Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Chyba UPC coś kombinuje z portami p2p...
Autor Wiadomość
Lukassuss 
light master


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 148
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-05-2005, 14:37   Chyba UPC coś kombinuje z portami p2p...

Witam wszystkich.

Mam pewien problem i pytanie.

Używam łącza classic od listopada 2004 r., i eMula mod Pawcio 5.14., (jest chyba najlepszy do tego łacza) i zawsze miałem transfery co najmniej od 50 KB do jakichś 120 - 150 KB, zwykle zużywałem limit 25 GB w ok. 7 - 10 dni max.

Po odpaleniu mułka 1 maja po odnowieniu limitu - jest ogólnie rzecz biorąc d..a ! Muł ledwo lezie, jakieś 3-5 KB, czasem "rozpędzi się" do 10 KB i tyle. Zrobiłem sobie parę razy rózne testy i co ciekawe: na numionie, speakeasy, verizon i tym czeskim czymś (DSL.cz) mam średnio wyniki dl 130 - 150 KB, z serwera atman nawet lepiej - ok 200 KB, zaś w teście ze stronki chello.one zawsze tylko 40 - 50 KB ! a, no i test portów w mułku (4662 i 4672) jest pozytywny.

Używam muła już trochę, przetestowałem parę ładnych modów, przeczytałem sporo topiców na różnych forach i chyba mam muła ustawionego optymalnie - przy classicu mam download bez limitu, upload 25 KB, źródeł na plik 800, limit połączeń 600, połączenia na 5 sek. 20, półotwarte 20, włączone webcache, mam wrzucone ok 50 plików, pół na pół nowości ze starymi, ale połowa jest w statusie "wstrzymany" więc aktywnie ściąga ok 30.

Używam win Xp z SP2, wyłaczony firewall, Norton Antyvirus 2005 w włączonym wyjątkiem dla eMula (bo mi go wykrywał jako robaka i blokował - ciekawe), mam zniemione Antispy'em limit połaczeń windowsa do 50 - zresztą na wszystkich tych ustawieniach jadę od początku i nie było problemu.

No i tu jest mój problem - siedzę już kilka dni po różnych forach i szukam rozwiązania, przeinstalowałem nawet Win-a, bo już był stary :D , kombinowałem z ustawieniami i nic...!!!

Mój kumpel wymyślił ostatnio, że może fakt iż zmieniłem dwa tygodnie temu dysk na SATA ma jakieś znaczenie, ale raczej chyba nie, zresztą sam już nie wiem...

Jedyne co mi przychodzi namyśl to że w końcu chellowcy w UPC pokombinowali z portami p2p, no chyba że tylko ja mam takie problemy...

Byłbym BARDZO wdzięczny za jakiekolwiek porady co moży być przyczyną tej zapaści.

Pozdrawiam.
 
 
Supafax 
classic master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 163
Skąd: Warszawa - SND
Wysłany: 08-05-2005, 15:22   Re: Chyba UPC coś kombinuje z portami p2p...

Lukassuss napisał/a:
Używam win Xp z SP2, wyłaczony firewall, Norton Antyvirus 2005 w włączonym wyjątkiem dla eMula (bo mi go wykrywał jako robaka i blokował - ciekawe), mam zniemione Antispy'em limit połaczeń windowsa do 50 - zresztą na wszystkich tych ustawieniach jadę od początku i nie było problemu.


przypuszczam, ze niewiele ci to pomoze, ale i tak napisze:

1. jedna z ostatnich poprawek do XP odnawia limit polaczen, wiec trzeba uzyc najnowszego XP AntiSpy

2. podobno w NAV 2005 nie mozna calkowicie wylaczyc tej ochrony przed robalami

3. stracilem cierpliwosc do eMule, bo ostatnio wlecze sie niemilosiernie
 
 
Lukassuss 
light master


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 148
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-05-2005, 15:55   

Tak Panie SiNuS - przed napisaniem "tego lamentu" zadałem sobie trud przeczytania tego forum i nie tylko tego. Gdyby Pan przeczytał mojego posta uważniej, zauważyłby Pan, że zadałem sobie taki trud, wypróbowałem rady wielu forumowiczów i nadal nic, dlatego właśnie pozwoliłem sobie napisać "ten lament" w nadziei znalezienia właściwego rozwiązania.

Chociaż może lepiej nic nie pisać, bo jakżeby taki "świeżo" zalogowany użytkownik może coś chcieć i zakłócać spokój tych "wielkich"...

Pozdrawiam czytających.
 
 
toyak02 
easy master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 29
Wysłany: 08-05-2005, 15:58   

miałem identyczny problem - parę miesięcy temu. Od początku grudnia do połowy stycznia programy p2p (eMule i Azureus) wlokły się niesamowicie. I nagle - zmiana . To chyba jednak dzialalność pańow z chello, którzy róznie traktuję pewne rejony. Teraz eMule (wczoraj) leciał przez dłuższą chwile 90kB/s. Cóż robić: czekaj, popytaj się innych ludzi w twoim bloku/rejonie jak u nich działa.
_________________
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 08-05-2005, 16:10   

Lukassuss napisał/a:
Tak Panie SiNuS - przed napisaniem "tego lamentu" zadałem sobie trud przeczytania tego forum i nie tylko tego. Gdyby Pan przeczytał mojego posta uważniej, zauważyłby Pan, że zadałem sobie taki trud, wypróbowałem rady wielu forumowiczów i nadal nic, dlatego właśnie pozwoliłem sobie napisać "ten lament" w nadziei znalezienia właściwego rozwiązania.


Jakbyś rzeczywiście czytał (także grupę dyskusyjną) to zauważyłbyś,
że z początkiem maja wiele osób zaczęło mieć problemy... ale
jak chcesz to możesz jeszcze 5 razy przeinstalować system. 8)
 
 
Lukassuss 
light master


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 148
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-05-2005, 16:48   

no cóż - stwierdzenie że JEST problem już nastąpiło i to rzeczywiście w paru tematach (nie przecze) - problem jednak w tym, że mnie bardziej interesuje jego ROZWIĄZANIE... i czy ktoś już na coś wpadł...

(a reinstalka sytemu raz na jakiś czas się przydaje :lol: )

Pozdrawiam
 
 
Caney 
plus master


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 29 Mar 2005
Posty: 455
Skąd: Warszawa-Ursus
Wysłany: 08-05-2005, 17:09   

Nie ma sie co dziwić, jeśli Classik na takie wyniki, przynajmniej u mnie:
Prędkość Twojego łącza
172 kbps
Test rozpoczęty: 1115564522343
Test zakończony: 1115564569796
Czas pobierania: 47.453
Wielkość pliku w tysiącach bajtów: 1000
Przepustowość lącza w kilobitach na sekundę (kbps): 172
Przepustowość w kilobajtach na sekundę (kB/s): 21.1

Macie jakieś pytania? :evil: Czekam do jutra i chyba pofatyguje się do BOK-u
 
 
rcube 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 338
Skąd: Gocław
Wysłany: 08-05-2005, 17:28   

Caney napisał/a:
Nie ma sie co dziwić, jeśli Classik na takie wyniki, przynajmniej u mnie:
Prędkość Twojego łącza
172 kbps
Test rozpoczęty: 1115564522343
Test zakończony: 1115564569796
Czas pobierania: 47.453
Wielkość pliku w tysiącach bajtów: 1000
Przepustowość lącza w kilobitach na sekundę (kbps): 172
Przepustowość w kilobajtach na sekundę (kB/s): 21.1

Macie jakieś pytania? :evil: Czekam do jutra i chyba pofatyguje się do BOK-u


Ten test nawala ostatnio. Mam transfery ponad 235 kilosow z torrenta czy z ftp a na tym tescie wynik podobny do twojego. Znajdz sobie inny test byle nie numion ;) Chocby http://test.mcnet.pl/ ftp://ftp.atman.pl/ czy jaki kolwiek dzial download na jakiej kolwiek stronie (ktora nie ma limitu downloadu)
_________________
 
 
 
wo__jo 
Klikacz

Dołączył: 08 Maj 2005
Posty: 11
Skąd: Katowice
Wysłany: 08-05-2005, 17:44   

Witam Szanownych Forumowiczów !!
Jestem szczęśliwym lub raczej nie szczęśliwym użytkownikiem Plusa od 30 kwietnia wcześniej użytkowałem TP-sowego DSL 1 mega i z emulą nie miałem problemów bywało że „ściągałem” tyle ile dało się wyciągnąć z tego łącza, natomiast od momentu przesiadki na usługę chello jest problem ze stałym transferem nawet na poziomie 20KB. Po przeglądaniu statystyk na serwerze (debian/lstat) zobaczyłem ciekawe zjawisko (skaczącego) uploadu od 10 KB (na tyle mam ograniczone wysyłanie) do 0,2 KB, jak wiadomo emula wysyci łącze bez znaczenia czy ustawi się 5 czy 200 KB. Zgłaszałem ten problem do UPC i teraz czekam na odzew podobno mają coś ustalić 09.05 po monitoringu mojego łącza.
 
 
Supafax 
classic master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 163
Skąd: Warszawa - SND
Wysłany: 08-05-2005, 19:46   

nabieram przekonania, ze chello w jakis sposob blokuje (moze nieswiadomie) eMule.

nie znam sie na sieciach i nie jestem specjalnie zainteresowany ich poznawaniem, jednak ciekawi mnie czy to jest mozliwe.
 
 
mzawek 
Klikacz

Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 10
Wysłany: 09-05-2005, 09:32   

mam od początku maja chello Classic.Na poczatku AZUERUS oiągał downoland ok 150 kB/s.
Teraz wszystko praktycznie stoi.Do kitu z takim łaczem.
:(
 
 
Bodzio 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 51
Wysłany: 09-05-2005, 10:21   

Probowalem azureusa [ cienizna na chello ] probowalem Cometa i tez nie szczegolnie a teraz lece na Bitspirit i jestem bardzo zadowolony spokojnie down podchodzi do 200KB/s lece na [80] wiec smialo polecam bit spirita bardzo szybko znajduje zrodla i zaciaga :D
 
 
mzawek 
Klikacz

Dołączył: 03 Kwi 2005
Posty: 10
Wysłany: 09-05-2005, 10:39   

spróbuję tego Bitspirit.zobaczymy.
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 09-05-2005, 12:05   

Lukassuss napisał/a:
no cóż - stwierdzenie że JEST problem już nastąpiło i to rzeczywiście w paru tematach (nie przecze) - problem jednak w tym, że mnie bardziej interesuje jego ROZWIĄZANIE... i czy ktoś już na coś wpadł...

Rozwiązanie jest już od dawna tutaj:
http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=7881
8)
 
 
Lukassuss 
light master


Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 148
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-05-2005, 19:50   

Ok SiNuS może to jest jakieś rozwiązanie - tylko dziwne jest to że w kilku różnych testach mam prędkość połączenia w normie (tzn jeszcze po staremu - 1536/256) a muł zdechł. Więc jeśli to panowie z chello coś pokombinowali to twoja metoda nie bardzo pomoże.... :wink:

Ale cóż, należy mieć nadzieję.... :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: