Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
POLICJA ZDALNIE SPRAWDZI ZAWARTOŚĆ HDD!
Autor Wiadomość
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 02-12-2008, 20:28   POLICJA ZDALNIE SPRAWDZI ZAWARTOŚĆ HDD!

Źródło: http://nt.interia.pl/news...mputery,1221172

Zatem teoretyczna dotąd możliwość staje się faktem.
Narzędzia inwigilacji zaszyte w systemach Microsoftu były tematem wielu dyskusji, ale władze oficjalnie ich nie stosowały z uwagi na brak rozwiązań prawnych.
Do tej pory zdalne wejście policji na kompa mogło być traktowane jako włamanie hakerskie. Teraz już nie bo zmieniono ustawę.
Jedyne przykłady zdalnego sprawdzania hdd o których słyszałem to te poprzedzające nalot na akademik i nalot na pedofili w celu zabezpieczenia materiału dowodowego.

Teraz jak czytam mają być wyrywkowe "patrole" na zwykłych userów co do których sa podejrzenia, czyli NA WSZYSTKICH ;)

Trzeba się chyba przeprosić z Linuksem, a do ściągania P2P stosować wirtualne maszyny.
Szyfrować dyski, nie trzymać danych na HDD tylko na urządzeniach przenośnych.

Orwell pełną gębą....

:sad:
:sad:

P.S Dla niedowiarków że systemy MS mają gotowe rozwiązania szpiegujące i backdoory polecam te strony:

1.) http://www.slashgear.com/...wn-pcs-2911404/

2.) http://www.msversus.org/microsoft-security.html

Oto fragment:
Cytat:
Giving The U.S. Government The Key To Your Computer

For at least versions 95 OSR2, 98, NT, and 2000 Microsoft Windows has included a secret cryptographic key owned by the U.S. National Security Agency (NSA). It's most likely that the NSA's key exists within Windows so U.S. government users of Windows can run classified cryptosystems on their computers. But it has been kept secret and it does provide the potential for abuse. "According to Fernandez of Cryptonym, the result of having the secret key inside your Windows operating system 'is that it is tremendously easier for the NSA to load unauthorized security services on all copies of Microsoft Windows, and once these security services are loaded, they can effectively compromise your entire operating system.'" Users of Windows outside the U.S. should be especially concerned that the U.S. government can possibly gain security control over their computers. Users within the U.S. should also be concerned that Microsoft has provided the government with a secret back door that they can exploit. (Campbell, Duncan. "How NSA access was built into Windows." Heise Online 4 Sept 1999)
 
 
Cappo 
plus master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 536
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 02-12-2008, 21:35   

Tylko jakoś nigdzie nie wpsominają jak oni chcą to robić ?, już widze jak M$(o ile istnieje taka opcja bo jakoś nie wierze) daje możliowść sprawdzania dysków. Zresztą firewall powinnien to wychwycić, także jak dla mnie to bajka.
 
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 02-12-2008, 21:44   

Cytat:
Tylko jakoś nigdzie nie wpsominają jak oni chcą to robić ?


No proszę cię... Myślisz że podadzą ci instrukcje krok po kroku??
To są ich tajemnice
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 02-12-2008, 21:53   

Cytat:
Narzędzia inwigilacji zaszyte w systemach Microsoftu były tematem wielu dyskusji, ale władze oficjalnie ich nie stosowały z uwagi na brak rozwiązań prawnych.
[...]
Trzeba się chyba przeprosić z Linuksem,

Ciekaw jestem ile osób to zrobi.
Jeśli przestraszyło by się chociaż 10% obecnych piratów uruchomiło by to pewnego rodzaju reakcję łańcuchową a to oznaczało by to koniec nielegalnego oprogramowania i tym samym koniec microsoftu. Dlatego wiem, że tak nie będzie. Pożyjemy zobaczymy co wymyślą. Ja tam nie mam się czego bać nawet jeśli sprawdzi się najgorszy możliwy scenariusz ;)

Cytat:
a do ściągania P2P stosować wirtualne maszyny.
to nie jest konieczne o ile używa sie odpowiednich klientów p2p

Cytat:
Szyfrować dyski, nie trzymać danych na HDD tylko na urządzeniach przenośnych.
dyski szyfrować zgoda, ale jak już zaszyfrowane to nie ma różnicy na jakim nośniku.

Cytat:
P.S Dla niedowiarków że systemy MS mają gotowe rozwiązania szpiegujące polecam ten news
Newsy takie jak ten to nawet nie wierzchołek góry lodowej. Ten zestaw narzędzi dotyczy wykorzystania jedynie luk o których istnieniu już od dawana wiadomo, na dodatek wymaga do działania fizycznego dostępu do komputera.

Cytat:
zmieniono ustawę.
Właśnie nowa ustawa zawiera jeszcze wiele innych baboli - np już za samo oglądanie informacji dla Ciebie nieprzeznaczonej możesz trafić do więzienia, nawet jeśli ta informacja nie była w żaden sposób zabezpieczona.

Np jakaś firma wrzuca przypadkiem poufne dane na swoją stronę (tak jak to zrobiło niedawno PKO z CV osób które starały się tam o pracę) google to indeksuje.
Potem Ty szukając czegoś w googlach trafiasz przypadkiem na te dane i już automatycznie stajesz się przestępcą.

Cytat:
Zresztą firewall powinnien to wychwycić,

firewall nic nie da na backdora w systemie, zresztą m$ już teraz przyznał się do umieszczenia w swoim oprogramowaniu kilku koni trojańskich które przez sieć wysyłają im różne informacje i co wychwyciłeś to jakoś ? (nie twierdzę, że nie ale ich obecność zauważa może jedna osoba na milion)
A do ilu się nie przyznał ? W każdej chwili mogą też łatwo zainstalować nowe razem z którąś z automatycznych poprawek.

Gdy sony umieściło na swoich płytach tego sławnego rootkita który dość mocno zaburzał prace windowsów to mimo milionów zarażonych fabrycznie płyt ktokolwiek połapał się o co chodzi po przeszło pól roku, a oni działali przecież nielegalnie, nie byli przez nikogo kryci, nie mieli wsparcia rządu.
  marekd@jabberpl.org
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 03-12-2008, 01:24   

Propaganda. :lol:
Poza tym, jeżeli nawet, to kopie zapasowe oryginałów są ciągle legalne. Więc i tak musieliby wejść do mojego domu, żeby to sprawdzić i koło się zamyka. :-)
Dodatkowo szyfrowanie zawartości dysków czy niektórych partycji. Nie trzeba od razu panikować.

Ale i tak od jakiegoś czasu powoli przechodzę na Linuksa (trochę zajmuje się ostatnio Debianem), który nie ma takich "udziwnień" i jest po prostu lepszy, wydajniejszy i wygodniejszy od Windowsa. Do pracy kupię niedługo Mac'a i pożegnam się z oprogramowaniem Microsoftu.

Aha, no i tu przecież chodzi głównie o przestępstwa pedofilskie i jakieś poważniejsze ataki czy kradzieże z kont bankowych, itp. Na to będzie potrzebne tyle kasy, że jak ktoś sobie ściągnie i powiedzmy (dla ścisłości) udostępni nielegalnie jeden film to nie powinien mieć problemów, bo są dużo gorsi przestępcy od niego. A takie rzeczy (więzienie za film czy plik mp3) to tylko w USA. :-P
 
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 03-12-2008, 08:04   

Cytat:
kupię niedługo Mac'a i pożegnam się z oprogramowaniem Microsoftu.


MAC'OS też podobno nie jest pozbawiony tylnych dzrzwi do systemu.
Tylko oprogramowanie Open Source, gdy kod jądra systemu jest znany, gwarantuje ci że nie będzie niespodzianek.

Ja poczekam jeszcze troche aż Ubuntu będzie w pełni graficzne. Na razie bez konsoli nie da sie zrobić nic poważniejszego.
 
 
bereza 
light master

Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 65
Wysłany: 03-12-2008, 10:40   

Dziabaq a jaki system zainstalowałeś Ty :D
Podziel się z nami nim, a może to Ty jesteś tym szpiegującym :P

No bo co o tym sądzić:
 
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 03-12-2008, 14:17   

dziabaq napisał/a:
Ja poczekam jeszcze troche aż Ubuntu będzie w pełni graficzne. Na razie bez konsoli nie da sie zrobić nic poważniejszego.


Co? Przecież konsola to podstawa Linuksa. I jak może być "bardziej graficzne"? :lol: Możesz przecież zainstalować sobie KDE zamiast GNOME, lub FluxBox, XFCE, czy co tam Ci się podoba. Ja Linuksa właśnie cenie za to, że dzięki konsoli mam pełną kontrolę nad systemem. Dlatego wybrałem Debiana, najpierw zainstalowałem sam podstawowy system, żeby wszystko sobie skonfigurować i poznać system, a później doinstalowałem dopiero X'y i GNOME (KDE jakoś nie lubię). Jednak jeszcze czasami korzystam z Windowsa.

Mac OS X jest dużo lepszym systemem od Windowsa, stabilniejszym i lepiej wykorzystującym zasoby komputera, w końcu opartym na Uniksie, pomimo tego, że to nie Open Source. A przecież pod Aquą siedzi sobie najzwyklejsza konsola - Darwin. Poza tym do pracy przy montażu video jest to IMO najlepsza platforma (Final Cut Studio) i mam zamiar na tym pracować w przyszłości.
A obok OS X'a można też normalnie zainstalować Linuksa.

No i nie sugerujcie się ikonkami systemu i przeglądarki przy postach, bo przecież często korzysta się z różnych komputerów. Jak pisałem coś z Opery Mini pod Nokią E51 (Symbian) na innym forum (też phpBB) to właśnie taki znaczek zapytania się pojawiał, bo tych ikonek jest kilka tylko dla najpopularniejszych systemów.
 
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 03-12-2008, 19:55   

Cytat:
Dziabaq a jaki system zainstalowałeś Ty?


Ja mam Vistę 64Bit ale jest to ostatni system MS jaki kupiłem w życiu.
Zbyt dużo już wiem żeby się ładować w kolejną inwigilację.

A to że nie ma ikonek ukazujących system i używaną przeglądarkę, cóż, dbam o prywatność w internecie i stosuję różne metody.
Nie matrw się, tobie to nie szkodzi....

;)

[ Dodano: 03-12-2008, 20:02 ]
Cytat:
Możesz przecież zainstalować sobie KDE zamiast GNOME, lub FluxBox, XFCE, czy co tam Ci się podoba


KeFaS, udzielasz jakiś korepetycji z Linuksa?? ;) Chętnie się zapiszę....
 
 
Pio69 
light master

Dołączył: 05 Kwi 2008
Posty: 103
Wysłany: 03-12-2008, 20:04   

Kolejna propaganda - jakby chcieli łapać wszystkich to 90 % posiadfaczy netu coś zasysa i coś udopstępnia

więc psychologia jest ważna :mrgreen:
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 03-12-2008, 22:39   

Cytat:
KeFaS, udzielasz jakiś korepetycji z Linuksa?? ;) Chętnie się zapiszę....
Ja udzielam jeśli jest taka potrzeba.
  marekd@jabberpl.org
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 04-12-2008, 04:14   

dziabaq napisał/a:
KeFaS, udzielasz jakiś korepetycji z Linuksa?? ;) Chętnie się zapiszę....


Nie, bo wszystko już jest w Internecie. ;-)
Po prostu odniosłem się do konkretnego cytatu o tej "graficzności" Linuksa, chyba że to też była ironia, której nie zrozumiałem? ;-)
 
 
karuzela 
Klikacz


Dołączyła: 30 Wrz 2009
Posty: 14
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-09-2009, 10:13   

Jakoś nie przeraża mnie to. Ani nie ściągam jakichś wielkich ilości, ani Windy nie używam zbyt często..
_________________
 
 
obi-wan 
light master


Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 127
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 30-09-2009, 16:57   

O tych rzekomych "tajnych kluczach" do systemu było już głośno przy Win98. Tzw. "Backdory" w windowsach to też nie taka straszna sprawa, wystarczy odciąć, albo monitorować łączące się z netem procesy systemowe (jak np. svchost, alg.exe itp), jądro i "system" jako takie, same nie połączą się z netem :) muszą to zrobić przez podsystem sieciowy i uzyć do tego jakiegoś procesu systemowego (które my możemy prostym firewallem odciąć od neta). A i tak ciekawe jak się do mnie chcą dostać jak siedzę za NATem :P
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-09-2009, 20:01   

Cytat:
A i tak ciekawe jak się do mnie chcą dostać jak siedzę za NATem :P
a skąd wiesz czy twój “koń trojański” w pewnej chwili sam nie postanowi wysłać gdzieś danych ? Nie wszytko musi nasłuchiwać rozkazów z zewnątrz.
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,47 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: