Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
DD5.1 po HDMI
Autor Wiadomość
McPiv 
Klikacz

Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 13
Wysłany: 27-03-2009, 09:07   DD5.1 po HDMI

Witam wszystkich serdecznie.
Od wczoraj mam Mediaboxa HD z nagrywarką i zauważyłem dziwną sprawę. TV mam podłączony kablem HDMI do amplitunera kina domowego, do którego również kablem HDMI podłączony został Mediabox. Dźwięk niestety tylko stereo. Natomiast jak dźwięk podłączę po S/PDIF to rzeczywiście jest w DD5.1 co widać na AMP (wyświetla info o dekodowaniu DD5.1). Czy Wy też tak macie? Czy to jakiś problem u mnie, że dźwięk po HDMI nie jest DD5.1 wtedy kiedy stacja go nadaje?

Serdecznie dzękuję za wszelkie odpowiedzi.
 
 
asilver555 
Klikacz

Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 3
Wysłany: 27-03-2009, 14:00   

Tak to już jest z tą cyfrówką - przez HDMI tylko dźwięk stereo. Do wielokanałowego jest potrzebny coaxial lub optyczny.
 
 
bulek 
ultra master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 865
Skąd: 3city
Wysłany: 27-03-2009, 14:01   

Niestety to jeden z niewyjaśnionych uroków mediaboxa. Musisz pozostać przy optyku jeśli chcesz mieć "lepszy" dźwięk.
 
 
ra74 
classic master

Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 224
Wysłany: 29-03-2009, 21:56   

niedawno pisałem meila do upc w tej sprawie z pytaniem kiedy będzie poprawiony ten bug bo nie chcę dodatkowo kupować optyka. Sorry dd 5.1 po hdmi to już dojrzały standard są już nowsze typu dts które działają tylko po hdmi więc mogli by poprawnie zaimplementować takie starocie
Odpisano mi co można by określić "to niemożliwe", proszę podać tytuły programów np c+ nadawane w 5.1. Podałem przykłady, podałem linki że problem istnieje od zeszłego roku. I w odpowiedzi otrzymałem że mogę sobie kupić przecież kabel spdif, nie musi być optyk :)

Pytałem się o termin implementacji bo w normalnie działających firmach zgłasza się błędy do producenta oprogramowania, wskakuje on na listę bug fixów, określa się priorytet i chociaż ogólnie kiedy będzie poprawka. Co mnie dziwi to nie jest pierwszy pvr philipsa i przecież nie piszę tego softu od 0, w któryś dekoderze to pewnie działa i jest to kwesta zmergowania kodu
 
 
McPiv 
Klikacz

Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 13
Wysłany: 30-03-2009, 20:04   

Dzięki za info. Ja w tej chwili mam podłączone przez S/PDIF ale to porażka, bo skoro obraz puszczasz przez HDMI to po kiego mieć drugi kabel na dźwięk. Ogólnie zamawiałem cyfre z UPC z wielkimi nadziejami i podekscytowaniem a jestem totalnie niezadowolony. Mediabox Philipsa dla mnie to jakaś porażka. Same mankamenty, brak opcji czuwania, non stop się grzeje, wygląd tragiczny. Byłem u kumpla, ma u konkurencji cyfrówke, design dużo ładniejszy, stan czuwania to stan czuwania, fajne bursztynowe podświetlenie nie rażące po oczach. Ech, dużo by pisać.
 
 
Jimbo 
classic master

Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 216
Wysłany: 21-04-2009, 11:54   

Ja też mam problem z dźwiękiem, najgorsze że kupiłem kabel optyczny i dalej nie mam 5.1... Czy ktoś może mi wytłumaczyć jaka jest różnica między połączeniem poprzez spdif a optycznym?
 
 
bulek 
ultra master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 865
Skąd: 3city
Wysłany: 21-04-2009, 12:29   

Problemem w HDMI nie był brak dźwięku 5.1. Głównym problemem był brak dźwięku DD. Zamiast tego niezaleznie od ścieżki leciał PCM stereo.

Kabelek optyczny z pewnością tą niedogodność niweluje. A jeśli chodzi o dźwięk 5.1, to dochodzi tu beznadziejny opis ścieżek przez UPC. Mimo, że pisze "DD 5.1" to w większości przypadków leci DD 2.0. Musiałbyś sobie włączyć odpowiedni film, który na pewno jest nadawany z dźwiękiem 5.1. O ile sobie dobrze przypominam, to na NG HD też często leci DD 5.1.
 
 
Jimbo 
classic master

Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 216
Wysłany: 21-04-2009, 12:44   

No właśnie cały problem to jest ta informacja UPC, że coś nadają w 5.1 a tak naprawdę dają tylko dwukanałowo. Na NG HD teraz też nie działa 5.1, być może akurat teraz nie nadają 5.1 ale nigdzie nie mogę znaleźć rozpiski co gdzie i kiedy ewentualnie leci w 5.1 - jedynie na stronach Canal+ znalazłem, że dopiero w sobotę będą filmy w 5.1. Poczekamy, zobaczymy...
Dzięki!
 
 
mgs 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 331
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-04-2009, 12:47   

W tym właśnie momencie leci na NG program w HD z 5.1. Moje kino domowe pokazuje "DD 3/2 1". Wszystkie programy na NG HD są w 5.1 (oprócz reklam ofcourse).
 
 
 
Jimbo 
classic master

Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 216
Wysłany: 21-04-2009, 13:12   

Rzeczywiście, na NG HD leci już w 5.1, przed chwilą na TVN HD leciał serial "Na wspólnej" - też był w 5.1. A więc się uspokoiłem, wszystko działa jak należy.
 
 
iru 
light master

Dołączył: 01 Wrz 2008
Posty: 102
Wysłany: 21-04-2009, 23:03   

A jest jakiś trik by mediabox UPC zapamiętał na stałe fonię 5.1? No bo to trochę wkurza jak przełączę na sekundę na inny kanał a po powrocie trzeba znowu przestawiać ze stero na 5.1
 
 
bulek 
ultra master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 865
Skąd: 3city
Wysłany: 22-04-2009, 08:37   

Nie ma.
 
 
pawelvod 
Klikacz

Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1
Wysłany: 23-06-2009, 22:10   

Się zbulwersowałem.
To taki bug że nawet producent mojego amplitunera (Yamaha) nie przewidział, że ktoś wpadnie na pomysł, żeby podwajać kabel i wizję przekazywać do telewizora z hdmi, a dzwięk grać z optyka...
Mam podłączoną konsolę, dvd, laptopa i mediabox (wszystko po hdmi) i jednym przyciskiem zmieniam IN, Do telewizora mam jeden kabel hdmi.... a teraz mam sobie drugi kabel do telewizora ciągnąć i dodatkowo optyk do amplitunera i za każdym razem zmieniać wejście w telewizorze czy kompozytem podłączać do dekodera obraz mając hdmi hehe.... debilizm w czystej postaci.
 
 
Andrzej RATM 
light master

Dołączył: 18 Paź 2008
Posty: 105
Wysłany: 27-06-2009, 00:29   Re

Witam ! Również i ja borykam się z tym problemem. DEKODER NIE MA MOŻLIWOŚCI TECHNICZNEJ WYPUSZCZENIA AUDIO DD 5.1 PO HDMI !!! Shit ! Zdeterminowany i zirytowany ilością wad cyfrowej UPC, postanowiłem napisać mega długiego maila do operatora z podziękowaniem za roczną współpracę oraz wytknięciem wad cyfrowej telewizji z którymi przez ponad rok czasu niczego nie zrobiono, podając przy okazji linki do forum mediaświat.pl. Wspomniałem także o braku wzbogacenia oferty o kanały hd. Życzę przyjemnej lektury pracownikom UPC. Ja zmykam do N-ki.

PS

N-ka pozwala na wyprowadzenie DD 5.1 ze złącza hdmi ! (tak nawiasem)
 
 
 
VAMET 
light master


Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 128
Skąd: Gdynia, Poland
Wysłany: 07-07-2009, 14:44   

Witam uprzejmie

pawelvod napisał/a:
Się zbulwersowałem.
To taki bug że nawet producent mojego amplitunera (Yamaha) nie przewidział, że ktoś wpadnie na pomysł, żeby podwajać kabel i wizję przekazywać do telewizora z hdmi, a dzwięk grać z optyka...


Hmm, nie jest to normalne, bo HDMI to kabel audio-video, hmm, jednak dziwne, że nie możesz to normalnie ustawić na amplitunerze. U mnie na Onkyo TX-SR606 podłączam po HDMI MediaBox i dodatkowo ciągne do amplitunera kabel optyczny między tymi urządzeniami, a następnie w HDMI Video Input ustawiam na konkretne źródło HDMI, a na Audio Input zmieniam domyślne HDMI na OPT1 lub OPT2. W ten sposób po przełączeniu na to źródło na amplitunerze, otrzymuje obraz po HDMI i dźwięk po optycznym. Oczywiście przy jednym kablu HDMI z amplitunera do TV.

Co nie zmienia faktu, że jest to sprzeczne z filozofią HDMI :)

Rozumiem, że przy podłączeniu przez optyczny uzyskam Dolby Digital 2.0 lub 5.1?
A przez HDMI PCM Stereo? Jeżeli macie jakiś normalny amplituner, to możecie zrobić sobie, że po wykryciu Analogu/PCM ma zrobić DTS Neo, Dolby Prologic II lub All Channels Stereo, u mnie spisuje się wyśmienicie...

Pytanie z innej beczki, czy MediaBox nigdy Wam się nie zepsuł/odmówił posłuszeństwa, że musieliście wymieniać na nowy egzemplarz? Ponoć w tym z Recorderem HD psuje się co 2.

Z poważaniem
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: