Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
BitTorrent a uTorrent Problem!
Autor Wiadomość
Conroe91 
plus master

Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 532
Wysłany: 31-01-2009, 22:37   BitTorrent a uTorrent Problem!

Witam,
Cały czas maiłem BitTorrenta i nim ściągałem a dzisiaj mi coś się schrzaniło i jak go odpaliłem to za każdym razem kompletnie się blokowały ustawienia. Upload mam ograniczony mocno. Zainstalowałem uTorrenta i problem znikł a jedzie przy tych samych ustawieniach. Programy są takie same z wyglądu. Czemu BitTorrent nie działa tak jak uTorrent? W czym leży problem? Testowane na tym samym porcie.

POZDRAWIAM!

Proszę o odpowiedź! :)
 
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 01-02-2009, 10:50   

Ludzie, dajcie sobie siana ze ściąganiem piratów z internetu. Są już inne czasy, jesteśmy bardziej zamożni niż 6 lat temu. Cena filmów i gier znacznie spadła. Fallout 3 w Saturnie kosztuje 69zł a na Allegro 50zł.
Podobnie z filmami.

Pliki muzyczne ( mp3 ) można pobierać legalnie za niewielką opłatą - opłaca się.

Moim zdaniem nie warto ryzykować dla marnych groszy.

Kiedyś jak gry nie były wydawane w Polsce, te co były - były bardzo drogie. Wtedy można było ryzykować. A teraz???

PO CO?

Dla szpanu przed kolegami że wczoraj była premiera filmu a ty masz już go na dysku??

:lol:



:lol: :lol:
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-02-2009, 11:25   

Cytat:
Pliki muzyczne ( mp3 ) można pobierać legalnie za niewielką opłatą - opłaca się.

Co więcej można pobrać legalnie zupełnie bez żadnych opłat (i to nie tylko mp3 ale i w lepszej jakości).

Cytat:

Dla szpanu przed kolegami że wczoraj była premiera filmu a ty masz już go na dysku?
To nie był by żaden szpan, niektórzy ściągają bo nie chce im się czekać 2-3 miesięcy do premiery aby iść do kina bo w internecie już jest.

(niestety przed premierą nie da się ściągnąć legalnie filmu nawet jeśli się go przy tym nie udostępnia - póki gdzieś na świecie film nie zostanie oficjalnie wydany albo pokazany wszystkie kopie są nielegalnie).
  marekd@jabberpl.org
 
Conroe91 
plus master

Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 532
Wysłany: 01-02-2009, 12:29   

Ale ja pobieram tylko dystrybucje linuksa. Ktoś wie w czym polega mój problem?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-02-2009, 13:16   

Bo nowa wersja tego programu jest popsuta - proponuję wrócić do starej (tej pisanej w pythonie) albo zmienić na jeszcze inny program.
  marekd@jabberpl.org
 
Conroe91 
plus master

Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 532
Wysłany: 01-02-2009, 14:00   

Ale wcześniej tego nie miałem :)
 
 
mortex 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 336
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-02-2009, 22:48   

Conroe91 napisał/a:
Ale ja pobieram tylko dystrybucje linuksa.

Jasne :lol:
_________________
 
 
zaiks 
easy master

Dołączył: 26 Lip 2006
Posty: 26
Wysłany: 01-02-2009, 23:54   

dziabaq napisał/a:
Ludzie, dajcie sobie siana ze ściąganiem piratów z internetu. Są już inne czasy, jesteśmy bardziej zamożni niż 6 lat temu. Cena filmów i gier znacznie spadła. Fallout 3 w Saturnie kosztuje 69zł a na Allegro 50zł.
Podobnie z filmami.

Pliki muzyczne ( mp3 ) można pobierać legalnie za niewielką opłatą - opłaca się.

Moim zdaniem nie warto ryzykować dla marnych groszy.

Kiedyś jak gry nie były wydawane w Polsce, te co były - były bardzo drogie. Wtedy można było ryzykować. A teraz???

PO CO?

Dla szpanu przed kolegami że wczoraj była premiera filmu a ty masz już go na dysku??

:lol:



:lol: :lol:

Brak mi słów , to się powinno do działu z humorem nadawać.
 
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 02-02-2009, 08:14   

Cytat:
Brak mi słów , to się powinno do działu z humorem nadawać.


Zwykle tak jest że jak ktoś ma rację to innemu brak słów.

* Kupowanie kompa za 3.000zł bez systemu a później instalowanie na nim pirackiego Windowsa zamiast Linuxa to jest dziadowanie ( żal było 280zł wyłożyć )

* Ściąganie pirackiej gry, podczas gdy oryginał kosztuje 50 - 70zł to jest dziadowanie.

* Ściąganie pirackiego filmu z netu, zamiast zapłacić 20zł i iść do kina - to jest dziadowanie.

Niestety w Polakach jest jakaś taka cwaniacka żyłka ( bardzo z tego powodu cierpię ) woli taki ukraść żarówkę z piwnicy zamiast pójść i kupić ( ta sama zależność co w przypadku netu )

Jeżeli kogoś ta sytuacja bawi to pozostaje mi tylko współczuć nader wyszukanego humoru....
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 02-02-2009, 08:50   

Mnie bawi Twoje podejście do sytuacji. Myślisz, że tylko w Polsce ściąga się soft/gry/filmy/muzykę? :lol: Poza tym co Cię obchodzi co ściąga autor tematu i skąd to możesz wiedzieć? Piszesz nie na temat zupełnie niepotrzebnie. A z tymi filmami - jasne, że fajniej w kinie zobaczyć, ale jak u nas dopiero są premiery to w USA już na DVD te same filmy wychodzą. :-) I jak mam obejrzeć wszystkie nominacje do Oskarów? Nie da się, bez ściągnięcia kilku z sieci. Poza tym samo ściąganie jest legalne.
Poza tym nie porównuj ściągania filmów do kradzieży takiej jak bym wszedł do sklepu i zabrał oryginał z półki.

Co do tematu to było coś takiego, że "korporacja" BitTorrent kupiła program uTorrent i dlatego to jest to samo pod inną nazwą. Może skonfiguruj od nowa program, podaj ogólnie więcej konkretów.
 
 
Pio69 
light master

Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 103
Wysłany: 02-02-2009, 13:14   

[quote="dziabaq"][quote]
* Ściąganie pirackiej gry, podczas gdy oryginał kosztuje 50 - 70zł to jest dziadowanie.

Aleś głupi - jak but z lewej nogi :mrgreen:

Sam mam tylko oryginały gier i co poczytaj Sobie co zabezpieczenia robią.

http://www.benchmark.pl/a..._DRM-16383.html

Zapłaciłem i pograć nie mogę - bo jakaś "kutwa" /przepraszam z góry za wulgaryzm/ - potraktowała mnie jak złodzieja. Sam zaczynam żałować, że nigdy nie spiraciłem żadnej gry.

A co filmów i muzyki - zgodnie z przepisami "utwór upubliczniony można posiadać i nawet ściągać" - nie wolno go tylko udostępniać :mrgreen:

PS. temat jest jasny problemy z netem i jego szybkością w p2p. A co robi to już jego sprawa może zasysa filmy katolickie ogólno dostępne bez opłat np. skróty z telewizji Trwam :P
 
 
zaiks 
easy master

Dołączył: 26 Lip 2006
Posty: 26
Wysłany: 02-02-2009, 18:30   

dziabaq napisał/a:
Cytat:
Brak mi słów , to się powinno do działu z humorem nadawać.


Zwykle tak jest że jak ktoś ma rację to innemu brak słów.

* Kupowanie kompa za 3.000zł bez systemu a później instalowanie na nim pirackiego Windowsa zamiast Linuxa to jest dziadowanie ( żal było 280zł wyłożyć )

* Ściąganie pirackiej gry, podczas gdy oryginał kosztuje 50 - 70zł to jest dziadowanie.

* Ściąganie pirackiego filmu z netu, zamiast zapłacić 20zł i iść do kina - to jest dziadowanie.

Niestety w Polakach jest jakaś taka cwaniacka żyłka ( bardzo z tego powodu cierpię ) woli taki ukraść żarówkę z piwnicy zamiast pójść i kupić ( ta sama zależność co w przypadku netu )

Jeżeli kogoś ta sytuacja bawi to pozostaje mi tylko współczuć nader wyszukanego humoru....


Sytuacja wygląda tak , mamy tutaj użytkownika który zadał konkretne pytania w dziale P2P i nagle bez ostrzeżeń wyskakuje nam tu jakiś dziobak obrońca uciśnionych kompani muzycznych/filmowych z pretensjonalnym stekiem bzdur i uprzedzeń do tego pana, którego nota bene nie zna. Już nawet pomijając fakt że jest to nie na temat , dyskusja o moralnych aspektach piractwa nadaje się do działu z filozofia wiejską albo do leczenia kompleksów/hipokryzji.

Szczerze mówiąc to ubawiły mnie twoje przykłady.Może nie wyszukany humor ale całkiem niezły humor sytuacyjny, ja szczerze mówiąc czegoś takiego bym nie był wstanie wymyślić , widać że wyciągasz rzeczy z własnego przykładu ewentualnie przez własny pryzmat w stosunku do całego świata.
 
 
Conroe91 
plus master

Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 532
Wysłany: 02-02-2009, 19:34   

Okej, ściągnąłem sobie z 2 dystrybucje Linuksa, jutro testuje. Ktoś wie o co chodzi z moim problemem?
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 02-02-2009, 20:39   

Usuń całkowicie uTorrent i zainstaluj i skonfiguruj od nowa. Napisz co co dokładnie ustawiasz i jak. Zwiększyłeś w Windows ilość jednoczesnych połączeń TCP? (jest na forum jak to zrobić bo było wiele razy)

BTW. Jakie distro będziesz testował? Pod Linuksa polecam tekstowy (ale dobry i stabilny) klient rTorrent
http://libtorrent.rakshasa.no
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-02-2009, 21:16   

Cytat:
Okej, ściągnąłem sobie z 2 dystrybucje Linuksa, jutro testuje. Ktoś wie o co chodzi z moim problemem?
Zainstaluj sobie Ktorrenta - bardzo wygodny w obsłudze a jednocześnie prosty, praktycznie nie idzie popsuć (jestu już w paczkach w większości dystrybucji), albo jeśli wolisz tekstowo to tak jak pisał KeFaS rTorrenta (również jest w repozytoriach zainstaluje się automatycznie).

dziabaq, za moich czasów jak ktoś miał jakieś dane to dzielił się z innymi, czasem po to aby się pochwalić co fajnego napisał a czasem ze zwykłej przyjaźni (tak jak dzieli się kawałkiem ciasta albo tak jak stawia się komuś piwo z tą różnicą, że dzieląc się danymi nie ubywa nam ich). Pojawili się ludzie którzy nie chcą aby dzielić się ich oprogramowaniem - w porządku uszanujmy ich wolę, nie używajmy go wcale i problem rozwiązany (bo co to za dane którymi nie można się podzielić z przyjaciółmi). Całe szczęście innymi typami danych wolno się dzielić więc nie ma co płakać. Szkoda, że obecnie jest tylu ludzi którzy nie wiedzą co to wolność słowa czy myśli. Jest to większy nawet problem jak to, że nie wszyscy szanują pracę innych.
Bittorrent z założenia nie służy do łamania prawa (bo każdy działa w tej sieci jawnie - pokazuje na zewnątrz co robi i kim jest) więc to o czym piszesz wcale nie pasuje do tego tematu.
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: