Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
czy Neostrada przyspieszy??
Autor Wiadomość
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 21-05-2009, 11:07   

Witam

Odpowiem ja - w codziennej praktyce jest to niestety smutna prawda, TP rozwiązuje na swe własne życzenie z każdym, kto to może uczynić bezkarnie, czyli nie płaci kary, albo nie jest zmuszony praktykami monopolistycznymi TP do korzystania z jej "usług".
W przeciętnym mieście są salony handlowe, odwiedzają je potencjalni klienci, pytają o oferty, o CENY, i idą pytac w innych salonach o to samo. Nieliczni wracają do TP, bo wszędzie indziej jest TANIEJ - a pieniędzy teraz nikt nie ma w nadmiarze.
Zabawkowa "nawigacja" do roweru za stówkę nikogo raczej nie skusi, podobnie jak drukarka na korbkę.

Z ostatniej chwili: na internetowe fora ruszyło kolejne uderzenie wściekłych oszukanych klientow; TP reguluje swoj "system" na żywo, nie licząc się z padami łączy, za które - przypomnę - klienci owi zapłacili ceny najwyższe w Unii Europejskiej.

Pozdrawiam
 
 
stahoo 
Klikacz

Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 8
Wysłany: 22-05-2009, 15:21   

Cytat:
Odpowiem ja - w codziennej praktyce jest to niestety smutna prawda, TP rozwiązuje na swe własne życzenie z każdym, kto to może uczynić bezkarnie, czyli nie płaci kary, albo nie jest zmuszony praktykami monopolistycznymi TP do korzystania z jej "usług".


Pracujesz w tp, że jesteś tak dobrze zorientowany? Bo mi się wydaje, że fantazja Cię trochę ponosi...

Cytat:
Zabawkowa "nawigacja" do roweru za stówkę nikogo raczej nie skusi


Wiesz można sobie drwić ze wszystkiego, ja akurat słyszałem, że ta nawigacja, którą dają przy zakupie neo jest w miarę spoko (i kosztuje trochę więcej niż stówkę).
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 22-05-2009, 16:43   

stahoo napisał/a:
Pracujesz w tp [cut]


Uchowaj Boże! :mrgreen:
Wolałbym robotę w MPO.

stahoo napisał/a:
Wiesz można sobie drwić ze wszystkiego [cut]


Napiszę więc całkiem poważnie: gdyby w Polsce był całkowicie wolny rynek telekomunikacyjny Tepsa musiałaby ogłosić bankructwo...
 
 
stahoo 
Klikacz

Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 8
Wysłany: 26-05-2009, 10:25   

Peterek napisał/a:
Napiszę więc całkiem poważnie: gdyby w Polsce był całkowicie wolny rynek telekomunikacyjny Tepsa musiałaby ogłosić bankructwo...


Gdyby w Polsce był całkowicie wolny rynek telekomunikacyjny, to może każdy z operatorów musiałby sam martwić się o własną infrastrukturę, jej rozbudowę itp, a nie byłoby takiej sytuacji że większość operatorów alternatywnych korzysta z infrastruktury tp, samemu nie inwestując w rozwój własnej...
 
 
Marex55 
light master

Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 98
Skąd: Brzeg
Wysłany: 26-05-2009, 10:54   

Marek napisał/a:

Co zaś się tyczy technicznych możliwości - to większość urządzeń jakie posiadają wyciąga tylko 2048/256kbitów tylko nieliczne są w stanie obsłużyć wyższy download (zauważ jak bardzo oferta tych 6 mbitów była ograniczona), co ważniejsze w żadnaj opcji nie są w stanie obsłużyć ponad 256kbitów uploadu - więc zwiększanie downloadu powyżej tych 2mbitów nie ma praktycznie sensu.


O jezu ja wiem ze kolega jest znawca od wszystkiego ale takich bzdur to moglbys nie pisac. Tak sie sklada ze mam neo 6mbit od prawie 2 lat i upload jest 512kbit. (64KB/s) Zreszta wyjatkiem nie jestem wszyscy z ktorymi rozmawialem mieli przy neo 6 512kbit uploadu.( synchro ustawione na 640)
Rozwin tez prosze mysl ze wiekszosc urzadzen ktore posiadaja rozwija 2048/256kbit. Z tego co mi wiadomo standard ITU-T G.992.1 Annex A oferuje max 8/1Mbit down/up a to ze komus np. te 6mbit nie pojdzie zalezy tylko i wylacznie od jakosci linii (odleglosci od centrali i tlumienia...)
Ja mam do centrali(dslamu) jakis kilometr i neo 6 chodzi bez zajakniec, snr na poziomie 17-21 gdzie dolny limit to okolo 6dB)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-05-2009, 11:06   

Moim zdaniem nazwyanie kilku kolegów z bloku którzy podzielili jakiegoś dsla operatorami to jakieś nieporozumienie. Przecież takiemu komuś nie zalezy na żadnej infrastrukturze, na klientach itp, to jest jedynie forma wspólnoty ustanowiona celem tańszego nabycia jakiejś usługi,

Co zaś się tyczy normalnych operatorów to już dawno mają swoje sieci szkieletowe i to znacznie lepsze od tepsy, problemy są jedynie z doprowadzeniem końcówek w miejszych miejscowościach, ale jak widać pracują nad tym intensywnie.

[ Dodano: 26-05-2009, 11:14 ]
Cytat:
Rozwin tez prosze mysl ze wiekszosc urzadzen ktore posiadaja rozwija 2048/256kbit.
Np stosowane przez nich modemy sagem fast nie obsługują więcej niż 2Mbity
Cytat:
Tak sie sklada ze mam neo 6mbit od prawie 2 lat i upload jest 512kbit. (64KB/s
cuda się jak widać zdarzają, ale sądząc po czasie jaki minął zanim zgłosił się ktoś komu tak działa to niezbyt często
  marekd@jabberpl.org
 
Marex55 
light master

Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 98
Skąd: Brzeg
Wysłany: 26-05-2009, 11:25   

Marek napisał/a:

[ Dodano: 26-05-2009, 11:14 ]
Cytat:
Rozwin tez prosze mysl ze wiekszosc urzadzen ktore posiadaja rozwija 2048/256kbit.
Np stosowane przez nich modemy sagem fast nie obsługują więcej niż 2Mbity
Cytat:
Tak sie sklada ze mam neo 6mbit od prawie 2 lat i upload jest 512kbit. (64KB/s
cuda się jak widać zdarzają, ale sądząc po czasie jaki minął zanim zgłosił się ktoś komu tak działa to niezbyt często


neostrada to nie idsl i modemy nie sa sztywno przypisane do uslugi, tpsa tez ich nie dzierzawi a wiec jesli chodzi o neostrade nie mozna mowic ze modem z przed paru lat u klienta to jest urzadzenie tpsa...jeszcze jedno tpsa posiada urzadzenia obslugujace adsl2+ czyli teorerycznie 24 Mb/s max.( napewno nie pchali by sie w adsl2) Moge nawet to potwierdzic bo sam pare dni bylem pod taki port podpiety a mieszkam w miasteczku 40tys ludzi). Takze gdyby chcieli to te 12MBit i wiecej mogliby zaoferowac ale z tego co wiem adsl2+ rezerwuja sobie pod neostrade + uslugi video... jednak mozliwosci techniczne sa...przynajmniej w niektorych miejscach
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 26-05-2009, 12:09   

[quote="Marex55"]
Marek napisał/a:

Takze gdyby chcieli to te 12MBit i wiecej mogliby zaoferowac


Tia... Na archaicznym, zapchanym i stale sypiącym się "Polpak-T"? :mrgreen:

Wybacz, "usługi" TP i ich poziom dobrze pamiętam. Chyba do końca swego życia nie zdołam ich zapomnieć.
 
 
Marex55 
light master

Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 98
Skąd: Brzeg
Wysłany: 26-05-2009, 12:25   

[quote="Peterek"]
Marex55 napisał/a:
Marek napisał/a:

Takze gdyby chcieli to te 12MBit i wiecej mogliby zaoferowac


Tia... Na archaicznym, zapchanym i stale sypiącym się "Polpak-T"? :mrgreen:

Wybacz, "usługi" TP i ich poziom dobrze pamiętam. Chyba do końca swego życia nie zdołam ich zapomnieć.


ja caly czas mowie o kwestiach technicznych klient - centrala. Dalej nie wiem jakby to bylo - z neo6 problemow jesli chodzi o transfery nie ma. A z drugiej strony nikt nie zagwarantuje ze takie lacze dla kmiotkow jak chello czy neostrada bedzie dzialac jak powinno...przynajmniej jesli by wychodzic za centrale...
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 26-05-2009, 12:44   

Marex55 napisał/a:
takie lacze dla kmiotkow jak chello czy neostrada bedzie dzialac jak powinno...przynajmniej jesli by wychodzic za centrale...


"Dla kmiotków" to jest "neostrada TP", o ile mi wiadomo - czyli najdroższy w krajach EU dostęp.

Kiedyś DSL-TP miał markę - ostatnio to spsiało bardzo.

Nie znam w swej 30-tysięcznej mieścinie lepszego dostawcy niż UPC. "Orange" i jej podobnych oszustów, naciągaczy i złodziei od ponad trzech lat nie biorę wogóle pod uwagę.


UPC "chello" ma swą własną paneuropejską sieć szkieletową (aorta.net) i ma buraków z TP.. gdzieś :mrgreen:
 
 
stahoo 
Klikacz

Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 8
Wysłany: 01-06-2009, 15:05   

Peterek napisał/a:
Kiedyś DSL-TP miał markę - ostatnio to spsiało bardzo.


Czy ja wiem...ja tam nigdy nie miałem osobiście przyjemności z dsl-em ;) ale znam parę osób które korzystają już dosyć długo, więc chyba im pasuje...
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 06-06-2009, 20:38   

A ja odnowię tytułowe pytanie, ktore i mnie jako zwolennika rynkowej konkurencji interesuje: czy Neostrada przyspieszy?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-06-2009, 21:19   

W temacie padła już odpowiedź: nie
  marekd@jabberpl.org
 
stahoo 
Klikacz

Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 8
Wysłany: 09-06-2009, 15:44   

Peterek napisał/a:
A ja odnowię tytułowe pytanie, ktore i mnie jako zwolennika rynkowej konkurencji interesuje: czy Neostrada przyspieszy?

http://media2.pl/telekomu...-do-20-mbs.html
Tutaj piszą, że planują zwiększenie prędkości w tym roku. Jak będzie, to się okaże.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,45 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: