Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mandriva LE 2005 i mj internet
Autor Wiadomość
prawdapunk 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-05-2005, 15:22   Mandriva LE 2005 i mj internet

I znowu mam problem z internetem pod Linuxem
Tylko w tym wypadku jest to nieco dziwne :? , otóż w poprzednich wersjach mandrak'a internet działał mi w zasadzie bezbłędnie i bezproblemowo, wystarczyło włączyć podczas instalacji usługę hotplug i wsio, internet miałem od razu.
Natomiast z LE 2005 tak nie jest, zainstalowałem, skonfigurowałem, włączyłem usługę hotplug i faktycznie podczas startu system rozpoznaje kartę sieciową, łączenie się przez usb, pisze, że eth0 i eth1 jest "okey" doszło do końca i modem się z restartował :x i to samo co ostatnio.
Tylko tym razem, jako że o mandarynie mam juz jakieś tam pojęcie 8) , po wyłączałem wadliwe według mnie usługi, wyłączyłem dnsowanie uruchomiłem komputer ponownie i modem się nie zrestartował :idea: znowu eth1 i 0 jest okey, lecz system nie może połączyć sie z internetem(a zostawiłem domyślny lan w ustawieniach potem stworzyłem jeszcze jedno kablówkowe połączenie i to samo).
Mogę powiedzieć tylko, że bawiłem sie już sporo w ustawieniach zarówno sieciowyh jak i usług(teraz mam np. włączony hotplug idnsowaniei nie restartuje się modem :? )
Proszę was o poradę
Jeszcze nie stestowałem waszego sposobu z faq, ale chyba to nie to :|
Pozdrawiam
 
  prawdapunk@chrome.pl
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-05-2005, 18:26   

Kup sobie kartę sieciową, nowa kosztuje kilkanaście zł, a starą używaną dziesięcio megabitową można za mniej niż jeno piwo dostać, będziesz miał pewne i stabilne połączenie i żadnych problemów z instalacją.
  marekd@jabberpl.org
 
prawdapunk 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-05-2005, 18:50   

widzisz tylko wydaje mi się, że sieciówka, akurat działa u mnie okey(tak mi sie wydaje), proędzej bym się doszukiwał problemu w modemie :wink:

może router pomoże, ale może lepiej jednak jest coś skonfigurować aby działało ? bez niego ?
może pomoga logi ?
znajdują się one tutaj: www.ibw.com.pl/artykuly/mandriva/logi.txt
i moja próba ręcznej konfiguracji netu(konsolą ?) www.ibw.com.pl/artykuly/mandriva/sesja.txt
 
  prawdapunk@chrome.pl
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-05-2005, 19:22   

Jakoś nie doczytałem, że problem dotyczy tez karty sieciowej pisałeś cały czas o usb i hotplug.

Cytat:
znajdują się one tutaj: www.ibw.com.pl/artykuly/mandriva/logi.txt

Nie wiem czy dobrym pomysłem jest udostępnianie tak publicznie całych logów z tego co wyczytałem podłanaczałeś po usb i były jakieś problemy z załadowaniem modułu do obsługi modemu przez co eth1 nie działało. Potem jeszcze dhcp nie nasłychiwało na włściwym inerfejsie.

Zrób tak odłącz całokiem kabelek usb podłacz do karty sieciowej i zresetj modem potem całkowicie usuń obsługę sieci przez usb i zosaw tylko kartę sieciową powinno pujść na ustwieniach domyślnych dla karty sieciowej (dhcp ma nasłuchiwać na eth0 eth1 ma wcale nie istnieć)
Jak nie, będziemy próbować dalej (a właściwie co to za karta sieciowa coś wbudowanego w płytę ? miałeś może okazję przetestować ją czy dział poprawnie pod linuksem przy połaczniu z czymś innym niz mdem)

[ Dodano: 18-05-2005, 20:24:01 ]
Cytat:
/sesja.txt

a jest sejsa.txt
  marekd@jabberpl.org
 
prawdapunk 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Mar 2005
Posty: 75
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-05-2005, 19:36   

ojj jest sesja.txt, tylko literówke zrobiłem :oops:
www.ibw.com.pl/artykuly/mandriva/sejsa.txt


Cytat:
Nie wiem czy dobrym pomysłem jest udostępnianie tak publicznie całych logów

z pewnościa nie jest, ale jak mus to mus :?

zaraz wypróbuję twój sposób

no i nie miałem faktycznie okazji sprawdzić czy sieciówka poprzez kapeb sieciowy działa

[ Dodano: 18 Maj 2005 09:24 ]
jeżeli zrobiłem tak jak radziłeś, to net również nie ruszył :/
dopiero teraz również auważyłem, że system starał się nawiązać połączenie za nie pośrednictwem dhcpcd, doinstalowałem je, ale teraz przy staracie eth0 jest nie wykonane gdyz jest błąd.

[ Dodano: 18 Maj 2005 10:27 ]
teraz piszę ten post z slax'a 5 i z netem nie mam żadnych problemów :)
natomist na mandrak'u już mam :/
 
  prawdapunk@chrome.pl
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: