Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
MTU dla roznych typow uslugi chello.
Autor Wiadomość
Sh4d0wPL 
easy master

Dołączył: 18 Maj 2005
Posty: 30
Wysłany: 19-05-2005, 17:59   MTU dla roznych typow uslugi chello.

Witam.Ciekaw jestem bardzo jakie MTU macie ustawione i jak to sie odnosi do uslugi?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-05-2005, 18:12   

Cytat:
Ciekaw jestem bardzo jakie MTU macie ustawione

1500
Cytat:
i jak to sie odnosi do uslugi?

jest to standardowa wartość.
  marekd@jabberpl.org
 
Sh4d0wPL 
easy master

Dołączył: 18 Maj 2005
Posty: 30
Wysłany: 19-05-2005, 19:10   

Najsmieszniejsze to jest to ze np przy wartosci 1500 granie w World of Warcraft jest niemozliwe dla mnie.Dopiero przy wartosci podanej mi przez jednego z forumowiczow 576 da sie grac bez wiekszych problemow.O co chodzi?? :?:
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-05-2005, 20:28   

Jakiś ruter po drodze do wow lub też sam serwer wow ma problem z dużymi pakietami, obejściem tego problemu jest wysyłanie mniejszych pakietów.
  marekd@jabberpl.org
 
mrcezar 
light master

Dołączył: 04 Sty 2005
Posty: 75
Skąd: Gdynia
Wysłany: 20-05-2005, 12:19   

ja mam 1500 i wszystko mam ok - chello classic :D jedynie jak steam chce się updateować to zmniejszam na 500, wtedy update leci 3 sec, normalnie to mozna czekać bez końca :twisted:
_________________
 
 
 
wo__jo 
Klikacz

Dołączył: 08 Maj 2005
Posty: 11
Skąd: Katowice
Wysłany: 21-05-2005, 07:13   

Niedawno dzwonilem na infolinie i pan poradzil mi zebym zmienil na 500 ale wtedy nie moge wyslac poczty :wink: Ciekawe czy tak sie dzieje w calym kraju czy tylko w katowicach
Ostatnio zmieniony przez wo__jo 22-05-2005, 19:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
grocal 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Sty 2005
Posty: 140
Skąd: Gdynia
Wysłany: 21-05-2005, 16:21   

No i ja wlasnie niestety mam ustawione MTU na 576, czyli tak, jak na modemie. Wszystko po to, aby moc normalnie grac w "World of Warcraft". Na szczescie pozostale programy korzystajace z internetu chodza bez zarzutu. Szkoda, ze wiele osob musi tak kombinowac. Z drugiej jednak strony ciekawi mnie czy wina jest na laczach chello czy juz poza nimi...

Pozdrawiam!
_________________
  grocal@jabber.wp.pl
 
Sh4d0wPL 
easy master

Dołączył: 18 Maj 2005
Posty: 30
Wysłany: 21-05-2005, 22:10   

Cytat:
No i ja wlasnie niestety mam ustawione MTU na 576, czyli tak, jak na modemie.


Za twoja rada wlasnie sam zmienilem i zaczalem eksperymenty z MTU. Jestem teraz na wartosci 1000 i WoW pingi od 50 ms do 200 ms max :D

Cytat:
Szkoda, ze wiele osob musi tak kombinowac.


Moj kolega wlasnie przez to ze musial tak kombinowac itd zrezygnowal z chello.

Cytat:
Z drugiej jednak strony ciekawi mnie czy wina jest na laczach chello czy juz poza nimi...


Uwazam ze raczej na laczach chello , poniewaz tydzien temu majac neostrade wszystko bylo ok .. a wiec?? :twisted:
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-05-2005, 23:29   

Cytat:
Uwazam ze raczej na laczach chello , poniewaz tydzien temu majac neostrade wszystko bylo ok .. a wiec??

Aby nie gdybać, trzeba by to sprawdzić.Jeśli nikomu z graczy nie chce się sprawdzić to czy mógł by ktoś chociaż podesłać ip tego serwera to sam sprawdzę.
Sh4d0wPL jakie mtu miałeś na neostradzie ustawione ?
  marekd@jabberpl.org
 
Sh4d0wPL 
easy master

Dołączył: 18 Maj 2005
Posty: 30
Wysłany: 22-05-2005, 08:32   

Cytat:
Sh4d0wPL jakie mtu miałeś na neostradzie ustawione ?


Mialem 1500 , taka sama konfiguracja systemu,sprzetu itd.

Cytat:
Aby nie gdybać, trzeba by to sprawdzić.Jeśli nikomu z graczy nie chce się sprawdzić to czy mógł by ktoś chociaż podesłać ip tego serwera to sam sprawdzę.


Latwo powiedziec podaj ip , z WoW to bedzie dluzsza kombinacja zeby to sprawdzic , ale od czego sie ma logi w firewallach :D
 
 
wo__jo 
Klikacz

Dołączył: 08 Maj 2005
Posty: 11
Skąd: Katowice
Wysłany: 22-05-2005, 19:57   

Po kilku dniowych testach jestem zmuszony do ustawienia MTU 1500 czyli standerd z powodu nie moznosci polaczenia sie z serwerami smtp !! Sprawdzalem od 500 do 1500. Mam mala siec z serwerem postawionym na dedianie i po statystykach widze za gdzies po drodze cos sie dzieje z pakietami (zwlaszcza) wysylanymi. Transfer UL skacze od 0,1- 20 KB a to wskazuje na jakies dzialania przeciwko programom P2P lub niewydolnosc "wyjscia na swiat" chello co w takim wypadku jest oszukiwaniem nas jako odbiorcow uslugi.
P.S.
czy komus dziala radio internetowe przez Winampa ??
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 22-05-2005, 21:51   

wo__jo napisał/a:
z powodu nie moznosci polaczenia sie z serwerami smtp !!

O ile to nie tajemnica to czy możesz podać adresy tych serwerów, abym wreszcie miał możliwość sprawdzenia co sprawia problemy.
Cytat:
a to wskazuje na jakies dzialania przeciwko programom P2P

Tak się składa, że większość p2p generuje bardzo małe pakiety więc im to nie przeszkadza.
Cytat:
lub niewydolnosc

to też raczej nie to skoro małe pakiety przechodzą.


Sh4d0wPL napisał/a:
Latwo powiedziec podaj ip , z WoW to bedzie dluzsza kombinacja zeby to sprawdzic , ale od czego sie ma logi w firewallach

wystarczyłby netstat ale jak masz lepszy sposób...
  marekd@jabberpl.org
 
wo__jo 
Klikacz

Dołączył: 08 Maj 2005
Posty: 11
Skąd: Katowice
Wysłany: 23-05-2005, 17:00   

Marek napisał/a:

O ile to nie tajemnica to czy możesz podać adresy tych serwerów, abym wreszcie miał możliwość sprawdzenia co sprawia problemy.

poczta tlenu oraz chello, z MTU ustawionym ponizej 1500 nie moge wyslac maila
Marek napisał/a:

Tak się składa, że większość p2p generuje bardzo małe pakiety więc im to nie przeszkadza.

widze po wykrasach na np emuli ze UL bardzo skacze a tak sie sklada ze mam DSL 1-megowego z TP-sy (podpinanego zamiennie) i tam takiego zjawiska nia ma
Marek napisał/a:

to też raczej nie to skoro małe pakiety przechodzą.

ale jest moze jakis mechanizm oznaczania pakietow na serwerach dostepowych chello ?? Tak sobie filozofuje nie wiem czy to jest mozliwe ale cos napewno jest nie tak

Ponawiam pytanie czy dzialaja wam radia internetowe ??
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23-05-2005, 18:45   

Cytat:
poczta tlenu

to mi akurat niewiele mówi (nie znam adresu serwera przez który wysyłasz)
Cytat:
oraz chello

wygląda na to, że tutaj winowajcą jest
at-vie01a-mc1-1-1.mx.aorta.net
który gubi połowę pakietów niezależnie od wielkości i to jest już coś konkretnego
można by to zgłosić ale nie wiem czy to coś da bo smtp.chello.pl nie znajduje się wbrew pozorom wcale w Polsce ale tak czy inaczej to jest ich wina i powinni się tym zająć a jeśli tego nie zrobią daje to jakieś podstawy do reklamacji.

Jeśli jeszcze ktoś ma problemy a nie potrafi sam sprawdzić co jest ich przyczyną to proszę chociaż o podanie adresu a znajdę przyczynę bo nie sądzę aby ten padnięty ruter aorty był również przyczyną problemów z grami bo tam małe pakiety przechodzą dobrze. Znając winowajcę będzie wiadomo czy jest to wina chello czy nie a jak tak to dowiemy się również co należy zgłosić aby się tym zajęli.

Cytat:
Tak sobie filozofuje nie wiem czy to jest mozliwe

Jest możliwe ale raczej mało prawdopodobne, jeśli już było by coś takiego robione to na pewno nie po portach ani po wielkości pakietu.
  marekd@jabberpl.org
 
wo__jo 
Klikacz

Dołączył: 08 Maj 2005
Posty: 11
Skąd: Katowice
Wysłany: 23-05-2005, 21:27   

Marek napisał/a:

to mi akurat niewiele mówi (nie znam adresu serwera przez który wysyłasz)


Dokladny adres smtp.tlen.pl

troche dziwne ze obydwa serwery nie chca dzialac z niskim MTU :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: