Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cyfrowa telewizja naziemna
Autor Wiadomość
mic 
light master

Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 60
Wysłany: 03-09-2009, 19:36   Cyfrowa telewizja naziemna

Witam,

mam pytanie, co trzeba zrobic zeby zlapac sygnal 'cyfrowej telewizji naziemnej' w Krakowie ? Mam telewizor z tunerem mpeg4 (samsung), jednak zadnego kanalu nie potrafi znalezc. Znajomy, ktory tez ma sansunga znajduje pare stacji ktore sa testowo puszczone.

W czym tkwi problem ?
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 03-09-2009, 20:08   

Przede wszystkim podaj dokładnie model swojego telewizora.
Nie jednemu psu 'Samsung' na imię :)
 
 
mic 
light master

Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 60
Wysłany: 03-09-2009, 23:16   

Samsung LE37B650
Kolega tez ma samsunga, nie znam modelu, ale napewno z mpeg4
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 03-09-2009, 23:22   

Patrzę tu: http://www.samsung.com/pl...=LE37B550A5WXXH
i wszystko się zgadza.
Antena u Ciebie na pewno OK? Testy DVB-T mają przyzwoite moce nadajników jedynie w Warszawie i Poznaniu.

Edit Pomyliłem model, ale są identyczne, przynajmniej jeśli idzie o tunery i obsługe.
Spróbuj (stary trick na LCD i plazmy z DVB-T) przed wyszukiwaniem stacji zmienić kraj na np. Anglię lub Czechy. Wiele modeli np. LG ma blokowane DVB-T na Polskę :(
 
 
egefege 
plus master

Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 508
Skąd: Warszawa (Gocław-Iskra)
Wysłany: 05-09-2009, 10:10   

jestes pewien ze masz mpeg4 ?
_________________
 
 
Xeo 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Kwi 2005
Posty: 160
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-11-2010, 16:43   

Ktos wie jak odpalic kanaly dvb-t na samsungu LE32C650 w UPC majac pakiet analogowy?
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 16-11-2010, 17:36   

Xeo napisał/a:
Ktos wie jak odpalic kanaly dvb-t na samsungu LE32C650 w UPC majac pakiet analogowy?

Pakiet cyfrowy UPC jest dedykowany do linii dekoderów Mediabox, które UPC dzierżawi odpłatnie klientom. Nie jest to pakiet DVB-T, a kodowany stream w MPEG2, siatka kanałów pokrywa się z tunerem standardu DVB-C, ale potrzebna jest karta dostępu warunkowego.
Czyli niczego, nawet mając wbudowany w telewizor tuner DVB-C nie obejrzysz, zanim nie podpiszesz z UPC umowy na min. Pakiet Select :) .
Podobno kilka programów (TVP1, TVP Info, itd.) nie jest w pakiecie UPC kodowanych, ale nie sprawdzałem.

P.S. Do odbioru sygnału DVB-T (darmowego) jeśli jest takowy w Twoich okolicach już nadawany potrzebujesz jedynie anteny telewizyjnej. Odbiornik sam powiniem wyszukać "nowe" programy w trybie autostrojenia.
 
 
Xeo 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Kwi 2005
Posty: 160
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-11-2010, 19:45   

Chodzi mi wlasnie o te darmowe kanaly. Jestem z warszawy wiec moge je odbierac prawdopodobnie z pkin lub raszyna.
Jesli chodzi o antene to mialem nadzieje, ze kabel koncentryczny od upc nim bedzie.
A jesli on wystarczy to jak to ustawic w tym samsungu, autostrojenie wykrylo w nim tylko te cyfrowe tv i radio oraz analogowe tv z pakietow upc.
 
 
mariuszek2000 
light master

Dołączył: 20 Paź 2010
Posty: 75
Skąd: olkusz
Wysłany: 16-11-2010, 19:59   

jestem ciekawy czy UPC robi anglowej przejdzie na cyfrową UPC fajnie było.
_________________
 
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 16-11-2010, 20:38   

Xeo napisał/a:
Jesli chodzi o antene to mialem nadzieje, ze kabel koncentryczny od upc nim bedzie.

Spraw sobie jakąś antenę, chocby pokojową, choć w Warszawie na wielu dzielnicach odbiór jest problematyczny. Najlepiej zewnętrzną typu Yagi, minimum 5 elementów, zakup "siatki" Ci odradzam.
Mieszkam w prostej linii (pomiar laserem :) ) 29 km na wschód od PKiN i sygnał DVB-T stamtąd mam słabiutki - dwie-trzy kreski. Sygnał z Raszyna jest o wiele silniejszy u mnie.
Xeo napisał/a:
A jesli on wystarczy to jak to ustawic w tym samsungu, autostrojenie wykrylo w nim tylko te cyfrowe tv i radio oraz analogowe tv z pakietow upc.

Nie wystarczy kabel, który jest ekranowany, dołącz jeszcze antenę UHF (kanal 21-61) ze swoim kablem, lub zleć jej instalację fachowcowi.
Jak dostroić swój telewizor do nowych stacji DVB-T przeczytaj w jego Instrukcji Obsługi - jest to szczegółowo opisane.
Stacji radiowych nie ma obecnie w pakiecie DVB-T (była sporo już czasu temu "Trójka" testowo).

Pozdrawiam

[ Dodano: 16-11-2010, 21:03 ]
mariuszek2000 napisał/a:
jestem ciekawy czy UPC robi anglowej przejdzie na cyfrową UPC fajnie było.

Nie rozumiem pytania. Cyfrowy sygnał jest w ofercie UPC od ponad dwóch lat. Sygnał w kablu UPC nie jest jednak sygnałem ogólnodostępnym, bezpłatnym - bo nie taka jest idea telewizji kablowych :) .
Stacje analogowe nadawane przez UPC możesz odebrać - jeśli masz kablówkę doprowadzoną w domu - na dowolnym urządzeniu wyposażonym w tuner TV (telewizor, karta PC). Stacje cyfrowe UPC tylko poprzez Mediabox.

Do odbioru naziemnych stacji DVB-T - nadawanych testowo obecnie - potrzebujesz anteny i instalacji antenowej, to nie ma nic wspólnego z kablówką UPC.
 
 
Xeo 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Kwi 2005
Posty: 160
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-11-2010, 19:47   

Peterek napisał/a:
Czyli niczego, nawet mając wbudowany w telewizor tuner DVB-C nie obejrzysz, zanim nie podpiszesz z UPC umowy na min. Pakiet Select
Czyli wystarczy, ze podpisze umowe? Nie trzeba Mediaboxu i wystarczylaby sama karta klucz? Czy ta karta klucz jest pod wejscie Common Interface (CI)?
Peterek napisał/a:
Spraw sobie jakąś antenę, chocby pokojową, choć w Warszawie na wielu dzielnicach odbiór jest problematyczny. Najlepiej zewnętrzną typu Yagi, minimum 5 elementów
Nie wiem czy sie oplaca montowac jakas dodatkowa antene tylko zeby miec kilka kanalow i nawet nie wiem czy jesli sa w mpeg-4 to czy sa lepszej jakosci niz w analogu.
Chcialem sprawdzic te kanaly dvb-t w wersji cyfrowej wlasnie po to, zeby przekonac sie czy rzeczywiscie sygnal cyfrowy jest lepszej jakosci niz w analogu przed kupnem tv cyfrowej w upc. Problem w tym, ze nie wiem czy kanaly dvb-c mozna porownywac do tych z dvb-t jakosciowo.
 
 
bulek 
ultra master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 865
Skąd: 3city
Wysłany: 17-11-2010, 20:25   

Xeo napisał/a:
Czyli wystarczy, ze podpisze umowe? Nie trzeba Mediaboxu i wystarczylaby sama karta klucz?

Musisz mieć Miediaboxa, bo karta klucz jest z nim parowana, czyli nie będzie działała w innym odbiorniku DVB-C (np. w twoim TV).
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 17-11-2010, 21:48   

Xeo napisał/a:
Czy ta karta klucz jest pod wejscie Common Interface (CI)

nie, taka opcja jest dostepna w szwajcarskim oddziale upc oraz chyba juz w holenderskim.
_________________
  precel@wtw.im
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 17-11-2010, 23:26   

Cytat:
Chcialem sprawdzic te kanaly dvb-t w wersji cyfrowej wlasnie po to, zeby przekonac sie czy rzeczywiscie sygnal cyfrowy jest lepszej jakosci niz w analogu przed kupnem tv cyfrowej w
upc.

Technicznie jakość nadawania DVB-T (kodowanie MPEG4 (h264), dźwięk 5.1 (AC3 )w przypadku większości transmisji muzycznych i teatru)) jest nawet dla telewizji standardowej znacznie wyższa niz jakość sygnalu UPC. W pierwszym multilpeksie ma się znaleźć wkrótce TVP HD, obecnie są w nim nadawane:
MUX 1 (TP Emitel):
Polsat
TV Pils
TVN
TV4
oraz cztery sygnały testowe (ma być m.in. tvn-7)
MUX 2 (TVP)
TVP1
TVP2
TVP Info

Cytat:
Problem w tym, ze nie wiem czy kanaly dvb-c mozna porownywac do tych z dvb-t jakosciowo.

Nie ma w Polsce kablówki nadającej w DVB-C. Raster kanałów UPC jest zgodny z rasterm kanałów DVB-C, i to wszystko na dziś dzień :)
DVB-T (naziemna) zapewnia jednak sporo wyższą jakość zarówno obrazu jak i dźwięku niż TV kablowa. No i brak transkodowania - w UPC każdy sygnał telewizyjny jest dekodowany do postaci sygnału sRGB i kodowany ponownie...

Pozdrawiam
 
 
Xeo 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Kwi 2005
Posty: 160
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-11-2010, 17:44   

Czyli w skrocie mowiac na odbiorniku FullHD dvb-t jest lepsza jakosciowo (tzn widoczne jest to golym okiem) od cyfrowej kablowki upc a cyfrowa kablowka jest lepsza jakosciowo (tez widoczne golym okiem) od analogowej kablowki upc tak?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: