Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
najtańszy Aster:)
Autor Wiadomość
myszowaty 
easy master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 27
Wysłany: 30-09-2009, 16:13   

I dalej nic. Umowy nie zerwiesz, bo zapłacisz kare. Ja miałem długo problem bo mieszkałem w bloku, ktory był zmonopolizowany przez Aster. Teraz się przeprowadziłem i mam już większy wybór. O choćby Vectre czy UPC. Nie wiem tylko co wybrać.
_________________
 
 
Dagii 
Klikacz


Dołączyła: 23 Wrz 2009
Posty: 15
Wysłany: 30-09-2009, 23:55   

Ja kiedyś miałam Aster, problemów technicznych raczej większych nie było, ale przenieślismy się do Vectry, bo internet dzielimy na 4 komputery i potrzebowaliśmy dużej prędkości. W Aster maks to 10mb/s, a teraz mamy 24mb/s. No i do tego płacimy tylko 20zł więcej.
_________________
 
 
Uzurpatores 
Klikacz

Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 11
Wysłany: 04-10-2009, 21:09   Aster

Ja mam internet z aster i oststnio mi strasznie zamula i nie wiem czy to z winy mojego kompa czy z winy operatora...
 
 
girl_tank 
Klikacz


Dołączyła: 25 Wrz 2009
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-10-2009, 22:56   Re: Aster

Uzurpatores napisał/a:
Ja mam internet z aster i oststnio mi strasznie zamula i nie wiem czy to z winy mojego kompa czy z winy operatora...


Wydaję mi się, że to może być z winy operatora, bo moi znajomi, którzy mają neta z astera, też się skarżą na zamulanie komputera. A jak masz tam z TV? Też operator podmienia Ci programy bez Twojej zgody, bo słyszałam że takie przypadki także się zdarzały.
Może lepiej sobie zmienić operatora.
_________________
 
 
catchycat 
easy master


Dołączyła: 28 Wrz 2009
Posty: 28
Wysłany: 04-10-2009, 23:18   re

To nie bujaj się z nimi i po prostu rozwiąż umowę teraz na rynku jest tylu operatorów, że możesz w nich przebierać tak samo jak w samych ofertach oprócz Astera jest UPC, TPSA (osobiście nie polecam no, ale jest), Netia, no i Vectra (oni ostatnio w telewizji ostro się reklamują a na hotelu Polonia to nawet widziałam ich duży billboard z tym fajnym ludkiem, co zamiast głowy ma telewizorek :P
 
 
karuzela 
Klikacz


Dołączyła: 30 Wrz 2009
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-10-2009, 00:00   Re: re

catchycat napisał/a:
To nie bujaj się z nimi i po prostu rozwiąż umowę teraz na rynku jest tylu operatorów, że możesz w nich przebierać tak samo jak w samych ofertach oprócz Astera jest UPC, TPSA (osobiście nie polecam no, ale jest), Netia, no i Vectra (oni ostatnio w telewizji ostro się reklamują a na hotelu Polonia to nawet widziałam ich duży billboard z tym fajnym ludkiem, co zamiast głowy ma telewizorek :P


Zaczynają się mocno reklamować, u mnie na osiedlu też są ich billboardy. Ja uderzałabym w kablówkę, sprawdź sobie ceny i dostępność. Aster chyba najmniej opłacalny z tego zestawu.
_________________
 
 
wyrzu77 
Klikacz

Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 1
Wysłany: 05-10-2009, 16:47   Asterowi dziękujemy

myszowaty napisał/a:
Dla każdego. Aster ma dużo wyższe ceny chyba od wszystkich. No, może Multimedia mają wyższe jednak..


na szczęście zakończyłem epizod bycia klientem aster w ubiegłym miesiącu, oddałem graty i przeniosłem się do konkurencji. pewnie niewiele lepszej ale zastanawiam się co może być gorsze? może tylko przedłużenie umowy z asterem :)

nie dość że po 3 latach po moim telefonie do nich zaproponowali "rabat" AŻ 50 zł (przy czym rachunki płaciłem po 320 zł a konkurencja zaproponowała 194 zł już po promocji) to kiedy podziękowałem za współpracę przesłali list że jeśli zostanę to będą szczęśliwi bla bla bla. napisał to pan od utrzymania klienta kiedy umowa już została rozwiązana i miałem nowego dostawcę. najwyraźniej ich marketing opiera się na rozwiązaniach z lat 90tych chociaż wtedy takim panom płaciło się prowizję za utrzymanie klienta...teraz pewnie już nie ;)

summa summarum wyszło na to żę się rozstaliśmy w pokoju (chociaż jak obliczyłem w ciągu roku przepłaciłem ponad 1200 zł), mam lepszą ofertę, a oddając graty w punkcie obsługi klienta (1,5 h stania w kolejce jak w gieesie) spotkałem jeszcze kilka innych osób z torbami dekoderów do zwrotu...

ps. w ich salonie najlepszą reklamówką jest 'śnieżący' ekran 40 cali. działowi marketingu gratuluję. z głębi serca!
 
 
myszowaty 
easy master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 27
Wysłany: 05-10-2009, 22:27   

To takie 'rodzinne' podejście do klienta. Myślą, że jak klient poczuje się doceniony (po fakcie co prawda, ale zawsze), to jednak skusi się na ich oferte, bo przecież o niego, t.j. klienta dbają. Cóż, szkoda, że nie potrafią tak się troszczyć póki trwa umowa, i dopóki jest się z nim t.j. operatorem, uwiązanym ja na smyczy.
A na tym telewizorze, to może była antyreklama dla konkurencji? Puścili tam upc czy cuś;)
A jeśli wrócić do mojego pytania: co wybrać? UPC czy Vectre? Korzystanie z iPlusa na dłuższą mete jest nieciekawe i ograniczające.
_________________
 
 
catchycat 
easy master


Dołączyła: 28 Wrz 2009
Posty: 28
Wysłany: 07-10-2009, 22:03   

UPC chyba raczej nie ostatnio czytałam na forum, że mają jakieś problemy bo zaproponowali za duże prędkości, a nie do końca mieli przystosowany do tego system i z tego niezłe kwiatki wychodzą, więc jeżeli miałaby wybierać z 2-óch powyższych to wybrałabym Vectrę, ale sprawdź sobie wpierw oferty na spokojnie, żebyś wybrała taka opcje, która będzie dla Ciebie najlepsza :)
 
 
Dagii 
Klikacz


Dołączyła: 23 Wrz 2009
Posty: 15
Wysłany: 07-10-2009, 23:01   

UPC wprowadza teraz niby te super prędkości ponad 100mb/s co jest jakąś bajką, bo technicznie nic nie jest dostosowane do takiego łącza, więc w praktyce nie jest możliwe podłączenie sobie 100mb/s w domu. Ja tam wolę pewne 24mb/s, które faktycznie da się osiągnąć i łącze jest stabilne niż takie dyrdymały...
No a Aster pod względem internetu przegrywa z Vectrą i UPC...
_________________
 
 
myszowaty 
easy master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 27
Wysłany: 08-10-2009, 10:16   

Aster przegrywa ze wszystkimi pod względem jakości usług. A jeśli jeszcze patrzeć na stosunek cena produkt to UPC przegrywa z Vectrą. Nie biorę pod uwage tutaj prędości oznaczonych jako FiberPower, bo zanim to zacznie działać będą musieli zmienić całą infrastrukture. A już te 120Mbps wiąże się ze zmianą domowego sprzętu, więc z dodatkowymi wydatkami. Poza tym słyszałem że UPC jest mało stabilne, jeśli chodzi o inet
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-10-2009, 10:59   

Cytat:
A już te 120Mbps wiąże się ze zmianą domowego sprzętu, więc z dodatkowymi wydatkami.
wydatki te ponosi operator - dla klienta nie ma to znaczenia

Cytat:
Nie biorę pod uwage tutaj prędości oznaczonych jako FiberPower,

pewnie masz na myśli 50 i 120 Mbitów bo teraz wszystkie nawet te najtańsze pakiety zostały tak oznaczone.

Cytat:
Poza tym słyszałem że UPC jest mało stabilne, jeśli chodzi o inet
stabilne jest tyle, że awaryjne (kilka razy do roku są krótkotrwałe awarie, wyłaczając tych kilka dni internet działa bardzo stabilnie )
  marekd@jabberpl.org
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 08-10-2009, 11:51   

jednyny ewentualny wydatek to gigabitowa karta sieciowa cena od 30 zl w gore (srednia to ok 55 zl)
_________________
  precel@wtw.im
 
myszowaty 
easy master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 27
Wysłany: 08-10-2009, 15:16   

Marek napisał/a:
wydatki te ponosi operator - dla klienta nie ma to znaczenia

Znaczenie ma późniejsza funkcjonalność.

Cytat:
pewnie masz na myśli 50 i 120 Mbitów bo teraz wszystkie nawet te najtańsze pakiety zostały tak oznaczone.

Racja, umknęło mi.

Cytat:
stabilne jest tyle, że awaryjne (kilka razy do roku są krótkotrwałe awarie, wyłaczając tych kilka dni internet działa bardzo stabilnie )

Wyjaśnij mi stosunkowo częste awarie, częstrze niż kilka razy do roku, spowodowane złym zabezpieczeniem ich sprzętu, co skutkuje kradzieżami. Wyjaśnij mi jeszcze spadki prędkości internetu spowodowane czymś innym niż upływem terminu płatności. Jak dla mnie taka forma awaryjności jest równa niestabilności łącza. Ale to tylko moje skromne zdanie.
_________________
 
 
tiolys 
easy master

Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 24
Skąd: Kraków
Wysłany: 08-10-2009, 15:38   

Ja w ciagu 2 lat pamietam ze 3 awarie. 2 ok 10 minutowe i 1 ok. 3h. Nie bylo neta w ok 5 dzielnicach krakowa ale (i tutaj + za to) na infolinie jak dzwoniles odrazu byla wiadomosc "jest awaria , jest usuwana" tylko w jakis tam rozwinieciem gdzie i dlaczego.

Ze stabilnoscia problemow nie mialem :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: