Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
IPv6 w UPC...
Autor Wiadomość
pkudlins 
light master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Maj 2013
Posty: 92
Wysłany: 23-04-2015, 15:51   

gbbsoft napisał/a:
bulek napisał/a:
Nie wiem tylko co z ludźmi, którzy mają modemy, albo poustawiane routery w trybie bridge.

Albo mają ustawione przekierowania portów...

W sumie mi jest potrzebny publiczny, w miarę stały adres IP, zgodnie z tym co tu jest obiecane: http://www.upc.pl/pdf/str...ternetowych.pdf , i przekierowanie portów na wskazany adresy IP wewnątrz mojej sieci (lub DMZ).

PS. Mam nadzieję, że jak coś będą zmieniać, to dadzą znać z miesięcznym wyprzedzeniem... :-)


zawsze bedzie mozliwosc zeby wrocic do konfiguracji bez ipv6 / wowczas bedziesz mogl sobie robic to co dotychcas bridge/tunelowanie portow / brak wspoldzielonego adresu ipv4

niestety adresow ipv4 jest coraz mniej i kazdy stara sie swoja pule optymalnie wykorzystac
90% uzytkownikow lub nawet wiecej nawet nie zauwazy zmiany jak zostanie przelaczonych z obecnego rozwiaznia ipv4 na dual-stack ipv4/ipv6

prawdopodobnie uzytkownicy ktorzy maja cokolwiek ustawione na modemie poza standard nie beda migrowani z automatu

obecnie na AFTR (NAT44 dla DSLITE) jest tylko 2Gb/s mniej jak 1%

w zasadzie natywnie via ipv6 to poleci w glownej mierze z wiekszych tylko Google i Facebook, reszta i tak bedzie natowana centralnie

za modemem bedzie dostepna klasa z maska ::/57
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 23-04-2015, 16:22   

pkudlins napisał/a:
zawsze bedzie mozliwosc zeby wrocic do konfiguracji bez ipv6
To "zawsze" będzie jakoś zagwarantowane? A może jednak przełączą któregoś pięknego dnia na IPv6 jak to zrobili w Szwajcarii?

[ Dodano: 23-04-2015, 16:48 ]
Pamiętam, że kiedyś była taka przydatna opcja Port-base Passthrough w routerach Thomson i Cisco, ale się z tego wycofali więc jak czegoś nie gwarantują w umowie to niekoniecznie jest to na wieczność.
 
 
JacekArtur 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 84
Skąd: W-Wa
Wysłany: 23-04-2015, 18:25   

Jak zwiększy się kiedyś ruch i wykorzystanie IPv6 to NAT przejdzie do historii. Jak na razie to IPv4 jest tylko natowane jak ktoś ma IPv6 . IPv6 jest zawsze publiczne. Niestety jak to pkudlins napisał IPv4 trochę jednak się kurczy i gdyby nie to iż dostawcy nie kwapią się ze zmianą swoich stron na IPv6 nie było by potrzeba NAT dla IPv4. http://ipv6.onet.pl/

gbbsoft napisał/a:
Ile adresów ipv6 dostajemy na sieć w domu?

Mam laptopa, 3 kompy które obsługują IPv6 i wszystkie mają swój adres. Jak na razie :mrgreen:
 
 
pkudlins 
light master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Maj 2013
Posty: 92
Wysłany: 23-04-2015, 19:00   

Susane napisał/a:
pkudlins napisał/a:
zawsze bedzie mozliwosc zeby wrocic do konfiguracji bez ipv6
To "zawsze" będzie jakoś zagwarantowane? A może jednak przełączą któregoś pięknego dnia na IPv6 jak to zrobili w Szwajcarii?

[ Dodano: 23-04-2015, 16:48 ]


ja tego nie zagwarantuje ale podobno w myupc ma byc taki wybor albo via callcenter
 
 
bulek 
ultra master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 865
Skąd: 3city
Wysłany: 24-04-2015, 09:05   

pkudlins, dzięki za info z pierwszej ręki :) .

Czy wiesz czemu zmniejszono podsieci do /57 z zalecanego /64? I inne pytanie... czy przydzielanie IPv6 planowane jest również dla tych, którzy mają modemy i własne routery?
 
 
pkudlins 
light master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Maj 2013
Posty: 92
Wysłany: 24-04-2015, 12:11   

bulek napisał/a:
pkudlins, dzięki za info z pierwszej ręki :) .

Czy wiesz czemu zmniejszono podsieci do /57 z zalecanego /64? I inne pytanie... czy przydzielanie IPv6 planowane jest również dla tych, którzy mają modemy i własne routery?


chyba zwiekszono

przeciez /57 to 128 x /64 ;)

http://forum.mediaswiat.pl/download.php?id=1250

jak na razie nie ma opcji zeby ktoras /64 wyrutowac za router klienta wystarczylby pewnie prosty wpis dla trasy statycznej, wiec wszsytko co jest za modem UPC dla ipv6 musi byc w L2 (chyba ze chcesz natowac ipv6 ;) )
 
 
bulek 
ultra master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 865
Skąd: 3city
Wysłany: 24-04-2015, 12:59   

Pomieszały mi się maski... jeszcze trochę musi czasu upłynąć, żeby się człowiek przestawił :) . NATować broń Boże.. No nic zobaczymy jak się będzie sytuacja rozwijać.
 
 
JacekArtur 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 84
Skąd: W-Wa
Wysłany: 30-04-2015, 17:01   

pkudlins a co powiesz na to jak w załączniku. Do tego doszedłem. Tylko automatycznie nie chce mi DNS IPv6 przyznać. Jakby nie to to pewnie by chodziło. Router jest tu w trybie klienta DHCPv6.

Zrzut ekranu 2015-04-15 12.35.46.png
Plik ściągnięto 2246 raz(y) 200,92 KB

 
 
pkpk 
Klikacz

Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 10
Wysłany: 01-05-2015, 13:42   

jak masz tego Vigor-a podlaczonego? Za modemo-routerem UPC z v6, czy modem?
modemo-router o ile kojarze nie ma dhcpv6 po stronie LAN (tylko SLAAC)
a z modemem, raczej nic by Ci nie dzialalo.
 
 
jedrek 
ultra master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Maj 2006
Posty: 786
Skąd: Ursynów
Wysłany: 01-05-2015, 14:30   

Zadałem pytanie UPC na FB w ich asystencie w sprawie IPv6 dotyczące sposobu i terminu wprowadzenia na zwykłe modemu. Odpowiedź lakoniczna; " Nie znamy terminu" a pytanie szybko zablokowano nawet dla mnie.
_________________
  jedrek
 
JacekArtur 
light master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Kwi 2012
Posty: 84
Skąd: W-Wa
Wysłany: 01-05-2015, 19:00   

Podłączone za ubee. Dla ipv4 oczywiście jest to modemorouter. Ale dla ipv6 działa bez żadnego NAT. Jednym słowem mam to za modemem. No i jak widać adresy ipv6 jakoś przechodzą. Ginie tylko część informacji i komp stwierdza iż dla ipv6 nie ma dostępu do netu. Co dziwniejsze pomimo braków we wpisach dla tego samego kompa i routera ale ze zmienionym trybem na tunel dla Hurricane Electric komputer nie buntuje się i daje dostęp do ipv4 i ipv6 jednocześnie. Oczywiście modem od UPC musi być wtedy w trybie ipv4 i bez NAT.
 
 
pkudlins 
light master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Maj 2013
Posty: 92
Wysłany: 02-05-2015, 19:39   

jedrek napisał/a:
Zadałem pytanie UPC na FB w ich asystencie w sprawie IPv6 dotyczące sposobu i terminu wprowadzenia na zwykłe modemu. Odpowiedź lakoniczna; " Nie znamy terminu" a pytanie szybko zablokowano nawet dla mnie.


poczekaj do przyszlego tygodnia bedzie jakies oficjalne info ...
 
 
winforGD 
plus master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 360
Skąd: Gdynia
Wysłany: 26-09-2015, 22:08   

Dwa dni temu agencja American Registry for Internet Numbers poinformowała, że wyczerpane zostały już wszystkie wolne adresy IPv4, które mogły zostać przydzielone odbiorcom.

http://www.conowego.pl/ak...sow-ipv4-14678/

Co na to UPC?
 
 
zenon 
light master

Dołączył: 09 Maj 2014
Posty: 76
Wysłany: 26-09-2015, 22:52   

winforGD napisał/a:
Dwa dni temu agencja American Registry for Internet Numbers poinformowała, że wyczerpane zostały już wszystkie wolne adresy IPv4, które mogły zostać przydzielone odbiorcom.

http://www.conowego.pl/ak...sow-ipv4-14678/

Co na to UPC?

Nic, od dawna nie dostali juz nowych adresow, chyba ze podczas przejecia innego isp. Jak skonczy sie upc pula, to albo zniknie tryb bridge albo odpala wiekszej liczbie klientow ipv6.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 27-09-2015, 14:53   

Posiadają pulę rezerwową. Poza tym Wi-Free przydziela tylko publiczne IP, także mają tego jeszcze sporo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 1,45 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: