Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
czy Neostrada przyspieszy??
Autor Wiadomość
kamilek101 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 118
Skąd: Szczecin
Wysłany: 18-05-2009, 16:54   czy Neostrada przyspieszy??

Witam chciałbym się dowiedzieć czy są jakieś informacje na temat tego czy neostrada ma zamiar przyspieszyć netia na Łącznach tp oferuje prędkości już do 16 mega a neostrada od kilku lat poza 6 mega nic nie oferuje ?? czy cos się zmieni ?? i jakie są maxymalne możliwości oferowania Internetu w systemie jaki tp oferuje słyszałem coś ze adsl2 daje większe możliwości ?? :?:
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-05-2009, 17:19   

Usługa o nazwie neostrada jest obecnie w fazie likwidacji - jeszcze tego lata przestaną zawierać nowe umowy, a już od jakiegoś czasu starają się stopniowo rozwiązywać istniejące. Więc pewne jest, że oferty uatrakcyjniać nie będą.

Co zaś się tyczy technicznych możliwości - to większość urządzeń jakie posiadają wyciąga tylko 2048/256kbitów tylko nieliczne są w stanie obsłużyć wyższy download (zauważ jak bardzo oferta tych 6 mbitów była ograniczona), co ważniejsze w żadnaj opcji nie są w stanie obsłużyć ponad 256kbitów uploadu - więc zwiększanie downloadu powyżej tych 2mbitów nie ma praktycznie sensu.

Co zaś się tyczy teoretycznych wartości jakie przewiduje standard adsl2 jest to 15Mbitów downloadu - ale uwaga w odległości nie większej niż 500m od centrali, na specjalnie do tego celu przystosowanym sprzęcie.
  marekd@jabberpl.org
 
kamilek101 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 118
Skąd: Szczecin
Wysłany: 18-05-2009, 19:05   

Czyli zamierzają zmienić standard (techniczny) dostępu do Internetu?
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-05-2009, 20:45   

Cytat:
Czyli zamierzają zmienić standard (techniczny) dostępu do Internetu?

Nie,zwyczajnie zwijają działalność.

Nie wiem czy zamierzają ogłosić upadłość czy tylko zwyczajnie sprzedać wszystko związane z tego typu usługami. Nie trudno się domyślić, że kupić chce to orange które tak naprawdę już teraz rządzi tepsą więc będzie dążyć do tego aby cena była jak najniższa. (dla przeciętnych ludzi oznacza to pozbywanie się klientów i szukanie sposobu w jaki można by przynajmniej tymczasowo generować straty).

Najprawdopodobniej niedługo pojawi się inny operator oferujący lepsze usługi na tych samych łączach (ale tylko troszeczkę lepsze).
  marekd@jabberpl.org
 
Kurohige 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Kwi 2008
Posty: 119
Skąd: Wwa Wola
Wysłany: 18-05-2009, 21:15   

Z tego co się orientuję neostrada zmienia tylko nazwę więc o zwijaniu działalności nie ma raczej mowy. Teraz wszędzie będzie pewnie Orange Freedom ;]

Marek napisał/a:
co ważniejsze w żadnaj opcji nie są w stanie obsłużyć ponad 256kbitów uploadu - więc zwiększanie downloadu powyżej tych 2mbitów nie ma praktycznie sensu.


Dziwne. Wydawało mi się, że przy 6mbitach dostajesz 512 kbitów uploadu. Netia na łączach tp oferuje taką prędkość http://www.netia.pl/uslugi,dla_domu,109.html więc przy neostradzie powinno być podobnie.
 
 
Martinesss 
easy master

Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 49
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-05-2009, 23:01   

Hmm jak orange może rządzić tepsą jeśli tepsa jest właścicielem orange ? xD
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-05-2009, 23:02   

Cytat:
Dziwne. Wydawało mi się, że przy 6mbitach dostajesz 512 kbitów uploadu.
Ale to w netii !!!
Cytat:
Z tego co się orientuję neostrada zmienia tylko nazwę więc o zwijaniu działalności nie ma raczej mowy. Teraz wszędzie będzie pewnie Orange Freedom ;]
W pewnym sensie pewnie tak będzie - zmieni się właściciel to tak jak by się zmieniła nazwa. Wszytko zależy z jakiego punktu sie na to patrzy.
  marekd@jabberpl.org
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 18-05-2009, 23:05   

Szkoda gadać... Siec szkieletowa Polpak-T jest skrajnie wyeksploatowana, dychawiczna, stale w niej coś pada, zatyka się.
Polskie łącza internetowe made in tp to muzeum klasy już światowej, najgorsze w Europie i najdroższe zarazem.

Jednocześnie dziś Witucki oswiadczył publiczie że "grupa TP wstrzymuje wszelkie inwestycje" - zapewne "na złość" UKE, który jedynie realizuje Prawo stanowione przez nasz Sejm.

Francuskim leniom nie podoba sie UKE... Cała nadzieja w UPC.
 
 
Kurohige 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Kwi 2008
Posty: 119
Skąd: Wwa Wola
Wysłany: 18-05-2009, 23:13   

Marek napisał/a:
Ale to w netii !!!

Ale w netii na łączach tp. Skoro netia na łączach tepsy może dać 512kbps uploadu to logicznie rzecz biorąc tp też powinna coś takiego zaoferować. Nie mogę znaleźć informacji na stronie tp ile 6megabitowa neostrada ma uploadu ale wydawało mi się, że również 512.

Marek napisał/a:
W pewnym sensie pewnie tak będzie - zmieni się właściciel to tak jak by się zmieniła nazwa. Wszytko zależy z jakiego punktu sie na to patrzy.

Obecność Orange w telepunktach już dawno można było zaobserwować więc w sumie taka zmiana nie powinna dziwić teraz. Poza tym wydaję mi się, że Orange ma dość spore udziały w Telekomunikacji.
 
 
Martinesss 
easy master

Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 49
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-05-2009, 23:19   

Głównym udziałowcem TP SA jest France Telekom

Natomiast 100% udziałów w PTK Centertel (Orange) posiada Telekomunikacja Polska S.A.
 
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 18-05-2009, 23:19   

Kurohige napisał/a:
Ale w netii na łączach tp. Skoro netia na łączach tepsy może dać 512kbps uploadu to logicznie rzecz biorąc tp też powinna coś takiego zaoferować. Nie mogę znaleźć informacji na stronie tp ile 6megabitowa neostrada ma uploadu ale wydawało mi się, że również 512.


6Mbps "neostradę" oferują tylko nielicznym wybrańcom losu, ktorzy mieszkają bezpośrednio obok centrali.
Piszą to w ofercie "bo ładnie wygląda".
Kolega zresztą zawarł wstępną umowę z Netią na 6Mbps, ale ci z tepsy oświadczyli "technicznie niewykonalne" i ma 2Mbps.
Netia tańsze 6Mbps oferuje tylko na swoich liniach, na liniach dzierzawionych od TP ma stale problem z grymaszącym francuskim monopolistą "od siedmiu boleści".
 
 
stahoo 
Klikacz

Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 8
Wysłany: 19-05-2009, 16:35   

Marek napisał/a:
Nie,zwyczajnie zwijają działalność.


To nie jest tak, chodzi o zwykłą zmianę nazwy. Analogicznie jak w przypadku idea => orange. Tutaj można znaleźć więcej info na ten temat.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-05-2009, 17:05   

To dlaczego masowo rozwiązują umowy (nawet terminowe) i nie chcą podpisywać nowych ?
Ich własna strona nie jest zbyt obiektywnym źródłem informacji.
  marekd@jabberpl.org
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 19-05-2009, 20:55   

Marek napisał/a:
Ich własna strona nie jest zbyt obiektywnym źródłem informacji.


A już szczególnie blog p. Jabczyńskiego, facecjonalisty znanego z niezliczonych humorystycznych wypowiedzi :lol: .
 
 
stahoo 
Klikacz

Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 8
Wysłany: 19-05-2009, 21:31   

Marek napisał/a:
To dlaczego masowo rozwiązują umowy (nawet terminowe)


A skąd takie info? O niczym takim nie słyszałem...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: