Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Torrenty Sosnowiec- przestały działać :/
Autor Wiadomość
kubenek 
Klikacz

Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 11
Wysłany: 11-09-2008, 19:46   

Tak. Narodowe polaczenia dzialaja normalnie ale jak juz ma sie laczyc z zagranica to juz jest lag i smola
 
 
zsoi3 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 741
Wysłany: 11-09-2008, 20:16   

Kraków - wolne połaczenie z serwerami zza granicy
 
 
omufo 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 318
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-09-2008, 21:05   

Pytanie do Marka...

Wcześniej napisałeś, że o ile UPC naprawi awarię w ciągu 5 dni, to nie mamy żadnych podstaw do rozwiązania umowy, a jedynie do zwrotu części abonamentu... W związku z tym chciałbym zapytać jak się do tego mają takie 'skokowe przerwy'?

Załóżmy, że wczoraj przez większość dnia nie działało P2P... Dzisiaj to samo... Czy jeśli sytuacja ta (awaria rano - naprawa późnym wieczorem - awaria rano - naprawa późnym wieczorem - itd.) powtarzałaby się przez 'n' dni, to możemy liczyć na coś więcej niż marny upust abonamentu?

No offence, ale gdybym chciał mieć słabo działający internet (częste braki P2P) za mniejszą kasę (upusty związane z reklamacjami) to bym taki wybrał. Nie wyobrażam sobie takiego stanu na dłuższą metę... Ja nie chcę mieć tańszego neta bez P2P. Chcę cieszyć się zamówionym w umowie, pełnym internetem z P2P za 89zł... W d* mam ich 'łaskawie' zmniejszony abonament.
 
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 11-09-2008, 21:10   

omufo, Jak podliczysz łączny czas awarii i wyjdzie ponad 5 dni, czy ile tam ich powinno być, to możesz rozwiązać umowę.
 
 
egefege 
plus master

Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 508
Skąd: Warszawa (Gocław-Iskra)
Wysłany: 11-09-2008, 21:36   

i co panowie dalej twierdzicie ze upc jest niewinne ?
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-09-2008, 21:42   

Cytat:
Wcześniej napisałeś, że o ile UPC naprawi awarię w ciągu 5 dni, to nie mamy żadnych podstaw do rozwiązania umowy, a jedynie do zwrotu części abonamentu... W związku z tym chciałbym zapytać jak się do tego mają takie 'skokowe przerwy'?

Jeśli w sumie w miesiącu zbierze się ponad 36 godzin takich przerw to poza zwrotem abonamentu będą winni jeszcze dodatkowo odszkodowanie (w wysokości 1/15 abonamentu za każdy dzień)
Ale to nadal nie jest powód do zerwania umowy. Może wręcz dość do tego, że oni będą Tobie więcej płacić niż Ty im ale nadal nie jest to podstawą do zerwanai umowy.

Te 5 dni to już zapis z samej umowy (a nie prawa telekoumikacyjnego) - mówi ono że jeśli jednej pojedynczej usterki (czyli awarii niecałkowitej) nie naprawią w 5 dni, lub awarii która całkwicie odcięła Cie od sieci w ciągu 3 dni to oznacza to niewywiązanie sie z umowy z ich strony.

Ale jeśli przykładowo będą mieli 2 dni awarii 1 przerwy i tak w kółko cały czas to muszą oddać 2/3 abonamentu, wypłacić odszkodowanie w wysokości 1i⅓ (co w sumie oznaczało będzie, że oddadzą cały abonament i jeszcze drugi raz tyle pieniędzy) ale jeśli nie będą chcieli to umowy rozwiązywać nie muszą.

KeFaS, to nie do końca tak - jeśli chodzi o prawo telekomunikacyjne to wszystkie awarie się sumują, ale te 5 dni to oni sami sobie wymyślili (i to nawet całkiem niedawno bo kiedyś tego nie było o ogóle)
  marekd@jabberpl.org
 
egefege 
plus master

Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 508
Skąd: Warszawa (Gocław-Iskra)
Wysłany: 11-09-2008, 21:44   

jakie to sa ciemniaki na partyline cos mi zaczeli gadac o nielegalnym p2p hehehe luje jedne jak im powiedzialem o odszkodowaniu to stwierdzili ze net jest ja im na to ze nie dziala jak tzreba a oni cos o legalnosci hehe, kiedys bylo ze mieli chyba dwa lub trzy dni na usuniecie awari
_________________
 
 
tr1 
easy master

Dołączył: 08 Sie 2005
Posty: 21
Skąd: wawa
Wysłany: 11-09-2008, 21:49   

egefege napisał/a:
jakie to sa ciemniaki na partyline cos mi zaczeli gadac o nielegalnym p2p hehehe luje jedne jak im powiedzialem o odszkodowaniu to stwierdzili ze net jest ja im na to ze nie dziala jak tzreba a oni cos o legalnosci hehe, kiedys bylo ze mieli chyba dwa lub trzy dni na usuniecie awari


ja sie obawiam ze na partyline to oni sadzaja glupie blondyny i nie sposob sie z taka dogadac jak nie odroznia p2p o od czegos nielegalnego i wogole nie wie co sie dzieje
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-09-2008, 21:50   

Chciał bym spotkać takiego osobnika który choć słowem przy mnie wspomni o czymś nielegalnym - już ja bym mu zrobił lekcję.
  marekd@jabberpl.org
 
michal25 
Klikacz

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 18
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-09-2008, 22:07   

U mnie (Gdańsk) w końcu wszystko ruszyło!
 
 
 
egefege 
plus master

Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 508
Skąd: Warszawa (Gocław-Iskra)
Wysłany: 11-09-2008, 22:13   

czy zauwazyliscie ze mialo mniej wiecej to miejsce tak samo jak wczoraj w tych samych godzinach, moim zdaniem to upc cos kombinuje a swiatlowod to tylko przykrywka byl
_________________
 
 
zsoi3 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 741
Wysłany: 11-09-2008, 22:22   

no wlasnie Panowie - napisalem to w watku "chello zwalnia". to wlasnie w okolicach 23 godziny nagle sie poprawia.

moze my tu narzekamy - a UPC modernizuje siec (bo robi to na pewno) i po prostu za jakis czas bedziemy miec full wypas. :)

czytalem na UPS w holandii, ze beda tam wdrazac wkrotce siec 60Mb/8Mb :)
 
 
kubenek 
Klikacz

Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 11
Wysłany: 11-09-2008, 22:41   

Tak poprawia sie - Gdańsk
 
 
Astral699 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 1247
Skąd: Z Miasta
Wysłany: 11-09-2008, 23:47   

Huby na DC++ znów działają, tzn mozna sie znimi łaczyc, ale nadal jestr tragicznie wolno. Nic nie idzie sciaganc. Wiec to tylko czesciowa poprawa.
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 11-09-2008, 23:48   

zsoi3 napisał/a:
moze my tu narzekamy - a UPC modernizuje siec (bo robi to na pewno) i po prostu za jakis czas bedziemy miec full wypas. :)


W takim wypadku powinni dać ogólnopolski komunikat, że mogą wystąpić przerwy i/lub zwolnienia Internetu z powodu modernizacji infrastruktury. Poza tym na pewno by się tym chwalili, że w końcu coś robią.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,39 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: