Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cyfrowa UPC czy Nka...
Autor Wiadomość
narkoman 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 314
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 28-12-2008, 18:13   

No to przynajmniej wiem, że analog UPC jest goszy on eNki, dobre i to :-) Dwa kable przez całe mieszkanie pochowane po całodziennej walce teraz tylko zawołać panów monterów od satki i zobaczymy co się będzie działo :-x

thx ;-)
_________________
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28-12-2008, 20:18   

Cytat:
Marku urzadzenia tego typu działaja na takiej zasadzie że podłączasz sygnal np. po cinch sygnał z urządzenia zewnetrznego dekodera, kamerki itp.
ale po chinchu czego byś nie robił nie puścisz kilku kanałów - pozatym to sygnał analogowy - przez internet go nie prześlesz, ponowna kwantyzacja i kompresja takiego materiału to by już była kompletna porażka
Cytat:
do sterownia dekoderem służy specjalna nakladka IR.
kombinujesz jak koń pod górkę
Cytat:
Co do jakości to wszysto zalezy od łącza
Przy sygnale cyfrowym strata jest tylko na początku przy kwantyzacji i pakowaniu potem możesz sobie to przesyłać po całym świecie internetem jak chcesz bez żadnych strat, nawet jak łącza nie starczy to jedyną niedogodnością będzie to, że trzeba będzie poczekać przed oglądaniem aż zbuforuje się odpowiednio dużo materiału na jakość to już nie wpłynie.

W kablu kablówki podobnie jak w sygnale z satelity z którego odbierasz program bitrate zwykłych programów to od 1.2Mbita do 1.4Mbita (zdarzają się pewne odstępstwa ale raczej zamyka się to między 1 a półtora megabita) dla programów HD jest to koło 6ciu megabitów (ale odstępstwa są nieco większe, czasem może nawet dochodzić do 10Mbitów) - więc jeśli chcesz przesyłać obraz na żywo bez czekania trzeba posiadać dość solidne łącze.
  marekd@jabberpl.org
 
Robstar 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 213
Wysłany: 28-12-2008, 21:36   

Marek napisał/a:
Cytat:
Marku urzadzenia tego typu działaja na takiej zasadzie że podłączasz sygnal np. po cinch sygnał z urządzenia zewnetrznego dekodera, kamerki itp.
ale po chinchu czego byś nie robił nie puścisz kilku kanałów - pozatym to sygnał analogowy - przez internet go nie prześlesz, ponowna kwantyzacja i kompresja takiego materiału to by już była kompletna porażka
Cytat:
do sterownia dekoderem służy specjalna nakladka IR.
kombinujesz jak koń pod górkę
Cytat:
Co do jakości to wszysto zalezy od łącza
Przy sygnale cyfrowym strata jest tylko na początku przy kwantyzacji i pakowaniu potem możesz sobie to przesyłać po całym świecie internetem jak chcesz bez żadnych strat, nawet jak łącza nie starczy to jedyną niedogodnością będzie to, że trzeba będzie poczekać przed oglądaniem aż zbuforuje się odpowiednio dużo materiału na jakość to już nie wpłynie.

W kablu kablówki podobnie jak w sygnale z satelity z którego odbierasz program bitrate zwykłych programów to od 1.2Mbita do 1.4Mbita (zdarzają się pewne odstępstwa ale raczej zamyka się to między 1 a półtora megabita) dla programów HD jest to koło 6ciu megabitów (ale odstępstwa są nieco większe, czasem może nawet dochodzić do 10Mbitów) - więc jeśli chcesz przesyłać obraz na żywo bez czekania trzeba posiadać dość solidne łącze.


Wszystko fajnie ale ustalmy do czego ma to słuzyć :) .
Ja mówie o możliwości oglądania TV gdzies na globie :) bez zabierania całego sprzętu ze sobą :) tak jak to poprzednik mówił czyli zabierania talerza, dekodera i TV :) ze sobą na 3 miesieczne wyprawy :) .
Jakość w tym przypadku jest nie istotna ( w tym przypadku jakość karty TV w kompie a chyba większość wie jak ona wygląda - wystarczy) ważne że masz dostep do TV tak jak w domu przy dostępie do Netu :) bez kombinacji i kupowania czegokolwiek na miejscu za miedzą :) .

Chyba nie przejrzałeś linka który był poprzednio ponieważ przełączanie odbywa się na takiej samej zasadzie jak w domu :) . A podłączenie wyglada tak w standardowym podłączeniu: dekoder -> link do TV -> TV ; w tym przypadku jest tak :
dekoder -> np.cinch -> boxIP -> WAN. Sterujesz softowym pilotem - proste.
IRD <-----------------------|
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-12-2008, 00:00   

Cytat:
Jakość w tym przypadku jest nie istotna ( w tym przypadku jakość karty TV w kompie a chyba większość wie jak ona wygląda - wystarczy)

Jakość karty w komputerze to najwyższa możliwa jakość. Surowy sygnał prosto z kabla/satelity nie poddawany żadnej obróbce zrzucony jak leci na dysk.
Wszelkie inne urządzenia z definicji nie mogą być lepsze,

Przy okazji jest to tez najprostsze wyjście (jeśli ktoś juz ma kartę nie musi robić kompletnie nic - wystarczy zostawić komputer włączony i podłączony do sieci)
A nawet jeśli karty nie ma - to dobra cyfrowa karta kosztuje obecnie poniżej 200zł.

Cytat:
bez kombinacji i kupowania czegokolwiek na miejscu za miedzą :) .

To Ty chciałeś kombinować, bawić się w jakieś dodatkowe dekodery z robotami do ich obsługi i kilkukrotną konwersję sygnału.

Cytat:

Wszystko fajnie ale ustalmy do czego ma to słuzyć :) .

To chyba jasne, chcemy mieć pełny dostęp przez internet do swojego talerza/cyfrowej kablówki gdziekolwiek byśmy się nie znajdowali na świecie bez wynoszenia czegokolwiek z domu. I jakość jest istotna - wszelkie jej pogorszenie jest nie do przyjęcia.
  marekd@jabberpl.org
 
Robstar 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 213
Wysłany: 29-12-2008, 18:57   

Powszechnie zakłada się, że kanał HD powinien nadawany być ze średnim bitrate na poziomie 15000 kbit/s (filmy zapisane na nośniku Blu-ray 25000 kbit/s). Do tej wartości zbliżył się jedynie Canal+ Film jednak … filmy na nim nadawane wyglądają gorzej, niż w przypadku kanału Filmbox HD (8400 kbit/s) – co pokazuje, że ważny jest nie tylko sam parametr bitrate, ale także wysokiej klasy sprzęt nadawczy.

Platforma Cyfra+

Kod:
National Geographic : 7200-11000 kbit/s -- MPEG-4
min 5000 kbit/s
max 15443 kbit/s
audio AC3 48khz 320 kbps 5.1

Canal+ Sport HD : 17000 kbit/s -- MPEG-4
min 15400 kbit/s
max 18000 kbit/s
audio mpeg1 L2 48khz 192 kbps stereo

Eurosport HD : 12000 kbit/s -- MPEG-4
min 10390 kbit/s
max 12174 kbit/s

MTVNHD : 11000 kbit/s -- MPEG-4
min 9200 kbit/s
max 11898 kbit/s
audio mpeg1 L2 48khz 256 kbps stereo

FILMBOX HD : 8400 kbit/s -- MPEG-4
min 7088 kbit/s
max 8600 kbit/s
audio AC3 48khz 448 kbps 5.1

HBO HD : 6000 kbit/s -- MPEG-4
min 4831 kbit/s
max 8195 kbit/s
audio mpeg1 L2 48khz 192 kbps stereo

Canal+ Film HD : 14000 kbit/s -- MPEG-4
min 9533 kbit/s
max 17241 kbit/s
audio mpeg1 L2 48khz 256 kbps stereo

Platforma n

Podawane są tylko wartości średnie.

n Sport 8.7 Mbits                                 -- MPEG-4

Discovery HD 8.5 Mbits                        -- MPEG-4

MGM, Filmbox HD 8.2 Mbits                   -- MPEG-4

HBO HD 8Mbits                                    -- MPEG-4

TVN HD, TVP HD 6Mbits                        -- MPEG-4


żródło: www.laki.dvhk.pl
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-12-2008, 21:07   

Cytat:
Powszechnie zakłada się, że kanał HD powinien nadawany być ze średnim bitrate na poziomie 15000 kbit/s
Nie wiem kto tak powszechnie to zakłada - ja słyszałem średniej na poziomie 6 - 10ciu Mbitów (od której są oczywiście pewne odstępstwa)

Cytat:
co pokazuje, że ważny jest nie tylko sam parametr bitrate, ale także wysokiej klasy sprzęt nadawczy.
Raczej program do kompresji obrazu - sam standard mpeg4 avc niewiele mówi co masz zrobić aby obraz skompresować a jedynie co ma zawierać po skompresowaniu, więc twórcy oprogramowania mają dużą możliwość wykazania się w tej dziedzinie.
  marekd@jabberpl.org
 
OjciecGarfielda 
Klikacz

Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 3
Wysłany: 03-01-2009, 01:59   

Polecam N. Lepsza, tańsza no i przede wszystkim stworzona pod HD!
 
 
kontrol 
Klikacz

Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 3
Wysłany: 03-01-2009, 17:56   

Z tą n-ka to bym sie dwa razy zastanowił nim podpisał umowę. Jak sie dobrze przyjrzeć ofercie to takie miodzio to nie jest.
 
 
mic 
light master

Dołączył: 14 Lis 2006
Posty: 60
Wysłany: 08-10-2009, 14:08   

kontrol napisał/a:
Z tą n-ka to bym sie dwa razy zastanowił nim podpisał umowę. Jak sie dobrze przyjrzeć ofercie to takie miodzio to nie jest.


Wiec moze zdradzisz pare szczegolow, ktore poznales... Co tak nie jest "miodzio"?
 
 
narkoman 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 314
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 08-10-2009, 21:32   

Też bym się chętnie dowiedział, mam od stycznia jak można się domyśleć z tego tematu i jestem bardzo zadowolony :-)
Aktualnie czekam aż wypuszczą nowy dekoder i na pewno zmienię mojego recka na nowego :-)
_________________
 
 
 
janka 
Klikacz

Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 1
Wysłany: 11-02-2010, 21:07   

Nka ma lepsza jakos obrazu i wg mnie duzo lepsza oferte. Pozatym ma fajnie zintegrowana strone www z tv. Mozna sobie wszystko zaplanowac przez neta.
 
 
damga 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 109
Wysłany: 12-02-2010, 15:24   

Słabe to porównanie, ale ja mam UPC i telewizor Samsung LE40A656, a szwagier ma Nkę i jakiegoś soniaka 37 cali (model z podobnego czasu, jak samsung, ale HD ready i bez 100HZ, niestety nie znam więcej szczegółów) i TVN HD bez porównania lepiej wygląda u mnie. Nie prowadziłem szczegółowych testów. Tak dla niewtajemniczonych - sony i samsungi mają te same matryce.
 
 
voytek 
Klikacz

Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 2
Wysłany: 08-06-2010, 18:22   

Jak czytam tu wypowiedzi to wielu chwali sobie ofertę a raczej jakość usług Nki. Sam od tygodnia już gryzę się z problemem wyboru, tym bardziej że co fajniejsze promocje przez moje niezdecydowanie minęły. Panowie to jak - pchać się w umowę z nką? W sumie zależy mi na jakości HD, oni akurat mają chyba najwięcej kanałów ale tu znów piszecie, że ta jakość nie zawsze dobra.
 
 
kamilek101 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Gru 2006
Posty: 118
Skąd: Szczecin
Wysłany: 08-06-2010, 19:13   n lepsza

Nka jest lepsza i tańsza ja mam ful pakiet fakt bez hbo ale płace 48zł mieś i poza kanałami premium mam wszystko
 
 
 
stivi 
ultra master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 1108
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-06-2010, 07:23   

voytek napisał/a:
Jak czytam tu wypowiedzi to wielu chwali sobie ofertę a raczej jakość usług Nki. Sam od tygodnia już gryzę się z problemem wyboru, tym bardziej że co fajniejsze promocje przez moje niezdecydowanie minęły. Panowie to jak - pchać się w umowę z nką? W sumie zależy mi na jakości HD, oni akurat mają chyba najwięcej kanałów ale tu znów piszecie, że ta jakość nie zawsze dobra.



jesli odpowiada Ci oferta kanałow , i nie przeszkadza talerz , to N-ka jest Ok , duzo tansza , wiecej HD , mam N od 4 miesiecy dekoder ani razu sie nie zawiesil za to kilka razy nie nagral sie material ktory mialam zaplanowany , z jakosci jestem zadowolony , warto dorzucic pare złotych i ustawic ZEZA na Astre bedziesz mial dostep do niemieckich kanałow w tym kilku w HD , dla mnie N to dodatek do UPC bo bez polsatow sport czy c+sport to bym nie dal rady. Umowe mam na 13 miesiecy i to jest czas dla UPC na poprawe oferty kanałow HD jesli sie to zmieni oczywiscie z N sie pozegnam ale to czas pokaze
  stivi
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: