Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z transferem
Autor Wiadomość
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-12-2009, 15:13   

rubson, i mniejwięcej tyle być powinno 8Mb/s=1000kB/s
  marekd@jabberpl.org
 
rubson 
Klikacz

Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 18
Wysłany: 13-12-2009, 15:19   

Ale to tylko z tej stronki tak mi ściąga a np z utorrenta max transfer to 20 kb/s przy dużej ilości perrów jak i seedów dlatego chyba coś jest nie tak . Poza tym bardzo wolną chodzą mi stronki www wiec coś jest nie tak .
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-12-2009, 15:39   

rubson, czyli masz dobrze :)
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 14-12-2009, 05:54   

rubson, transfer masz dobry. Na P2P nie zawsze uzyskasz maksymalny transfer, tak działa ta sieć. Poszukaj torrenta z większą ilością seedów (i szybszych, np. na prywatnych trackerach).
Co do wolnego otwierania się stron to zmień serwery DNS na alternatywne (jest podwieszony temat o tym na forum).
 
 
rubson 
Klikacz

Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 18
Wysłany: 14-12-2009, 16:48   

A jak mam zmienić te serwery DNS bo nie potrafię tego znaleźć .
 
 
-skasowany-
[Usunięty]

Wysłany: 14-12-2009, 21:38   

-skasowany-
 
 
Noiz 
Klikacz

Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 16
Wysłany: 15-12-2009, 10:06   

Po 2och tygodniach od mojego ostatniego posta nic się nie zmieniło internet chodzi super łacznie z p2p.
"Powiadam wam bracia i siostry internet BYDGOSZCZ-SRÓDMIEŚCIE wrócił do życia"
 
 
Cappo 
plus master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 536
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 15-12-2009, 11:45   

Noiz, ostatnio niby modernizowali, kilka razy wieczorem nie było neta może dlatego.
 
 
brak 
easy master

Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 32
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 15-12-2009, 15:21   

Noiz napisał/a:
Po 2och tygodniach od mojego ostatniego posta nic się nie zmieniło internet chodzi super łacznie z p2p.
"Powiadam wam bracia i siostry internet BYDGOSZCZ-SRÓDMIEŚCIE wrócił do życia"

Odpal sobie 2 pliki w emule:
Kod:

ed2k://|file|ubuntu-9.10-desktop-i386.iso|723488768|E775A3478B1C58554D095D4A7D541487|/
ed2k://|file|ubcd411.iso|120672256|AC294ED53FC45FACBF2A1A3362F9E73C|/


Na Wzgórzu Wolności w Bydgoszczy w dzień jest do 50 kB/s http://i45.tinypic.com/35aqfqb.jpg

Faktycznie widać poprawę. Z 25 KB/s jest 50.
Wieczorem i tak spadnie do 25 KB/s.
 
 
marro5 
Klikacz

Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 11
Wysłany: 15-12-2009, 16:03   

Powiem wam tak koledzy, coś jest poblokowane, ale co ,jak i gdzie oto jest pytanie????
Też już wcześniej pisałem o swoich problemach z p2p- zaczęły się mniej więcej od czasu wejścia fibera. Po około 1,5 miesiąca wszystko się poprawiło i prawie wróciło do normy. Pisze "prawie" ponieważ i tu przykład z plikami , które podał kolega BRAK- otóż pierwszy plik już po chwili osiąga 1 MB/s ( czyli bardzo szybko), a drugi łączy się z 16- oma źródłami a sumaryczna prędkość 10 kb/s, czyli podobnie jak u kolegi BRAKA na załączonym obrazku.
Występuje to u mnie cały czas nawet na innych plikach i mam takie spostrzeżenie, że od polskich użytkowników( np jakiś film z dubbingiem pl) idzie szybko(normalnie) a cała zagranica jest jakaś ograniczona.
 
 
brak 
easy master

Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 32
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 15-12-2009, 17:31   

marro5 napisał/a:
Powiem wam tak koledzy, coś jest poblokowane, ale co ,jak i gdzie oto jest pytanie????
Też już wcześniej pisałem o swoich problemach z p2p- zaczęły się mniej więcej od czasu wejścia fibera. Po około 1,5 miesiąca wszystko się poprawiło i prawie wróciło do normy. Pisze "prawie" ponieważ i tu przykład z plikami , które podał kolega BRAK- otóż pierwszy plik już po chwili osiąga 1 MB/s ( czyli bardzo szybko), a drugi łączy się z 16- oma źródłami a sumaryczna prędkość 10 kb/s, czyli podobnie jak u kolegi BRAKA na załączonym obrazku.
Występuje to u mnie cały czas nawet na innych plikach i mam takie spostrzeżenie, że od polskich użytkowników( np jakiś film z dubbingiem pl) idzie szybko(normalnie) a cała zagranica jest jakaś ograniczona.

Nie jest poblokowane tylko zlimitowane.
Wytłumaczenie już padło na forum:
Kod:
http://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=5697&postdays=0&postorder=asc&start=45#66758

Zdarza mi się podłączyć do takiego szybkiego hosta i wtedy pięknie ściąga.
Niskiego uploadu (mam 30 KB/s - a powinno być 128 KB/s) nawet nie reklamuję, bo i tak to zignorują.
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 15-12-2009, 18:03   

brak napisał/a:
Niskiego uploadu (mam 30 KB/s - a powinno być 128 KB/s) nawet nie reklamuję, bo i tak to zignorują.


Z takim podejściem to możesz od razu wywalić modem przez okno.
Jak jest źle to należy reklamować (oczywiście po upewnieniu się, że to rzeczywiście wina operatora), a nie pisać smutne posty i nic poza tym nie robić.
 
 
Cappo 
plus master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 536
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 15-12-2009, 18:17   

U mnie też na eMule max 50KB/s ale ja tego g...... nie używam.
 
 
brak 
easy master

Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 32
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 15-12-2009, 19:46   

KeFaS napisał/a:
brak napisał/a:
Niskiego uploadu (mam 30 KB/s - a powinno być 128 KB/s) nawet nie reklamuję, bo i tak to zignorują.


Z takim podejściem to możesz od razu wywalić modem przez okno.
Jak jest źle to należy reklamować (oczywiście po upewnieniu się, że to rzeczywiście wina operatora), a nie pisać smutne posty i nic poza tym nie robić.

Z takim podejściem to nie miałbym internetu w ogóle.
Po co mam wywalać modem skoro jest sprawny, a ISP limituje p2p?
Nie wyobrażam sobie, żebym miał pisać wesołe posty skoro jestem oszukiwany.
Reklamowałem 2 razy działanie p2p.
Za pierwszym odpisali, żebym sprawdził www i ftp (ja tego nawet nie reklamowałem, sam nie wiem jak można sprawdzać p2p za pomocą www lub ftp).
Za drugim razem nie odpisali.

Czy warto podjechać i złożyć pisemną reklamację z żądaniem obniżenia abonamentu?
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 15-12-2009, 20:42   

brak napisał/a:
Czy warto podjechać i złożyć pisemną reklamację z żądaniem obniżenia abonamentu?


No tak się powinno od razu robić. Tzn. nie koniecznie jechać osobiście, ale przy każdej reklamacji zażądać rekompensaty właśnie np. w formie obniżenia abonamentu.

Z tym "wywaleniem modemu" to ironia była. Po prostu myślałem, że w ogóle nie reklamowałeś, bo wychodzisz z założenia, że i tak nie odpowiedzą.
A jak napiszesz konkretną sumę rekompensaty to na pewno odpowiedzą.
Tylko nie pisz o wolnym transferze, bo w umowie jest napisane "do xxx Mbps", chyba, że cały czas masz taki niski transfer, niezależnie od używanego protokołu, to możesz napisać, że Ci podłączyli niższy pakiet, a płacisz za wyższy, czy coś takiego.
Do limitowania P2P to musiałbyś mieć jakiegoś shella na szybkim łączu, niezależnym z poza infrastrukturą UPC (albo poprosić kogoś kto ma) i wtedy przetestować jak to chodzi, albo jakoś inaczej im to udowodnić.

A spróbuj jeszcze ściągnąć tą wersję Ubuntu, tyle że z torrentów, gdzie jest dużo seedów (Marek podawał gdzieś linki, poszukaj). Bo może problem leży po stronie oprogramowania lub samej sieci P2P, którą wybrałeś.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,33 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: