Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
UPC i problemy z HTTP
Autor Wiadomość
STxPawlo 
Klikacz

Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 5
Wysłany: 30-09-2008, 17:01   UPC i problemy z HTTP

Internet chodzi dobrze nie moge narzekac jednak jak juz cos wysylam poprzez torrenta (samo sedowanie) to niestety tak okropnie mi HTTP muli ze to jest masakra. Czytalem poprzednie tematy i nic nie pomoglo jak zwiekszenie priorytetu dla HTTP z tym zaznacze ze dla utorrenta dalem priorytet minimalny. Podkreslam, ze wczesniej mialem neta z DIALOG'u i u nich takich rzeczy nigdy nie miala miejsca necik jak chulal normalnie przy takich samych warunkach jak ma do tej pory. Nie wiem niestety czym to moze byc ustosunkowane, ze tak sie dzieje. W kazdym mac razie na starcie wykluczam za slaby sprzet, mala liczbe polaczen w systemie czy priotytet, gdyz to juz wykonalem, a pozostale rzeczy mialem tak jak byly wczesniej i nie bylo z tym najmniejszych problemow.

edit: moze dodam jeszcze, ze zrobilem probe... otoz wszystkie protokoly dalem na minimum oprocz polaczen http i dns, ktore dalem na max i efekt taki sam zero poprawy
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 30-09-2008, 17:20   

Gdzie dokładnie ustawiasz te priorytety? Ogranicz w uTorrent całkowity upload na ok 60% łącza i wtedy sprawdź.
 
 
STxPawlo 
Klikacz

Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 5
Wysłany: 30-09-2008, 17:24   

priotytety zmieniam w cFosSpeed... a upload mam ustawiony zawsze na okolo 60% lacza i to nie pomaga... powtarzam w dialogu nie mialem takich rzeczy choc siedzial net na tym samym sprzecie
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30-09-2008, 18:20   

Cytat:
cFosSpeed...
ten tak naprawdę nic nie zmienia wyświetla kilka obrazków twierdzi że coś tam robi a tak naprawdę chodzi tylko o wyłudzenia pieniędzy.

W samym kliencie torrenta ustaw upload na poziomie 30kB/s (zakładam, że masz sprint) tylko to może pomóc.
  marekd@jabberpl.org
 
STxPawlo 
Klikacz

Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 5
Wysłany: 30-09-2008, 19:04   

mam dokladnie 30kb/s :) tak jak napisalem wyzej ok. 60% ale to niestety nic nie pomaga nie mam pojecia skad takie cos sie dzieje... czy dam wysylanie bez ograniczen czy dam z ograniczeniem na 30kb/s to nadal wczytywanie stron jak mulilo tak muli
 
 
wujek 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Cze 2008
Posty: 82
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 01-10-2008, 07:55   

Sprobuj zaczac wrzucac jakis plik na Rapidshare. Ustaw upload na 30kB/s i obadaj jak ci dzialaja stronki. Jak nie muli, to powinien pomoc z uTorrentem [ ten link ]
 
 
 
STxPawlo 
Klikacz

Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 5
Wysłany: 01-10-2008, 15:12   

powiem tak jesli cos wysylam poprzez HTTP strony szybko smigaja... dodam moze jeszcze jeden fakt otoz jak jakis czas przypuscmy 30min seduje torrentem i go wylacze to praktycznie rzecz biorac lacze sie zwalnia i HTTP powinno elegancko juz smigac jednak tak nie jest musze przeczekac 1-2 min i dopiero moge kozystac z HTTP
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 01-10-2008, 15:38   

Cytat:
powiem tak jesli cos wysylam poprzez HTTP strony szybko smigaja... dodam moze jeszcze jeden fakt otoz jak jakis czas przypuscmy 30min seduje torrentem i go wylacze to praktycznie rzecz biorac lacze sie zwalnia i HTTP powinno elegancko juz smigac jednak tak nie jest musze przeczekac 1-2 min i dopiero moge kozystac z HTTP
Takie rzeczy to się przez windows dzieją i limit na ilość nowonawiązywanych połączeń, trzeba to wyłączyć albo mocno podnieść do góry.
  marekd@jabberpl.org
 
STxPawlo 
Klikacz

Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 5
Wysłany: 01-10-2008, 19:37   

ok wylaczylem limit polaczen w windowsie i nadal mam to samo... zaznacze kolejny raz ze na tym samym sprzecie mialem neta z dialoga i nie mialem czegos takiego dopiero problem pokazal sie przy zmianie na chello

[ Dodano: 03-10-2008, 15:44 ]
OK TEMAT CLOSE... Marek dobrze mowil o ilosci nawiazania polaczen...mam Viste i zrobilem wedlug poradnika, zeby wylaczyc limit polaczen a jednak sie okazalo, ze w ogole limit sie nie wylaczyl... jedyne co moglem zrobic to zwiekszyc ilosc nawiazania polaczen i tak zrobilem... patchujac pewien plik jednak BSOD'a wywalalo ^^ jedyne co mi pozostalo to zwiekszyc na standardowym pliku ilosc polaczen (jako ze w torrencie mam ich 80) dalem 100 zreszta i tak tyle maksymalnie moglem dac... dla ciekawskich programem vista manager ;) no i juz smiga HTTP jak powinien :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,54 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: