Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam czy mogl by mi ktos wytłumaczyć i pomóc
Autor Wiadomość
zygikuleczka 
ultra master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 1332
Skąd: Tam gdzie się pije...
Wysłany: 20-09-2012, 17:53   

To w takim razie głupotą jest to co Ty napisałeś, ponieważ właśnie przez ten port ściągam sobie teraz.
_________________
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 20-09-2012, 17:57   

airandill napisał/a:
kvs a inne ustawienia co podałem liczbe perrów itp zmienić coś tak konkretnie na serio.

To już wg uznania.
_________________
 
 
airandill 
Klikacz

Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 14
Wysłany: 20-09-2012, 18:00   

Ale ja się nie znam na tym co jest dobre co nie, w ustawieniach pytam kogos doświadczonego.
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 20-09-2012, 18:01   

zygikuleczka napisał/a:
To w takim razie głupotą jest to co Ty napisałeś, ponieważ właśnie przez ten port ściągam sobie teraz.

Dobrze, pomyliłem się. Coś mi się cyfry pomyliły. Jest OK. port 56789 powinien działać.
_________________
Ostatnio zmieniony przez kvs 20-09-2012, 18:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
airandill 
Klikacz

Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 14
Wysłany: 20-09-2012, 18:05   

Jeszcze raz spytam jakie dać ustawienia bo sie nie znam, nie wiem ile powinno być slotów. Ile peerów do torrentu nie wiem jakie dac limity.
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 20-09-2012, 18:10   

airandill: Jeśli korzystasz z prywatnego trackera, poczytaj jakie ustawienia co do ilości slotów zalecają, niektóre prywatne trackery dają bana jak się ma za małą ilość slotów.
jeśli nic nie piszą to ustaw globalnie 250 peerów, na torrent 50 peerów, 4 sloty dla uploadowania na torrent. Powinno starczyć.
_________________
 
 
airandill 
Klikacz

Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 14
Wysłany: 20-09-2012, 18:14   

Problem i z prywatnego IP torrents i z publicznych z isohunt thepiratbay z Extratorrent.
Głównie z publicznych.
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 20-09-2012, 18:19   

A na komputerze nie masz czasami jakiegoś firewalla lub antywirusa ?

Po ustawieniu portu w uTorrencie mam nadzieję że zakończyłeś aplikację i ponownie uruchomiłeś ?

Jeśli wszystko poustawiałeś prawidłowo, nie masz na kompie firewalla, to nie widzę opcji dlaczego miało by to nie działać.
_________________
 
 
airandill 
Klikacz

Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 14
Wysłany: 20-09-2012, 18:20   

Ale na publiczne też tyle trackerów i peerów ?.
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 20-09-2012, 18:41   

Możesz sobie ustawiać wartości w/g własnego uznania.
Czym więcej peerów ustawisz i slotów, tym bardziej agresywnie torrenty będą korzystać z Twojego łącza. Jednak nie ma sensu przesadzać, bo jeśli np jeden torrent ma 5 peerów i 2 seedów to w rzeczywistości nie będziesz miał więcej jak 7 połączeń. Co innego jak będziesz ciągnął torrenta który ma ponad 1000 seedów i peerów, wówczas jak ustawisz b duży limit na ilość peerów per torrent, to może się tak zdarzyć że twój komputer nawiąże kilkaset sesji dla jednego torrenta, i tu już dużo zależy od wydajności twardego dysku i procesora, w rezultacie wydajność ściągania danych może spaść. Poza tym nie zawsze udaje się ściągać torrenta z maksymalną posiadaną prędkością łącza niezależnie od tych ustawień, wszystko zależy od tego jak szybki upload mają ustawiony osoby które udostępniają.
_________________
 
 
airandill 
Klikacz

Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 14
Wysłany: 20-09-2012, 18:48   

No wiem ale pobrałem torrent z chomikuj.pl od kogoś przy 6 peerach w utttorent 1.2 MB wow.
Czyli przy takich małych torrentach slotów tak koło 5-6 maxymalna liczba połączonych 50 a całkowita liczba połączeń ile twoim zdaniem.
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 20-09-2012, 18:58   

Nie ma sensu ustawiać tego za każdym razem, to się ustawia raz i koniec. Te ustawienia należy rozumieć jako ograniczenie możliwej maksymalnej ilości połączeń. Jeśli na torrencie mającym ilość źródeł np 7 będziesz miał ustawiony limit 50 na torrent to i tak połączy się maksymalnie 7 sesjami więc nie ma sensu tego zmniejszać. To chyba nie jest takie skomplikowane ?
Co do slotów to jest to ilość sesji per torrent w celu wysyłania do innych. Tutaj ustawia się mniejszą wartość niż dla ściągania, ponieważ prędkość wysyłania masz mniejszą. 4 sztuki na torrent powinny wystarczyć. jak zależy ci bardziej na wysyłaniu to ustaw np 8.
_________________
 
 
airandill 
Klikacz

Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 14
Wysłany: 20-09-2012, 19:00   

Wiem że nie jest tylko się dopytuje jak mam seedów 200 to na torrent dać tyle, a globalnie więcej mniej wiem pytam głupio ale nie chce potem żadnych z tym problemów pomożesz a potem dam już spokój.
Chodzi mi o tych per torrent i tych całkowitych bo na tych stronach co ja znam, nie ma aktualizowania na ten moment peerów i seedów niestety.
Chyba nie ustawia się raz np per torrent to zależy od seedów też
Działa 250 ogólnych peer torrent 70 i slotów 8 i dochodzi do 4.2 MB dzięki :) .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: