Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy chello ingeruje w ruch BitTorrent?
Autor Wiadomość
detonacja 
Klikacz

Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 1
Wysłany: 24-10-2008, 12:15   

Od siebie dodam, ze dopiero wlaczenie szyfrowania polaczen w uTorrencie pozwala na osiagniecie maksymalnych predkosci. Bez tego sa one 10-krotnie mniejsze(sic!).
Sprawdzalem to bedac podlaczonym bezposrednio do modemu, bez urzadzen posredniczacych. XP i Linux z wine'em (choc moze to byc wina tylko uTorrenta - nie wiem ktory klient umozliwia jeszcze szyfrowanie polaczen, aby przeprowadzic testy niezalezne od uTorrenta...)
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24-10-2008, 13:51   

Cytat:
(choc moze to byc wina tylko uTorrenta - nie wiem ktory klient umozliwia jeszcze szyfrowanie polaczen, aby przeprowadzic testy niezalezne od uTorrenta...)
na przykład KTorrent
  marekd@jabberpl.org
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 24-10-2008, 16:11   

Albo konsolowy rTorrent. IMO najlepszy klient BT pod Linuksa.
 
 
patgaw 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 287
Skąd: WWA
Wysłany: 24-10-2008, 16:22   

upc blokuje tylko komunikacje z trackerem, a nie z peerami.
sam korzystam i z pt i ht, i wystarczy uzywac trackera https i nigdy mi predkosc nie spada ponzej 1MB/s
 
 
phonik 
easy master

Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 23
Skąd: Wrocław
Wysłany: 29-10-2008, 17:20   

Marek napisał/a:
Cytat:
(choc moze to byc wina tylko uTorrenta - nie wiem ktory klient umozliwia jeszcze szyfrowanie polaczen, aby przeprowadzic testy niezalezne od uTorrenta...)
na przykład KTorrent


No i oczywiscie niezastapiony Azor :)
 
 
premo 
light master


Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 68
Skąd: Katowice
Wysłany: 29-10-2008, 23:24   

Jedno co mi się w chello podoba, to to ze nie blokuja portów ani nie ograniczają przesyłu danych w jakim kolwiek porcie
_________________
 
  przleb@jabber.wp.pl
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-10-2008, 23:40   

Cytat:
Jedno co mi się w chello podoba, to to ze nie blokuja portów ani nie ograniczają przesyłu danych w jakim kolwiek porcie
To nie do końca tak, bo akurat niektóre porty blokują - tyle, że nie ma to żadnego związku z torrentami ani jakimkolwiek p2p.
  marekd@jabberpl.org
 
premo 
light master


Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 68
Skąd: Katowice
Wysłany: 29-10-2008, 23:42   

które blokują ?
bo jeśli te



A -> B:25,135,137-139,445,1080,3128,4588,6588,8080
B -> A:135,137-139,445,1080,3128,4588,6588

to ok :)
 
  przleb@jabber.wp.pl
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29-10-2008, 23:54   

tylko TCP 135, 137 - 139 i 445
polecam
http://chellopl.one.pl/faq.php?id=5#5
  marekd@jabberpl.org
 
bodbod 
Klikacz

Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 1
Wysłany: 20-11-2008, 22:43   

Witam.
Mam problem z p2p w UPC. Pewnie to nei nowosc czytalem rozne fora i tematy, ale nie dostalem odp. Zaczne od tego ze mialem problem z podlaczeniem 3 kompow do rutera, dopiero klonowanie maca pomoglo.
Niestety przy wlaczeniu BitCometa uTorrenta blokuje mi caly net. Striny nie chca chodzic wyglada jakby mni spowalnialo i blokowalo.
Robilem ten test :
Is TCP traffic on a well-known BitTorrent port (6881) throttled?
Your ISP possibly rate limits all uploads at port 6881. In our test, a TCP upload on a BitTorrent port achieved at least 31 Kbps while a TCP upload on a non-BitTorrent port achieved at least 342 Kbps. You can find details here.
:sad:
I co ja mam z tym zrobic. Prosze o pomoc.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-11-2008, 00:08   

Cytat:
Zaczne od tego ze mialem problem z podlaczeniem 3 kompow do rutera, dopiero klonowanie maca pomoglo.
To nie było konieczne, wystarczyło po podłączeniu rutera zresetować modem.

Cytat:
Niestety przy wlaczeniu BitCometa uTorrenta blokuje mi caly net.

ogranicz upload,
zmniejsz globalną ilość połączeń w swoim kliencie torrenta (200 powinno wystarczyć więcej będzie tylko zapychać sieć niepotrzebnymi danymi używanymi do nawiązania tych połączeń)
Jeśli używasz windows xpsp2 lub późniejszego wyłacz w nim limit na szybkość nawiązywania nowych połączeń albo mocno go podnieś tak aby był większy od ilości połączeń jakie ustawiłeś dla torrentów
Cytat:
Is TCP traffic on a well-known BitTorrent port (6881) throttled?
Your ISP possibly rate limits all uploads at port 6881. In our test, a TCP upload on a BitTorrent port achieved at least 31 Kbps while a TCP upload on a non-BitTorrent port achieved at least 342 Kbps. You can find details here.
:sad:
I co ja mam z tym zrobic.
Jeśli to prawda co powiedział test to wystarczy zmienić port na inny.
  marekd@jabberpl.org
 
kjungst 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Mar 2006
Posty: 233
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-12-2008, 18:52   

To ja może też dodam kilka groszy od siebie: od jakiegoś czasu oczywiście oczywiście problem z komunikacja z trackerem jednego z najpopularniejszych polish serwisów :] Rozwiązałem go stosując http-tunnel, niestety SSL zablokowali bo im zbyt obciążał serwer. Na chwilę obecną 11-grudnia-2008 18:44 komunikacja z trackerem odbywa się normalnie (bez tunelu). Niestety nie to mnie martwi: najbardziej wkurzające są ciągłe "resety" połączenia (jest net-nie ma neta-jest net) czasami potrafi się tak zdarzyć kilka razy w ciągu dnia. Do tego zdarzało mi się sytuacje gdy windy rozpoznawały podpięcie do internetu, lampki na modemie były ok, a neta nie było (tzn. nic się nie wczytywało-zdarzało się to dosyć rzadko ale zdarzało). Na poważnie zacząłem się rozglądać za jakąś alternatywą w Gdańsku.

P.S z racji sentymentu chciałbym pozdrowić wszystkich użytkowników tego forum, zakładałem na nim konto, gdy jeszcze była stara nazwa i limity downloadu w chello ;] no i z tąd dostałem swoje zaproszenie na wspomniany wyżej serwis totrowy. Gorąco pozdrawiam :)

//edit:
I znowu 19:09 - pad neta - lampa "ON-LINE" a po dłuższym czasie lampka "US" też nie świeci -no to są jakieś jaja...
 
  kjungst
 
negi 
easy master

Dołączył: 27 Wrz 2005
Posty: 34
Skąd: Gdańsk / Xanten
Wysłany: 09-12-2008, 19:25   

Nie przejmuj sie ja także mam ciągle samoistne resety modemu, najczęściej właśnie jak ściągam z torrenty o ironio :)
 
 
kjungst 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Mar 2006
Posty: 233
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-12-2008, 19:33   

No ale modem to ci się może zresetować jak od niego odłączysz prąd (mylisz pojęcia) tutaj można mówić o zrywaniu/resetowaniu połączenia/sygnału/internetu. abstrahując do postu
Cytat:
Cappo,
będzie zaraz lepiej - jeśli wycofują z oferty Trwam i mozna wypowiedzieć umowę
kiedy będą wycofywać TV Trwam ?
 
  kjungst
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-12-2008, 21:21   

U mnie też od wczorajszej awarii zrywa połączenia, za każdym razem zmienia się też całkowicie ruting na wyjściu ze światem, najwyraźniej coś tam robią - tyle że wcale sie nie spieszą.
  marekd@jabberpl.org
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: