Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z komputerem który działa na Wi Fi
Autor Wiadomość
StasiekS 
Klikacz

Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-01-2009, 14:14   Problem z komputerem który działa na Wi Fi

Ostatnio doszedł mi 4 komputer w mieszkaniu ( laptop ) więc postanowiłem wymienić stary ruter na nowy aby mógł on działać bezprzewodowo. Wymieniłem na standardowy model w aster. Na początku ( tak przez pierwsze 2 dni ) wszystko działało poprawnie , jednak w pewnym momencie przy uruchamianiu laptopa internet w całym domu zaczyna siadać. I to tak , że z 3 Mb do np. 147 Kbt ( oczywiście gdy się go wyłączy wszystko wraca do normy ). Zamówiłem "informatyka" z aster a żeby naprawili problem ( przez infolinie nic się nie dało załatwić gdyż wszystko wyglądało ok ). Facet powiedział mi , że to oczywiście wina laptopa w msconfig po blokował pare programów no i przez moment było ok. Laptop nie był używany przez święta dopiero dzisiaj został odpalony i net siadł na wszystkich kompach. Powiem jeszcze , że do rutera mam podłączone 3 kompy na kablu i tylko ten jeden działa przez Wlan.

Proszę o pomoc , może jakaś rada jak mógłbym to sam zrobić ? Czy mam wzywać do skutku ludzi z aster ? Może ktoś by polecił firmę lub osobę która nie jest związana z aster a zna się dobrze na temacie wyżej napisanym. Dziękuje za odp.
 
 
Rumianek 
Klikacz

Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 12
Wysłany: 08-07-2009, 09:33   

1. Zabezpiecz swoją sieć bezprzewodową , może to powoduję spadek prędkości.
2. Sprawdź czy na którymś z komputerów nie ma wirusów.

Jak masz legalnie to wszystko podłączone to możesz zadzwonić do Astera.
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-07-2009, 10:00   

Cytat:
1. Zabezpiecz swoją sieć bezprzewodową , może to powoduję spadek prędkości.
Szyfrowanie może zmniejszyć transfer przy 30Mbitach ale przy 3 wątpię aby miało jakiekolwiek znaczenie - przepustowość wifi jest kilkakrotnie wyższa niż wyjście a świat - pozatym obawiam się, że StasiekS tego i tak nie przeczyta bo od 4 stycznia nie logował się na forum.
  marekd@jabberpl.org
 
Rumianek 
Klikacz

Dołączył: 29 Kwi 2009
Posty: 12
Wysłany: 08-07-2009, 10:49   

Marek napisał/a:
Cytat:
1. Zabezpiecz swoją sieć bezprzewodową , może to powoduję spadek prędkości.
Szyfrowanie może zmniejszyć transfer przy 30Mbitach ale przy 3 wątpię aby miało jakiekolwiek znaczenie - przepustowość wifi jest kilkakrotnie wyższa niż wyjście a świat - pozatym obawiam się, że StasiekS tego i tak nie przeczyta bo od 4 stycznia nie logował się na forum.


Tylko czy włączył szyfrowanie.
Może ktoś korzysta z jego wifi.
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-07-2009, 11:15   

Cytat:
Tylko czy włączył szyfrowanie.
Może ktoś korzysta z jego wifi.

To można łatwo sprawdzić - w zakładce wifi rutera jest zawsze lista połączonych klientów, przy dhcp jest tez lista tych którzy dostali jakiś czas temu swoje lokalne adresy i jeszcze im nie wygasły więc nawet nie trzeba należeć do tych którzy zaglądają co chwilę w logi albo gapią się nonstop na diodki na ruterze aby to zauważyć.

Nie należy zapominać też, że:
1 Brak szyfrowania nie oznacza braku autoryzacji przy połączeniu (która można rozwiązać na tysiąc różnych sposobów)
2 Nawet gdyby pozwalał łączyć się wszystkim, może ograniczyć gościom możliwość korzystania z internetu.
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,36 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: