Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwrot sprzętu po zakończonej umowie
Autor Wiadomość
ARobert 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Sty 2006
Posty: 104
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-08-2009, 20:41   

Biuro w Gdańsku jest chyba jedno ..na Czyżewskiego. Byłem w środę po południu a więc wtedy kiedy jest otwarte trochę dłużej. Załatwiałem też sprawę rozwiązania umowy i czekałem nie dłużej niż 15-20 minut. Generalnie jedna zasadza.... bywać u nich pod koniec dnia a nie rano czy w południe bo wtedy to podobno tragedia.
_________________
 
 
patgaw 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 287
Skąd: WWA
Wysłany: 29-08-2009, 22:57   

tak mnie natchnilo...
co zrobic w takiej sytacji, ze mam w umowie okreslone ze do danego dnia mam oddac sprzet, dajmy na to do upc, a nie chca go przyjac, ani wystawic potwierdzenia odmowy przyjecia?
powiedzmy ze pani w okienku ma okres i chce mi na zlosc zrobic.
co moge w takim wypadku zrobic? zadzownic na policje i zeby oni spisali protokol ze nie przyjmuje odemnie ona sprzetu czy jak?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-08-2009, 09:52   

patgaw, wydaje mi się, że najwłaściwszym w takiej sytuacji jest zrobienie tak jak robi poczta - wrzucić do skrzynki kartkę, że dnia takiego i takiego o godzinie ... dostarczono ... z powodu nie zastania adresata sprzęt do odbioru pod adresem ... w dni ... między godziną a .... godziną ....

Żeby być krytym ze wszystkich stron warto postarać się o jakiegoś świadka.
  marekd@jabberpl.org
 
Andrzej RATM 
light master

Dołączył: 18 Paź 2008
Posty: 105
Wysłany: 31-08-2009, 12:22   

ARobert napisał/a:
Dla mnie było to zawsze jasne i oczywiste, że kiedyś to trzeba będzie im to zawieźć.
Oczywiście zgodzę się z Tobą, taki zapis jest w umowie. Tyle tylko, że umowa nie mówi, na czyj koszt należy zwrócić powierzony sprzęt. Zatem nie rozumiem dlaczego musi to być akurat abonent a nie sam operator ? Czyżby UPC występowało z pozycji siły ? I dlaczego nie przyjmą przesyłki kierowanej ode mnie na ich koszt ? Wysyłając sprzęt kurierem na koszt UPC dopełniam przecież zobowiązań !

Pytałem się w BOK dlaczego to abonent ma ponosić koszta z tytułu zwrotu sprzętu - nikt nie umiał mi wytłumaczyć tej kwestii. Dlatego następnym razem wyślę dekoder czy też modem na koszt UPC. Dostanę zwrot, ale będę miał dokumenty potwierdzające dostarczenie do BOK. Niech wtedy UPC się martwi co dalej. Tym samym będę również w posiadaniu dekodera
 
 
 
TePeO 
ultra master


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 836
Wysłany: 31-08-2009, 16:47   

Masz jeszcze jedną możliwość. Możesz zamówić płatną usługę odbióru sprzętu. Aktualnie koszt tej usługi wg cennika to 50 zł.
 
 
wittka 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Cze 2005
Posty: 60
Skąd: Skądinąd
Wysłany: 31-08-2009, 19:05   

Andrzej RATM napisał/a:
Dlatego następnym razem wyślę dekoder czy też modem na koszt UPC. Dostanę zwrot, ale będę miał dokumenty potwierdzające dostarczenie do BOK. Niech wtedy UPC się martwi co dalej. Tym samym będę również w posiadaniu dekodera

Witaj

Moze to ja sie myle, ale:
primo: bedziesz w posiadaniu dokumentu potwierdzajacego nadanie, co nie jest rownowazne z dostarczeniem do BOKu.
secundo: kurier przyjmie paczke do przewozu, po czym paczka jesli nie zostanie odebrana (a pewnie nie zostanie), wroci do Ciebie, wraz z oplata za podroz w obie strony.
tertio: UPC ponownie upomni sie o swoj sprzet

Wiec nie jestem pewien czy aby przyjales wlasciwe zalozenia :)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 31-08-2009, 19:55   

Cytat:
secundo: kurier przyjmie paczke do przewozu, po czym paczka jesli nie zostanie odebrana (a pewnie nie zostanie),

Ale może sie zdarzyć, że
a) nikt kurierowi drzwi nie otworzy a następnie przez 2 tygodnie po odbiór do firmy kurierskiej się nie zgłosi
b) podpisze dokument że sprzętu nie chce
Cytat:
wroci do Ciebie, wraz z oplata za podroz w obie strony.
tertio: UPC ponownie upomni sie o swoj sprzet

Jeśli wraca z powodu "a" również nie należy jej odbierać, przy ponownym upomnieniu się o sprzęt należy podać jedynie namiary na firmę transportową obecnie odpowiedzialną za ich przesyłkę, przedstawić kopię dowodu nadania i polecić złożyć reklamację (czego nie zrobią bo sami są winni - ale oczywiście odebrać mogą po zapłaceniu za transport w 3 strony i składowanie)

Jeśli wraca z powodu "b" należy zapłacić za przewóz w obie strony samemu (i tak wyjdzie mniej niż 50zł), otrzymamy wówczas z powrotem złom oraz dowód na to, że go już nie chcą.
Cytat:
primo: bedziesz w posiadaniu dokumentu potwierdzajacego nadanie, co nie jest rownowazne z dostarczeniem do BOKu.
Sam dowód nadania nie ale podpisana odmowa odbioru już tak.
Jak by na to nie patrzeć świadczy ona, że sprzęt na miejsce dotarł.

Podobnie dowód nadania + adnotacja firmy kurierskiej że sprzęt został dostarczony ale nikogo nie było w domu.
  marekd@jabberpl.org
 
Andrzej RATM 
light master

Dołączył: 18 Paź 2008
Posty: 105
Wysłany: 01-09-2009, 07:02   

Marku ! Nie można zrobić takiego numeru, że paczkę nadajesz do UPC na koszt UPC, po czym odbiorca odmawia przyjęcia i paczka trafia do Ciebie a Ty też odmawiasz przyjęcia.

W takim przypadku to firma spedycyjna będzie ścigała Ciebie i to nawet sądownie ! Przed takimi praktykami firmy kurierskie są zabezpieczone.

Druga kwestia, wysyłając paczkę do UPC piszesz w jakich godz kurier ma się zjawić w BOK, wejdzie sam do środka i nie będzie sytuacji że pocałuje klamkę.

Kurier nie odjedzie z BOK dopóki nie dostanie adnotacji że odbiorca odmówił przyjęcia. W przeciwnym razie bądź gdy drzwi odbiorcy będą zamknięte kurier będzie dostarczał przesyłkę do skutku !
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-09-2009, 19:55   

Cytat:
Marku ! Nie można zrobić takiego numeru, że paczkę nadajesz do UPC na koszt UPC, po czym odbiorca odmawia przyjęcia i paczka trafia do Ciebie a Ty też odmawiasz przyjęcia.
Przecież napisałem że po odmowie przyjmujemy paczkę i płacimy za nią (potrzebujemy podpisanego papierka z odomową a nie dostaniemy go jeśli nie zapłacimy)

Tylko jeśli adresat się po paczkę nie zgłasza każemy im czekać do oporu.
Cytat:
Druga kwestia, wysyłając paczkę do UPC piszesz w jakich godz kurier ma się zjawić w BOK, wejdzie sam do środka i nie będzie sytuacji że pocałuje klamkę.
ale może być tak, że zignorują jego obecność albo każą czekać 2 godz w kolejce (a żaden normalny kurier tyle nie poczeka)
  marekd@jabberpl.org
 
Andrzej RATM 
light master

Dołączył: 18 Paź 2008
Posty: 105
Wysłany: 17-12-2009, 19:26   

Po kilku miesiącach wracam z tematem... Czemu aż po kilku miesiącach ? Tak długo toczyła się sprawa pomiędzy mną a UPC i UPC konta Urząd Komunikacji Elektronicznej. Oczywiście chodziło o kwestię zwrotu dekodera po zakończeniu umowy. To, że trzeba zwrócić dekoder nie ulega dywagacjom, tylko pozostaje kwestia jego odłączenia.

Otóż problem związany z odłączeniem dekodera, ściślej mówiąc kto ma tę czynność wykonać nie jest uregulowany prawnie !!! Mój upór przed jego demontażem, okazał się bardzo skuteczny. Kara za nieterminowy jego zwrot została mi anulowana ! Nadmieniam, że w odpowiedzi UPC do UKE przytoczono warunki umowy, które miały się nijak do kwestii demontażu !
 
 
 
bart.pl 
easy master


Dołączył: 06 Lut 2010
Posty: 36
Wysłany: 24-02-2010, 13:11   

To ja również nieco odświeżę temat. W przyszłym tygodniu muszę oddać sprzęt w związku z zerwaniem umowy. Pytanie, co tak właściwie muszę oddac ? Dekoder i modem - wiadomo. Czy okablowanie (EURO, kabel modem-router) oraz ta śmieszna biała "skrzyneczka" z napisem UPC co rozdziela koncentryk na sygnał na tv i internet również muszę zwrócić ?
 
 
grzesiek325 
light master

Dołączył: 02 Mar 2008
Posty: 77
Skąd: Szczecin
Wysłany: 24-02-2010, 13:40   

jak ja rezygnowałem to zwracałem tylko modem(tv analog) bez żadnych kabli itd. i nie było problemu
_________________
 
 
maq616 
light master

Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 76
Wysłany: 02-09-2014, 18:26   

Witam,
przepraszam za odkopanie tematu. Trafiłem tutaj z googla, nie widzę sensu zakładania kolejnego.
Mam mały problem, w związku z przeprowadzką muszę zwrócić sprzęt UPC. Dziś oddawałem graty, niestety brakowało dwóch kabli hdmi (dwa dekodery) oraz kabla zasilającego od dekodera.
Kabel zasilający został zabudowany w ścianie w mieszkaniu które zostało sprzedane (nowa właścicielka będzie brała coś z UPC). Pytanko czy da się jakoś "dogadać" z UPC, (szkoda że nie wpadłem na to podczas dzisiejszej rozmowy...)
Zapewne się nie da i teraz kolejne pytanie. Wiem, że wtyczka do dekodera to okrągły wtyk z otworem w środku (taki typowy wtyk zasilający jak w laptopach). Tylko teraz chodzi mi po głowie czy dekoder jest zasilany 12V czy 230V bo to kwestia tego czy potrzeba zasilacza czy nie.

I ostatnie pytanko - czy przejdzie jak kupię nowe kabelki i zaniosę do UPC czy to muszą być te konkretne z montażu?

Pozdrawiam
 
 
RadkoR
[Usunięty]

Wysłany: 02-09-2014, 19:02   

Jeśli dekoder ma gniazdo "laptopowe" - okrągłe z bolcem w środku, to w zestawie był zewnętrzny zasilacz + kabel zasilający z wtykiem do zasilacza. Tak jest na pewno w Kaonach. Nie wiem jak w Mediaboxach, ale tam chyba zasilacz jest już wbudowany.
 
 
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 02-09-2014, 21:06   

UPC za brak zwrotu zasilacza, kabla zasilającego, kabla HDMI życzy sobie 50 zł (za każdą sztukę), więc lepiej dokup jakiś dowolny (najtańszy) kabel HDMI oraz zasilacz/kabel zasilający. Podaj typ dekodera to będzie można stwierdzić jak jest zasilany.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: