Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Możliwość rozwiązania umowy
Autor Wiadomość
kolec23 
Klikacz

Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 3
Wysłany: 18-10-2009, 14:33   

cytat:
Zwyczajnie idziesz do nich i mówisz że od przyszłego miesiąca rezygnujesz.
Porównaj cenę którą płacisz i cenę w cenniku - będziesz musiał zwrócić różnicę, ale jeśli umowa zawarta niedawno to nie są to wielkie pieniądze (ile tej różnicy może być miesięcznie ? 20zł ?)

o co chodzi z ta roznica??
 
 
mgs 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 331
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-10-2009, 14:37   

Różnica pomiędzy ceną cennikową, a ceną jaką płacisz. Jest to wyszczególnione na fakturze jako "rabat"
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-10-2009, 14:44   

Zawierając umowę promocyjną w zamian za to, że nie zrezygnujesz przez jakiś określony czas dają Ci zniżkę w stosunku do cennika, np 10% taniej w stosunku do tego co jest w cenniku na czas nieokreślony.

Przykładowo w cenniku jest cena 50zł za internet i 50zł za TV - razem 100zł przy umowie bez zobowiązań. Ale przychodzi ktoś z upc i proponuje podpiszmy umowę na 2 lata będziesz miał 5% taniej - czyli płacisz 95zł co miesiąc. Po 3 miesiącach zmieniasz zdanie i rezygnujesz - musisz wtedy zwrócić zaoszczędzone 15zł.
  marekd@jabberpl.org
 
kolec23 
Klikacz

Dołączył: 18 Paź 2009
Posty: 3
Wysłany: 18-10-2009, 14:49   

czyli ile bedzie wynosic ta roznica???

czyli moja mama placi za internet 5mb i telewizje analogowa lacznie 60 zloty, to jest jakas tam promocja chyba ,bo ogolnie jakby sie bralo te dwa pakiety oddzielnie to za telewizje trzeba placic chyba 55 a za intenet 60.

mam umowe na 24 miesiace przedluzala nie dawno.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-10-2009, 14:54   

Skoro płaci 60zł zamiast 115zł to różnica wynosi 55zł miesięcznie (przemnóż to przez liczbę miesięcy jakie minęły od podpisania umowy a będziesz wiedział ile trzeba oddać).

Moim zdaniem nie opłaca się rezygnować. Nie ma już 5Mbitowego internetu za 60zł, jest albo 1Mbit za 50zł albo 8Mbitów za 75zł - biorąc ten nieco szybszy za sam internet będziecie płacić więcej niż w tej chwili za internet+tv
  marekd@jabberpl.org
 
atomix 
chello guru

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2005
Posty: 3540
Skąd: Śląsk
Wysłany: 18-10-2009, 16:53   

Kolec - po pierwsze masz 10 dni na rozwiązanie umowy (bez kary) jesli została zawierana na odległość. Więc sprawdź tą kwestię.

Po drugie zawsze z tej oferty (przed zakończeniem promocji) możesz przejść na wyższą, np. Internet + telewizja cyfrowa. Jednak cena będzie znacznie wyższa.

Po trzecie czekanie az jakiś kanał zniknie z oferty analogowej.

Po trzecie, to co pisał Marek. Jesli masz 59 zł z netem 5 Mb/s i TV to ja bym zostawił. Chociażby dla samego Internetu (który chcesz zostawić), bo w "normalnej" ofercie samego Internetu UPC za 50 zł otrzymujesz neta 1 Mb/s, a za 75 zł 8 Mb/s.

Więc i tak oferta (moim zdaniem) wypada atrakcyjnie. A do tego jak sobie chcesz dokupić telewizję "n" to i tak analogowa tv UPC będzie stanowiła uzupełnienie np. Polsat Sport, Polsat News czy Hallmark Channel których brak w n-ce ;) .
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 18-10-2009, 22:22   

atomix napisał/a:
Jesli masz 59 zł z netem 5 Mb/s i TV to ja bym zostawił.
Zależy jakie kto ma priorytety. Za rok, czy nawet kilka miesięcy będzie przyśpieszenie, usługi potanieją, konkurencja będzie mieć lepszą ofertę itd., a kolega zostanie sobie ze swoją umową terminową. Niestety UPC po macoszemu traktuje właścicieli takich umów.
 
 
wujeksam 
Klikacz

Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3
Wysłany: 19-10-2009, 14:57   

atomix napisał/a:
Kolec - po pierwsze masz 10 dni na rozwiązanie umowy (bez kary) jesli została zawierana na odległość. Więc sprawdź tą kwestię.


lub 3 miesiace jesli nie zostal poinformowany o prawie oraz sposobie odstąpienia od umowy przez konsultanta jesli zawierał tą umowe telefonicznie ,jeśli była zawierana prze telefon to powinienen niezwłocznie po jej zawarciu dostać na piśmie potwierdzenie zawarcia umowy stwierdzające jej date i rodzaj za pomocą innego statycznego nośnika informacji
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 19-10-2009, 16:23   

wujeksam napisał/a:
jesli zawierał tą umowe telefonicznie ,jeśli była zawierana prze telefon to powinienen niezwłocznie po jej zawarciu dostać na piśmie potwierdzenie zawarcia umowy stwierdzające jej date i rodzaj za pomocą innego statycznego nośnika informacji
Możesz podać podstawę prawną?
 
 
wujeksam 
Klikacz

Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3
Wysłany: 19-10-2009, 17:44   

mrsyonnie napisał/a:
Możesz podać podstawę prawną?


proszę bardzo

http://infor.pl/skany/spi...oz=271&str=0001
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 21-10-2009, 17:12   

Dziękuje za link. Znalazłam komentarz: - http://www.federacja-kons...ry.php?story=75

Pytanie do Marka - czy dostałeś może "papier" potwierdzający zawarcie umowy (telefonicznie) z UPC poza lokalem?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-10-2009, 18:10   

Nie - taki papier nie jest potrzebny, umowa ustna jest tak samo wiążąca jak papierowa (oczywiście jeśli obie strony chcą zawrzeć ustną umowę - bo jeśli jedna ze stron zechce spisać warunki na papierze druga musi się na to zgodzić).

Umowa ustna odpowiada mi dużo bardziej od papierowej, łatwo się negocjuje warunki, nie ma żadnych kilometrowych regulaminów i setki warunków które maja spełniać obie strony.
  marekd@jabberpl.org
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 03-11-2009, 23:13   

Marek napisał/a:
co kilka miesięcy z oferty ubywają jakieś kanały, brak waszej zgody na wyrzucenie kanałów z oferty oznacza automatyczne rozwiązanie umowy z ich winy.
Nie jest to takie proste, bo ja rozwiązałam umowę z powodu usunięcia Planete, ale UPC (zgodny chórek ich konsultantów) nadal twierdzi, że "umowa rozwiązała się jedynie w zakresie pakietu TV". Za internet po tym rozwiązaniu nadal przysyłali FV, a teraz sprawa ma finał opisany w tym wątku: http://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=5589
 
 
zolwik 
Klikacz

Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 2
Wysłany: 25-02-2013, 20:36   

Witam

Mam umowę na świadczenie usług TV cyfrowej, internetu i telefonu, na umowie jest napisane, że jest to umowa na czas nieokreślony. Dodatkowo jest napisane, że w momencie podpisania umowy wyłączają telewizje analogową, tymczasem na moim koncie jak jest faktura mam wypisane, że takowa telewizję mam. w związku z tym mam takie pytanie, czy mogę zerwać z nimi umowę bez płacenia jakiś kar? Jeśli nie to czy powodem do zerwania umowy z ich winy może być wyłączenie kilku programów tv analogowej?
Z góry dziękuję za odpowiedź
 
 
ANIOŁ 
chello master


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2006
Posty: 2412
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-02-2013, 10:23   

31 lipca 2013 roku nadawanie ponoć konczy kanal ESPN Classic tego powodu bedziesz mogł rozwiązać umowę :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,51 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: