Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Komunikat "offline: SocketException..." o co chodz
Autor Wiadomość
cinaz 
Klikacz

Dołączył: 25 Maj 2005
Posty: 1
Wysłany: 25-05-2005, 13:49   Komunikat "offline: SocketException..." o co chodz

Witam,

Wszystkich speców od Azureusa 2.0.2.2 proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu. A mianowicie mój przypadek polega na tym, że odpalam sobie Azorka, zaczyna wszystko ładnie ściagąć, tzn. buźki po lewej stronie robią się "zielone". Po około 5-10 minutach od odpalenia Azorka buźki robią się "niebieskie" a po lewej stronie w kolumnie Status Trackera pojawia się komunikat:

"offline SocketException: No buffer space available (maxiumum connections reached)"

dodatkowo nie mogę od tego momentu przeglądać stron internetowych.

Proszę o ewetulane wskazówki.
 
 
maciekece
light master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Sty 2005
Posty: 79
Wysłany: 25-05-2005, 14:07   

Hmm... moze to by spowodowane tym, ze posiadasz zone alarama 5.0, poniewaz azureus nie jest "kompatybilny" z ZA, o ile dobrze mi sie wydaje niebieskie kolko oznacza brak polaczenia z trakerem. Moze to byc spowodowane np. ograniczeniami wynikajacymi z limitu polaczen w sp2, przeciazenia trakera. sprobuj wylaczyc azureusa i z wiersza polecen odpal netstat i zobacz ile masz aktywnych polaczen itd. Ogranicz upload w azureusie do powiedzmy 1/4 mozliwosci lacza.

Btw. na drugi raz podaj system operacyjny.. bo na 100% nie wiem czy w Win Me jest polecenie netstat..:)
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-05-2005, 14:41   

maciekece, przy poście autora, na wysokości "profil", "pw", "email" masz po prawej stronie 2 ikonki:
- pierwsza oznacza system operacyjny
- druga używaną przeglądarkę
Szczegóły uzyskasz najeżdzając na którąkolwiek z tych ikonek.

A systemem operacyjnym autora jest Windows 98.

cinaz,
A wracając do problemu, to powodem jest firewall, którego używasz. Wyłącz go (całkowicie).

Jacek
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-05-2005, 15:12   

Jak wyłączenie firewala nie pomoże znaczy to, że ściągasz zbyt wiele plików jednocześnie. Na chello light bittorrent najlpiej działa gdy ciągnie się tylko jeden 2 pliki na raz można tez ograniczyć trochę ilość jednoczesnych połączeń, 25 połączeń na jeden torrent wystarczy w zupełności.
  marekd@jabberpl.org
 
LoHinVar 
light master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 108
Skąd: Warszawa-Piaseczno
Wysłany: 26-05-2005, 01:12   

Cytat:
maximum connections reached

Cytat:
powodem jest firewall, którego używasz. Wyłącz go (całkowicie).

Hmm, ciekawe rozumowanie. No offence :P

Tak jak napisał SiNuS, w Windowsie 98 domyślnie ustawione jest max 100 połączeń TCP jednocześnie. Należy dodać nową wartość do rejestru, która ustawi je np. na 500
Brak wolnych połączeń TCP objawia się właśnie poprzez przeglądarkę np Internet Explorer:
"Akcja anulowana" ("Action cancelled").
 
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-05-2005, 10:44   

LoHinVar napisał/a:
Hmm, ciekawe rozumowanie.

Takie rozumowanie, że widzę iż jest on za firewallem (to sprawdziłem i tego jestem na 100% pewny) i to firewall pod naporem kilkuset jednoczesnych połączeń może uznać ilość nawiązywanych połączeń za ataki DoS lub DDoS (tym bardziej, że są one wykonywane na jeden port - p2p) i całkowicie zablokować dostęp lub odrzucać kolejne połączenia. Natomiast jak na taki wyjątek zareaguje program, zależy tylko od programisty.

Jeśli autor problemu potwierdzi, że wyłączenie firewalla nic nie dało, natomiast po zmianie ilości połączeń problem ustąpił, to wówczas nawet przetłumaczę powyższy fragment i wrzucę do FAQ.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: