Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Chyba UPC coś kombinuje z portami p2p...
Autor Wiadomość
wo__jo 
Klikacz

Dołączył: 08 Maj 2005
Posty: 11
Skąd: Katowice
Wysłany: 10-05-2005, 20:07   

Cytat:
Rozwiązanie jest już od dawna tutaj:
http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=7881
Cool


Tak to jest metoda :lol: ale idąc dalej to może przestane płacić abonament i wtedy UPC niech się w cierpliwośc uzbroi :twisted:
 
 
Lukrowany 
easy master

Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 24
Wysłany: 11-05-2005, 16:29   

na 99% cos mieszaja przy portach, bo do tej pory jak mialem astera bez zadnych czarow po kilku sekundach sciagalo na maksa w BT, a w chello oscyluje to w granicach 10-18 KB/s i obserwujac predkosc zauwazylem, ze nie rwie sie to tylko wlasnie trzyma tego przedzialu jakby bylo ustawione na "sztywno". jest tak z prawie wszystkimi plikami nawet jak masz setki seedow i ogromna laczna przepustowosc. dopiero zmiana portu na 80 rozwiazuje problem czyli jak bylo 10 KB/s to jest 120 KB/s :P . jak ktos ma bittornado i nie wie jak ustawic tam port (jest tylko przedzial) to niech po prostu wpisze od 80 do 80 i wylaczy randomizacje, bo jest ona przy tym ustawieniu bez sensu :) .
jedyna wada takiego rozwiazania jest to, ze moze byc spowolnione przegladanie stron www, dlatego jak ktos ma natchnienie to niech dzwoni to tych cwokow i solidnie ich op.....la, zeby bajek nie opowiadali, iz wszystko jest w porzadku, bo nie jest i lza w zywe oczy. jak dostana dziesiatki takich telefonow to moze opamietaja sie. nie chce mi sie teraz zagladac do regulaminu, ale watpie, zeby bylo tam wspomniane, ze jest jeszcze jakies ograniczenie lacza oprocz limitu i slow, ze przepustowsc lacza jest "do" czyli rownie dobrze mogloby byc to nawet podstawa do natychmiastowego rozwiazania umowy.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-05-2005, 17:59   

Lukrowany tak się zastanawiem czy Ty wiesz co to właściwie te porty są, gdzie się je trzyma, jak się je konserwuje aby śmierdziały. Bo co do jednego mam pewność nie wiesz do czego porty służą, napisałeś
Cytat:
wpisze od 80 do 80 i wylaczy randomizacje, bo jest ona przy tym ustawieniu bez sensu .
jedyna wada takiego rozwiazania jest to, ze moze byc spowolnione przegladanie stron www,

Małe wyjaśnienie: numer portu na którym stawiasz własny serwer nie ma wpływu na pracę serwerów znajdujących się na innych komputerach.
  marekd@jabberpl.org
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 11-05-2005, 18:03   

Stawiam 3 grosze, że to spowolnienie wynika ze zbyt dużego uploadu... 8)
 
 
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 11-05-2005, 19:57   

Lukrowany, głupoty gadasz. Ja się bardzo cieszę, że ruch www ma wyższy priorytet niż to piekielne p2p.

Nie, nie potwierdzam ani nie zaprzeczam tym stwierdzeniem "teorii blokowania p2p".
_________________
 
  maciej@lebkowski.info
 
Lukrowany 
easy master

Dołączył: 11 Maj 2005
Posty: 24
Wysłany: 11-05-2005, 21:11   

@Marek
o stan mojej wiedzy to Ty sie juz nie martw. chciales zablysnac i udalo Ci sie, ale wysokim poziomem chamstwa.

@SiNuS
nie, bo upload specjalnie obnizalem

@Puck
grzebia, grzebia przy portach. mogliby co prawda skuteczniej uprzykrzyc zycie manipulujac przy pakietach, ale wtedy to wywolaloby prawdziwa burze, a tak niby dziala, ale tak nie do konca. "i co nam zrobicie?" jak kto wykorzystuje lacze to juz jego sprawa.

zamiast chlapac dziobem na lewo i prawo zaczelibyscie naprawde pomagac ludziom, a nie za kazdym razem zarzucac im brak wiedzy, lenistwo w szukaniu lub zle skonfigurowanego klienta. "pokrzywdzeni" niech nie wysilaja sie w odpowiadaniu, bo i tak nie bede tego czytal. wszedlem, bo nie moglem patrzec jak ludzie sie mecza 8) .
 
 
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 11-05-2005, 21:16   

Lukrowany, w czym mam Ci pomóc? W uprzykrzaniu mi życia, przez zapychanie kanału przeznaczonego dla stron www? Jak kradniesz, to nie narzekaj, że nie jest łatwo.
_________________
 
  maciej@lebkowski.info
 
Supafax 
classic master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 163
Skąd: Warszawa - SND
Wysłany: 11-05-2005, 22:36   

BRAWO Puck :shock:
 
 
curac
Klikacz

Dołączył: 18 Gru 2004
Posty: 5
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13-05-2005, 01:57   

uwielbiam takich inteligentow co mysla ,ze p2p to same nielegalne rzeczy i ogolnie panujace zło itd... nie pomyslales ,ze ktos moze uzywac p2p do legalnej wymiany plikow? a to ,ze chello lamie regulamin i miesza w portach to wiadomo od dawna. Jak sie zadzwoni do BOKu to udaja greka, ja na szczescie nie mam z tym probelmow bo wiem jak te rzeczy omijac.
 
 
antoni555 
classic master


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 265
Skąd: Warszawa - Mokotów
Wysłany: 13-05-2005, 07:38   

curac, to powiedz wszystkim jak to jest z tym "omijaniem".
Jestem pewny, że większość na tym forum, jeżeli nie wszyscy, jest ciekawa jak można przeprowadzić taką "omijankę" - ja osobiście, bardzo jestem ciekaw.

Podziel się swoją wiedzą, pls... :D
_________________
 
 
 
harnas 
Klikacz

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 12
Wysłany: 13-05-2005, 09:37   

Witam!
Musze zdecydowanie bronic kolegi Lukrowanego.
W zyciu nie slyszalem wiekszej bzdury Puck!!!
Kazdy uzytkownik kupujac lacze, placi za transfer, a nie za to na jakich portach moze go wykozystywac (umowa nie mowi o zadnym ograniczeniu na poszczegolnych portach).
Placac za lacze mam do dyspozycji wszystkie dostepne porty, a przyznany mi limit bede wykorzystywal na tych portach, na ktorych MNIE sie podoba! Jezeli komus cos nie idzie, to jest sprawa operatora, a nie moja.
W moim interesie lezy to, zeby maksymalnie wykorzystac to za co place, wiec jesli na innym porcie mam wiekszy transfer, to bede go uzywal.
Jezeli operator jest nie uczciwy w stosunku do swoich abonentow i przycina transfery, to dla czego mnie maja dreczyc problemy etyczne "czy moze sasiadowi z za sciany www nie chodzi za wolno". To problem operatora, a mnie jak sie spodoba, to caly przyznany mi limit transferu skieruje sobie na port 80 czy jakikolwiek inny, moze w koncu ktos w chello sie opamieta.
O zadnej kradziezy nie ma mowy i na miejscu Lukrowanego poczul bym sie conajmniej dotkniety.
 
 
 
Majkel_rs4 
light master


Dołączył: 11 Gru 2004
Posty: 67
Skąd: Kraków, PBW
Wysłany: 13-05-2005, 09:45   

Puck mnie również irytują ogólnikowe strwierdzenia typu "p2p to sieć dla złodziei". Ja z niej w większości korzystam do ściągania rzeczy legalnych i nie podoba mi się jak ktoś umieszcza mnie w kategorii przestępców...
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 13-05-2005, 09:56   

harnas napisał/a:
Kazdy uzytkownik kupujac lacze, placi za transfer, a nie za to na jakich portach moze go wykozystywac (umowa nie mowi o zadnym ograniczeniu na poszczegolnych portach).

Nikt Ci też nie gwarantuje transferu, bo -> czytaj niżej.

harnas napisał/a:
To problem operatora, a mnie jak sie spodoba, to caly przyznany mi limit transferu skieruje sobie na port 80 czy jakikolwiek inny, moze w koncu ktos w chello sie opamieta.


Nie... to może Ty i cała ta banda średniokumatych się w końcu opamięta, że
UPC/chello nie ma wpływu na to co się dzieje poza jej własnymi kablami.
Jeśli na dowolnym porcie nie możesz osiągnąć maksymalnej prędkości z innym
użytkownikiem chello [czyli de facto wykorzystać maksymalnego uploadu tej
osoby ;) ] to wtedy rzeczywiście masz podstawy do takiego ujęcia sprawy jak to
przedstawiłeś wyżej, ALE chyba nie trzeba być wielce rozgarniętym, żeby
zdawać sobie sprawę z tego, że zdecydowana większość ludzi, od których
próbujecie coś pobrać przez P2P to jednak nie są użytkownicy chello... 8)

[ Dodano: 13 Maj 2005, 10:04 ]
Majkel_rs4 napisał/a:
Puck mnie również irytują ogólnikowe strwierdzenia typu "p2p to sieć dla złodziei". Ja z niej w większości korzystam do ściągania rzeczy legalnych i nie podoba mi się jak ktoś umieszcza mnie w kategorii przestępców...

O kurcze, nagle się okazuje, że wszyscy są święci i wykorzystują P2P
w większości do ściągania rzeczy legalnych... 8) Ciekawe co macie na myśli. :)
 
 
harnas 
Klikacz

Dołączył: 12 Maj 2005
Posty: 12
Wysłany: 13-05-2005, 10:22   

Jeszcze nigdy nie widzialem administratora, ktory nie mial by wplywu na to co wchodzi i co wychodzi przez jegoserwer. :D
Dla ulatwienia zrozumienia sprawy - p2p nie dzialaja tylko wewnatrz chello i przewaznie potrzebuja do komunikacji serwerow zewnetrznych dzialajacych na konkretnych portach i na nich wlasnie transfer jest przyciety.
Gdybys nie zauwazyl, to wlasnie dla tego transfery mozna przyciac ze przychodza z zewtatrz.
Wewnetrzne transfery pomiedzy uzytkownikami chello byc moze nawet nie przechodza przez serwery posredniczace, wiec ich nie zapychaja i nie ma sensu (ani nawet za bardzo mozliwosci) ich przycinania...
I mam wrazenie ze to Ty nie bardzo rozumiesz jak to dziala. Przeciez caly czas chodzi o to, ze niektore porty sa mniej, a inne bardziej wykorzystane (bez wzgledu na szybkosc transferu jaka sobie kupisz), a dostawca jakos chce rozwiazac problem "waskiego gardla".
Administruje duzymi sieciami i niejednokrotnie musialem sobie poradzic z rozwiazaniem takich problemow, a jesli admin test tępy, to najprosciej jest ustawic limit na port.
Legalnosc sciaganego oprogramowania to inna sprawa, a sieci p2p SA LEGALNE (co z reszta potwierdzil ostatnio wyrok sadu) i ni mozna zabronic korzystania z nich.
Nie jestem uzytkownikiem chello, ale w duzej mierze jestem zalezny od nich i wiem ze sa nie wporzadku. :twisted:
Co do transferow, to nikt nie mowi o jakiejkolwiek gwarancji transferu, ale jesli wystarcza Ci 700b/s to Ci gratuluje! :D
Ostatnio zmieniony przez harnas 13-05-2005, 10:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 13-05-2005, 10:38   

harnas napisał/a:
Dla ulatwienia zrozumienia sprawy - p2p nie dzialaja tylko wewnatrz chello i przewaznie potrzebuja do komunikacji serwerow zewnetrznych dzialajacych na konkretnych portach i na nich wlasnie transfer jest przyciety.

Dziękuję, że przyznałeś mi rację -> chello nic nie blokuje.

harnas napisał/a:
Gdybys nie zauwazyl, to wlasnie dla tego transfery mozna przyciac ze przychodza z zewtatrz.


Transfery można przycinać w obu kierunkach.
Ostatnio zmieniony przez SiNuS 13-05-2005, 10:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: