Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
najtańszy Aster:)
Autor Wiadomość
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-10-2009, 15:08   

Z transferem problemy widywałem tylko w miejscach gdzie dopiero zaczynaja kłaść instalację, podłączają to na byle czym zanim jeszcze pociągną światełko.
Z kradzieżami tez jeszcze się nie spotkałem (tam w zasadnie nie ma co kraść - ale może masz w okolicy jakiś szczególnie aktywnych złomiarzy nie będę w to wnikał).

Największym problemem jest brak awaryjnego zasilania, zapasowych urządzeń i łącz oraz nadzoru nad wszystkim, czasem problemy wynikają też z niekompetencji pracowników - bywa, że i kilka razy w miesiącu są przez to przerwy w działaniu (na szczęście średnia nie wypada tak źle), to jest największa wada tego internetu, reszta to albo jakieś nic nie znaczące drobiazgi z którymi można sobie samemu poradzić, albo problemy wynikające bezpośrednio z działu marketingu czyli jakieś nieprawdziwe/nierealne obietnice na które się ludzie nabierają a potem nie dostają tego czego się spodziewalni (W końcu gdyby nie ściemniali to przy tych cenach na więcej niż 8Mbitów zdecydowała by się może z jedna osoba na tysiąc)

Stabilne łącze to takie które nie rwie połączeń (raz zestawione połączenie TCP ma wytrzymywać minimum tydzień - a najlepiej kilka miesięcy), nie gubi pakietów.
Transfer ma niewielki związek ze stabilnością.
  marekd@jabberpl.org
 
girl_tank 
Klikacz


Dołączyła: 25 Wrz 2009
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-10-2009, 22:19   najtańszy Aster:)

A jakich masz do wyboru oprócz Astera operatorów?

Tylko nie bierz jakichś operatorów osiedlowych, bo tylko internet jest u nich wolny. drogi i trzeba długo czekać na obsługę techniczną, jak się coś zepsuje.
_________________
 
 
myszowaty 
easy master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 27
Wysłany: 09-10-2009, 07:36   

Jeżeli chodzi o mnie, to mam tylko UPC i Vectre.
A jeśli chodzi o osiedlowych dostawców to wiem to:) Preferuje sprawdzone źródło, niż jak ma mi coś ciągle padać.
_________________
 
 
catchycat 
easy master


Dołączyła: 28 Wrz 2009
Posty: 28
Wysłany: 09-10-2009, 18:06   

@marek widać, że jesteś specjalistą albo raczej że się znasz na temacie. Wydaje mi się, że z tym zrywaniem/stabilnością to wszystkim bardziej chodziło o transfer niż o faktyczne odcięcia na amen. Przynajmniej ja to tak odebrałam.

Ja w ogóle nie czaje tego, że dlaczego czasami zdarza się, że net mi się muli jak nie wiem co, a nic nie ściągam a prędkość powinnam mieć raczej taką samą a nie jak wiatr zawieje. Tak miałam w TPSA z której zrezygnowałam spory czas temu. Teraz się asteruje ale szukam alternatywy. W jednym z topiców zasugerowano mi UPC, albo Vectrę (przy czym Vectra jest korzystniejsza cenowo). Masz może o nich wyrobione jakies zadanie??
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 09-10-2009, 20:42   Re: najtańszy Aster:)

girl_tank napisał/a:
Tylko nie bierz jakichś operatorów osiedlowych, bo tylko internet jest u nich wolny. drogi i trzeba długo czekać na obsługę techniczną, jak się coś zepsuje.

Nie żebym się czepiał, ale miałem akurat osiedlowy internet 2MB/128kB ponad dwa lata, i przy choćby Neostradzie to był "full wypas". Przede wszystkim dynamiczny podział pasma (kilka łączy radiowych DSL TP), czyli gdy było mniej użytkowników on-line mogłem się cieszyć nawet ponad 10Mb/s downloadu, cena stała 49zł/msc, a obsługa? Trzy osoby - provider i jego rodzina non stop pod telefonem, kiedy wyjeżdzali na urlop rozsylali e-maile z komunikatem o tym. Pomoc w godzinę-półtorej od telefonu. Starali się, bo to był rodzinny biznes.
Wady także były, wewnętrzy IP tylko, stale ssący przez jakieś najdziwaczniejsze wynalazki klienci, a gdy Tepsa wymówiła mojemu dostawcy połowę pasma (podobno im się "nie opłaciło") ten odciął "górne" porty TCP/IP co wywołało serie pyskówek, pomówień i awantur.
Gdyby nie restrykcje Tepsy wobec mojego dostawcy i brak nadzei na lepsze transfery - TK Telekom nie szastał tak pasmem jak Tepsa, która zawsze dawała "z górką" - to bym nie zrezgnował.
 
 
Uzurpatores 
Klikacz

Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 11
Wysłany: 11-10-2009, 10:06   "najtańszy aster"

Posiadam Aster i naprawde jej nie polecam, mam 1 mb w dzień i w nocy do 2, przynajmiej tak mówią... że jest. Natomiast na speed tescie w dzień odczytuje mi takie wyniki:
download: 763
upload: 252
To nie jest 1 mbit,... czy może ktoś mi powiedzieć czym to jest spowodowane?, może coś z moim kompem nie tak...
 
 
karuzela 
Klikacz


Dołączyła: 30 Wrz 2009
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-10-2009, 21:42   Re: "najtańszy aster"

Uzurpatores napisał/a:
Posiadam Aster i naprawde jej nie polecam, mam 1 mb w dzień i w nocy do 2, przynajmiej tak mówią... że jest. Natomiast na speed tescie w dzień odczytuje mi takie wyniki:
download: 763
upload: 252
To nie jest 1 mbit,... czy może ktoś mi powiedzieć czym to jest spowodowane?, może coś z moim kompem nie tak...


Pewnie tym, że operatorzy lubią trochę przyściemnić... Kiedyś czytałam artykuł jak chłopak z Tepsą walczył, żeby dostawał tyle, za ile płaci, ale nie pamiętam jak się ta historia skończyła.
_________________
 
 
Uzurpatores 
Klikacz

Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 11
Wysłany: 12-10-2009, 09:10   najtańszy Aster:) problemy

no tak, tylko ten pakiet na początku tak wyglądał, później go przyśpieszyli i kazali zresetować routery, ja zrobiłem to nawet kilkakrotnie i nic nadal ta sama prędkość... czy mój router może jakoś ograniczać prędkość tego sprzetu od nich?
 
 
myszowaty 
easy master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 27
Wysłany: 12-10-2009, 16:35   Re: "najtańszy aster"

Uzurpatores napisał/a:
Posiadam Aster i naprawde jej nie polecam, mam 1 mb w dzień i w nocy do 2, przynajmiej tak mówią... że jest. Natomiast na speed tescie w dzień odczytuje mi takie wyniki:
download: 763
upload: 252
To nie jest 1 mbit,... czy może ktoś mi powiedzieć czym to jest spowodowane?, może coś z moim kompem nie tak...


Router nie będzie ograniczał Ci prędkości, tak samo jak i komputer, zwłaszcza tak małych. Nie doszukuj się problemów w swoim sprzęcie, pomimo że będą Ci ciągle mówić, że problem tkwi w komputerze/routerze/modemie. nie jesteś pierwszym ani ostatnim, który ma taki problem. Wystarczy ich troche przycisnąć, postraszyć UOKiK'iem, zerwaniem umowy itp i będziesz miał już odpowiednią prędkość. Jak nie - zmień operatora. Na pewno masz coś więcej jak Aster u siebie w bloku.
_________________
 
 
Uzurpatores 
Klikacz

Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 11
Wysłany: 13-10-2009, 12:36   najtańszy Aster:)

No cos napewno jest, tylko do końca mojej umowy zostało jeszcze 6 m-cy także trzeba będzie poczekać... Mieszkam w wa-wie więc napewno są tu inni operatorzy, zadzownie jeszcze i może coś innego wymyślą, eh dzięki za rade...
 
 
tiolys 
easy master

Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 24
Skąd: Kraków
Wysłany: 13-10-2009, 15:10   

Raczej wszystko jest ok bo na Asterowym forum wszystkie testy wychodza OK. Sprawdz czy nie masz wirusow czy cos a jak to odpanie to zadzwon na infolinie.
 
 
myszowaty 
easy master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 27
Wysłany: 13-10-2009, 15:50   

Ale wirus nie spowolni internetu. Czemu doszukiwać się problemów w domowym sprzęcie, kiedy są one niezależne od tego, jakim komputerem dysponuje? A nawet jeśli już masz wątpliwości, to najlepiej skombinuj kogoś z laptopem, niech się podłączy u Ciebie i sprawdzisz czy ma tak samo. Aczkolwiek ja obstaje przy providerze.
_________________
 
 
tiolys 
easy master

Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 24
Skąd: Kraków
Wysłany: 13-10-2009, 17:32   

Skoro najszybsza opcja dziala jak nalezy to ciezko sie spodziewac ze jedna z najwolniejszych nie wydala.
 
 
L0b0 
light master


Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-10-2009, 17:43   Re: najtańszy Aster:) problemy

Uzurpatores napisał/a:
no tak, tylko ten pakiet na początku tak wyglądał, później go przyśpieszyli i kazali zresetować routery, ja zrobiłem to nawet kilkakrotnie i nic nadal ta sama prędkość... czy mój router może jakoś ograniczać prędkość tego sprzetu od nich?


Router może ograniczać prędkość, ale zdarza się to bardzo rzadko (przy słabym sygnale na granicy zasięgu, albo w przypadku przeciążenia routera). A może po prostu problem z dostawcą? Jak miałem Astera to nigdy nie było takiej szybkości za jaką płaciłem, w ciągu dnia zamiast 1Mb było 0,7 a wieczorami 0,8-0,9. Teraz w Vectrze jest znacznie lepiej :) . Zamieszczam screena z łącza 8Mbit, zrobione pod wieczór jak przyspiesza, więc jest więcej :D

1.jpg
Net 8Mb
Plik ściągnięto 12827 raz(y) 43,34 KB

_________________
  brak
 
tiolys 
easy master

Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 24
Skąd: Kraków
Wysłany: 13-10-2009, 19:54   Re: najtańszy Aster:) problemy

L0b0 napisał/a:
Uzurpatores napisał/a:
no tak, tylko ten pakiet na początku tak wyglądał, później go przyśpieszyli i kazali zresetować routery, ja zrobiłem to nawet kilkakrotnie i nic nadal ta sama prędkość... czy mój router może jakoś ograniczać prędkość tego sprzetu od nich?


Router może ograniczać prędkość, ale zdarza się to bardzo rzadko (przy słabym sygnale na granicy zasięgu, albo w przypadku przeciążenia routera). A może po prostu problem z dostawcą? Jak miałem Astera to nigdy nie było takiej szybkości za jaką płaciłem, w ciągu dnia zamiast 1Mb było 0,7 a wieczorami 0,8-0,9. Teraz w Vectrze jest znacznie lepiej :) . Zamieszczam screena z łącza 8Mbit, zrobione pod wieczór jak przyspiesza, więc jest więcej :D


Slabo jak na 16Mbps.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: