Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki router...
Autor Wiadomość
blev001 
Klikacz

Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 8
Wysłany: 05-12-2008, 02:08   Jaki router...

witam,
Zostalem poproszony o zalozenie sieci w domu jednorodzinnym o powierzchni 100m2 z laczem z neostrady. wiem - forum chello ale to jedyne znane mi miesce gdzie jest spora ilosc znajacych sie na rzeczy ludzi tak wiec mam nadzieje ze nie bede zlinczowany za tego posta ;)
wracajac do tematu, domek dwu pietrowy, generalnie router bedzie stal na dole w pokoju a najbardziej zalezy mi na tym aby byl dobry sygnal nad nim w pokoju na gorze. Dla testu zabralem ze soba mojego Dlinka DIR300 no i niestety sygnal raz byl a raz go nie bylo.
Tak wiec potrzebowalbym router o jakiejs wiekszej mocy moze dodatkowa antena w routerze? no i karta sieciowa do komputera z jakas lepsza antena.
w ogole dobrze by bylo zeby net byl dostepny w calym domu tak wiec moze ktos z was zakladal cos takiego i mzoe polecic jakis dobry router z karta sieciowa i ewentualnie jakimis dodatkowymi antenami?

pzdr
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 05-12-2008, 18:06   

Cytat:
Dla testu zabralem ze soba mojego Dlinka DIR300 no i niestety sygnal raz byl a raz go nie bylo.
Z tego co wiem to ma on nadajnik normalnej mocy i przeciętną antenę nie powinno być problemu z odbiorem nawet 2 piętra wyżej.

Jest tylko kilka rzeczy na które trzeba uważać

Linia łącząca antenę karty z anteną rutera musi przechodzić przez ściany/podłogi pod kątem prostym lub jak najbardziej zbliżonym do prostego 80° jest jeszcze ok ale przy 30° nie będzie chciało działać.

Nie możesz wchodzić na częstotliwości innych sieci w okolicy.

Musisz mieć normalną kartę (a nie jakąś miniaturkę na usb) - nie napisałeś jakiej używałeś do testów.

Jeśli mimo wszystko są problemy to silniejszego nadajnika legalnie nie kupisz, zresztą to niewiele da bo karta też ma ograniczoną moc. Jedyne co możesz zrobić to zamienić anteny w ruterze i karcie na takie o większym uzysku.

Sam mieszkam w 3 piętrowym domu, ruter znajduje się na najwyższym piętrze, nadajnik i antenę ma on prawie taką jak w twoim dlinku i mogę sobie z laptopem (wbudowana karta ipw) chodzić gdzie mi się podoba po całym domu i ogrodzie bez żadnych problemów z połączeniem.
  marekd@jabberpl.org
 
blev001 
Klikacz

Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 8
Wysłany: 07-12-2008, 00:17   

Podlaczylem router do zasilania zeby sprawdzic tylko czy zlapie na gorze zasieg. poki co test przeprowadzalem na laptopie z vista na pokladzie co nie ulatwilo mi zadania. Na codzien posluguje sie xpekiem i nie moglem sie polapac jak dojsc do opcji gdzie mam liste urzadzen w zasiegu z ktorej wybieram jedno i po wpisaniu hasla nawiazuje polaczenie. Jak juz doszedlem gdzie to mniej wiecej jest to na samym poczatku wykrywal mojego dlinka. Ale po kilku probach nawiazania polaczenia w ogole przestal go znajdowac, nie pomagaly nawet ustawienia wstukane "z palca". Byc moze problem lezal rowniez po stronie laptopa i smiesznej visty ale juz sam nie wiem. nieraz slyszalem ze ktos ma w domu router i tak jak Ty opisywales - biega po calym domu i nie ma problemow z zasiegiem.
Sprawa troszke na ryzyk fizyk bo co, zakupie sprzet, nie bedzie chodzil i co dalej?
Ale mysle zeby do kompa zakupic karte sieciowa Dlink G510 , wzmocnic ja antena Tplink'a , zakupic router odpowiedni do polaczenia z neostrada i podrasowac go antena Dlink DWL-50AT badz tplinkiem do ktorego linka podalem wczesniej. Mam nadzieje ze w takim ukladzie nie powinno byc problemow ale czy na pewno? no i pytanie... jaki router? :/

pozdro
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 07-12-2008, 01:28   

Cytat:
Ale mysle zeby do kompa zakupic karte sieciowa Dlink G510 ,

W sumie ten tani ralink nie jest taki zły, ale jeśli lubisz mieć pewność, że nie będzie żadnych problemów może lepiej dołożyć kilka zł i kupić coś lepszego (jak byś zrezygnował z jednej z anten i przeznaczył to na kartę miał byś atherosa).

Zresztą tych anten nie ma co wymieniać od razu, spora szansa na to, że te co są w zestawie wystarczą, (anteny z kompletu mają uzysk 2dBi a chcesz ja zamieniać na 5dBi)
Cytat:
Ale po kilku probach nawiazania polaczenia w ogole przestal go znajdowac, nie pomagaly nawet ustawienia wstukane "z palca".
to tylko windows zgłupiał, zresztą xp też tak ma
Cytat:
a codzien posluguje sie xpekiem i nie moglem sie polapac jak dojsc do opcji gdzie mam liste urzadzen w zasiegu z ktorej wybieram jedno i po wpisaniu hasla nawiazuje polaczenie.
Bardzo ważne jest aby wcześniej sprawdzić na jakich częstotliwościach pracują inne sieci w okolicy aby zachować od nich odstęp 4 kanałów (20MHz) inaczej będzie zrywało połączenia niezależnie od odległości i anten.
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: