Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Centrum Warszawy
Autor Wiadomość
Niebieski 
light master


Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 60
Wysłany: 05-11-2009, 12:48   Centrum Warszawy

Hej, bardzo niedlugo sie przeprowadzam do mojej nowej norki i mam pytanie odnosnie internetu jaki tam zalozyc. Do wyboru mam Aster i Spray. Przy wejsciu na strone spraya przekierowuje do Vectry. Co byscie polecili? Mnie osobiscie Aster przeraza cenowo, a wszyscy z ww. wymienionych przerazaja wysokoscia uploadu. Co byscie wybrali? Ja osobiscie przymierzam sie najbardziej do Vectry 8 Mb/s z powiekszonym wysyalniem do 512 kbps (sic!).
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 05-11-2009, 13:33   

Vectra przejęła spraya ;)
Aster to cenowy kosmos

zdecydowanie vectre byl bral

8mb w godzinach 11-23 oraz 16mb w godzinach 23-11 powino ci starczyc
_________________
  precel@wtw.im
 
Niebieski 
light master


Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 60
Wysłany: 05-11-2009, 16:15   

wlasnie dlatego 8 mb, bo w praktyce i tak jest 16. choc ja raczej po nocy siedzial nie bede, ani komptuera nie bede zostawial, bo 1) laptop 2) malo sciagam. Ale np. gre jakas chcialbym zahostowac, a taki upload troche jest niepokojacy.
 
 
marcinbb 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 744
Skąd: Wawa
Wysłany: 05-11-2009, 20:49   

tylko dlaczego nikt nie zaznaczył że upload to tylko 386 Kb/s i przy 16 mb/s robi się to śmieszne bo teoretycznie nie wyciągniesz tego, pakiety powracające ( powtórki ) zapchają cały upload??
Pomijając nawet 512 jak kolega pisze!
 
 
L0b0 
light master


Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-11-2009, 17:46   

Na Twoim miejscu brałbym Vectrę, sam jestem z wawy i mam od nich pakiet. Co to uploadu to należy to zignorować, jeśli nie wysyłasz dużych ilości danych. Nawet w p2p wystarcza, żeby nie zapychało downloadu. Zresztą zawsze upload jest znacznie niższy i nic na to nie poradzisz, chyba że chcesz płacić za łącze symetryczne, którego i tak nie wykorzystasz.
_________________
  brak
 
myszowaty 
easy master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 27
Wysłany: 08-11-2009, 21:12   

Z Asterem możesz mieć liczne przygody pokroju spowolnionego łącza, pingu rzędu 250ms i więcej czy zwykłego zrywanego połączenia. Nie polecam zatem.
_________________
 
 
Niebieski 
light master


Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 60
Wysłany: 09-11-2009, 11:08   

Rowniez uwazam, ze ten upload to jakis niezly zart. Jak mieszkalem w Lublinie (najlepiej okablowane miasto jakie znam), to mialem symetryczne lacze, z wykorzystaniem ktorego raczej nei mialem problemu.

Jeszcze jedno pytanie: czy przy podpisaniu umowy na vectre bede mogl podpisac aneks do umowy, ze przy podniesieniu predkosci rpzez operatora (zmiana oferty), ja rowniez bede mogl zmienic plan taryfowy?
 
 
L0b0 
light master


Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-11-2009, 12:50   

Nie wiem czego Wy wymagacie, przecież nie każdy jest mega uploaderem, który wrzuca nowe wstawki na torrenty. Do domowego użytku i ściągania plików spokojnie wystarcza o czym mogę Was zapewnić :) . Po co chcesz podpisywać aneks do umowy? Zazwyczaj jak operator zmienia swoje usługi to zmiana dotyczy też obecnych abonentów.
_________________
  brak
 
Niebieski 
light master


Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 60
Wysłany: 10-11-2009, 10:49   

aneksu nie podpisalem. internet zamowilme. w piatek maja podlaczyc.
 
 
catchycat 
easy master


Dołączyła: 28 Wrz 2009
Posty: 28
Wysłany: 10-11-2009, 12:49   

Szczerze to pierwszy raz słyszę o takim aneksie. W sumie tez nie rozumiem za bardzo twoich obaw. Ja miałam do czynienia już z kilkoma operatorami (3) i zważało się, że bez żadnego info podnosił mi prędkość nie zmieniając kwoty abonamentu....no ale tą życzliwość nadrobił innymi wpadkami. Nie powinieneś się tak o to martwić.

Nie zwróciłam uwagi przypomnij na kogo się ostatecznie zdecydowałeś?
 
 
L0b0 
light master


Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-11-2009, 13:39   

Z tego co ja rozumiem to podpisał z Vectrą.
Właśnie jest wiele innych spraw, którymi powinno się przejmować. Nowe promocje na całe pakiety zazwyczaj są dla nowych abonentów, ale zmiany w usługach dotyczą wszystkich. W przypadku Vectry ja nie zauważyłem w umowie kruczków, czy niezgodności. To co podpisałem na papierze mam w rzeczywistości.
_________________
  brak
 
nazeem 
Klikacz


Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 12
Skąd: Świat Dysku
Wysłany: 11-11-2009, 18:39   

Ja ze swojej strony nie polecam UPC bo mam od 2 lat i liczne kłopoty. Teraz kończy mi się umowa i będę czegoś innego szukał. Na Vectrę warto zwrócić uwagę bo wchodzą dopiero do Warszawy i pewnie będą wiele promocji.
_________________
 
 
girl_tank 
Klikacz


Dołączyła: 25 Wrz 2009
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-11-2009, 21:52   

nazeem napisał/a:
Ja ze swojej strony nie polecam UPC bo mam od 2 lat i liczne kłopoty. Teraz kończy mi się umowa i będę czegoś innego szukał. Na Vectrę warto zwrócić uwagę bo wchodzą dopiero do Warszawy i pewnie będą wiele promocji.


Jakoś w połowie listopada, czyli już bardzo niedługo wprowadzają PvR a w przyszłym roku - VoD. No i mają te przyśpieszenie netu w godzinach 23 - 11.
_________________
 
 
nazeem 
Klikacz


Dołączył: 24 Wrz 2009
Posty: 12
Skąd: Świat Dysku
Wysłany: 13-11-2009, 00:07   

No to zaczyna robić się ciekawie w wawie. Bo każdy kusi jakąś promocją, ale jak wprowadza te dwie usługi to będą mocno konkurencyjni- szczególnie z telewizją na życzenie.
_________________
 
 
catchycat 
easy master


Dołączyła: 28 Wrz 2009
Posty: 28
Wysłany: 15-11-2009, 22:21   

Z artykułu, który czytałam na media2.pl to ten PvR mają wprowadzić od jutra (15.11.2009) :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: