Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przerywanie ściągania?
Autor Wiadomość
Olmer 
easy master

Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 30
Wysłany: 30-12-2008, 14:20   Przerywanie ściągania?

Jestem szczęśliwym użytkownikiem chello z Gdańska od paru lat, aktualnie korzystam z oferty "Sprint", szybszego neta nie potrzebuje. Korzystam z modemu kablowego:

Scientific Atlanta
EPC2203

Od jakiegoś czasu mam taki problem że przerywa mi "ściąganie danych z neta", np.:
-po chwili ściągania pliku z www (czasem po 3min czasem po 20min) zamyka mi łącze
-na youtube (i nie tylko tu) zatrzymuje się bufor

Próbowałem sciągać i przez mozzile (moja domyślna przeglądarka) i IE, potem zainstalowałem FlashGet'a i przez niego róbowałesm ściągać, nic nie pomogło. Kompa niezliczony raz traktowałem antywirusami, spyDoc'iem, a nawet zaspamowałem moimi logami z ComboFix pewne forum gdzie pomagali w usówaniu świństw z kompa. Co ciekawe gry mi działają poprawnie, bardzo żadko dostaje DC, strony też się ładują ładnie. Wkurza mnie to bo nie jestem w stanie nic większego niż 30 mega ściągnąć, a w przypadku rapidapa gdzie trzeba czekać na kolejne ściąganie to podwójnie denerwuje. Chciałbym wiedzieć gdzie tu jest wina, czy to coś z moim kompem czy coś u dostawcy neta?
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-12-2008, 16:41   

Zobacz czy sygnał docierający do modemu jest ok.
  marekd@jabberpl.org
 
Olmer 
easy master

Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 30
Wysłany: 30-12-2008, 16:58   

Cytat:
Receive Power Level
-5.6 dBmV

Transmit Power Level
50.2 dBmV


O to chodzi?
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-12-2008, 22:16   

Cytat:

O to chodzi?

o to i o SNR
Zobacz też czy się nie pogarsza w momencie zerwania połączenia.

Jeśli nie będzie się mieściło w normie, trzeba wezwać serwis aby kable poprawił.

Zapuść sobie ping do jakiegoś niezbyt oddalonego miejsca niech pochodzi przez kilkanaście minut zobaczysz czy nie giną pakiety w momencie zerwania połączenia.
  marekd@jabberpl.org
 
siedle 
light master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Wrz 2005
Posty: 65
Skąd: bra­c na piwo ?
Wysłany: 02-01-2009, 03:06   

Olmer napisał/a:
Cytat:
Receive Power Level
-5.6 dBmV

Transmit Power Level
50.2 dBmV


O to chodzi?



Tu nie ma co sie zastanawiać tylko trzeba wezwac technika
-5,6 to niemalże granica odbioru tego modemu a 50,2 to już praktycznie max moc z jaka on może nadawać.

Optymalne parametry to :
Receive 0 dBmV lub wiecej
Transmit 40-45 dBmV

I takie powinni ci ustawic.

No chyba ze w domu masz 3 TV podłączone "na skrętki" .....
 
 
 
Olmer 
easy master

Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 30
Wysłany: 02-01-2009, 23:39   

Czyli co, mam dzwonić do nich że mi sygnał na modemi się zrypał?

P.S. Mam tylko jeden telewizor i podłączony telefon do modemu.
_________________
 
 
Portal 
light master

Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 107
Wysłany: 20-01-2009, 20:12   

czy wartosc
Upstream
Freq/Power: 61.500 MHz 33 dBmV

to dobra wartosc ?
_________________
 
 
wisniat7 
easy master

Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 29
Wysłany: 21-01-2009, 10:42   

mam to samo ze mi przerywa sciaganie... ,chce sciagnac sterowniki do karty no i przerywa w polowie no ku;/
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 04-02-2009, 00:59   

wisniat7 napisał/a:
mam to samo ze mi przerywa sciaganie... ,chce sciagnac sterowniki do karty no i przerywa w polowie no ku;/


Mam Internet Sprint 2Mb i miałam te same problemy co Olmer. Zmiana MTU z 1500 na 1352 pomogła i mogę już ściągać (nie rozłącza). Przed ustawieniem tego parametru tak samo było u mnie. Ustawiłam na routerku i kompie. MTU zmieniałam na XP programem CableNut MTU Tool pobranym z tej strony: http://neostrada.info/dow...=download&id=12 W routerze ręcznie ustawiłam i po restarcie kompa i routerka da się ściągać duże pliki, nie zrywa połączenia. Prędkość przy tych 2Mb to maksymalnie: Download: ok. 190 KB/s Upload: ok. 42 KB/s Coś za mało jak na 2Mb. Mam ten badziewny modem Scientific Atlanta EPC2203 z malutkim grzejącym się zasilaczem.

Tak wygląda ping z MTU 1352:



A tak wygląda ping z domyślnym MTU 1500:

 
 
Martineq 
easy master

Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 25
Wysłany: 16-02-2009, 13:22   

Mam dokładnie ten sam problem, od 2 tygodni :? Parametry transmisji mam chyba dobre

Receive Power Level
3.6 dBmV

Transmit Power Level
45.2 dBmV

Cos czuje, ze sie zwalilo gdzies w UPC. Mysle zreszta, ze wiele osob ma ten problem, ale nie zauwaza, bo problem staje sie szczegolnie widoczny dopiero przy duzych plikach. Ja staram sie od tygodnia sciagnac trial do jednego z mmorpg, 7gb , po drodze zrywa polaczenie 40 razy w wyniku czego plik na koniec jest juz uszkodzony:|
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 17-02-2009, 17:24   

MTU przyjmuje różne wartości w ciągu dnia, dlatego ściąganie dużych plików jest praktycznie niemożliwe, chyba, że co jakiś czas sprawdzi się jakie jest OK z zmieni na prawidłowe. Nie sądzę, aby to była awaria - raczej celowe działanie, bo łącza im się pewnie zapychają. Pozdrowienia dla Panów administratorów UPC! :)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17-02-2009, 18:57   

Cytat:
MTU przyjmuje różne wartości w ciągu dnia,

mrsyonnie, Ty sama decydujesz o tym jakie chcesz mieć MTU (czyli jaka ma być maksymalna wielkość pakietów wysyłanych przez twój komputer).

Swoją drogą gdy sobie ustawię standardowo na 1500 mogę zrobić co najwyżej tak
Kod:

ping -M do -s 1472 -c 3 wp.pl
PING wp.pl (212.77.100.101) 1472(1500) bytes of data.
1480 bytes from www.wp.pl (212.77.100.101): icmp_seq=1 ttl=122 time=8.71 ms
1480 bytes from www.wp.pl (212.77.100.101): icmp_seq=2 ttl=122 time=8.92 ms
1480 bytes from www.wp.pl (212.77.100.101): icmp_seq=3 ttl=122 time=8.20 ms

--- wp.pl ping statistics ---
3 packets transmitted, 3 received, 0% packet loss, time 2008ms
rtt min/avg/max/mdev = 8.206/8.614/8.928/0.320 ms

Zauważ, gdybym dał -s 1500 to pakiety by nie przeszły (były by o 28 bajtów za duże)

Warto używać bardziej szczegółowego posixowego pinga, dzięki tej drobnej podpowiedzi w nawiasie nie zapomni się o takich detalach jak te 28 bajtów nagłówka icmp
  marekd@jabberpl.org
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 18-02-2009, 03:14   

Marek napisał/a:
Cytat:
MTU przyjmuje różne wartości w ciągu dnia,

mrsyonnie, Ty sama decydujesz o tym jakie chcesz mieć MTU (czyli jaka ma być maksymalna wielkość pakietów wysyłanych przez twój komputer).

Zgadza się, sama o tym decyduję, nawet kilka razy dziennie jak muszę ściągnąć duże pliki :)
MTU zmieniam na routerze i swoim komputerze. Pierwszy raz spotkałam się z tym problemem, a dostawców Internetu miałam kilkunastu. Bez ingerencji w ten parametr ściąganie 400MB triala ciągnie się godzinami +przerywane połączenia. Przeglądanie stronek jest OK, tylko nie da się nic ściągnąć o większej wadze. Domyślnie Windows ma ustawione MTU na 1500 i dopiero odpowiednie ustawienie tego parametru skutkuje wykorzystaniem łącza w sposób najbardziej optymalny w UPC tzn. jest możliwe ściąganie większych plików. Jakoś sobie z tym radzę, ale coś tu jest nie tak jak powinno.
 
 
dgim 
light master

Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 94
Wysłany: 20-02-2009, 23:27   

coz, u mnie jest problem ze zrywaniem polaczenia od miesiecy. gdy nic nie jade, wszystko jest OK, stabilnie. jak tylko odpale utorrenta, co kilka minut doslownie lagi takie, ze szok. odpalilem ping -t na dluzsza chwile na 2738 - 100 utracone.

Receive Power Level mam od -2.8 do -3.0 dBmV
Transmit Power Level mam 42.7 dBmV

do zakladki signal nie moge juz wejsc. solidnie irytuje mnie juz ta sytuacja.

zmiana MTU cokolwiek tu zmieni ?
  dgim
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-02-2009, 00:06   

Cytat:

zmiana MTU cokolwiek tu zmieni ?

nie
Cytat:
jak tylko odpale utorrenta, co kilka minut doslownie lagi takie, ze szok. odpalilem ping -t na dluzsza chwile na 2738 - 100 utracone.
a nie korzystasz po drodze z jakiś urządzeń (np rutera) którym przeszkadzała by zbyt duża ilość połączeń ?
Spróbuj ograniczyć ich liczbę powiedzmy do 100 i zobacz czy pomoże.

Czy jeśli ściągasz coś zwyczajnie po http albo ftp to też są lagi i giną pakiety ?
Jeśli dzieje się to samo to masz popsuty modem albo jakieś inne problemy z sygnałem i powinieneś zgłosić awarię - straty pakietów (niech już się serwis martwi czym dokładnie te straty są spowodowane).
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,33 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: