Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
POLICJA ZDALNIE SPRAWDZI ZAWARTOŚĆ HDD!
Autor Wiadomość
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 23-11-2009, 19:46   

egefege, a gdzie ja napisałem, że mi coś przeszkadza, przeglądarka, player? Mogę sobie używać nawet IE jak mi się będzie podobało. Twoje argumenty są bez sensu.
Mi tam pasuje, że Linux jest mało popularny, przynajmniej nie używają go dzieci Neo. Chociaż próbują, myślą że Linux to system dla "h4x0rów", ale na szczęście rezygnują potem. I widać po Tobie, że się zraziłeś, bo "za trudny". OK, każdy używa czego mu pasuje. Dlatego jest tyle dystrybucji, systemów, rozwiązań. Ale wypowiadasz się na temat, o którym nie masz pojęcia. Wiadomo, nie każdy jest znawcą we wszystkim, ja też o wielu rzeczach nie mam pojęcia i nigdzie nie napisałem, że znam się na wszystkim. Tylko Ty zamiast normalnie rozmawiać to wolisz ludzi wyzywać od palantów, bo czegoś nie rozumiesz, ale po prostu nie chcesz zrozumieć.
Więc daruj sobie dalsze obelgi i gadanie jakiś bzdur. Albo nie, jak Ci to pomaga się dowartościować to pisz sobie co chcesz, mnie to tam nie rusza, a tylko coraz bardziej się ośmieszasz.

Edit (po Twoim edicie):
Jak masz problem z Windowsem to oczywiście dzwonisz do Microsoftu i Ci pomagają, bo przecież zapłaciłeś? :lol:

"Niewiedza jest błogosławieństwem"

A jeszcze dodam, (żeby nie było, ze fanboy jestem), Windows nie jest zły, do niektórych zastosowań jak gry, czy np. obróbka video, czym się zajmuję, jest dobry (chociaż do tego IMO Mac-i są jeszcze lepsze), Linux jest lepszy do innych rzeczy, jeszcze do innych (szczególnie na serwery) lepsze są systemy z rodziny *BSD. Po prostu, nie ma idealnego systemu do wszystkiego. No i dlatego każdy używa tego co mu się podoba.
Ale temat jest o inwigilacji użytkowników i w tym właśnie zamknięte systemy (i każde ogólnie zamknięte oprogramowanie) mają "powodzenie". Stąd te wszystkie "najazdy" na Microsoft, których nie mogłeś pojąć.
 
 
egefege 
plus master

Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 508
Skąd: Warszawa (Gocław-Iskra)
Wysłany: 23-11-2009, 20:04   

ale zaraz to ty pierwszy mi zazuciles ze jestem dzieckiem i mnie obraziles, cos tam pisales zebym sobie lepiej w zyciu radzil bo chce miec podane na tacy czy jakos tak, nie mam nic do ciebie ale napisales to troche na wyrost

za trudny ? nie chce mi sie uczyc systemu od nowa, moze to lenistwo a moze obawa ze nie podolam oraz rozwiazywac problemy czemu 9800 jest widziane jako 6600 oraz nie dziala wyjscie cyfrowe na audigy 2 zs wole ten czas poswiecic na przyjemiejsze zeczy

a pomoc techniczna do distro jest ? jesli tak to do jakiego ? bo do mandriva to chyba trzeba placic, do dawniejszego ich systemu czyli mandrake 10 wygladala tak: jaki to chip bt 848 to powinno obslugiwac i pan od mandrake sie rozlaczyl mowiac dowidzenia panu

to ze mam dostep do pomocy ms nie znaczy ze mam windowsa kupionego, ale zamierzam go kupic bo uwarzam ze to dobry system

moze za dwa lata znowu sprubuje linuksa, moze poprawi sie na lepsze
_________________
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 23-11-2009, 20:15   

egefege, support jest dla komercyjnych distro, ale większość jest rozwijana przez ludzi zupełnie za darmo (poświęcają swój czas dla innych), co jednak nie oznacza, że nie da się otrzymać pomocy, bo Każde popularniejsze distro ma swoje fora, kanały IRC i masy poradników, manuali i naprawdę nie trudno otrzymać pomoc, ale trzeba chcieć, a nie czekać aż się samo zrobi, bo tego nawet Windows 7 nie potrafi, sam się naprawić.
Czemu Ci nie działa? Nie wiem, bo żadnych konkretnych informacji czy logów nie podałeś, a ja z fusów nie wróżę, ekspertem nie jestem, żebym wszystko na pamięć znał. Jednak nie wierzę, że nie mogłeś znaleźć jakiś informacji o Twoich problemach, chyba że w ogóle nie szukałeś.

Tak no bezpodstawnie nazwałem Cię dzieckiem, za co przepraszam. Jedak, niektórzy dorośli często zachowują się jak dzieci, nie wiem jak jest z Tobą, bo Cię nie znam, ale jeżeli nawet Cię obraziłem, to mogłeś mi zwrócić uwagę, a nie zaczynać "dyskusje" i dorzucać niepotrzebne epitety na mój temat.
Więc proponuję przestać się obrażać i rozmawiać na poziomie.

Tylko już bez OT, jak masz ochotę porozmawiać o systemach, dystrybucjach i problemach bardziej ogólnie to można stworzyć odpowiedni temat w dziale Offtopic.

Napisałem, że musisz mieć podane na tacy, może i bezpodstawnie, ale akurat jeżeli o to chodzi, to użytkowanie przez rok Linuksa na codzień nauczyło mnie, że najpierw warto przeszukać sieć (najczęściej właśnie jak się ma jakiś problem), a potem pytać, bo często odpowiedzi leżą przez nosem, tylko trzeba wklepać coś do wyszukiwarki.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24-11-2009, 00:37   

Cytat:
to co im przeszkadza wbudowany IE i player w windowsa natomiast w distro linuska juz nie ?

Jeszcze takiej dystrybucji nie widziałem, zawsze jest kilka przeglądarek i odtwarzaczy do wyboru.
Jeśli znalazłeś taką w której wyboru by nie było to podaj linka albo chociaż nazwę.
Cytat:
czemu botowalne ubuntu nie widzi raid 0 a moze nie widzi bo raid 0 to ntfs,
Ci którzy używają linuksa wiedzą o tym, że urządzenie nie ma żadnego związku z systemem plików, więc można łatwo sprawdzić czy macierz działa niezależnie od tego jakie są na niej dane (może nawet nie być żadnego systemu plików).

A jeśli chodzi o ntfs to nikt nie będzie używał takich nieudokumentowanych systemów plików do poważnych zastosowań więc nie ma się czym przejmować.

Zresztą haxorskie oprogramowanie do obsługi tego systemu plików wcale nie jest takie złe.
Cytat:
czyli jesli ten system nie bedzie tak latwy w obsludze jak windows
Bo skoro udało się zrobić system dużo łatwiejszy to po co go komplikować i utrudniać obsługę ?
Zresztą takie próby były ale się bardzo słabo przyjęły.
Cytat:
brak obslugi gier
Na czym ten brak obsługi polega ? Coś nie działa właściwie ?
Z tego co wiem można gry pisać pod ten system tak jak i pod każdy inny (tyle, że grupa odbiorców inna więc nie każda gra by się dobrze sprzedała).

Cytat:
kazdy upgrade kernela najprawdopodobniej = kompilacja od nowa,

Jak ktoś lubi gentoo to będziesz mu bronił ? (większość ludzi, ma dystrybucje w których automat ściąga wszystko w paczkach i od razu instaluje, można puścić go w tle i zapomnieć o jego istnieniu)
Cytat:
mnogosc dystrybucji
a to akurat jedna z największych zalet
Cytat:
oraz znikomy udzial w rynku budzi niechec u producentow sprzetu
producentów sprzętu nie obchodzi to ile jest dystrybucji i która jaki ma udział (ani nawet nie musi obchodzić to ile jest systemów operacyjnych), jeśli tylko udostępniają specyfikację swojego sprzętu, w ogóle nie muszą się przejmować oprogramowaniem.
Cytat:
nie wydaja sterownikow
bo nie muszą - oni są od sprzętu, jak nie chcą pisać takich rzeczy kto inny napisze to za nich (i to za darmo).


Proponował bym jednak powrócić do tematu - czyli zdalnych kontroli (backdorów, koni trojańskich i rzeczy które się z tym wiążą).
  marekd@jabberpl.org
 
egefege 
plus master

Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 508
Skąd: Warszawa (Gocław-Iskra)
Wysłany: 26-11-2009, 00:47   

:)
_________________
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 14-12-2009, 06:28   

Odświeżę nieco temat interesującym newsem, tym razem dotyczącym szkół:

Cytat:
Szkoły przekazują dane osobowe uczniów firmie Microsoft

Nowe technologie wkraczają do polskich szkół! W ramach programu “EduPack – Technologia Microsoft dla szkół” uczniowie otrzymują “darmowy” dostęp do całkiem przyzwoitych usług i są… rejestrowani w usłudze Windows Live bez swojej wiedzy i zgody (również bez wiedzy i zgody swoich rodziców).

Szkoły to instytucje publiczne, które jak widać starają się być coraz bardziej nowoczesne. Pomagają im w tym zewnętrzne firmy, dzięki czemu… owe firmy zyskują dostęp do potężnej bazy danych osobowych.

Program EduPack – Technologia Microsoft dla szkół skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich w ramach którego uczeń otrzymuje:

* Skrzynkę pocztową o pojemności 10 GB, adres w domenie szkoły
* Internetowy dysk twardy o pojemności 25 GB
* Możliwość tworzenia forów, prowadzenia bloga, galerii zdjęć
* Organizer

Możliwe, że i zakup produktów Microsoft w nieco niższej cenie.

Jak widać usługi całkiem przyzwoite. Tylko, że jak zwykle w takich sytuacjach jest pewien haczyk. Otóż, przynajmniej autor tego niusa nie wyraził zgody na to, aby instytucja publiczna jaką jest jego liceum przekazywała jego dane osobowe firmie Microsoft. Nie zgodził się również na to aby bez jego wiedzy utworzono mu identyfikator Windows Live.

Kontrowersje może wzbudzić również sposób przekazania haseł (aczkolwiek możliwe, że przypadek z liceum autora niusa był odosobniony).

Oto jak autor tego niusa dowiedział się o tym, że ma własny identyfikator Windows Live:

O tym, że mam już Windows Live ID dowiedziałem się na lekcji, kiedy to wychowawca rozdawał jakieś kartki poszczególnym uczniom, każda z nich miała konkretnego adresata. Na owych kartkach znajdowały się informacje o tym co dostaje się w ramach programu, co zrobić aby aktywować konto oraz… login i hasło w wyróżnionym miejscu.

Dane do logowania jak widać przekazano w sposób umożliwiający przejęcie hasła i aktywacje konta przez przypadkową osobę, a więc możliwość podszywania się się pod kogoś.

Otrzymanie takich usług za darmo musi wzbudzać podejrzenia, wydaje się to być wręcz cudem. Okazało się, że za całą akcją stoi Microsoft i CentrumXP.pl.
Oznacza to, że firmy Microsoft i Onexgroup musiały otrzymać od szkół dane osobowe uczniów.

Zapewne wielu uważa, iż to bardzo dobrze, że uczniowie polskich szkół otrzymują coś fantastycznego za darmo, a bezprawne przekazanie danych osobowych uczniów przez szkoły zewnętrznej firmie to tylko głupi szczegół, którego nie można się czepiać. Jednak nie każdy jest osobą która lubi, kiedy za jego plecami rejestruje się ją gdziekolwiek i nie każdy rozdaje swoje dane osobowe gdzie popadnie.


Źródło: http://osnews.pl/szkoly-p...rmie-microsoft/


Od siebie dodam, że podobnie jest z tym "dziennikiem elektronicznym". Nie wiem jak to się dokładnie nazywa, ale w liceum, do którego kiedyś chodziłem stoi to na Windows Serwer SBS i znajomy, który jeszcze tam chodzi mówił mi to samo, że dane osobowe uczniów jak i same oceny są przekazywane "dalej", bez ich wiedzy i zgody.

W ogóle skojarzyło mi się to trochę z pedofilią, tzn. ostatnio jak wiadomo, wszędzie jest nagonka na pedofilów Internetowych, ale większości przypadków jednak jest to tylko przykrywka do cenzury Internetu, bo kilka dni temu czytałem nawet, że się przyczepili do TOR-a, bo go pedofile wykorzystują.
No ale to co robi teraz MS to jest jak zwabianie nieświadomych uczniów, a raczej wyciąganie od nich danych osobowych, kusząc ich "darmowymi usługami sieciowymi", no a co oni potem z tymi danymi będą robić i jak je wykorzystają... Bym miał niezły ubaw, jakby jakiegoś pracownika MS posądzili o pedofilie. :lol:
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14-12-2009, 10:34   

Cytat:
No ale to co robi teraz MS to jest jak zwabianie nieświadomych uczniów, a raczej wyciąganie od nich danych osobowych, kusząc ich "darmowymi usługami sieciowymi",

Gdyby to było tylko kuszenie i reklama to nie było by sprawy i mimo, że tego typu reklamy w szkołach są moralnie wątpliwe to pewnie nikt by o tym nie napisał ale tutaj chodzi o przekazywanie i przetwarzanie danych osobowych bez zgody, co w Polsce uważane jest za ciężkie przestępstwo. Teraz gdy sprawa wyszła na jaw GIODO będzie musiał złożyć zawiadomienie do prokuratora a ten wytoczyć im proces.
(swoją drogą ciekawe co z tego wyjdzie bo wszędzie indziej na świecie nie ma takich przepisów i zbieranie cudzych danych nie jest nielegalne, wiec pewnie ameryknie którzy wymyślili tę akcję nawet nie wiedzieli, że u nas tak nie wolno).

Cytat:
Od siebie dodam, że podobnie jest z tym "dziennikiem elektronicznym". Nie wiem jak to się dokładnie nazywa, ale w liceum, do którego kiedyś chodziłem stoi to na Windows Serwer SBS i znajomy, który jeszcze tam chodzi mówił mi to samo, że dane osobowe uczniów jak i same oceny są przekazywane "dalej", bez ich wiedzy i zgody.
Mam znajomego nauczyciela ze szkoły gdzieś w Gdyni i kiedyś opowiadał mi jak to jest zrobione - ale tam zgoda na przekazywanie danych była konieczna (tymbardziej, że to było odpłatne).


Wracając do głównego tematu ma wejść nowe prawo które pozwoli nie tyle na włamywanie się do komputerów ale na czytanie maili na serwerach i podsłuchiwanie wszelkiego (nieszyfrowanego) ruchu wychodzącego z komputera szczegóły a to już jest stosunkowo łatwe i zadziała wszędzie, no chyba że ludzie masowo przestawią się na VPNy i zaczną szyfrować listy.
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: