło wydarzyć się coś gorszego. Ale oczywiście szacunek za czujność ;)
Ostatnio zmieniony przez Rafal 13-11-2009, 20:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hugo75 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2006
Posty: 93
Wysłany: 14-11-2009, 17:36   

tak na zakończenie tematu wystarczyło wymuszenie zmiany IP i na wszystkich trackerach mam znów full łącza non-stop. Zatem chyba wszyscy wiedzą o co chodziło. Pozdrawiam i gratuluje genialnych rozwiązań pomysłów i odpowiedzi co po niektórym :)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-11-2009, 13:16   

Cytat:
tak na zakończenie tematu wystarczyło wymuszenie zmiany IP i na wszystkich trackerach mam znów full łącza non-stop. Zatem chyba wszyscy wiedzą o co chodziło.
Czyli zwyczajnie dostałeś bana u pozostałych klientów a teraz masz czyste konto. (takie rzeczy dość szybko wygasają więc raczej nie chodziło o poprzedniego użytkownika tego adresu)
  marekd@jabberpl.org
 
hugo75 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2006
Posty: 93
Wysłany: 15-11-2009, 13:36   

Marek napisał/a:
Cytat:
tak na zakończenie tematu wystarczyło wymuszenie zmiany IP i na wszystkich trackerach mam znów full łącza non-stop. Zatem chyba wszyscy wiedzą o co chodziło.
Czyli zwyczajnie dostałeś bana u pozostałych klientów a teraz masz czyste konto. (takie rzeczy dość szybko wygasają więc raczej nie chodziło o poprzedniego użytkownika tego adresu)


nie to jest normalny kabaret jakie tu są odpowiedzi dodatkowo specjalnie wcześniej nie pisałem o tym że na każdym z tych trackerów miałem normalny transfer od seedów z łączami chello od których ściągało ze speedem 20 - 300 kb/s jedynie przycięte były wszystkie shelle i pozostałe łącza z których prędkość wachała się od 0,1-5kb/s co wygladało tak że od 10 seedów z chello idzie normalnie a dalszy ciąg listy czyli 490 seedów idzie od nich średni średnio 1kb/s , ale czekałem jaka będzie wasza kolejna odpowiedź. Ciekawe jakie teraz są pomysły na to , aby dalej twierdzić że chello nie zablokowało torrentów.
 
 
partyzant 
light master

Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 60
Skąd: Ząbki
Wysłany: 15-11-2009, 18:38   

Mam to samo ostatnio niby modernizowali moja okolice, transfery na torrencie (btgigs) są słabe ogólnie jakoś wolno się łączy wcześniej nie miałem z tym problemu jakby coś blokowało :/
 
 
obi-wan 
light master


Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 127
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 15-11-2009, 20:48   

UPC to ostatnimi czasy porażka jakich mało :sad: Download torrentów przycięty masakrycznie, zmiana adresu IP pomaga, ale na bardzo krótko. Natomiast upload torrentów to już jakaś kpina totalna. Zaczynam seedować, prędkość w granicach 70-80 kB/s (czyli jeszcze znośnie) i nagle zaczyna spadać liniowo do 6-7 kB/s. Wyłączam danego torrenta, minuta przerwy, ponowny seed, i znowu niecała minuta ~70 kB/s i spada do 6-7 kB/s. Jak to nie jest świadome filtrowanie i przycinanie torrentów to ja jestem fiskus ;] Sprawdzane dokładniej z kolegą mającym multimo (dawniej gts energis). Transfer po http/ftp pełna parą (~120-130 kB/s), a po torrencie gó*no. Co ciekawe, nie wiem jak UPC to robi, ale nawet szyfrowane połączenia torrentowe potrafią odfiltrować i przyciąć. Porażka totalna. Widać czas zmienić operatora.

Mam dawne UPC chyba turbo (10 Mb/s) + uTorrent 1.8.4/1.8.5
 
 
 
partyzant 
light master

Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 60
Skąd: Ząbki
Wysłany: 15-11-2009, 21:14   

@obi-wan
mam dokładnie to samo co ty /\/\/\/\/\... tak działa UPC.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: