Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
skąd się biorą problemy z torrentami
Autor Wiadomość
winfor 
Klikacz

Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 4
Wysłany: 28-11-2008, 20:04   

Użytkownik BitTorrent. Gdynia.

Problem polega na łączeniu się z trackerami. Jeżeli się połączymy to dalej już bez problemu - wszystko w porządku, maksymalne wykorzystanie łącza. Problemem jest jednak właśnie łączenie się z trackerem. Bez przerwy ukazuje się błąd: "niedostępny, przekroczony limit czasu". Wystarczy, że z tym samym trackerem połączę się za pomocą https i wszystko natychmiastowo zaczyna działać. Niestety nie każdy tracker ma szyfrowanie. W takim wypadu łączę się z wirtualną siecią prywatna (VPN) Relakks i również wszystko w cudowny sposób zaczyna działać.

Wniosek? UPC przycina p2p.

//update

Za radą forum zmieniłem adres IP, przydzielając karcie nowy adres MAC - działa :shock: :shock:
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28-11-2008, 21:28   

Cytat:
Za radą forum zmieniłem adres IP, przydzielając karcie nowy adres MAC - działa :shock: :shock:
Czyli sam widzisz, że to jednak serwer z którym się łączysz nie puszcza twojego ip a nie upc go blokuje.
  marekd@jabberpl.org
 
michal25 
Klikacz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 18
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28-11-2008, 21:53   

Cytat:
serwer z którym się łączysz nie puszcza twojego ip a nie upc go blokuje

Tzn. że serwer blokuje zwykłe połączenie, a puszcza te przez SSL? Przecież to jest to samo IP, nie wierze w takie rzeczy...
Mam taką samą sytuacje co winfor - połowa zwykłych torrentów na czerwono (ten sam błąd, żadnego bloka na IP nie ma), przez SSL wszystko śmiga, sytuacja powtarza się kolejny dzień (w godzinach wieczornym, bo tylko wtedy korzystam z netu UPC), pobieranie z publicznych trackerów jest praktycznie niemożliwe.
 
 
 
patgaw 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 287
Skąd: WWA
Wysłany: 28-11-2008, 22:31   

marek tu prowadzi jakas propagande nie wiadomo czemu.
oczywista oczywistoscia jest ze upc blokuje/blokowalo p2p. i marek dobrze o tym wie.
nie wiem czemu probuje was wprowadzic w blad, mydlac wam oczy tym ze porty nie sa blokowane.
zostalo mu udowodnione ze upc blokuje p2p za pomoca filtracji pakietow zawierajace odpowiednie naglowki p2p (co zreszta sam marek stwierdzil) a tera wam wciska z upc nic nie blokuje.
wlasnie dlatego ssl dziala, bo naglowki te sa zasztyfrowane i ten flirt upc ich nie rozpoznaje wtedy jako p2p. rownie dobrze mozecie pusic wasze p2p przez tunel ssh, i tez wam bedzie dzialac bez problemu.
naszczescie blokowanie przez upc nie dotyczy jedynej sensownej sieci p2p jaka jest torrent. ;]
dlatego mi tak bardzo to nie przeszkadza.
 
 
Cappo 
plus master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 536
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 28-11-2008, 22:44   

Ja przez 2-3 dni też miałem problemy z łączeniem do trackera, co chwilą jakiś był na czerowno, obecnie mam torrenty z dwóch trackerów. Raz jeden torrent tracił połączenie raz inny, dziś przez uTorrenta dostanowałem jeszcze obłsuge ipv6 i teredo(cokolwiekby to było, jestem ledwo co po formacie) i jest lepiej choć torrent i tak czasem też się rozłączyło przez co nie nalicza mi uploadu. Wczoraj jak jeszcze co chwila mi się rozłączały torrenty odpaliłem SSHProxy i jak ręką odjął wszystkie torrenty na zielono, upload 100% łącza.
 
 
negi 
easy master

Dołączył: 27 Wrz 2005
Posty: 34
Skąd: Gdańsk / Xanten
Wysłany: 28-11-2008, 22:53   

Hi.
Oczywiscie ,ze upc blokuje nie tylko torrenty takze inne sieci p2p, zazwyczaj gdy maja problemy z laczami. Rada na to to ssl. Potwierdzam w Gdańsku , ogromne klopoty z trackerami i siecia emule.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-11-2008, 01:24   

Cytat:
Tzn. że serwer blokuje zwykłe połączenie, a puszcza te przez SSL?
tak dokładnie o to mi chodziło
Cytat:
Przecież to jest to samo IP
Nawet więcej, to pewnie ten sam serwer, ale co z tego ? Przecież to różny sposób dostępu do usług na nim a właśnie o brak dostępu chodzi.
Cytat:
nie wierze w takie rzeczy...
to znaczy w jakie ?

Cytat:
oczywista oczywistoscia jest ze upc blokuje/blokowalo p2p. i marek dobrze o tym wie.
wiem bo sam sprawdzałem, ale za bardzo generalizujesz, to że blokuje/blokowało jakiś jeden program nie oznacza, że blokuje wszelkie p2p
Cytat:
naglowki p2p (co zreszta sam marek stwierdzil) a tera wam wciska z upc nic nie blokuje.
ale mimo to co chwilę pojawia się ktoś kto uważa że ma zablokowane jakieś porty (na przykład w tym emule), dlaczego więc nie mam nie pokazywać, że porty wcale nie są blokowane ?
Przecież poza wytłumaczeniem jak się sprawdza czy i które porty są zablokowane przez kogo napisałem też jak sprawdzić czy ktoś nie przycina transferu (ale tego już nikt nie sprawdził)
Cytat:
wlasnie dlatego ssl dziala, bo naglowki te sa zasztyfrowane
to ssl służy tylko do komunikacji z trackerem, żadne dane nie są nim przesyłane, zresztą jak już mowa o nagłówkach to do komunikacji z trackerem w wersji nieszyfrowanej wykorzystywany jest zwykły protokół http - taki sam jak do przeglądania stron.

Cytat:
te sa zasztyfrowane i ten flirt upc ich nie rozpoznaje wtedy jako p2p

szyfrowanie właściwych danych przesyłanych między perami (czyli coś co mógł by taki filtr filtrować) odbywa się zupełnie niezależnie od połączenia z trackerem (większość dobrych klientów automatycznie włącza szyfrowanie gdy tylko klient po drugiej stronie też to obsługuje ale ustawia się to gdzie indziej i nie jest to ssl)

Cytat:
rownie dobrze mozecie pusic wasze p2p przez tunel ssh, i tez wam bedzie dzialac bez problemu.
prawdziwego p2p nie puścisz przez tego typu tunel bo nie uda się nasłuchiwać połączeń przychodzących - można tylko samemu nawiązywać połączenia wychodzące.
W dc dało się to zrobić bo tam nie udostępnia się tego co się ściąga a całe ściąganie odbywa się od osób które udostępniają dane na zasadach trochę podobnych jak po ftp

Cytat:
dostanowałem jeszcze obłsuge ipv6
guzik to da bo łącze masz tylko po ipv4
Cytat:
Wczoraj jak jeszcze co chwila mi się rozłączały torrenty odpaliłem SSHProxy i jak ręką odjął wszystkie torrenty na zielono, upload 100% łącza.
uważaj bo w to uwierzę, nawet nazwy pokręciłeś, tunelik owszem możesz sobie postawić ale do komunikacji z trackerem, efekt będzie podobny jak po włączeniu ssl albo zmianie ip ale to wszystko.
  marekd@jabberpl.org
 
winfor 
Klikacz

Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 4
Wysłany: 29-11-2008, 10:21   

UPC nie blokuje torrenta (połączenia pomiędzy peerami), tylko blokuje połączenia z kilkoma popularnymi trackerami (nie wszystkimi).
 
 
negi 
easy master

Dołączył: 27 Wrz 2005
Posty: 34
Skąd: Gdańsk / Xanten
Wysłany: 29-11-2008, 10:38   

winfor napisał/a:
UPC nie blokuje torrenta (połączenia pomiędzy peerami), tylko blokuje połączenia z kilkoma popularnymi trackerami (nie wszystkimi).


I to jest meritum sprawy , co do emule nie blokują portów tylko to samo co w torentach , połączenia z popularnymi serwerami.
 
 
Cappo 
plus master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 536
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 29-11-2008, 11:16   

Cytat:
Cytat:
Wczoraj jak jeszcze co chwila mi się rozłączały torrenty odpaliłem SSHProxy i jak ręką odjął wszystkie torrenty na zielono, upload 100% łącza.

uważaj bo w to uwierzę, nawet nazwy pokręciłeś, tunelik owszem możesz sobie postawić ale do komunikacji z trackerem, efekt będzie podobny jak po włączeniu ssl albo zmianie ip ale to wszystko.


1.Jaką nazwe niby przękręciłem ? http://www.d-bross.com/sy...s/?LID=SSHProxy
2. w uTorrencie masz opcje żeby używać proxy do łączenia z trackerem jaki i połączeń p2p
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-11-2008, 11:21   

negi, winfor, po co mieli by to robić ? przecież to w niczym nie przeszkadza zarówno emule jaki i torrent dobrze radzą sobie bez centralnych serwerów, w emule mamy kad w torrentach dht i bezpośrednią wymianę informacji o peerach, nieco na początku wszystko wolniej się rozpędza bo nie dostajemy wszystkich informacji na raz tylko trzeba odpytać kilka kolejnych osób ale po kilkunastu minutach mamy taki sam komplet informacji jaki zwrócił by tracker czy serwer emule

Co więcej jeśli zależy nam na szybkim udostępnieniu jakiś danych nikt nie broni nam postawić własnego trackera albo serwera emule.

[ Dodano: 29-11-2008, 11:30 ]
Cytat:

1.Jaką nazwe niby przękręciłem ?

Dynamic port forwarding jakie potrafi zrobić open ssh i które stosowaliśmy wykorzystuje protokół socks4 lub socks5 - można to nazwać socks proxy ale nie sshproxy bo to nie jest żadne rozwiązanie specyficzne dla ssh.

W przypadku zwykłych (statycznych) tuneli o ręcznie podanych portach na obu końcach w ogóle nie można nazwać tego proxy, zresztą w tym przypadku to nie znalazło by zastosowania bo nie wiesz z góry z czym będą się łączyć twoje programy.
  marekd@jabberpl.org
 
Cappo 
plus master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 536
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 29-11-2008, 12:12   

Marek, ja napisałem jaki program używam, choć i on coś teraz nie zawsze zaskoczy. Jest gdzieś opis jak używać tego sprawdzonego SSH?

Na forum PT właśnie kilka osób z UPC pisało że też mają problemy z połączeniem do trackera jak widać UPC leci sobie w ch............a. Mam obecnie 3 torrenty z PT wszystkie leżą (nawet przez SSHProxy), inny zagraniczny - dość niszowy tracker - działa bez problemów.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-11-2008, 13:07   

Cytat:
Jest gdzieś opis jak używać tego sprawdzonego SSH?

http://jakilinux.org/apli...z-ssh-2-tunele/
  marekd@jabberpl.org
 
winfor 
Klikacz

Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 4
Wysłany: 29-11-2008, 13:15   

Marku już tłumaczę po co. Na prywatnych trackerah DHT jest zabronione i wyłączone. Wymiana peerów także - na PT jeżeli jest włączona ukazuje się komunikat, że mamy niepoprawnie skonfigurowanego klienta. Ma to zapobiedz pozatrackerowości.

Wczoraj próbowałem z TG pobrać plik torrent - przez 30 min pobrałem zero - uTorrent nie mógł się podłączyć do trackera.
 
 
marro 
easy master

Dołączył: 20 Wrz 2005
Posty: 31
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-11-2008, 13:33   

No to i ja coś napiszę.
Używam kilku p2p i tylko z dc mam problem. Emule działa - czasem, zwykle w dzień, dostaję jednak low id dla kad'a, ale właściwie to nie rozłącza się. Torrent (bitcomet) działa ok (trackery publiczne). Soulseek działa ok, czasem się rozłączy. No a w dc to działa tylko dobrze w nocy. W dzień to ciągle rozłącza z hubami (zagraniczne bo takie mam) i dostaję komunikat: Connection reset by server. Nie może być to jakiś zbieg okoliczności bo w nocy te same huby się nie rozłączają a przynajmniej nie cały czas.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: