Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bezpłatne, szybsze przeniesienie numeru między operatorami.
Autor Wiadomość
pjasio253 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Gru 2005
Posty: 63
Wysłany: 19-06-2009, 06:53   Bezpłatne, szybsze przeniesienie numeru między operatorami.

Info Onet.pl
Zastanawiam się czy mam szansę załapać się na darmowe przeniesienie numeru z TP do UPC. Wniosek wpłynął do TP 10.06. Biorąc pod uwagę miesięczny okres wypowiedzenia przygodę z TP zakończę 31.07. Skoro nowe przepisy mają obowiązywać od 6.07 więc może jest szansa, chyba, że decyduje o tym coś innego.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-06-2009, 07:52   

O ile nie zapłaciłeś z góry to jaknajbardziej. (a jeśli przypadkiem już zapłaciłeś to masz pecha w tepsa jest taka że nie oddadzą nawet jak wiedzą, że im się nie należy, będą woleli płacić 5tyś kosztów sądowych tylko po to aby odwlec zwrot 50zł o kilka lat)
  marekd@jabberpl.org
 
pjasio253 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Gru 2005
Posty: 63
Wysłany: 19-06-2009, 08:02   

Jeszcze nie naliczono mi tych magicznych 61zł, podejrzewam, że przy okazji następnej faktury może to zostać naliczone, więc muszę tego przypilnować. Dzięki za radę.
 
 
Jimbo 
classic master

Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 216
Wysłany: 19-11-2009, 10:08   

Mam pytanie techniczne odnośnie przeniesienia numeru z Tepsy do UPC. Czy UPC zakłada nową instalację do telefonu (nowy kabel) czy wszystko zostaje na starej instalacji Tepsy?
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-11-2009, 10:10   

To jest VoIP.
Masz Internet - masz telefon.
Nie masz Internetu - nie masz telefonu.

Najkorzystniej (najtaniej) jest kupić samemu bramkę i usługę u jednego z licznych operatorów VoIP ale nie do wszystkich można przenieść numer.
Można korzystać np. i z numery tepsy (np. tylko odbierasz połączenia)+ VoIP dzwonisz - wszystko z jednego aparatu telefonicznego.
 
 
Jimbo 
classic master

Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 216
Wysłany: 19-11-2009, 10:23   

Hmm... Nie jestem zorientowany w telefonii od UPC, dopiero się do tego przymierzam. Czyli jak zamówię tel w UPC to gdzie oni mi go podłączą? Mam internet ale nie od UPC? Trzeba mieć net od UPC aby mieć tel od UPC? No i chcę zachować numer ten który mam obecnie.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-11-2009, 11:18   

Numer możesz zachować (chociaż z przeniesieniem go potem jeszcze gdzieś dalej może już być większy problem bo upc jako operator voip nie podlega ustawie).

W UPC mają bramki voip zintegrowane z modemem więc tak czy inaczej będziesz musiał mieć ich kabel i ich modem.
  marekd@jabberpl.org
 
przemer 
light master

Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 67
Wysłany: 19-11-2009, 11:21   

Jesli zamowisz usluge telefoniczna, to UPC przyniesie Ci modem, ktory zostanie podlaczony pod kabel ktorym masz dostarczana telewizje (oczywiscie kabel mozna rozdzielic, abys mial TV i telefon jednoczesnie ;) ). A pod modem podlaczasz juz swoj telefon, kablem telefonicznym.
  przemer@jabster.pl
 
Jimbo 
classic master

Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 216
Wysłany: 19-11-2009, 12:18   

Ok, dzieki za info.
 
 
seven of nine 
ultra master


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 1339
Skąd: Sopot
Wysłany: 19-11-2009, 22:42   

Jimbo napisał/a:
chcę zachować numer ten który mam obecnie.

O zachowanie numeru martwic sie nie musisz,aczkolwiek przeniesienie go do UPC troche potrwa( u mnie trwalo to miesiac).Pamietam tez,ze otrzymalam na czas zalatwiania sprawy numer dodatkowy. ;) Za przeniesienie telefonu z TP do UPC 2 lata temu, placilam 50 zl.Teraz jest chyba latwiej..
 
 
anmark 
light master


Dołączył: 30 Wrz 2005
Posty: 95
Skąd: Warszawa - Gocław Iskra
Wysłany: 22-11-2009, 20:58   

Tak, teraz przeniesienie numeru z TP do UPC jest za darmo. Jestem w trakcie przenoszenia numeru. Nie zawsze informują rzetelnie . Termin przeniesienia numeru jest uzależniony od daty wymówienia usługi w TP. Po wymówieniu musi upłynąć nowy okres rozliczeniowy w TP. Mnie przełączą ostatniego dnia listopada, a wymówienie złożyłem w pierwszych dniach października. :) Może ta informacja komuś się przyda :)
_________________
 
 
 
TePeO 
ultra master


Pomógł: 40 razy
Dołączył: 03 Gru 2007
Posty: 836
Wysłany: 24-11-2009, 08:20   

Przeniesienie numeru telefonu może odbyć się w trybie przyspieszonym tj do 7 dni roboczych. Aktualnie w odniesieniu do TP rónież jest to mozliwe. Niestety nie dotyczy to wszystkich operatorów. Przy wybraniu tej formy przeniesienia należy mieć jednak na uwadze umowe jaka mamy podpisana z dotychczasowym operatorem.
 
 
Jimbo 
classic master

Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 216
Wysłany: 25-11-2009, 10:18   

Mam jeszcze inny problem. Otóż teraz mam abonament w TP SA ale za rozmowę płacę w Netii (stare Tele2). No i jeden konsultant powiedział mi, że to nie ma znaczenia, najważniejsze że abonament jest w Tepsie i oni bez problemu przeniosą mi ten numer a w Netii muszę tylko zgłosić, że numer został przeniesiony z Tepsy do innego operatora. No ale już drugi konsultant powiedział, że najpierw muszę "uwolnić" numer z Netii i dopiero potem UPC będzie mogło go przenieść z Tepsy do siebie. Który konsultant ma racje? Może ktoś z Was miał podobną sytuację?
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-11-2009, 11:32   

Napisz maila do UPC - lepiej takich spraw nie powierzać konsultantom.
 
 
Jimbo 
classic master

Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 216
Wysłany: 25-11-2009, 11:55   

No tak, tylko że jak się do nich maila napisze to oni tak od razu nie odpiszą... Trzeba czekać kilka dni, często gęsto ponad tydzień nawet. Może ktoś tu jest w podobnej sytuacji albo był i już procedurę przeniesienia ma za sobą?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: