Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z transferem
Autor Wiadomość
Lukassuss 
light master


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 148
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-11-2009, 11:44   

tiolys napisał/a:
partyzant napisał/a:
@Lukasdduss
jaki nowy regulamin możesz podać więcej szczegółów, też chętnie z tego skorzystam.


Pewnie mu chodzi o regulamin na TV. Czyli rozwiazac to sobie mozna umowe o TV a nie internet. Zapewne.


Tylko jak ktoś ma pakiet dwie usługi za 10% taniej to nie jest raczej możliwie rozwiązanie umowy tylko odnośnie TV a całkowite i przejście na obie usługi (TV i Net) na bezterminową.
_________________
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 30-11-2009, 13:27   

Lukassuss napisał/a:
Tylko jak ktoś ma pakiet dwie usługi za 10% taniej to nie jest raczej możliwie rozwiązanie umowy tylko odnośnie TV a całkowite i przejście na obie usługi (TV i Net) na bezterminową.
Jeżeli jest jedna umowa na kilka usług, to można ją rozwiązać w całości. Ja w ten sposób rozwiązałam umowę terminową (TV+Internet) i przeszłam na bezterminową. Wszystko zależy od uzgodnień - trzeba negocjować indywidualnie.
Lukassuss napisał/a:
Ja zmieniłem sobie Sprinta na FP8 z miesiąc temu i od tego czasu mam taką kichę jak ty non-stop. Nic nie pomaga. A wcześniej kilka lat używania i zero problemów, cały czas pięknie śmigało.
Ja też przeszłam ze Sprinta na Fiber i muszę powiedzieć, że różnie to chodzi. Mam nadzieję, że to przejściowa sytuacja.
 
 
partyzant 
light master

Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 60
Skąd: Ząbki
Wysłany: 02-12-2009, 17:39   

hmm. znalazłem coś takiego na pewnym forum p2p
"A wracajac do tematu rozmawialem kolejny raz z technikami od chello i dostaelm informacja w pysk!! cyt. " pierwsze protokoly w chwili obecnej to web i mail oraz dosc duze wspomaganie VOD oraz tv cyfrowej... protokolo P2P maja najmniejscy z priorytetow z racji ze wiekszosc jest nielegalna" i KONIEC TEMATU .... nie wierzysz zadzwoni na infloinie i zadaj odpowiednie ptyanie to ci odpowiedza!!"

aha co do prędkości łączenia się seedów w utorrencie używam ver. 1.8.4
zmieniłem wartość w ustawieniach na bt.transp_disposition 255 seedy łączą się błyskawicznie
 
 
Cappo 
plus master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 536
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 03-12-2009, 11:56   

No i chyba mnie trafiło transfer skacze raz max raz 400KB/s, ale to nie jest najgorsze do torrenta z PT który ma ponad 300 seedów i 150 lechów ja mam góra 15 połączeń z czego połowa to ludzie z UPC i podejrzewam że tu leży przyczyna.

Wcześniej nigdy nie było takich problemów, w parę sekund miałem połączenie z prawie setką seedów, w konfiguracji uT nic nie zmieniałem, wyłączyłem wszystkie inne torrenty i dalej to samo :|

Dopuszczam też możliwość że to z PT są jakieś chwilowe problemy.
Ostatnio zmieniony przez Cappo 03-12-2009, 12:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
brak 
easy master

Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 32
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 03-12-2009, 12:02   

partyzant napisał/a:
hmm. znalazłem coś takiego na pewnym forum p2p
"A wracajac do tematu rozmawialem kolejny raz z technikami od chello i dostaelm informacja w pysk!! cyt. " pierwsze protokoly w chwili obecnej to web i mail oraz dosc duze wspomaganie VOD oraz tv cyfrowej... protokolo P2P maja najmniejscy z priorytetow z racji ze wiekszosc jest nielegalna" i KONIEC TEMATU .... nie wierzysz zadzwoni na infloinie i zadaj odpowiednie ptyanie to ci odpowiedza!!"

aha co do prędkości łączenia się seedów w utorrencie używam ver. 1.8.4
zmieniłem wartość w ustawieniach na bt.transp_disposition 255 seedy łączą się błyskawicznie

Skoro p2p ma najmniejszy priorytet to w przypadku, gdy używam tylko p2p to ten najmniejszy priorytet jest zarazem największym. Nic nie powinno stać na przeszkodzie, żeby mieć przyzwoity transfer.
Niech nie piszą o priorytetach tylko o limitach prędkości.
Chyba że ten ich priorytet dotyczy wszystkich globalnie zamiast każdego z osobna.
Za taki INTRANET to cena powinna być niższa przynajmniej o 50%.
 
 
patgaw 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 287
Skąd: WWA
Wysłany: 03-12-2009, 12:53   

brak napisał/a:
Skoro p2p ma najmniejszy priorytet to w przypadku, gdy używam tylko p2p to ten najmniejszy priorytet jest zarazem największym. Nic nie powinno stać na przeszkodzie, żeby mieć przyzwoity transfer.


a myslisz ze po kablach upc to leca tylko twoje dane? :D
 
 
partyzant 
light master

Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 60
Skąd: Ząbki
Wysłany: 03-12-2009, 13:01   

@Cappo jakiego programu używasz ?
w utorrencie używam ver. 1.8.4
zmieniłem wartość w ustawieniach na bt.transp_disposition 255 seedy łączą się błyskawicznie,
wcześniej miałem taki sam objaw co ty
http://hyy.pl/images/64aaaaaaaaa_tn.jpg
 
 
Cappo 
plus master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 536
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 03-12-2009, 13:44   

partyzant, 1.8.5
Na tym torrencie (ubuntu) też mam szybko full łącza i podłącza się raczej bez problemów, z tego co widzę problem dotyczy tylko PT tam po minucie nie zależenie od tego co chcę ściągnąć mam 10-15 seedów.
 
 
partyzant 
light master

Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 60
Skąd: Ząbki
Wysłany: 03-12-2009, 14:15   

@Cappo a próbowałeś zmienić to ustawienie które podałem wyżej ?
 
 
brak 
easy master

Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 32
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 03-12-2009, 16:56   

patgaw napisał/a:
brak napisał/a:
Skoro p2p ma najmniejszy priorytet to w przypadku, gdy używam tylko p2p to ten najmniejszy priorytet jest zarazem największym. Nic nie powinno stać na przeszkodzie, żeby mieć przyzwoity transfer.


a myslisz ze po kablach upc to leca tylko twoje dane? :D

Chyba nie ten tekst wyciąłeś.
Powinieneś zostawić:
"Chyba że ten ich priorytet dotyczy wszystkich globalnie zamiast każdego z osobna.
Za taki INTRANET to cena powinna być niższa przynajmniej o 50%."

Skoro mam być zależny od innych użytkowników to czemu transfer p2p jest beznadziejny nawet o 4-5 rano?
Czyżby wszyscy z chello korzystali o 4-5 rano z http i ftp?

Krótko zwięźle i na termat:
P2p w chello jest limitowane.

Najbardziej denerwuje mnie fakt, że pieniądze z płaconego abonamentu wydają na filtrowanie i limitowanie zamiast na rozbudowę i przyspieszanie.

Z niecierpliwością czekam na lepsze szyfrowanie w ed2k i bittorrencie.

Kto chce przetestować bittorenta to zapraszam do pobrania pliku:
http://rapidshare.com/fil...lts.zip.torrent
(mirror - http://www.speedyshare.co...lts.zip.torrent )
Najpier należy pobierać bez włączonego szyfrowania.
U mnie prędkość to ok 25 kB/s.
Następnie należy właczyć szyfrowanie i pobrać plik ponownie.
 
 
Liberator 
classic master

Dołączył: 19 Paź 2009
Posty: 152
Skąd: Żory
Wysłany: 03-12-2009, 20:42   

brak napisał/a:
Z niecierpliwością czekam na lepsze szyfrowanie w ed2k i bittorrencie.

Nic to nie da, jeżeli będą ciąć ruch szyfrowany. Mogą przecież na przykład przepuszczać TCP/IP i kilka innych protokołów z pełną prędkością, a całą resztę, łącznie z tym, czego nie urządzenia nie potrafią zidentyfikować, odpowiednio spowalniać.

Tu nie ma co czekać, tylko trzeba te problemy zgłaszać z uporem i cierpliwością do BOK-u w UPC. Im więcej osób będzie pisać do nich w tej sprawie, tym lepiej.
 
 
Lukassuss 
light master


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 148
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-12-2009, 08:12   

Tu nie ma co czekać tylko rozwiązywać umowę z UPC - co z tego że mają najszybsze łącza na rynku jak w praktyce ich wykorzystanie jest mało możliwe. Po co komu łącze 120 mb jeśli ma przycięte p2p? Do przeglądania stronek?? Wolne żarty...

"Bo w większości są nielegalne..." - a skąd szacowne UPC o tym wie? Wróżka ze szklanej kuli wywróżyła czy gołąb list przyniósł?

Chrzanić takiego providera - wolę wolniejsze łącze od konkurencji ale bez ściemniackiego spowalniania.
_________________
 
 
obi-wan 
light master


Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 127
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 04-12-2009, 17:46   

Lukassuss napisał/a:
Tu nie ma co czekać tylko rozwiązywać umowę z UPC -(...)

Chrzanić takiego providera - wolę wolniejsze łącze od konkurencji ale bez ściemniackiego spowalniania.


True, true.
 
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 04-12-2009, 23:08   

Liberator napisał/a:
Tu nie ma co czekać, tylko trzeba te problemy zgłaszać z uporem i cierpliwością do BOK-u w UPC. Im więcej osób będzie pisać do nich w tej sprawie, tym lepiej.
Ta metoda była szeroko stosowana przez klientów TPSA, ale się nie sprawdziła. Trzeba przechodzić do konkurencji jak jest taka możliwość.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 05-12-2009, 00:06   

Nie sprawdziła się bo zgłaszajacy byli mało konsekwentni - jeśli nie naprawią po zgłoszeniu należy napisać reklamację i domagać sie konkretnych pieniędzy.

p.s. ja problemów z transferami nie mam a skoro u części osób działa dobrze nie wiedze powodu dla którego nie miało by działać dobrze u wszystkich.
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: