Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
problem z torrentami(Gdańsk)
Autor Wiadomość
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-11-2008, 16:50   

Cytat:
przed chwilą sprawdziłem jeszcze jak się ściąga ubuntu torrentem (z ubuntu.com) to leci mi 300kb/s
To rzeczywiście coś mocno nie tak - przed chwilą sprawdzałem http://releases.ubuntu.co...386.iso.torrent i juz po kilkudziesięciu sekundach idzie 1900-1950kb/s (czyli maks tego na co pozwala moje łącze), u Ciebie powinno iść co najmniej tyle samo jeśli nie szybciej, miasto to samo więc nie ma szans aby była jakaś różnica na łączach międzymiastowych albo między narodowych, skoro inny torrent idzie na twoim łączu z pełną prędkością to wyklucza również awarię modemu lub instalacji w twoim domu.

[ Dodano: 15-11-2008, 17:16 ]
Czy ktoś inny kto też jest z Gdańska lub okolic i posiada turbo mógłby sprawdzić jak idzie ściąganie tego pliku ?
  marekd@jabberpl.org
 
Varenthin 
easy master

Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 23
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-11-2008, 03:42   

hmm tylko na prywatnych trackerach mogę wyciągać maksymalną prędkość łącza, na reszcie lipa

chciałem sobie zassać jeden filmik to mam 0-5kb/s download i ~0,1kb/s upload lub kompletnie nie ma jakiegokolwiek transferu pomimo że jest niby podłączony do ludzi

apropo uploadu, czy to publiczny torrent czy na prywatnym trackerze, to wszędzie mam upload bliski zera

jeszcze co do ubuntu, odpaliłem sobie teraz jeszcze raz ściąganie, przez 2 minuty leciało 12kb/s a teraz 400-600kb/s czyli ~50% możliwości łącza, przy 1810 seedach i 310 peerach
update: po kolejnych kilku minutach skoczyło do 800kb/s
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-11-2008, 13:21   

Cytat:
a teraz 400-600kb/s czyli ~50%
50% to to jest 400-600kB/s
Cytat:
update: po kolejnych kilku minutach skoczyło do 800kb/s
jeśli to jest 800kB/s czyli jakieś 6,5Mbita to znaczy, że wszystko gra, ubuntu ściągnie się w ciągu kilkunastu minut z taką prędkością, a to przecież przecież publiczny torrent.
  marekd@jabberpl.org
 
Varenthin 
easy master

Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 23
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16-11-2008, 17:26   

Marek napisał/a:
Cytat:
a teraz 400-600kb/s czyli ~50%
50% to to jest 400-600kB/s

oczywiście chodziło mi o kB

dobra, ubuntu jeszcze zrozumiem, powoli się rozgrzewa ale jednak dochodzi do pewnej dobrej i zadowalającej prędkości, co jednak jest z innymi publicznymi torrentami które nie chcą się odkleić od tych dosłownie kilku kB/s
 
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 16-11-2008, 20:05   

Varenthin, Nie napisałeś czy jesteś podłączony do routera lub czy masz w systemie dodatkowy firewall? Jeżeli tak, to musisz przekierować port (taki jaki ustawiłeś w kliencie torrent) i odblokować go w firewallu.
Ale, jeżeli z prywatnych trackerów leci maksem no to wina leży po stronie trackera publicznego i/lub jego seedów. Liczba seedów jest ważna, ale większe znaczenie ma to z jaką prędkością ludzie mogą do Ciebie wysyłać, jakie nałożyli ograniczenia na upload, itp. Oprócz Ciebie w tej samej chwili pobiera też dużo innych osób (z tego publicznego trackera z Ubuntu) i może dla Ciebie już po prostu nie starczy transferu. Z prywatnych leci Ci maksem, bo ludzie tam seedują, żeby utrzymać ratio, więc przeważnie nie ograniczają maksymalnie uploadu, a często nawet seedują z bardzo szybkich serwerów/kont shellowych.
Jednak niedawno ściągałem nowy release Debiana Lenny i przy ok 50 seedach i 30 leechach, na moim Turbo ściągało mi się maksem (~1.1 MB/s), więc może spróbuj Debiana, bo (jeżeli masz zamiar instalować tego Linuksa) i tak jest "lepszy" od Ubuntu, który jest przecież na nim oparty. ;-)
http://cdimage.debian.org...D-1.iso.torrent
 
 
Varenthin 
easy master

Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 23
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17-11-2008, 00:46   

mam router, porty forwardowałem

sprawdzałem kilka trackerów publicznych i wszędzie lipa i to nawet przy np 800 seedach, prywatny tracker sprawdzałem tylko jeden, jest na nim ok, nie wiem jak miał bym z innymi

co do linuxa, ubuntu pobierałem tylko testów, a sam system mam na płytkach przysłanych z belgii czy tam holandii
chciałem dla sprawdzenia pobrać też tego debiana co mi podałeś i nie widzi ani seedów, ani peerów

jest jeszcze jedna kwestia, a mianowicie upload który właściwie nie istnieje, czy to prywatny tracker gdzie normalnie mi się pobiera, czy publiczny to i tak wszędzie mam od 0 do 5kB/s, przy czym głównie kręci sie przy 0kB, zazwyczaj jakieś liczny po przecinku
 
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 17-11-2008, 17:42   

A jaki masz upload przez HTTP czy FTP? Możesz to sprawdzić wrzucając jakiś plik chociażby na swoje konto na serwerze UPC, lub na jakiś inny serwer plików. Jeżeli będzie zbliżony do maksymalnego transferu (sprawdź równocześnie na kilku serwerach, czyli otwierając kilka różnych sesji uploadu) to wina leży albo po stronie UPC, które rzekomo blokuje protokoły P2P (ale stwierdzono to tylko na DC), więc torrenty sprawdź przez połączenie szyfrowane. Z publicznych trackerów Thepiratebay chyba oferuje ssl, więc wybierz jakiś "chodliwy" plik i wtedy sprawdź transfer. Jeżeli nadal będzie coś nie tak, to chyba masz coś źle skonfigurowane w systemie lub kliencie BT. Masz Windowsa XP SP2/3 lub Vistę? Zwiększyłeś liczbę maksymalnych jednoczesnych połączeń TCP? Można to zmienić ręcznie w rejestrze (poszukaj na google jakie wpisy zmienić) lub za pomocą programu XPAntiSpy lub innego. Podaj też szczegółową konfigurację Twojego klienta torrent, jakie ilości połączeń ustawiłeś? Może spróbuj innym klientem?
Jeżeli wszystko jest dobrze skonfigurowane to może sprawdź jakimś Linuksem LiveCD i klientem rTorrent, bo już nic innego mi nie przychodzi do głowy.
 
 
Varenthin 
easy master

Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 23
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-11-2008, 01:59   

KeFaS
uploadowałem plik przez http oraz ftp i leci maksymalną prędkością łącza lub blisko maksimum, miałem odpalonych też kilka sesji do ftp'a i po zsumowaniu uploadu kilku plików wychodził wynik w okolicach maksimum

mówiąc o połączeniu szyfrowanym masz na myśli włączone szyfrowanie wychodzące (tak to się nazywa w utorrent)? jeżeli tak to nie zauważyłem różnicy pomiędzy włączonym a wyłączonym szyfrowaniem

mam Viste 64bit, ale także dwa inne komputery na których jest XP (na jednym sp2 na drugim sp3) z uTorrentem, jeden komp z kartą bezprzewodową (komp z vistą też ma kartę bezp.) a do drugiego idzie po kablu, wszędzie jest tak samo, na każdym inne porty są forwardowane

sprawdzałem jeszcze BitComet ale tam jest tak samo
a co do ustawień uTorrent

    Połączenie:
    forwardowany port: 47562
    √ wlącz mapowanie portów upnp
    √ włącz mapowanie portów nat-pmp
    √ dodaj wyjątek do zapory wind.

    Ustawienia łącza:
    brak limitów na dl/up
    maksymalna całkowita liczba połączeń: 300
    maksymalna liczba połączonych peerów na torrent: 60
    liczba slotów wysyłania na torrent: 6
    √ otwórz dodatkowy slot, gdy prędkość wysyłania <90%

    Protokół BitTorrent:
    √ włącz sieć dht
    √ włącz dht dla nowych torrentów
    √ wykrywanie peerów lokalnych
    √ odpytaj tracker listę peerów
    √ włącz wymianę peerów
    √ włączone szyfrowanie wychodzące
    √ akceptuj nieszyfrowane połączenia

    Kolejkowanie:
    maksymalna liczba aktywnych zadań: 5
    maksymalna liczba aktywnych pobierań: 5


update:
teraz dla testów w czasie gdy piszę ten post wrzuciłem pobieranie jakiejś gry z prywatnego trackera, mam maksymalny transfer pobierania 1,1MB/s oraz co mnie zdziwiło pozytywnie 60-70kB/s upload, chociaż to jeszcze daleko do górnych możliwości łącza, no i taki transfer trafił mi się pierwszy raz
 
 
 
KeFaS 
ultra master

Pomógł: 26 razy
Dołączył: 25 Lut 2006
Posty: 1286
Wysłany: 18-11-2008, 03:51   

Żeby w pełni "szyfrować" swoje połączenia BT to tracker musi obsługiwać SSL.
No i w tym momencie widać, że po prostu tamte publiczne trackery, które używałeś były "słabe", a raczej ich seedy były wolne, a na prywatnych normalnie maks. i upload też przyzwoity, bo przeważnie to tam jest aż nadmiar seedów po jakimś czasie pojawienia się nowego torrenta.
Możesz jeszcze zwiększyć ilość połączeń w systemie (już pisałem o tym) i w uTorrent też zwiększ na pojedynczy torrent, no chyba że przerzucasz się na privy? ;-)
 
 
Varenthin 
easy master

Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 23
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-11-2008, 11:59   

te publiczne trackery były typu thepiratebay, torrenty.org, mininova, a pliki pobierałem takie gdzie liczba seedów była nawet w tysiącach

wygląda na to że nie dane mi jest pobierać z publicznych trackerów a tam jest większość rzeczy którymi potencjalnie jestem zainteresowany (bo i tak mało ściągam, tylko od czasu do czasu)

nie wiem czy ktoś tu gra w wow'a, ja mam już gdzieś tak 4 miesięczną przerwę, ale programik który blizzard wykrzystuje do rozprowadzania patchy oparty jest na protokole bittorrent (blizzard downloader) i tutaj też mam problemy z pobieraniem i wysyłką, tak samo jak z publicznymi torrentami pomimo że łączy mnie z ludźmi to nie pobiera ani nie wysyła danych
 
 
 
seven of nine 
ultra master


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 1339
Skąd: Sopot
Wysłany: 08-11-2009, 12:52   

Zastanawialam sie gdzie moge umiescic posta,ale ze chodzi o torrenta to wrzucam tutaj.Czy moze mi ktos powiedziec, jak podpasowac BitCometa pod predkosc wysylania i pobierania.Wwazam,ze na 25 fiber moge wiecej wiciagnac.Aczkolwiek nie jestem scisla i pojecia nie mam jaka liczbe wpisac. :mrgreen:
 
 
-skasowany-
[Usunięty]

Wysłany: 08-11-2009, 21:02   

-skasowany-
 
 
seven of nine 
ultra master


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 1339
Skąd: Sopot
Wysłany: 08-11-2009, 21:17   

A mozesz mi powiedziec,co da ta mi ta zmiana(BitCometa na U Torrent)? :D
 
 
Rafal 
Moderator


Pomógł: 14 razy
Dołączył: 28 Lis 2004
Posty: 578
Wysłany: 08-11-2009, 21:30   

bitcomet jest nie wszędzie mile widziany :)
 
 
seven of nine 
ultra master


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 1339
Skąd: Sopot
Wysłany: 08-11-2009, 22:20   

Rafal napisał/a:
bitcomet jest nie wszędzie mile widziany

Czyli na przyklad - tutaj! :twisted: :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: