Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Neostrada TP przyspieszy do 20 Mb/s
Autor Wiadomość
Niebieski 
light master


Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 60
Wysłany: 22-10-2009, 15:57   

Podpisali dzis ugode i podzialu nie bedzie. Czy dobrze czy zle, to zobaczymy za jakis czas. Ja mam cicha nadzieje, ze na nowych laczach bedzie gdzieniegdzie mozliwosc na te 10 czy moze 20 mbitow.
 
 
mojehadtv 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 95
Wysłany: 22-10-2009, 20:16   

Na pewno będzie w większej ilości miast/wsi. Jak u mnie wymienią to będzie fajnie, chociaż ja i tak mogę mieć 20 Mb/s.
Dla mnie szkoda, że ceny Internetu na kablach TP nie spadną... Głupota z tak wysokimi opłatami, można liczyć jedynie na promocje...
_________________
 
 
FReeQ 
Klikacz

Dołączył: 28 Paź 2005
Posty: 10
Skąd: Warszawa Wawer
Wysłany: 23-10-2009, 08:42   

O ile 10mbit ma szanse chodzić gdzieś kawałek poza dslam`em. to 20 nie ma szans działać poprawnie poza terenem centrali. Pracowałem do niedawna jako monter DSL-i w Tepsie, i wiem ze często ledwo chodzi 4mbit, z powodu bardzo starych kabli lecących z centrali do klijeta. więc te 20mbit jest tylko na pokaz. Praktycznie nikomu to nie będzie działało.
_________________
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 23-10-2009, 10:51   

Cytat:
Pracowałem do niedawna jako monter DSL-i w Tepsie,

Jako monter DSLi czy ADSLi? Mi kilka lat temu w Dziale Realizacji TP mówili, że DSL instaluje tylko wyspecjalizowana spółka z Radomia. Czy coś się zmieniło?
BTW ADSL jest tylko namiastką DSLa.
Cytat:
i wiem ze często ledwo chodzi 4mbit, z powodu bardzo starych kabli lecących z centrali do klijeta. więc te 20mbit jest tylko na pokaz. Praktycznie nikomu to nie będzie działało.

Podobno to działa jednak. Zauważyłem po historiach swoich znajomych że "zasięg" bardzo zależy od posmarowania. Zawsze można lepszą "parkę" kabelków na linii dobrać, przejrzeć owijane połączenia na szafkach itd. :)

Pozdrawiam
 
 
Niebieski 
light master


Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 60
Wysłany: 23-10-2009, 12:10   

FreeQ a jak sadzisz, przy tych inwestycjach jest jakas szansa na wiekszy zasieg szybkich lacz tp?

ja jak widzialem temat na forum.neostrada.info, to nawet sporo osob to ma i dziala
 
 
mojehadtv 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 95
Wysłany: 23-10-2009, 15:28   

Bo głupoty wciska szanowny pan...
Wymiana kabli już wiele da, ale nie wiadomo gdzie dokładnie będą wymieniali.
_________________
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 23-10-2009, 23:12   

mojehadtv napisał/a:
Bo głupoty wciska szanowny pan...

Przecież zadaję tylko pytania. Sam jestem naprawdę ciekawy.
 
 
mojehadtv 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 95
Wysłany: 24-10-2009, 08:16   

Nie o Ciebie mi chodziło, tylko o FReeQ :)
_________________
 
 
Marex55 
light master

Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 98
Skąd: Brzeg
Wysłany: 24-10-2009, 11:24   

Peterek napisał/a:
Cytat:
Pracowałem do niedawna jako monter DSL-i w Tepsie,

Jako monter DSLi czy ADSLi? Mi kilka lat temu w Dziale Realizacji TP mówili, że DSL instaluje tylko wyspecjalizowana spółka z Radomia. Czy coś się zmieniło?
BTW ADSL jest tylko namiastką DSLa.


Pozdrawiam


DSL w tpsa to nazwa uslugi takiej jak neostrada czyli adsl tylko ze stalymi ip, duzo lepszym oddzielnym supportem itd.
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 24-10-2009, 11:47   

Cytat:
DSL w tpsa to nazwa uslugi takiej jak neostrada czyli adsl tylko ze stalymi ip, duzo lepszym oddzielnym supportem itd.

Oraz z gwarantowanym w umowie CIR, lokalnym supportem - do niego przenieśli ludzi ktorzy do tej pory zajmowali się supportem SDI.
Wobec mizerii i nędzy łatwo dostępnej "neostrady" oraz braku powszechnych na świecie rozwiązań dostępu półkomercyjnych (CIR, kilka stałych IP itd.) DSL pozostaje w Polsce marzeniem, przywilejem dla nielicznych.
Swoje nieudane próby otrzymania dostepu do DSL TP opisywałem w Sieci nie raz.

BTW Na DSL TP 6Mb zamieniłbym swe obecne łącze w UPC bez wahania, gdyby to yło technicznie możliwe... Nerwostrady natomiast nie wziłabym nawet za darmo.
 
 
Marex55 
light master

Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 98
Skąd: Brzeg
Wysłany: 24-10-2009, 11:57   

Peterek napisał/a:
DSL pozostaje w Polsce marzeniem, przywilejem dla nielicznych.
Swoje nieudane próby otrzymania dostepu do DSL TP opisywałem w Sieci nie raz.

BTW Na DSL TP 6Mb zamieniłbym swe obecne łącze w UPC bez wahania, gdyby to yło technicznie możliwe... Nerwostrady natomiast nie wziłabym nawet za darmo.


A to dziwne co mowisz - mialem dsla jako prywatny uzytkownik "domowy" pare lat :o
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 24-10-2009, 12:04   

Marex55 napisał/a:
A to dziwne co mowisz - mialem dsla jako prywatny uzytkownik "domowy" pare lat :o

Mnie zaś "dęli w rogi" ponad pół roku. Zgodzili się z oporami na podpisanie umowy (zerwałem) ale z instalacją zwleeeeeeekaaaaali - wszystkie biura rozrachunkowe wkoło mnie okablowali, a do mnie stale "proszę czekać, albo zamówić "Neostradę", będzie pan miał szybciej".
Ostatecznie babka z Realizacji zdradziła że mnie na liście do instalacji nie ma, a umowę ze mną potraktowali jako "zart do wciśnięcia w neostradę".
Wtedy ich pieprznąłem z wielkim hukiem :)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24-10-2009, 12:12   

Źle zrobiłeś, że zrezygnowałeś, gdy już popiszą umowę mają ustalony czas na podłączenie jeśli nie zdążą muszą za każdy kolejny dzień płacić, nawet gdyby Cie nigdy nie mięli podłączyć opłacało się zostawić umowę i mieć z tego stałe źródło dochodu.
  marekd@jabberpl.org
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 24-10-2009, 12:27   

Marek napisał/a:
Źle zrobiłeś, że zrezygnowałeś, gdy już popiszą umowę mają ustalony czas na podłączenie jeśli nie zdążą muszą za każdy kolejny dzień płacić, nawet gdyby Cie nigdy nie mięli podłączyć opłacało się zostawić umowę i mieć z tego stałe źródło dochodu.

Marku, gdybym ja miał wtedy prawnego doradcę lub choćby intenet - przez czas czekania nie miałem - to bym był madry. I tak mi nie chcieli mi dac swego egzemplarza umowy z nimi - tej drugiej, wlasciwej, na ktorej byl termin istalacji, bodajze dwa tygodnie od daty podpisania - ostatecznie im wyrwalem i poblicznie podarlem (była heca jak z Lebiedziem :) ) - patrz: http://www.youtube.com/watch?v=FTJrLwQEpxQ
Straszyli mnie potem sądem - a ja ich, tak dla zasady.
 
 
catchycat 
easy master


Dołączyła: 28 Wrz 2009
Posty: 28
Wysłany: 25-10-2009, 18:59   

@Peterek i gdzie w końcu przeszedłeś?? Aster, Vectra, Netia, UPC???

Jak pisałeś wcześniej to sorki nie dostrzegłam??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: