Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam wszystkich i od razu pytam :)
Autor Wiadomość
Foxhunt 
Klikacz

Dołączył: 30 Kwi 2005
Posty: 9
Wysłany: 30-04-2005, 17:03   Witam wszystkich i od razu pytam :)

Witam wszystkich !
Własnie stałem sie szczesliwym posiadaczem chello o predkosci 2mb/s.
Mam jednak pytanko, zrezygnowalem z neostrady gdzie ip mialem za kazdym razem inne jak sie laczylem z netem, a aby sie od niego rozlaczyc wystarczylo kliknac ROZLACZ lub OFF.

Teraz majac chello juz od kilku dni mam to samo IP.
Kiedy mi sie ono zmieni ? mozna jakos samemu spowodowac jego zmiane?

I druga sprawa, co z rozlaczeniem sie z netem? Jak pisalem z neostrada nie bylo problemu a tutaj jest. Wyglada na to ze jestem all time z netem polaczony i nigdzie nie ma przycisku ROZLACZ :mrgreen:

Mam karte sieciowa zintegrowana z plyta glowna, plyta to Asus P5GDC Deluxe a sieciowka na niej zintegrowana to Marvel yukon czy cos w tym stylu, modem co dostalem od montera to ARIS. Teraz jak klikne panel sterowania/polaczenai sieciowe, to tam w STAN jest opcja WYLACZ. Ale cos mi sie zdaje ze nie rozloaczy mnie to z netem tylko jakos karte sieciowa wylaczy. I potem moge miec problem z ponowym dostepem do netu.
Chce sie rozlaczyc bo niektore gry poprostu skacza, tna sie jak jestem polaczony z netem. Nie wiem czemu jakas taka glupia ich wlasciwosc.

Wiec jak, rozlacza sie jakos z netem tak kulturalnie czy musze modem wylaczyc?

Pozdrawiam
Foxhunt
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-04-2005, 17:25   

Foxhunt napisał/a:
Teraz majac chello juz od kilku dni mam to samo IP.
Kiedy mi sie ono zmieni ? mozna jakos samemu spowodowac jego zmiane?

Zmieni się za kilka miesięcy ;)
Zmianę samemu możesz spróbować wywołać, ale musisz wyłączyć modem na ponad 48 godzin (wtyczką z gniazdka).
Foxhunt napisał/a:
Teraz jak klikne panel sterowania/polaczenai sieciowe, to tam w STAN jest opcja WYLACZ. Ale cos mi sie zdaje ze nie rozloaczy mnie to z netem tylko jakos karte sieciowa wylaczy

Rozłączy Cię. Karta sieciowa zostanie w komputerze wyłączona i dzięki temu gry nie będą musiały sprawdzać swojej legalności :P

Jacek
 
 
antoni555 
classic master


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 265
Skąd: Warszawa - Mokotów
Wysłany: 30-04-2005, 17:36   

Witamy i ciebie Foxhunt na naszym forum! Odpowiem ci na dwa pytania (też mam chello classic), a mianowicie:
1/ pouczony przez montera w trakcie instalacji, odnośnie włącznia się do netu i wychodzenia z niego robię to tak - przy wychodzeniu wyłączam kompa i odłączam zasilanie modemu na listwie zasilającej; przy wchodzeniu włączam zasilanie modemu.
2/ IP został ci przydzielony i masz go do czasu kiedy ci zmienią - kiedy to nastąpi, nie będziesz wiedział, ani nikt cię nie uprzedzi; zmienią ci i już. Ja mam zmieniony IP trzeci czy nawet czwarty raz przez prawie 3,5 roku. Jest to dynamiczne IP i dlatego podlega zmianom.

I to ode mnie tyle.
_________________
 
 
 
Foxhunt 
Klikacz

Dołączył: 30 Kwi 2005
Posty: 9
Wysłany: 30-04-2005, 17:41   

A no wlasnie zmienai sie bardzo rzadko to IP, wolalbym czesciej :mrgreen:

ale chodzi mi o rozlaczenie sie z netem jak komputer jest uruchomiony, czy jest taka mozliwosc.
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-04-2005, 17:46   

Foxhunt, tak - właśnie tak jak pisałem poprzednio: wyłączenie karty sieciowej lub
2. odłączenie kabelka od karty sieciowej
3. wyłączenie modemu przyciskiem
4. wyłączenie modemu z gniazdka (raczej tego nie polecam)

Jacek
 
 
Foxhunt 
Klikacz

Dołączył: 30 Kwi 2005
Posty: 9
Wysłany: 30-04-2005, 18:25   

Ok czyli aby BEZPIECZNIE rozlaczyc sie z netem mam dac WYLACZ A POTEM WLACZ w polaczeniu sieciowym lub wykonac te punkty z odlaczeniem kabelka. I potem po podlaczeniu nie bede mial zadnych problemow z ponowym poleczeniem sie z netem?
 
 
ALF 
light master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 11 Mar 2005
Posty: 115
Skąd: Z piekła (!)
Wysłany: 30-04-2005, 18:37   

Zmiana numeru IP jest prosta !
Kliknij na Start > Połączenia sieciowe > Połączenie lokalne > Właściwości > Konfiguruj > Zaawansowane > Network Address.Kliknij na kropkę obok pustego okienka ,wpisz w okienko 12 znaków(cyfry i litery), kliknij OK.Wciśnij reset w modemie lub wyłącz modem na chwilę i gotowe !
 
 
Przemek 
light master


Dołączył: 20 Gru 2004
Posty: 125
Wysłany: 30-04-2005, 18:54   

Cytat:
A no wlasnie zmienai sie bardzo rzadko to IP, wolalbym czesciej

A można wiedzieć po co chcesz częściej??
_________________
 
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-04-2005, 19:03   

Foxhunt, gdybys mógł mieć jakieś problemy, to już wcześniej bym to zaznaczył. Nie powinno być żadnych problemów.

ALF, to jest łamanie regulaminu i może grozić nie tylko zerwaniem umowy ale i karą.

Jacek
 
 
Foxhunt 
Klikacz

Dołączył: 30 Kwi 2005
Posty: 9
Wysłany: 30-04-2005, 19:05   

OK THX !! sprobuje sie odlaczyc poprzez wycaigniecie kabelka od karty sieciowej
 
 
Klaudi 
light master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-04-2005, 19:46   

Foxhunt napisał/a:
OK THX !! sprobuje sie odlaczyc poprzez wycaigniecie kabelka od karty sieciowej

A czy prościej nie będzie jak po prostu wyłączysz modem przyciskiem Stand by, jeśli twój modem takowy posiada?
_________________
 
 
 
ALF 
light master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 11 Mar 2005
Posty: 115
Skąd: Z piekła (!)
Wysłany: 30-04-2005, 19:55   

Jacek, jakiego regulaminu ? Jaka kara ?
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-04-2005, 20:12   

ALF, pod to co napisałeś podciągnąć można kilka paragrafów:
WWU:
III.1.b "podejmowane jakichkolwiek działań mogących uszkodzić infrastrukturę sieciową Operatora lub zakłócić jej poprawne funkcjonowanie,"
V.d. "korzystanie z Usług internetowych w sposób, który zakłóca funkcjonowanie Sieci bądź jej elementów,"
V.e. "podejmowanie prób zmian bądź dokonywanie zmian parametrów systemu Operatora związanego ze świadczoną Usługą internetową,"

Sądzę, że te 3 punkty w zupełności wystarczą. Nawet gdyby był tylko jeden, to już byłby wystarczająco mocny argument.

A przy okazji: p11

Jacek
 
 
ALF 
light master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 11 Mar 2005
Posty: 115
Skąd: Z piekła (!)
Wysłany: 30-04-2005, 20:19   

Jacek,zmiana MAC adresu karty sieciowej w moim komputerze na pewno nie uszkodzi i nie zakłóci sieci ! To co napisałeś to brednie ! Nie nabierzesz mnie na ten kit !
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-04-2005, 21:37   

ALF napisał/a:
Jacek,zmiana MAC adresu karty sieciowej w moim komputerze na pewno nie uszkodzi i nie zakłóci sieci ! To co napisałeś to brednie ! Nie nabierzesz mnie na ten kit !

Jeśli uważasz, że to co zacytowałem to są brednie, to Ty te brednie podpisałeś i musisz ich przestrzegać. Inni chellonauci też te same brednie podpisywali.
Jeżeli chcesz, to możesz z osobami z UPC na ten temat porozmawiać, jeśli mi nie wierzysz. Ale podejrzewam, że wówczas kiepsko by się to mogło skończyć...

PS: prawda w oczy kole...

Jacek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: