Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Neostrada TP przyspieszy do 20 Mb/s
Autor Wiadomość
Niebieski 
light master


Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 60
Wysłany: 25-09-2009, 13:20   

Peterek, a skad wiesz, ze ja zwolnili?

Poza tym widzisz, tp to ogromna firma i czasem zdarzaja sie takie kwiatki, ale w zdecydowanej wiekszosc to pracuja tam solidnie. Ja mam neo 512 w domu i nigdy nie mialem najmniejszego z tym laczem problemu, ktorego by od reki nie zalatwili. Takze u mnie maja spory kredyt zaufania.

A co do nowej neostrady, to juz kilka tygodni temu komunikowali, ze nowe przepustowosci wejda.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-09-2009, 15:37   

Bo (prawie) wszystkich zwalniają, znam kilka osób które kiedyś pracowały na infolinii w tepsie, to nie jest praca na dłużej niż kilka miesięcy, potem się ludzi zwalnia i zatrudnia następnych, a jak nie to sami odchodzą.

Cytat:
Ja mam neo 512 w domu i nigdy nie mialem najmniejszego z tym laczem problemu, ktorego by od reki nie zalatwili. Takze u mnie maja spory kredyt zaufania.
to u Ciebie działa irc ?
  marekd@jabberpl.org
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 25-09-2009, 16:16   

Niebieski napisał/a:
Peterek, a skad wiesz, ze ja zwolnili?

Wiem, bo babkę znam i znałem - to sąsiadka. Otrzymała wypowiedzenie za "niewłaściwe wykonywanie obowiązków" z dnia na dzień po tej feralnej rozmowie. Dla mnie pół roku bez internetu było udręką - dzwoniłem do nich często, kręcili albo odpowiadali, "proszę czekać, monterzy z Radomia (?) są zajęci", "na "od zaraz" mamy tylko Neostradę, polecamy panu" oraz kilka natrętnych rozmów z "akwizytorami" TP, w których wyniku po nieskutecznej probie zakazu dla nich dzwonienia na moj prywatny numer zrezygnowałem z wszelkich usług TP, bowiem ta firma nie spełniła i nie spełnia moich oczekiwań.

Nie twierdzę że nie pracują tam uczciwi ludzie. Przykładem jest tu choćby urzedniczka Działu Realizacji w BOK, o ktorej wyżej wspominam. Niestety, ton tej firmie nadają ewidentni przekrętacze i kłamcy (mój DSL miał być aktywny... w tydzień, w czasie gdy czekałem w moim miasteczku "panowie z Radomia" założyli kilkanaście łączy DSL - tym "ważniejszym" klientom).

U mnie TP ma zaufania zero. Powinni się cieszyć że z braku czasu nie pozwałem ich przed oblicze Sądu za podpisaną a niewykonaną w terminie który sami sobie wyznaczyli Umowę DSL.

PS. Gdy rozwiązywałem Umowę, bez oporów z ich strony, przyznali mi szczerze, że promocja "DSL w zamian za SDI" jest dla nich bardzo nieopłacalna, bo za normalną instalację wszyscy kasują sporo forsy, zaś na promocyjnej zarabiają tylko... urzędnicy BOK. Promocyjna instalacja była za darmo, po sprawdzeniu dokumentow ze zdania im sprawnego terminala SDI - to był wtedy jedyny warunek, który spelniałem.

Po co zatem robią niekorzystne dla siebie samych promocje?
 
 
girl_tank 
Klikacz


Dołączyła: 25 Wrz 2009
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-09-2009, 20:18   Współczuję. Nie wyobrażam sobie pół roku bez netu...

Współczuję. Nie wyobrażam sobie pół roku bez netu...
_________________
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 25-09-2009, 21:23   

Historia ktorą opisuję działa się wiosną-latem 2004-go roku. Realnie internetu nie miałem dłużej niż pół roku, ale liczę od dnia podpisania z nimi drugiej Umowy, bo były dwie - Wstępna z selekcją usługi - prędkość, liczba IP, ochrona rezydentna oraz ta końcowa, która wyraźnie określała nieprzekraczalny termin instalacji. Ten ternim panowie z TP... oleli.
Dlaczego wtedy wybrałem DSL (opcja 512)? Po wielu (ponad cztery) latach używania SDI przywykłem do własnego unikalnego IP (pamiętam je nadal), do revDNS oraz do braku limitów i gwarantowanego minimalnego transferu CIR (zwracali za udokumentowane braki transferu).
SDI zapewniał ten transfer minimalny, choć jego osiągi (10/10kB/s) były marne, to dawał realne poczucie niezależnego bytu w Sieci. Tego wszystkiego nie dawała Neostrada.
Poza DSL był jeszcze, pozostający poza zasięgiem prywatnego odbiorcy asymetryczny Frame Relay.
Na tym "bogata oferta" TP się kończyla...
 
 
Niebieski 
light master


Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 60
Wysłany: 28-09-2009, 16:16   

Marek: irc dziala bezproblemowo, fakt, ze na quakenecie byl jakis czas temu problem z gline'ami, ale to stare czasy. Bez irca bym sie obszedl, bo jestem administratorem w pewnie spolecznosci internetowej.

Peterek: a kiedy ostatnio miales do czynienia z kims z tp? Ja naprawde nie mam w tej chwili z nimi zadnego problemu, ani jezeli chodzio neostrade, ani jezeli chodzi o obsluge klienta. Jak piorun uderzyl obok domu i spalil mi sie livebox, to wymieli go na drugi dzien bez mrugneicia okiem. Ja mysle, ze przez 5 lat to w takiej firmie moglo sie naprawde duzo zmienic. Gdyby tak nie bylo, to klienci by po prostu od nich sie calkowicie odwrocili.
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 28-09-2009, 17:35   

Wiele tam się nie zmieniło. Ci sami oszuści, którzy tam pracowali w 2004-tym, pracują nadal, tylko młodych przybyło.
Piszę swoją opinię jako były klient TP, to co piszę jest łatwo weryfikowalne.
Oferty "Neostrady" nigdy mnie nie interesowaly, dla mnie są zbyt nędzne, nie spelniają moich podstawowych wymagań.
Co do oferty DSL jest ona teraz nawet trudniej dostępna niż w 2004-tym roku, przez ostatnie trzy lata TP czterokrotnie podniosła opłaty miesięczne, zaś jedyna obecnie promocja "Słoneczna" jest właściwie niedostępna dla szarego klienta.
Nadal każą czekać po pół roku-rok na instalację oraz wymagają potwierdzenia statusu jako firma (dla domowych tylko neo-nędza)
 
 
Niebieski 
light master


Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 60
Wysłany: 29-09-2009, 16:35   

Zastanawia mnie skad taka zla opinia u Ciebie, skoro juz od 5 lat z Neostrada nie masz do czynienia. Peterku, Ty nie jestes tylko bylym klientem tp, Ty jestes dinozaurem TP. 5 lat w swiecie informatyki to cala wiecznosc. A jakie sa Twoje podstawowe wymagania, skoro dobrze dzialajace lacze, dobrze serwisone, nie spelnia Twoich oczekiwan? I prosze nie pisz takich rzeczy, ze przez 5 lat nic sie tam nie zmienilo, skoro pojutrze wchodzi 20 mbitowa neostrada.
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 29-09-2009, 16:57   

Żadne łącze zbliżone do dial-upa, na transmisji USB, z ruchomym IP mi nie odpowiada. Powtarzam - Neostrady nie miałem ani jednego dnia.
Nie pojmuję - dlaczego miliony dostawców na świecie mogą dostarczać łącza symetryczne, poprzez sieci LAN i WAN, nowoczesne szybkie i tanie, a jedynie TP bazuje na najtańszymi najgorszym, archaicznym ADSl, nie oferując nic nowszego i lepszego.
Przy okazji swoim zasłużonym pracownikom zakładają coś lepszego. Wiem z rozmów z nimi czym się rózni "surowy internet" a nawet DSL od "internetu dla każdego".
Nie czuję się młodszy, lecz starszy od miliona naciętch na pseudo-internet "neostrada TP".

Lścze 25Mb już w UPC mam, i olewam ciepłym sikiem całą TP :mrgreen:
 
 
Niebieski 
light master


Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 60
Wysłany: 30-09-2009, 15:00   

Skoro nigdy nie miales neostrady, to nie powienienes na jej temat sie wypowiadac. Co do ip w neostradzie, to jest zewnetrzene, a ze ruchome, to tym lepiej. W niczym to nie przeszkadza, a bardzo czesto jest nieocenione. U kilku warszawskich prowiderow trzeba placic za zmiane ip, a tutaj masz to za darmo i mozesz IP zmieniac kiedy zechcesz.

Ja za to mam neostrade, bo mieszkam na wsi i jestem zadowolony. Takie upc nawet nie pomysli, zeby tak kable klasc. TP robi duzo dobrego, ale jakos ludzie maja sklonnosc do zapominania o tym.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-09-2009, 16:02   

Cytat:
W niczym to nie przeszkadza
Pozatym że jesteś na wszystkich możliwych listach antyspamowych i masz z automatu bana w większości gier sieciowych.
Cytat:
Marek: irc dziala bezproblemowo,

Poprosiłem o sprawdzenie zaufaną osobę i dzisiaj dostałem odpowiedź nadal nie działa.
  marekd@jabberpl.org
 
Niebieski 
light master


Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 60
Wysłany: 05-10-2009, 11:58   

przeciez codziennie irca uzywam. no prosze Cie...

Jak chcesz to moge podac Ci moj nick i kanaly, na ktorych jestem (siedze na quakenecie). Zreszta wielu ludzi uzywa irca. Problem pewnie lezy po stronie uzytkownika.

poza tym jestem graczem, gram w quake 3 i warcrafta 3 (dote dokladnie); w worms armagedon okazjonalnie i jakos nie stwierdzilem zadnych problemow.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 05-10-2009, 13:13   

po stronie telkomunikacji która poblokowała serwery, przy okazji blokując wiele różnych innych usług która na tych serwerach stała między innymi stronę znanego programu graficznego gimp.org (tą akurat podobno mieli odblokować)
Więcej na ten temat znajdziesz na
http://osnews.pl/telekomu...uruje-internet/
  marekd@jabberpl.org
 
Marex55 
light master

Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 98
Skąd: Brzeg
Wysłany: 05-10-2009, 15:53   

Cytat:
to u Ciebie działa irc ?


Tpsa nie blokuje irca tylko dostep do konkretnych sieci ircowych czyli z tego co pamietam Ircnet i z tego co pisza jeszcze polnet...
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 05-10-2009, 16:26   

Może poczekajmy na pierwsze relacje szczęśliwych posiadaczy owych 20Mb/s w Tepsie? Jest 5 październik, mam wielu znajomych - przepytałem się rano, nikt o nowym łączu nie slyszał.
Pozycja jest w cenniku TP od 29.09.2009. Obawiam się jednak, że chodzi o domy w promieniu 50m od niektórych central.
Mieszkam niecałe 100m od obecnej centrali powiatowej (kiedyś miejskiej) i w moim przypadku nawet testy ADSL 6Mb/s (kiedy chcialem założyć DSL testowali) wypadły negatywnie - tzn. maksymalne pasmo dostępne dla lokalu 2Mb/s.
Obawiam się że tu akurat nie jestem wyjątkiem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: