Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Aster odcina sieć "piratom"?
Autor Wiadomość
chronos69 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 36
Skąd: Kraków
Wysłany: 04-02-2009, 07:12   Aster odcina sieć "piratom"?

Czy któryś z użytkowników Internetu udostępnianego przez Aster może potwierdzić fakt otrzymania nowego regulaminu?
http://wiadomosci.onet.pl/1909923,11,item.html
Czy to nie jakaś dezinformacja, albo straszak na onecie? Kończy mi się umowa na 10Mbit-owy internet w UPC/chello i chciałem "profilaktycznie" zmienić dostawcę, aby IM się w du..ie nie poprzewracało i skorzystać z oferty dla "świeżego", ale w tej sytuacji... Dostawca umieszczający TAKIE BZDETY w regulaminie dla mnie NIE ISTNIEJE!!!
Źle się dzieje w państwie, gdzie takie podejrzane organizacje jak RIAA czy ZAIKS mają tak wielkie wpływy by zmieniać umowy między prywatnymi osobami (firma-klient)!
I nie chodzi tu bynajmniej o piracką muzykę, filmy czy gry tylko o... WOLNOŚĆ!
(trochę patetycznie wyszło;-)
Zresztą nie od dziś wiadomo, że P2P i ogólnie "piractwo" generuje ogromną część ruchu w sieci i postraszenie "ssaczy" zluzuje łącza i będzie mniej narzekań na "popołudniowo-wieczorne przytkanie", ale to jest gol samobójczy Aster'a... Komu potrzebne będzie 6cio czy 10cio megabitowe łącze? Aby sprawdzić pocztę, poczytać portale czy pograć w sieci wystarczy z powodzeniem 1Mbps...
Ostatni dostawca, który się ugnie pod naciskiem złodziejskiego lobby nie śledząc swoich klientów, zyska najwięcej!
 
 
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 04-02-2009, 07:55   

Ja dostałem nowy regulamin!
Ale to było do przewidzenia od miesiąca...

Potwierdzam że jest w nim zapis o zablokowaniu internetu jako ostrzeżenie za ściąganie pirackich treści a później następuje trwałe odłączenie.

Nawet napisali o tym na wp.pl:

Coraz więcej operatorów internetowych decyduje się na odcięcie dostępu do sieci osobom nielegalnie ścigającym pliki - pisze "Gazeta Wyborcza".

Od kilku dni Aster - jeden z czołowych dostawców internetu w kraju - rozsyła klientom nowy regulamin. Ostrzega, że będzie odcinał od sieci osoby, które "pobierają, dystrybuują lub udostępniają" w sieci filmy, muzykę i programy komputerowe "z naruszeniem praw autorskich". Najpierw tymczasowo zablokuje takim osobom dostęp do pirackich treści.

Później wstrzyma na tydzień dostęp do sieci, a jeśli to nie poskutkuje - zerwie umowę. "Gazeta Wyborcza" dodaje, że Aster niejasno powołuje się na obowiązujące w kraju prawo oraz wewnętrzne branżowe praktyki. Firma nie chce odpowiedzieć na pytania, ile wysłała już ostrzeżeń ani czy wypowiedziała już komuś umowę.

Muszę was zmartwić ale nie tylko Aster wprowadza takie ograniczenia, wprowadzają je WSZYSCY operatorzy. Jest to odpowiedź na wprowadzenie przez UE drakońskiego prawa antypirackiego.
To prawo pozwala na zdalne przeszukiwanie komputerów, pobranie materiałów dowodowych a dopiero nalot na lokal. Pozwala też na odłączanie internetu ( co właśnie widzicie )

Gdy napisałem ostatnio post zachęcający do nie ściągania z sieci piratów to mnie inni mało nie poturbowali ;)

:lol:


:lol:
 
 
SQ 
light master


Dołączył: 15 Lis 2007
Posty: 88
Wysłany: 04-02-2009, 08:24   

Niezły pomysł na pozbywanie się klientów,ciekawe jaki odsetek osób zrezygnuje z ich usług a jaki "zagra im na nosie".

To taki sam mądry przepis jak rekwirowanie samochodów pijanych kierowców - tylko gdzie je przetrzymywać i kto za to zapłaci.

Powodzenia.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-02-2009, 08:25   

Należy pamiętać że zmian regulaminu można nie akceptować. (poskutkuje to zazwyczaj zerwaniem umowy ze strony operatora czyli dobre wyjście dla tych którzy planowali zmienić dostawcę i nie płacić za zerwanie lojalki).

Co do samych ograniczeń - operator wielkiego wyjścia nie ma jak przychodzi do niego sądowy nakaz ujawnienia danych na potrzeby procesu. A że postanowili po przegranym procesie niewygodnego klienta/pirata się pozbyć, niewielka różnica.

Należy pamiętać też o tym, że operator nawet po zmianie regulaminu sam kontrolować przesyłanych treści nie może (to dane prywatne obowiązuje tajemnica, zresztą p2p już od lat jest szyfrowane więc nawet jak by chciał nic nie zdziała), nie może podejmować też żadnych działań co do osób które nie zostały skazane prawomocnym wyrokiem.
  marekd@jabberpl.org
 
egefege 
plus master

Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 508
Skąd: Warszawa (Gocław-Iskra)
Wysłany: 04-02-2009, 09:11   

a ja mam takie pytanie jaki to paragraf w polskim prawie mowi ze mozna odcinac od sieci skoro powoluja sie na prawo i drugie pytanie skad beda wiedziec ze sciagam np. Madonne a nie jakis abum z jamendo.com ? beda zapisywac to samo co sciagam i patrzec czy zeczywiscie byla to madonna czy nie ? czy pliki z the pirate bay to jest madonna czy jest to moja tworczosc ktora zdecydowalem sie udostepnic wszystkim chetnym, czy na jakiej zasadzie beda rozrozniac czy to pirat czy nie ? dzis muzyka itd. jutro co ? dostep do informacji - permanentna inwigilacja, blokowanie stron nieprzyjaznych rzadzacym a pozniej ? delegalizacja niezaleznych gazet, stacji telewizyjnych
Cytat:
Muszę was zmartwić ale nie tylko Aster wprowadza takie ograniczenia, wprowadzają je WSZYSCY operatorzy. Jest to odpowiedź na wprowadzenie przez UE drakońskiego prawa antypirackiego.
To prawo pozwala na zdalne przeszukiwanie komputerów, pobranie materiałów dowodowych a dopiero nalot na lokal. Pozwala też na odłączanie internetu ( co właśnie widzicie )
to ciekawe nie slyszalem o takim prawie natomiast slyszalem ze to prawo ma byc wykorzystywane do walki z pedofilia i czytalem ze sa narazie plany wprowadzenia tego
_________________
 
 
Neo10 
ultra master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 707
Skąd: wawa
Wysłany: 04-02-2009, 11:01   

Ogólnie ta nowość w aster jest niezgodna z prawem polskim i według mnie po prostu się zabezpieczają przed oskarżeniami że nic z piractwem nie robią ale według polskiego prawa ściąganie filmów i muzyki jest legalne także nie mają prawa za to odłączać ;]

Nielegalne w polsce jest tylko udostępnianie plików... muzyki,filmów,gier,programów...oraz nielegalne jest ściąganie gier i muzyki objetych prawami autorskimi...
Natomiast filmy i muzykę można ściągać...

Oczywiście mówię o plikach chronionych prawami autorskimi...

Wiadomo też że większość wymiany nielegalnych plików to programy w stylu emule, torrent... które działają na zasadzie p2p czyli aby coś ściągnąć trzeba coś udostępnić... i w takim wypadku jest to nielegalne... ale osoba które np ściągają za pomocą p2m z kont mailowych nic specjalnie nie mogą zrobić bo dodatkowo w polsce według prawa nikt nie ma prawa wchodzić na prywatne maile na których to właśnie umieszczane są pliki w p2m.... choć jest to w polsce raczej mało popularny sposób ściągania....

A ogólnie aster i inne sieci gdyby naprawdę miały to respektować to musieli by odłączyć z 80% użytkowników a w obliczu kryzysu mogli by już zacząć się pakować ;]
W obecnej chwili raczej walczą o każdego nowego klienta który przyjdzie i będzie im płacił pieniądze.
_________________
 
 
piotrek12319 
light master

Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 71
Skąd: Piotrków tryb
Wysłany: 04-02-2009, 13:56   

co się dzieje tej Polscie ?! kamuna wraca pewnie za rok będą drugie chiny miało być
lepiej a jest gorzej żal
 
 
Rafal 
Moderator


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 28 Lis 2004
Posty: 578
Wysłany: 04-02-2009, 15:17   

Teraz trzeba będzie obserwować co poczynią inni usługodawcy. ;)
 
 
Hand 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 373
Skąd: warszawa, goclaw
Wysłany: 04-02-2009, 16:13   

bardzo mi sie nie podobaja takie praktyki
i mowie to pomijajac fakt kto co sciaga i udostepnia

chodzi o otworzenie sobie furtki
ile sie slyszy o tym ze riaa bezprawnie i bez uzasadnienia pozywa osoby ktore w zyciu nic nie sciagnerly i nawet nie wiedza jak
a dzieki temu teraz nie dosc ze problem to jeszcze net odetna
co dalej? prad? wode? gaz?
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 04-02-2009, 17:48   

Cytat:
a ja mam takie pytanie jaki to paragraf w polskim prawie mowi ze mozna odcinac od sieci skoro powoluja sie na prawo i drugie pytanie skad beda wiedziec ze sciagam np. Madonne a nie jakis abum z jamendo.com ?
To ustali sąd, jeśli znajdzie sie osoba poszkodowana która jakimś cudem dowie się że naruszyłeś należące do niej prawa majątkowe do jakiegoś utworu może Cię pozwać, jeśli proces wygra i wyrok się uprawomocni to na mocy nowego regulaminu aster będzie mógł Cię najpierw ostrzec potem tymczasowo zablokować a po którymś wyroku z rzędu rozwiązać umowę.

Ogólnie nie ma się czym przejmować, ludzi skazywanych za udostępnianie jakiś rzeczy można policzyć na palcach, a o recydywiście którego skazali by za to 3 razy jeszcze nie słyszałem i pewnie długo jeszcze nie będzie takiego.
  marekd@jabberpl.org
 
-=Piter=- 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Mar 2005
Posty: 54
Skąd: Rumia
Wysłany: 04-02-2009, 23:19   

Jeśli taki proceder tzn odcinanie i ściganie za pobieranie z netu nielegalnych danych miał być na szeroką skale to usługodawcom nie pozostawałoby nic innego tylko zwinięcie żagli z super promocjami na super szybki internet. Idąc tym tropem można w ciemno skazywać wszystkich posiadaczy internetu za pobieranie i udostępnianie nielegalnych danych a na pierwszy ogień tych z największymi prędkościami bo wszyscy wiemy do czego one są w większości wykorzystywane, przecież nie do www. Drugi aspekt to rozwój nośników danych - siłą napędowa jest ilość danych, które przechowujemy na naszych komputerach a przecież w większości są to dane uzyskane z nielegalnego źródła z internetu (nie mówię tutaj o danych firmowych bo to inna bajka ale o domowych komputerach) - moim zdaniem cena za internet powinna zawierać opłatę na rzecz tantiem np rachunek na kwotę 89zł za net to z tego 15zł poszłaby na rzecz Zaiksu czy innego tego typu firmy - każdy by był zadowolony i miał spokojna swoją poczochraną bo to co oni wymyślają to jest to walka z wiatrakami. Byłby problem tylko z podziałem kto ile ma dostać z tego tortu o nazwie tantiemy ale tak wpadłem na pomysł aby stworzyć jakiś system naliczania ściągniętych kopi, taka a'la lista przebojów - pytanie czy to jest technicznie możliwe do zrobienia :) to się napisałem a teraz idę coś sobie ściągnąć :P
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 05-02-2009, 00:14   

Cytat:
Jeśli taki proceder tzn odcinanie i ściganie za pobieranie z netu nielegalnych danych miał być na szeroką skale
myślę, że nasze zapchane sądy nie wytrzymały by tego znacznie wcześniej niż zaczęło by się to odbijać na operatorach.

Cytat:
Drugi aspekt to rozwój nośników danych - siłą napędowa jest ilość danych, które przechowujemy na naszych komputerach a przecież w większości są to dane uzyskane z nielegalnego źródła z internetu (nie mówię tutaj o danych firmowych bo to inna bajka ale o domowych komputerach) - moim zdaniem cena za internet powinna zawierać opłatę na rzecz tantiem np rachunek na kwotę 89zł za net to z tego 15zł poszłaby na rzecz Zaiksu czy innego tego typu firmy

Przecież w cenę nośników już coś takiego jest wliczone od dysku twardego za 300zł idzie 9zł na tego typu firmy, a od płyty za złotówkę 3grosze, podobnie od odtwarzacza mp3 czy nagrywarki która nagrywa te rzeczy na płytę i to niezależnie co do czego wykorzystasz te nośniki. Dzięki temu można z internetu legalnie i za darmo pobierać sobie mp3ki czy filmy (dlatego wbrew temu co myślisz większość danych pobierana jest legalnie, nawet jeśli ktoś je w internecie nielegalnie udostępnił).
Internetu na całe szczęście nie udało się jeszcze opodatkować w ten sposób.
Cytat:
każdy by był zadowolony
nie każdy bo te zaiksy zabierają tą kasę dla siebie, a artyści nie dostają od nich nic (lub prawie nic), ale to już sprawa między nimi Ty możesz spać spokojnie, masz niewielki wpływ na to że zaiksy okradają artystów.
Cytat:
pytanie czy to jest technicznie możliwe do zrobienia :) to się napisałem a teraz idę coś sobie ściągnąć :P
Funkcjonuje to u nas już od jakiś 15 lat (od 1994roku) i jak widać technicznych problemów nie było.
  marekd@jabberpl.org
 
-=Piter=- 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Mar 2005
Posty: 54
Skąd: Rumia
Wysłany: 05-02-2009, 06:41   

Więc ogólnie rzecz biorąc myślę, że ta cała "akcja" jest tylko po to by wywołać szum w zasadzie o nic aby było o czym pomarudzić jacy to są biedni artyści. Wystarczy spojrzeć na USA i zobaczyć to całe "blink blink" wśród artystów mniejszych bądź większych i jakoś chyba nie narzekają. W USA pojawia się np a'la Rihanna zakręci parę razy pupą coś piśnie i już liczy miliony dlaczego w PL tego nikt z artystów tak nie potrafi, tylko narzekają że ich okradamy i nie ma co tu mówić, to USA, bo oni też są w rankingu wysoko pod względem pobierania "nielegalnej treści z netu -ponoć na 20 filmów z gali oskarowej 17 można było ściągnąć z netu w jakości DVD.

pozdrawiam i skończyłem ;)
 
 
 
dziabaq 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 433
Wysłany: 05-02-2009, 08:12   

Obawiam się że usługodawca nie zbankrutuje jeżeli odłączy się od niego nawet 6.000 abonentów. :)

* Po pierwsze zgodnie z regulaminem masz obowiązek zapłacić karę dla ISP bo umowa była zerwana z twojej winy ( przeczytajcie dokładnie )

* Po drugie sądy i tak są zapchane a 80% abonentów nie wniesie sprawy do sądu.
Dlaczego??? :)

Po pierwsze to Policja będzie ścigać gościa a Prokurator ciągać go po sądach z urzędu. ( Zgodnie z prawem ISP ma obowiązek powiadomić Policję o przestępstwie ( Kodeks Karny )
Policja ma obowiązek sprawdzić czy rzeczywiście sprawa nosi znamiona przestępstwa. Po drugie istnieje coś takiego jak wina domniemana ( proces poszlakowy ) i nikt nikomu nie udowadnia tylko przyjmuje się z góry że korzystając z P2P łamał prawo. Trach i 2 lata w zawieszeniu na 5 lat + 10.000zł odszkodowania dla ZAIKS

Jeżeli po tym wszystkich będziesz miał jeszcze pieniądze i siły żeby złożyć apelację, to gratuluje bo jesteś nieliczną osobą która tak robi...

Są przypadki że sędzia podczas rozprawy nie zadał oskarżonemu jednego pytania. ( nie wierzycie to idźcie na najbliższą rozprawę o piractwo. Wokandy dostępne są w sądach a wejść może każdy o ile sprawa nie jest utajniona.

Powiem wam tak....

Nie jeden silny psychicznie człowiek płakał na rozprawie jak dziecko, bo ta bezduszna maszyna prawniczo-sądowa tak łamie ludzi że nawet zatwardziali kryminaliści "pękają" a co dopiero zwykły internauta.

Wszyscy sobie wmawiają "mnie to nie dotyczy, ja sobie dam rade" a później nagle okazuje się że nie daje sobie rady.. :(

Ostatnia rozprawa o piractwo zwykłego internauty ( pomijam handlarzy bazarowych ) była w zeszłym roku w Stalowej Woli.
Siec komputerowa w bloku, koledzy sie wymieniali filmami. Serwer i połączenia były szyfrowane. Wpadli bo ktoś ich formalnie zakapował....

Tak więc życzę owocnego pobierania, legalnych danych z P2P oczywiście ;)

[ Dodano: 05-02-2009, 08:25 ]
http://tech.wp.pl/kat,100...,wiadomosc.html

Wszystko wskazuje na to, że Międzynarodowa Federacja Przemysłu Muzycznego ( IFPI ) po raz kolejny poniosła klęskę jeżeli chodzi o wprowadzenie w krajach Europejskich prawa "trzech kroków". Po niedawnej negatywnej opinii na jego temat ze strony Wielkiej Brytanii, tym razem kolejne państwo europejskie powiedziało "NIE" dla takiej propozycji.
Przypomnijmy: proponowane przez IFPI rozwiązanie polegałoby na dwukrotnym ostrzeganiu użytkowników o tym, że pobierają oni nielegalne treści z Internetu. Jeśli mimo to użytkownik nie zaprzestałby takiej działalności, kolejnym krokiem miałoby być odcięcie go od sieci.

Kilka dni temu informowaliśmy, że Wielka Brytania nie zdecydowała się przyjąć proponowanych przez IFPI rozwiązań mających na celu ściganie osób nielegalnie pobierających treści z Internetu. Tym razem również Niemcy nie wyraziły zgody na tak głęboką ingerencję w wolność swoich obywateli. Oznaczałoby to, że już drugie państwo europejskie nie przyjmie w najbliższym czasie propozycji forsowanych przez IFPI.

Niemiecki Departament Sprawiedliwości zadecydował, że na chwilę obecną rozwiązania proponowane przez IFPI "są niezgodne z niemieckimi prawami dotyczącymi swobód obywatelskich oraz prawem telekomunikacyjnym".

Czyli jeżeli pozostałe kraje odrzucą projekt komisji UE to Aster nie będzie miał legitymacja prawnej do wprowadzenia w/w ograniczeń!!!!!
 
 
Cappo 
plus master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 28 Lut 2008
Posty: 536
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 05-02-2009, 09:49   

Na innym forum czytałem że Aster ma swój węw server ftp gdzie użytkownicy wrzucają wszystko co popadnie muzykę,gry,filmy itp itd a Aster za dostęp do tego servera pobiera jeszcze kasę :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: