Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
problemy z zalogowaniem się na Razorback 2
Autor Wiadomość
death
Klikacz


Dołączył: 12 Sty 2005
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-05-2005, 15:45   problemy z zalogowaniem się na Razorback 2

od pewnego czasu nie mogę się zalogować na Razorback 2(po formacie) albo mi pisze że znalzłem sie na czrnej liście albo że mam lowID. Za wszelką pomoc z góry dzięki

[ Dodano: 07 Maj 07, 2005 15:46 ]
a mam chello light jeszcze nie przyśpieszone
_________________
 
 
 
antoni555 
classic master


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 265
Skąd: Warszawa - Mokotów
Wysłany: 07-05-2005, 18:00   

Witam! Poczytaj sobie może coś takiego http://www.searchengines....?showtopic=7824 - powinno ci rozjaśnić twoje problemy.
_________________
 
 
 
sollen
[Usunięty]

Wysłany: 10-09-2005, 04:37   

=;->

mam takisam problem i nie bardzo mi to pomoglo

wytlumacz dokladniej o co chodzi - bo np test portow to tak srednio mi wychodzi

=;->
 
 
antoni555 
classic master


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 265
Skąd: Warszawa - Mokotów
Wysłany: 10-09-2005, 05:44   

Jeśli znalazłeś się na "czarnej liście" to musisz swoje odczekać, bo dany serwer cię zbanował - na ile czasu, to zależy od wielu czynników.
1. Jak za czesto skaczesz z servera na server
2. Jak przekroczyles hard limit shared files danego servera (w zakladce Shared mamy podaną liczbę udostępnianych plików przez nas)
3. Jak masz wersje mula ponizej bodajze 24

Nie próbuj sie łaczyć z serverem na siłę, przedlużasz tylko ban. bany trwaja krótko (okolo 2 godzin). jesli istotnie zależy ci akurat na tym serverze, to na jakiś czas zmień jego priority na low, żeby muł nie próbowal sie z nim łączyć w pierwszej kolejności, i po kilku godzinach wróć do high albo normal.

Server wywala ip z pamięci raz na jakiś czas, a nie akurat w momencie, kiedy się rozłaczasz, więc jak byłeś na jakims serverze, rozłączyłeś sie i natychmiast chcesz wejść z powrotem, to taka wiadomość jest regułą raczej niż wyjątkiem.


* hard limit shared files - to są wszystkie udostepniane pliki - czyli i to co masz w shared i to co aktualnie ściagasz, czyli automatycznie masz w share.

*Do sciaganych licza sie tylko aktywnie sciagane, nie spauzowane, bo tylko przy aktywnie sciaganych mulek odpytuje servery o zrodla.
Ilosc zrodel na plik sie liczy, bo im wieksza masz ilosc, tym trudniej jest dojsc do tej liczby i mulek pyta bez przerwy, co w efekcie da ci predzej czy pozniej bana na serverach lugdunum ktore za czesto odpytywałeś.

Zauwazcie ze za pliki w shared punkty sa naprawde znikome i mozna ich miec 1000 - to w zasadzie wyklucza ludzi ktorzy sharuja filmy, bo malo kto ma 1000 filmow w shared. MP3 i tak powinny byc w archives, wiec tez nie powinno byc klopotow. eD nie sluzy do sharowania tysiecy malych plikow, do tego sa inne aplikacje. Nowy system sluzy do karania agresywnych klientow, ktorzy zbytnio obciazaja servery. Prawdziwe kary sa za powtarzane prosby o polaczenie i za wysylane zapytania o zrodla plikow. Mysle ze programisci mula po prostu dostosuja nowe wersje do nowych wymogow, jak to juz pare razy bywalo, i wszystko pojedzie sobie dalej jak dotychczas. A na razie ze wstydem przyznaje ze mam grubo ponad te 40 zalecanych downloads i jakbym miala 40 to bym nie wykorzystala nawet 1/10 pasma down. Szczegolnie na polskich plikach. Poki co poczekam na rozwoj sytuacji, pomimo banow jednak nie zauwazylam wielkiego spadku ani w moim up, ani down.


Server daje każdemu kredyt 1200 punktów. Potem odejmuje kredyty następujaco:
1. za kazdy frame (przewaznie 1 file w share = 1 frame, ale mozliwe ze jest inaczej, jak ktos to dokladnie wie, moze zapostuje) 1 kredyt minimum plus jeszcze pare obliczane nie wiadomo jak. Czyli im wiecej masz w share, tym wieksze ryzyko bycia blacklisted.
2. Za kazda prosbe o polaczenie 100 kredytow
3. Za kazda prosbe do servera o zrodla plikow ktore jus sciagasz - 16 kredytow.

Jak kredyt zejdzie do 0 - ban. Ban trwa od 10 min do 2 godzin, w zaleznosci od servera. Jak juz pisalam, nie nalezy upierac sie przy polaczeniu z serverem ktory nas wpisal na czarna liste, to tylko pogarsza sytuacje.

Standartowe wartosci powinny byc 40 sciaganych files i do 1000 sharowanych files. No, co do sciaganych to LOL, przynajmniej ja wiem, dlaczego jestem blacklisted. A przy tym jeszcze sprobujce odpalic dwie aplikacje z jednego ip, to dopiero jest radość przy łączeniu.

BlackList jest zmorą użytkowników kablówek, lan`ów gdzie wiele osób figurujących na serverach jako klienci łączący się z takiego samego IP dostają się na tą listę (na co niestety nie mamy wielkiego wpływu)

Co do portów, jak masz normalnego mułka to ustaw na 4662 i 4672...
_________________
 
 
 
sollen
[Usunięty]

Wysłany: 10-09-2005, 11:46   

=;->

hmm - tymi shared files to troche nie rozumiem - przeciez serwer powinien popierac tych co dziela sie duza liczba plikow - powiedzmy zen ie mp3 ale duzymi plikami - a tu jak zrozumialem im wiecej mam w shared tym gorzej

tak???

a tak pozatym to wkleiles tekst ktory juz czytalem wiec teraz prosze o jasne go przetlumaczenie na ludzki - o co jeszcze raz chpodzi z tym limitem plikow

o co chodzi z tym - zapamietaniem i czyszczeniem ip przez serwer - bo mnie najwyrazniej razoback zapamietal i nie lubi - nie wiem czemu - i jak sie z nim lacze na jakimkolwiek porcie to mam low id

czemu tak jest ze tylko ten jeden serwer daje mi low id - cala reszta daje high i zachowuje sie normalnie

a co do portow - to nie znacie czegos czym moglbym sprawdzic port 4672 - jakis program lub strona gdzie konkretnie podaje port ktory ma sprawdzic i ona sprawdza - tylko tak by cos zeczowego odpisala - a nie jakies niezrozumiale znaczki

pozdrawiam i prosze o pomoc

=;->
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: