Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Neostrada TP przyspieszy do 20 Mb/s
Autor Wiadomość
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 11-10-2009, 16:35   

Precelos napisał/a:

vetra 8 Mbps / 384 Kbps na 12m kosztuje 64,90 zł chcesz publiczne ip doplacasz 5 zl czyli 69.9 zl
upc 8/1 Mbps kosztuje 75 zl

1) UPC umowa na czas nieokreślony Fiber Power 8Mb/s (upload 1 Mb/s) ze stałym IP, możliwość podpięcia trzech komputerów, cena 75 zł
2) Vectra umowa na czas nieokreślony, łacze 8 Mb/s (uplad 384 kb/s), możliwość podpięcia dwóch komputerów, cena 70 zł + dodatkowa opłata za utrzymanie niezmiennego adresu IP z klasy publicznej 10 zł

girl_tank napisał/a:
Czyli z tych "dobrych" operatorów najtaniej wychodzi vectra?
Wcale Vectra nie wychodzi najtaniej biorąc po uwagę umowy bezterminowe. Nie ma sensu ładować się w umowy terminowe przy różnicach rzędu kilku złotych za łącze o podobnych parametrach. Kilka lat temu miałam Vectrę, jakość usług wcale nie rewelacyjna, ale OK, z tą różnicą, że Vectra jest mniej problematyczna niż UPC (BOK, faktury).

Neostradę miałam bardzo krótko, źle wspominam ten epizod, bo TPSA podłączyła mi ją mimo braku odpowiednich parametrów technicznych, usługa działała fatalnie. Modem zawieszał się bardzo często, ogólnie kiszka.
 
 
Hand 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 373
Skąd: warszawa, goclaw
Wysłany: 12-10-2009, 17:48   

mrsyonnie napisał/a:

1) UPC umowa na czas nieokreślony Fiber Power 8Mb/s (upload 1 Mb/s) ze stałym IP, możliwość podpięcia trzech komputerów, cena 75 zł


ze zmiennym ip
_________________
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 12-10-2009, 17:53   

Cytat:
ze zmiennym ip

To nie do końca prawda. Nie jest to IP zmienne jak w modemach ADSL Tepsy co 24 godziny, to samo IP miałem w UPC po kilka miesięcy. Jest zmienny, ale tylko poprzez sprzęt, a nie przez modemowy randomizer, jak w najgorszych i najtańszych opcjach dostępu do internetu.

BTW W droższym dostępie TP DSL jest nawet po kilka stałych IP do dyspozycji klienta.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 12-10-2009, 18:57   

Hand napisał/a:
ze zmiennym ip
Zauważyłam, że IP jest przypisane do MAC karty sieciowej. Korzystam z routera z opcją klonowania MAC, czyli cały czas z tego samego IP. Tak jak pisze Peterek, IP w UPC zmienia się raz na kilka miesięcy. Natomiast w Vetrze przed laty stałe IP wykupywało się za jednorazową opłata 10 zł, teraz widzę, że jest miesięczna.
 
 
Hand 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 373
Skąd: warszawa, goclaw
Wysłany: 14-10-2009, 17:38   

ale nikt Ci nic nie gwarantuje - moga zresetowac uslugi w kazdej chwili (awaria, maintenance, whatever) i ip sie zmienia
poza tym nazywajmy rzeczy po imieniu zeby nie wprowadzac ludzi w blad
ip mamy z DHCP jest ono zmienne to ze w praktyce nawet i raz na 9 miesiecy nie zmienia faktu

a i btw - ofkors ze ip jest przypisane do maca karty ;P - jakos musi pamietac dzierzawe jak wylaczysz kompa
_________________
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 14-10-2009, 17:54   

Pomimo wszystko uważam że jest to rozwiązanie lepsze niż ordynarny randomizer w ADSL, choć słyszałem od znajomego że na liniach Netii (też ADSL) IP także bywa bardzo długo ten sam.
Pisał tu kiedyś Kolega Marek o stalości dostępu - warunku do np. pobierania bez wznawiania dużego pliku przez kilka dni z małą prędkością - to jest w przypadku "Neostrady" niewykonalne, bo po 24-ech godzinach zerwie na chwilę zawsze.
W przypadku UPC jest to możliwe - sprawdzałem juź - bowiem odświeżenie dzierżawy IP odbywa się "w tle" bez fizycznego rozłączania.

Jeszcze jedno - stały IP to zaleta, a nie wada lącza. Za stały IP się dodatkowo płaci.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 14-10-2009, 18:17   

Hand napisał/a:
ale nikt Ci nic nie gwarantuje - moga zresetowac uslugi w kazdej chwili (awaria, maintenance, whatever) i ip sie zmienia
poza tym nazywajmy rzeczy po imieniu zeby nie wprowadzac ludzi w blad
ip mamy z DHCP jest ono zmienne to ze w praktyce nawet i raz na 9 miesiecy nie zmienia faktu
No i co z tego? Przecież dla przeciętnego użytkownika nie ma to większego znaczenia, a dla tych co chcą mieć stałe niezmienne IP jest usługa dodatkowa Vectry płatna 10 zł miesięcznie lub DSL. Nawet jeżeli UPC zmienia IP co kilka miesięcy to jednak jest ogromna różnica niż przy zmianie co np. 24 godziny jak słusznie zauważył Peterek.

Zamiast "ze stałym IP" powinno być: "liczba publicznych adresów IP: 1" tak jak jest na stronie z ofertą UPC. Plus adnotacja, że IP zmienia się raz na kilka miesięcy.
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 14-10-2009, 18:18   

BTW Najbardziej odpowiadałby mi własny dostęp do "grubej rury" internetu, z certyfikowanym stałym IP, najlepiej symetryczny.
Niestety - w Polsce takich mo‭żliwości nie ma, TP nawet asymetrycznym DSL-em dzieli "po uważaniu", ostatnio eliminując prywatnych użytkowników DSL na rzecz firm. O dostępie typu Frame Relay nawet nie chcą gadać, niezależnie od pieniędzy. Ponieważ nie udało mi się ongiś zakupić dostępu DSL TP próbowałem dogadac się z osiedlowym dostawcą w celu "odkupienia" od niego części jemu przyznanego przez TP łącza z jednym stałym IP. Niestety, w swietle przepisow wewnętrznych TP nawet to jest niemożliwe, umowy DSL są imienne i zawierane na czas jaki TP uzna za stosowny, a przekierowanie portu w podsieci to niestety za mało.
UPC to obecnie najbliżższa moim marzeniom oferta...
 
 
Niebieski 
light master


Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 60
Wysłany: 19-10-2009, 14:27   

Jezeli chodzi o symetryczne lacza, to najlepiej wychodza chyba sieci akademickie. Jak mieszkalem w Lublinie to mialem lacze tyou 3/3. Pozniej 6/3. A teraz podobno maja lacza rzedu 20/10.

Natomiast u mnie w pracy (juz wawa) jest lacze od TP symetryczne 10/10 gwarantowane. Dziala bardzo sprawnie.

No ale to wszystko offtop. Znajdzie sie tutaj chociaz 1 uzytkownik 10 lub 20 mbitow neo? Az sam jestem ciekawy.
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 19-10-2009, 17:51   

Cześć,

Sam bym bardzo chętnie opinie tych szczęśliwych userów nowych prędkości w TP przeczytał. Przewiskalem już internet, nie znalazłem ani jednej wzmianki.
Opinie mniej lub bardziej zadowolonych użytkowników UPC mogliśmy przeczytać w sieci już w dniu przyśpieszenia internetu...

Off Topic; sieci uczelniane itp. mnie nie interesują, jestem użytkownikiem domowym, tylko dysponuję akurat większymi kwotami na internet, dzięki rezygnacji z innych rzeczy. Za zazdrością czytam na przyklad o powszechnych w U.S.A sieciach klasy T3. którymi doprowadza się internet do nowo budowanych domów. Nie jest to rozwiązanie tanie (poczytaj oferty) ale jest. U nas takich ofert nadal brak.

Pozdrawiam
 
 
mojehadtv 
light master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 95
Wysłany: 19-10-2009, 18:14   

O ile z 10 Mb/s ludzie są w miarę zadowoleni to z 20 już mniej, ale w obu opcjach problemem jest upload, bo nie wynosi pełnego 1 Mb/s... A przynajmniej tak jest u osób, których komentarze widziałem - może ich linia na tyle nie pozwala. Planuję w Netii lub Multimo zamówić opcję 10 Mb/s to opowiem co i jak, ale muszę czekać aż ta pierwsza firma wprowadzi w ogóle taką opcję do swojej oferty i da jakąś promocję...
_________________
 
 
Niebieski 
light master


Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 60
Wysłany: 20-10-2009, 11:33   

Czesc, :)

Peterku, te sieci akademickie, to nie sa sieci na terenie uczelni, tylko dzialajace na laczach uczelnianych. W Lublinie ponad pol miasta jest w jednej sieci (chyba w swiatlowodach).

Co do tego uploadu i w ogole nowych predkosci, to widzialem opinie na neostrada.info tylko. To wychodzilo na to, ze na liveboxie dzialalo wszystko na full.
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 20-10-2009, 21:06   

Niebieski napisał/a:
Peterku, te sieci akademickie, to nie sa sieci na terenie uczelni, tylko dzialajace na laczach uczelnianych. W Lublinie ponad pol miasta jest w jednej sieci (chyba w swiatlowodach).

Cześć,

Ale tego jest mało, to lokalne nieliczne inicjatywy. Moim zdaniem rola Tepsy polega wlaśnie na kreowaniu rynku internetowego w Polsce, od czego się uchylają. Według moich szacunków - zarobki w Polsce, kursy walut - internet w cenie pow. 100zł/msc. jest absurdem, mało kto tyle zapłacić jest w Polsce w stanie.
Edit Oczywiście pisząc o cenie granicznej 100zł/msc policzyłem w tej sumie "ulgę internetową" należną w Polsce każdemu domowemu użytkownikowi internetu.

OT. Dziś podano nowe zasady udzielania kredytów - wreszcie ktoś się obudził...
 
 
Niebieski 
light master


Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 60
Wysłany: 21-10-2009, 13:07   

no z tego co dzis czytalem to od 2007 nie bylo jakichs duzych inwestycji u zadnego polskiego operatora. 22 pazdziernika maja podpisac porozumienie z UKE na te inwestycje. wychodzi na to, ze bedzie 1 milion nowych lacz o predkosci 6 mbps (z czego 600 tysiecy calkiem nowych, a 400 modernizowanych) i 200 tysiecy nowych lacz o mniejszej predkosci. to moze byc taki pierwszy krok ku kreowaniu polskiej rzeczywistosci, bo moze dzieki temu i te 20 mbit beda mogli na szersza skale wdrazac.
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 21-10-2009, 21:11   

Firmy 'kablowe' oraz mali dostawcy jednak inwestują i to sporo - widzę to na codzień. Moim zdaniem szantaż jaki zastosowała Tepsa nie tylko wobec klienta - nasze UKE to pikuś wobec np. regulatora niemieckiego, który DT nieomal zaorał - nie powinien zostać bez kary. To nie jest wolny rynek, to co obserwujemy w Polsce - to wymuszanie ustępstw, dotacji i przywilejów przez silnych.
Podobnie jest zresztą z DVB-T. Koncesję na jego emisję otrzymał bez przetargu (!) TP Emitel (tak, to ta sama spółka) żadając od rządu m.in. gigantycznej dotacji oraz wyłączności nadawania na trzy lata. Negocjacje były tajne...
Oby ten milon nowych przyłączy pochodził od różnych dostawców.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,46 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: