Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wyłączanie modemu z sieci
Autor Wiadomość
entersc 
light master


Dołączył: 25 Kwi 2005
Posty: 81
Skąd: Szczecin
Wysłany: 25-04-2005, 10:23   wyłączanie modemu z sieci

Przepraszam za banalne pytanie.Na noc wyłączam całą listwę zasilającą komputer,czy mogę modem ARRIS też wyłączać cały, to jest zasilacz wyjmować z gniazdka sieciowego.Mam WindowsXP i czy po włączeniu rano nie będę wszystkiego musiał konfigurować od nowa i czy nie zmieni się adres IP.Pozdrawiam Jurek.
 
 
antoni555 
classic master


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 265
Skąd: Warszawa - Mokotów
Wysłany: 25-04-2005, 10:44   

Odpowiadam:
1/ Listwy nie musisz wyłączać chyba, że bardzo tego chcesz
2/ Wyłączenie zasilania modemu z listwy i włączenie następnego dnia nie skutkuje niczym, tzn. nic nie trzeba konfigurować, chociaż obiło mi się o uszy, że po przynajmniej 48 godzinnej bezczynności zmieniany jest IP - nie jestem tego pewien.
_________________
 
 
 
rcube 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 338
Skąd: Gocław
Wysłany: 25-04-2005, 10:45   

Rzeczywiscie glupie pytanie :mrgreen: No ale podobno nie ma glupich pytan tylko sa glupie odpowiedzi ;)

Nic nie bedzie trzeba konfigurowac . IP tez sie od tego nie zmieni.


UPDATE
antoni555 mnie ubiegl :mrgreen:
_________________
 
 
 
entersc 
light master


Dołączył: 25 Kwi 2005
Posty: 81
Skąd: Szczecin
Wysłany: 25-04-2005, 10:55   wyłączanie modemu z sieci

dziękuje za miłę i trochę mniej miłe odpowiedzi,ale jestem nowicjuszem ,chello-light mam od kilkunastu dni.Z uwagi ,że lubię na noc wszystko wyłączać skorzystam z porady jak wyżej.Następne pytania będą mądrzejsze-Pozdrawiam wszystkich użytkowników chello.Jurek.
 
 
-=Piter=- 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Mar 2005
Posty: 54
Skąd: Rumia
Wysłany: 25-04-2005, 10:58   

Ja modem z sieci wyłączam na noc choć kiedys podczas wizyty u mnie serwisanta usłyszałem aby nie wyłączać modemu z sieci ale ja robie po swojemu - modem na noc jest off :) oszczędzam enegrie :twisted:
 
 
 
rcube 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 338
Skąd: Gocław
Wysłany: 25-04-2005, 12:01   Re: wyłączanie modemu z sieci

entersc napisał/a:
dziękuje za miłę i trochę mniej miłe odpowiedzi,ale jestem nowicjuszem ,chello-light mam od kilkunastu dni.Z uwagi ,że lubię na noc wszystko wyłączać skorzystam z porady jak wyżej.Następne pytania będą mądrzejsze-Pozdrawiam wszystkich użytkowników chello.Jurek.


Jesli masz Arrisa CM200 to lepiej wyjmuj wtyczke z kontaktu a nie wtyczke z modemu ;) Ten CM200 ma tandetna wtyczke zasilajaca i nawet nie wyjmowana po paru miesiacach sama potrafi sie obluznic. A jesli juz to nastapi.......

Cytat:

Primo, sprawdź kabel zasilacza - konkretnie samą wtyczkę wchodzącą do modemu. Prawdopodobnie w nowszych egzemplarzach problem już rozwiązano, ale starsze modemy miały lekko skopaną wtyczkę zasilającą. Polegało to na tym, że nie zawsze wszystkie styki kontaktowały ze sobą jak należy (a że modem jest bardzo wrażliwy na zmiany napięcia stąd też i te zwisy i resety). Niektórzy po prostu odginali te styki śrubokrętem... dobre ale na krótką metę. Najlepszym rozwiązaniem jest wsadzić do każdego otworu we wtyczce mały kawałek drutu - powiedzmy długości 1,5cm, tak żeby połowa sobie wystawała. Tą wystającą część można zagiąć żeby nie przeszkadzała. Wtykamy wtyczke do modemu i po sprawie. W gniazdku zrobi się zdecydowanie ciaśniej, pomiędzy stykami znajdzie się drut (będący dobrym przewodnikiem), który zapewni dobry kontakt i problem z głowy.

http://www.faq-chello.prv.pl/ , http://chello.arteq.org/index.php/show/faq7
_________________
 
 
 
SiNuS 
plus master


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 375
Skąd: Kraków
Wysłany: 25-04-2005, 12:24   

Ostatnio zmieniony przez SiNuS 24-06-2005, 14:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
entersc 
light master


Dołączył: 25 Kwi 2005
Posty: 81
Skąd: Szczecin
Wysłany: 25-04-2005, 12:50   

jeszcze raz dzieki za wszystkie rady.Mój modem to ARRIS CM 450B,a wiec nie ma kłopotu a wtyczką,zresztą wszystko jest podłączone do listwy .I tylko pstryk na listwie i wyłączam wszystko.Po włączeniu /po dwóch godzinach/wszystko wróciło do normy,nawet adres IP się nie zmienił.Pozdrawiam Jurek.
 
 
mizuk 
plus master


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 378
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-04-2005, 22:41   

przy okazji...
czy wyłączenie modemu przyciskiem power, nie załatwia problemu?
_________________
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-04-2005, 23:29   

Cytat:
przy okazji...
czy wyłączenie modemu przyciskiem power, nie załatwia problemu?

Zależy od modemu niektóre przycisku power nie posiadają wcale inne posiadają ale nie wyłącza on modemu a jedynie odcina go od komputera i gasi diodki. Byćmoże są jeszcze jakieś inne które posiadają prawdziwy wyłącznik ale nie spotakałem się jeszcze z takim.
  marekd@jabberpl.org
 
mizuk 
plus master


Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 378
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-04-2005, 23:52   

No tak,
wychodzi na to, że jeśli nie wyłączy się listwy, to komp ciągnie nadal...
ciekawe ile?
r-ki za prąd i tak płacimy zawyżone, więc w sumie czy warto próbować oszczędzać -
sztuka dla sztuki :|
_________________
 
 
Klaudi 
light master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 67
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-04-2005, 08:22   

SiNuS napisał/a:
antoni555 napisał/a:
Odpowiadam:
1/ Listwy nie musisz wyłączać chyba, że bardzo tego chcesz

Na jego miejscu listwe bym wyłączał (jeśli nie ma wyłącznika w zasilaczu)
- tzn. guzikiem na listwie, a nie całą listwę z kontaktu ;-) dlatego, bo:
-> http://www.pcprojekt.pl/f...=atx+napi%EAcie
8)


Mam podobny "problem" jak opisany na forum do którego podałeś link. Po wyłączeniu kompa nadal świeci się klawiatura, lecz wystarczy na chwilke wyjąć kabel zasilający i po ponownym włożeniu nic się już nie swieci na zewnątrz, lecz zawsze świeci się dioda na płycie głównej.
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,81 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: