Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cyfrowa telewizja naziemna
Autor Wiadomość
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 18-11-2010, 22:07   

Xeo napisał/a:
Czyli w skrocie mowiac na odbiorniku FullHD dvb-t jest lepsza jakosciowo (tzn widoczne jest to golym okiem) od cyfrowej kablowki upc a cyfrowa kablowka jest lepsza jakosciowo (tez widoczne golym okiem) od analogowej kablowki upc tak?

Tak :) . A jeśli wchodzimy w temat HD, to jest to format zdecydowanie lepszy niż format 720x576 pikseli (PAL), przy czym skok jakości jest widoczny na każdym monitorze, odbiorniku TV "gołym okiem".
Idealna wprost jakość obrazu obecnie (liczba szczegółów, ostrość) to 1920x1080 pikseli. Tak nadaje obecnie np. TVP HD.

W przyszłości (moim zdaniem 3D to niewypał) rozdzielczość naszych ekranów (Super Hi-Vision) ma wynosić 7680x4320...

Pozdrawiam
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-11-2010, 00:22   

Peterek napisał/a:

W przyszłości (moim zdaniem 3D to niewypał) rozdzielczość naszych ekranów (Super Hi-Vision) ma wynosić 7680x4320...

To nie miało by już sensu - ludzkie oko zawiera około 6 milionów komórek odpowiedzialnych za odbiór kolorowego obrazu przy dobrym oświetleniu - ponieważ dzielą się one na 3 rodzaje reagujące na poszczególne kolory składowe odpowiada to rozdzielczości 2Mpixeli - więc tworzenie telewizora o wyższej rozdzielczości nie da już zauważalnej różnicy.

Można najwyżej poprawić algorytmy kompresji albo podnieść bitrate aby zmniejszyć zniekształcenia. Jeszcze 3D czyli 2 oddzielne obrazy ma jakiś sens (pozostaje jeszcze kwestia ich wyświetlania) ale dalsze podnoszenie rozdzielczości telewizji nie ma już sensu.
  marekd@jabberpl.org
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 19-11-2010, 00:31   

Cytat:
To nie miało by już sensu

Marku, spójrz do internetu, np. tu: http://en.wikipedia.org/w...tion_Television
lub tu: http://news.bbc.co.uk/2/h...ine/9045240.stm

Nie wymyślilem sobie tego...

Co zaś do 3D - już oglądałem - jak dla mnie zero efektu, za to szybko rozbolała mnie głowa, podobno nie jestem wyjątkiem. Marketingowy chwyt, jako że "3D" pojawia się i znika regularnie od początku lat 60-tych (np. "trójwymiarowe" japońskie widokówki).
Teraz notujemy kolejny nawrót tej technologii w celu wytrzepania kaski z konsumentów :)

Pozdrawiam
 
 
Xeo 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Kwi 2005
Posty: 160
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-11-2010, 17:19   

Peterek napisał/a:
Nie wystarczy kabel, który jest ekranowany, dołącz jeszcze antenę UHF (kanal 21-61) ze swoim kablem, lub zleć jej instalację fachowcowi.
Ja mieszkam ok 6km od pkinu i ok 6km od Raszyna wiec i umnie stamtad powinien byc mocniejszy sygnal, choc z drugiej strony okna mojego mieszkania wychodza na wschod a Raszyn jest na pd-zach ode mnie wiec zaslania mi moj blok.
Nie mam anteny zew. ani wew. dlatego podpialem zwyklym kablem miedzianym tv do grzejnika, karniszy czy tez wieszaka ale niestety z cyfrowych tv nic nie wykrywa :D
Chyba jednak bedzie trzeba kupic jakas gotowa i wystawic na parapet :)
Peterek napisał/a:
Idealna wprost jakość obrazu obecnie (liczba szczegółów, ostrość) to 1920x1080 pikseli. Tak nadaje obecnie np. TVP HD.
A tak swoja droga to jakiej rozdzielczosci jest cyfrowa upc nie w hd?
 
 
dyzioo 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 270
Skąd: Wawa
Wysłany: 21-11-2010, 23:40   

Hmm, wg mojej wiedzy odległość miedzy PKiN a nadajnikiem w Raszynie to ~ 20km w linii prostej.
  dyzioo
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-11-2010, 11:08   

Do sprawdzania, odległości zasięgu i kierunku polecam stronę www.dvbtmap.eu
  marekd@jabberpl.org
 
siary 
light master

Dołączył: 01 Wrz 2010
Posty: 95
Skąd: Wawa
Wysłany: 23-11-2010, 18:54   

Witam!
Mieszkam na Bemowie (ok 5 km w lini prostej od PKIN-U) i cyfrówkę łapię tylko na koncentryku z gwoździem :D . Do niedawna miałem UPC z rachunkiem ok 200zł/m-c. Teraz mam co prawda tylko 10 kanałów DVB-T i neta radiowego 2mb/s za free z UD Bemowo ale to w zupełności mi wystarcza...no i oszczędności ok 2400 zł rocznie na jakiś fajny wyjazd wakacyjny :) . Pozdro
 
 
Xeo 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Kwi 2005
Posty: 160
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-11-2010, 19:27   

siary napisał/a:
cyfrówkę łapię tylko na koncentryku z gwoździem
znaczy, ze tv masz podlaczony kablem koncentrycznym i gwozdz robi za antene? A mi tu nawet grzejnik nic nie lapie...
 
 
siary 
light master

Dołączył: 01 Wrz 2010
Posty: 95
Skąd: Wawa
Wysłany: 23-11-2010, 19:47   

Xeo napisał/a:
siary napisał/a:
cyfrówkę łapię tylko na koncentryku z gwoździem
znaczy, ze tv masz podlaczony kablem koncentrycznym i gwozdz robi za antene? A mi tu nawet grzejnik nic nie lapie...


...dokładnie, dla ścisłości nie gwóźdź tylko śróba z kołka :D , tylko na plus są dwie rzeczy: że okna mam od wschodu i tv "widzi się" z nadajnikiem oraz mieszkam na 6 piętrze - brak fizycznych przeszkód na drodze nadajnik-odbiornik :) . Pokombinuj, a na pewno uda Ci się złapać sygnał.Dodam, że jakość odbioru programów dużo lepsza, niż cyfrowej UPC :D
 
 
fireman240 
light master

Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 93
Skąd: Szczecin
Wysłany: 10-12-2010, 18:11   cyfrówka w szczecinie

a jak wypada odbiór CTN w Szczecinie? ktoś testował, niebuszewo, ul. Kadłubka, sąsiedztwo manhatanu.
myślałem nad takim tunerem jak w filmiku:
http://www.youtube.com/wa...feature=related
odbiera zarówno cyfrową tv jak i zwykły naziemny analog?
co myślicie o tym sprzęcie (do kupienia za nieco ponad 200 zł)?
może polecacie coś innego niedrogiego?
 
 
siary 
light master

Dołączył: 01 Wrz 2010
Posty: 95
Skąd: Wawa
Wysłany: 17-02-2011, 09:47   

Wczoraj na NTC Polsat mnie miło zaskoczył:).Meczyk Arsenal -Barcelona puszczono w PolsacieHD za zupełną darmochę :) .Tak trzymać Panowie.
 
 
BAHmVIP 
easy master

Dołączył: 05 Paź 2007
Posty: 35
Skąd: [wypowiedzi ocenzurowane]
Wysłany: 17-02-2011, 22:00   

dyzioo napisał/a:
Hmm, wg mojej wiedzy odległość miedzy PKiN a nadajnikiem w Raszynie to ~ 20km w linii prostej.


Nadajnik "w Raszynie" znajduje się w Łazach. Miedzy nimi są Janki.
 
 
dyzioo 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 270
Skąd: Wawa
Wysłany: 18-02-2011, 01:06   

Zobacz na datę mojego posta.
Ale do rzeczy.
PKiN Wiadomo gdzie jest. Nadajnik w Łazach zwanych zwyczajowo "Raszynem" tez wiadomo. Jeżeli Janki to dla Ciebie jest po 6 km z każdej strony to... pogratulować.
  dyzioo
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 18-02-2011, 15:44   

Łazy są na Śląsku - to trochę do Raszyna nie pasuje.
_________________
 
 
dyzioo 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 270
Skąd: Wawa
Wysłany: 18-02-2011, 17:07   

http://pl.wikipedia.org/wiki/RTCN_Raszyn

Dobra, pożartowalismy sobie, chyba EOT albo cuś. ;)
  dyzioo
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: