Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z transferem
Autor Wiadomość
Liberator 
classic master

Dołączył: 19 Paź 2009
Posty: 152
Skąd: Żory
Wysłany: 10-11-2009, 09:18   

CePeU napisał/a:
Działanie sieci P2P jest niestety trudne do weryfikacji.

Nie do końca, ale wymaga to trochę inicjatywy od zgłaszającego. Wystarczy znaleźć poza siecią UPC jakąś uprzejmą osobę z Linuksem (albo użyć jakiegoś konta shellowego). Widać czarno na białym po postawieniu serwera Glasnost, czy pakiety BitTorrent są zwalniane w porównaniu z ruchem TCP.
 
 
Noiz 
Klikacz

Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 16
Wysłany: 11-11-2009, 09:40   

Od Polaków czyli Neo , UPC , Vectra + Lanówki łaczy się jak nalezy. Seedboxy z sieci ovh , kimsufi , myseedbox również nic dodać nic ująć zawsze uzuskuje się pełny transfer. Na GTS i ATMAN również. Problem pojawia się wtedy gdy ściągamy coś z zagranicznego prywatnego trackera gdzie akurat nie ma gościa z seedboxem ani Polaczka ale są za to ludzie z całego globu. Łącze się z każdym ale prędkość pobierania od nich to około 2-3kb/s. Powiem wprost nie ma dupy na zachodzie każdy powinien mieć upload rzędu 512Kb/s więc jak na danej pozycji siedzi ok 100/150 osób a ja uzyskuje max 100-200kb/s to coś jest nie chalo :( . Dodam ,że to nie jest jakieś moje pierwsze łącze przed UPC siedziałem kilka lat u innego operatora , a i o torrentach tez coś wiem więc wyeliminowałem błąd własny czyt. Ustawienia.
 
 
Astral699 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 1247
Skąd: Z Miasta
Wysłany: 11-11-2009, 17:26   

Masakra z tymi torrentami

Wprowadzili te 50 i 120mbps w UPC, ale co z tego jak poza www wszystko hu** filtrują tak ze nie idzie naprawde sie cieszyć szybkim łączem.

od 3h torrent mi działa i sciagam paczlke ważącą 420mb z predkoscia 15KB/sec podczas gdy ziomek będacy w Vectrze sciaganl ja w 5 minuty, z transferem przekraczającym 1MB/sec

I jak tu sie nie wkur**** ?

Było 15k sciagajac 1 plik, teraz dodalem 2 inne i transfer podzielił sie n 2. Chyba mala przesada aby na łaczu 50mbps dawac limit na torrenty 15k LOL

 
 
sampo 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 59
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 11-11-2009, 18:44   

No to raczej normalne, że przycinają transfer lub po prostu łącza ich nie wyrabiają.
W twoim przypadku Internet powinien się nazywać Fiber Power 15 KB/s ;) .
_________________
  sampo
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 13-11-2009, 18:53   

widze ze jest malo seedow - ktorys ma shella?
_________________
  precel@wtw.im
 
jedrzej 
Klikacz

Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 11
Wysłany: 13-11-2009, 21:02   

Mam dokładnie ten sam problem co opisywany powyżej. Torrenty po prostu nie łączą seedów/peerów, a jak łączą to wysyłają/pobierają ledwo co albo wręcz nic. Na zamkniętym trackerze jak się trafi seedbox ovh, kimsufi, etc, to się pięknie ściaga.

[img=http://img4.imagesha...60/upcp.th.jpg]

Torrent jest względnie nowy, nieźle seedowany. Tracker publiczny, ale powiedzmy sobie szczerze to nie ma znaczenia. Ani wysyłać, ani odbierać, przez godzinę praktycznie nic się nie ściagnęło. Łącze fiber 25. Zaczęło się mniej więcej od czasu przejścia na fiber 25.

EDIT:

Ten sam torretn, półtorej godziny później:
[img=http://img689.images...04/upc2.th.jpg]

cokolwiek zaczęło się ściągać tylko dlatego że udało się "złapać" kilku innych chellowców. Oczywiście cudem i wysyłanie działa.
 
 
Noiz 
Klikacz

Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 16
Wysłany: 14-11-2009, 07:44   

Ilustracja w/w problemu (inny użytkownik , inny tracker )

Wstawka z Shellami -> http://i35.tinypic.com/10rqwsk.jpg

Wstawka bez shelli tylko zwykli zjadacze chleba -> http://i38.tinypic.com/ax1zc1.jpg
 
 
Cappo 
plus master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 536
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 14-11-2009, 10:13   

Noiz, nie ma jak to pochwalić się co się ściąga.
 
 
brak 
easy master

Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 32
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 14-11-2009, 12:10   

Ładnie obcinają chello w Bydgoszczy.
http://i35.tinypic.com/307ok2g.jpg
 
 
Cappo 
plus master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 536
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 14-11-2009, 12:19   

brak, nie używam eMule, ale mi torrenty lecą pełną parą w obie strony.
 
 
brak 
easy master

Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 32
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 14-11-2009, 13:33   

Cappo, jak możesz to sprawdż emule i zrób zrzut.
Dużo przypdaków to nie przypadek:
http://i35.tinypic.com/1t7q4h.jpg
 
 
Cappo 
plus master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 536
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 14-11-2009, 17:01   

W eMule nie przekroczyłem 15 KB/s odpaliłem aMule i tam po kilku sekundach mam około 50KB/s ale szybciej już nie chce.

amule.jpg
Plik ściągnięto 394 raz(y) 185,76 KB

 
 
jedrzej 
Klikacz

Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 11
Wysłany: 14-11-2009, 18:06   

CePeU napisał/a:
marro5, na forum pojawiło się ostatnio więcej zgłoszeń tego typu, pisałem wyżej by zgłaszać do mnie indywidualnie ale otrzymałem tylko jedną wiadomość w tym temacie. Działanie sieci P2P jest niestety trudne do weryfikacji.

Pozwolę sobie odpowiedzieć na ten post, troszkę się wstrzymywałem, ale odpowiem.

Jeśli jest pewne grono ludzi, nie związanych ze sobą, z różnych rejonów Polski z tym samym problemem, to z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć że problem jest globalny, a nie indywidualny. Jeśli przez długi czas wszystko było w porządku i nagle u pewnej grupy ludzi zaistniał
ten sam problem, to napewno nie jest to problem indywidualny.

Doceniam Twój czas i nawet chciałem napisać PW do Ciebie, ale właśnie z ww. powodu tego nie zrobię. Nawet nie wiem jak zgłosić ten "problem", bo równie dobrze może to być celowe działanie UPC, niestety.

PS: u moich znajomych kilka ulic dalej na UPC Turbo 10 dokładnie to samo co u mnie - torrenty nie łączą, prędkości słabe.
 
 
Postal 
Klikacz

Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 3
Wysłany: 15-11-2009, 00:41   

Mam nadzieję, że ludzie z UPC wiedzą, co robią. Jak niebawem sytuacja się nie poprawi, z usług UPC się zrezygnuje, a jak już zrezygnuję z internetu, to od razu zmienię kablówkę.

Również nie będę tego zgłaszał indywidualnie, bo problem nie dotyczy garstki osób, co więcej - ma on oczywisty związek z przyspieszeniem, nie jest to żadna awaria czy pojedynczy problem.
 
 
-skasowany-
[Usunięty]

Wysłany: 15-11-2009, 15:16   

-skasowany-
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: