Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Neostrada TP przyspieszy do 20 Mb/s
Autor Wiadomość
Marex55 
light master

Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 98
Skąd: Brzeg
Wysłany: 05-10-2009, 17:25   

Peterek napisał/a:
Może poczekajmy na pierwsze relacje szczęśliwych posiadaczy owych 20Mb/s w Tepsie? Jest 5 październik, mam wielu znajomych - przepytałem się rano, nikt o nowym łączu nie slyszał.
Pozycja jest w cenniku TP od 29.09.2009. Obawiam się jednak, że chodzi o domy w promieniu 50m od niektórych central.
Mieszkam niecałe 100m od obecnej centrali powiatowej (kiedyś miejskiej) i w moim przypadku nawet testy ADSL 6Mb/s (kiedy chcialem założyć DSL testowali) wypadły negatywnie - tzn. maksymalne pasmo dostępne dla lokalu 2Mb/s.
Obawiam się że tu akurat nie jestem wyjątkiem.


Zwalona instalacja, kable idace w poblizu jakiegos duzego zrodla zaklocen..nie wiem....neo 6 powinno dzialac spokojnie gdzies do odleglosci nawet 2km. Ja mam okolo kilometra do centrali. Tlumienie i snr ze sporym zapasem na wyzsze niz 6Mbit/s opcje...
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 05-10-2009, 17:37   

Marex55 napisał/a:
Zwalona instalacja, kable idace w poblizu jakiegos duzego zrodla zaklocen..nie wiem....neo 6 powinno dzialac spokojnie gdzies do odleglosci nawet 2km. Ja mam okolo kilometra do centrali. Tlumienie i snr ze sporym zapasem na wyzsze niz 6Mbit/s opcje...

Masz rację, instalacja jest zwalona, kiedy wiał wiatr nawet SDI mi co chwilę się wylogowywało, a z telefonu który wtedy jeszcze miałem wydobywały się serie trzasków.
Niestety, Panowie Eksperci stwierdzili że połamany dawno aluminiowy drut (tzw. energetyczny, poskręcany z kawałków przez "sprytnych" budowlańców) mam wymienić... na mój koszt, bo ich "instalacje wewnętrzne" nie obchodzą. Był to czas, gdy rolnicy fundowali im słupy w zamian za telefony.
Po półrocznej awanturze przyszedł jakiś gość i młotkiem zaklepał jedną z puszek na korytarzu twierdząc że "teraz już nie będzie trzeszczało". Ale trzeszczało nadal, chyba nawet bardziej. Owe trzaski miałem stale w głowie, coraz bardziej oddalając się od "wiodącej" TP SA.
Zapewne i dziś trzeszczy (trochę wieje) ale mi jest to obojętne - telefonu od TP nie posiadam, puszkę w przedpokoju zagipsowałem w czasie ostatniego remontu.
Jest mi ona zbędna, podobnie jak całe TP SA.

P.S. Spece od mierzenia (już outsourcing) sprytnie mierzyli w studzience, chyba zdawali sobie sprawę ze stanu "instalacji wewnętrznej, która ich nie obchodzi". I tak im wyszło czegoś tam za dużo, czegoś za mało - wprowadzili limit do systemu. A TP ma system "pancerny".
Pozatym to w koncu rzecz normalna - kupujmy telefonistom druty, strażakom sikawki, fundujmy policjantom pałki pukawki i naboje :)
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 07-10-2009, 13:07   

9.10.2009 wchodzi promocja na neo 10 i 20 Mb/s
Umowa na rok
10 Mb/s 159,90 zł - dla pierwszych 3m oplata wynosi 99,90 zł
20 Mb/s 199,90 zł - dla pierwszych 3m oplata wynosi 99,90 zł

Umowa na 2 lata
10 Mb/s 159,90 zł - dla pierwszych 6m oplata wynosi 99,90 zł
20 Mb/s 199,90 zł - dla pierwszych 6m oplata wynosi 99,90 zł

Umowa na 3 lata
10 Mb/s 159,90 zł - dla pierwszych 9m oplata wynosi 99,90 zł
20 Mb/s 199,90 zł - dla pierwszych 9m oplata wynosi 99,90 zł

a teraz
oplaty miesieczne usrednione
10 Mb/s 144.90 zl
20 Mb/s 174.90 zl

za podpisanie umowy na 2 lata zamiast na rok dostaniemy w "prezencie" drukarke canona warta ok 120 zl

za podpisanie umowy na 3 lata zamiast na rok dostaniemy w "prezencie" nawigacje Larka wartosci ok 250 zl
  precel@wtw.im
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 07-10-2009, 17:09   

Hmmmm.. Dla UPC to żadna konkurencja, zresztą sam rzecznik TP pisze, że nawet nie próbowali konkurować, bo nie muszą.
Nadal bardzo drogo w porównaniu do innych krajów UE, choć taniej niż na Białorusi.
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 07-10-2009, 20:53   

raczej wiecej niz 24mbit na miedzi nie wyciagna nawet jak witucki stanaloby na glowie :lol:
mam nadzieje ze wezma sie za inwestycji bo polpak-t juz obecnie ledwo zipie
_________________
  precel@wtw.im
 
catchycat 
easy master


Dołączyła: 28 Wrz 2009
Posty: 28
Wysłany: 07-10-2009, 21:14   

Drukarkę to ja sama mogę sobie kupić, a takie wartości dodane tak naprawdę nie są dla zwykłego "szarego" klienta wcale takie opłacalne. Już lepiej, żeby obniżyli abonament....no dobra ale nie po to weszłam na tego thread'a :) Mam takie pytanie, bo rozważam zmianę operatora na innego i się zastanawiam, czy nie TPSA, no ale nie wiem, bo w sumie dużo złego o nich słyszałam, więc wolałam zasięgnąć języka od ludzi, którzy na co dzień mają z nimi do czynienia.

Ewentualnie jeżeli macie jakieś sugestie co do innego operatora to jestem na nie otwarta. Ogólnie u mnie z operatorów to jest z czego wybierać, więc mogę wybrzydzać ile mi się żywnie podoba :P Czasami zdrowa konkurencaja się przydaje.
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 07-10-2009, 22:54   

Cześć catchycat

Napisz może konkretnie - jaki masz wybór. Bo ja mialem do wyboru: TP albo BSA, osiedłowkę (max. 4Mb/s) oraz UPC. Wybrałem UPC z powodu najlepszego u nich stosunku pasmo/cena. Wcześniej miałem osiedlówkę, a jeszcze wcześniej TP na której się bardzo zawiodłem, o czym piszę wyżej w tym threadzie.
Różne nawigacje do rowerów, kolumienki, pseudo-drukarki itp. e-śmiecie olewam :)
 
 
karuzela 
Klikacz


Dołączyła: 30 Wrz 2009
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-10-2009, 23:01   

Jak możesz wybierać, to wybierz coś innego niż TP SA. Jakie masz konkretnie możliwości?
_________________
 
 
catchycat 
easy master


Dołączyła: 28 Wrz 2009
Posty: 28
Wysłany: 08-10-2009, 20:47   

Jeżeli chodzi o wybór to jestem w o tyle dogodnej pozycji, że mieszkam w Warszawie a na dodatek moje osiedle ma praktycznie dostęp do wszystkich sieci.

TPSA (ale to jest wszędzie), Aster i UPC no i Vectra....aaa....przepraszam nie mam Neti w swoim zasięgu :P

No to jak będziecie w stanie wymodzić coś dla mnie?? Dodam, że nie potrzebuje jakiegoś mega szybkiego łącza, ale nie chce się też irytować jak oglądam jakieś filmiki przez net, bo się długo wczytują. Takie jakieś medium łącze za przyzwoitą kasę :)
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 08-10-2009, 21:02   

catchycat napisał/a:
aaa....przepraszam nie mam Neti w swoim zasięgu

jak masz neo to i masz netie (BSA)
tpsa od 2 lat nie mam adsl i jestem z tego powodu szczesliwy
aster - ceny z kosmosu
upc - sam posiadam i jest mi dobrze
vectra - slyszalem duzo dobrego
_________________
  precel@wtw.im
 
Uzurpatores 
Klikacz

Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 11
Wysłany: 08-10-2009, 22:37   

Tak jak napisał kolega powyżej bierz pod uwagę UPC i Vectre, myśle że do płynnego oglądania filmików w necie wystarczy ci 8 mb, tanio wypada UPC bo za takię łącze życzą sobie 75 zł a w Vectrze jest nawet o ok. 10 zł tańszy, także opłaca się najbardziej patrząc na aspekt finansowy...
 
 
karuzela 
Klikacz


Dołączyła: 30 Wrz 2009
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-10-2009, 23:00   

Do płynnego oglądania filmików w jakości YouTubowej to nawet mniejsza prędkość wystarczy, ale jak kasy starczy na 8Mbit, to bierz.
_________________
 
 
catchycat 
easy master


Dołączyła: 28 Wrz 2009
Posty: 28
Wysłany: 09-10-2009, 18:04   

No to się wydało jestem blondynką i sama nie wiem co mam :P

Kto mówił, że ja tylko filmiki na youtubie oglądam :P Przeważnie oglądam filmy, albo nawet i telewizję nie koniecznie w jakości youtube dlatego pytałam się o trochę lepsze łącze.

75pln to nie dużo, a mówicie że Vectra ma jeszcze taniej. Ok a pomiędzy tymi dwoma, który jest "lepszy"?
 
 
Precelos 
ultra master


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 01 Paź 2009
Posty: 1433
Skąd: K-K
Wysłany: 09-10-2009, 18:42   

catchycat napisał/a:
75pln to nie dużo, a mówicie że Vectra ma jeszcze taniej

roznice sa minimalne
vetra 8 Mbps / 384 Kbps na 12m kosztuje 64,90 zł chcesz publiczne ip doplacasz 5 zl czyli 69.9 zl
upc 8/1 Mbps kosztuje 75 zl
  precel@wtw.im
 
girl_tank 
Klikacz


Dołączyła: 25 Wrz 2009
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10-10-2009, 20:10   

Uzurpatores napisał/a:
Tak jak napisał kolega powyżej bierz pod uwagę UPC i Vectre, myśle że do płynnego oglądania filmików w necie wystarczy ci 8 mb, tanio wypada UPC bo za takię łącze życzą sobie 75 zł a w Vectrze jest nawet o ok. 10 zł tańszy, także opłaca się najbardziej patrząc na aspekt finansowy...


Czyli z tych "dobrych" operatorów najtaniej wychodzi vectra? A gdzie jest ona dostępna w Wawie, chyba w co najmniej czterech/pięciu dzielnicach albo teraz już na jeszcze większym obszarze?
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: