Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chello a dc++
Autor Wiadomość
Przemek 
light master


Dołączył: 20 Gru 2004
Posty: 125
Wysłany: 02-05-2005, 17:05   

Cytat:
ponoć poprawe transferu daje tylko i wyłacznie przekierowanie czy tez odblokowanie danego portu przez administratora..

To chyba oczywiste, dla tych co mają router :wink: .
_________________
 
 
 
LoHinVar 
light master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 108
Skąd: Warszawa-Piaseczno
Wysłany: 03-05-2005, 10:52   

Wiolka, Twój administrator nie zna się na usłudze chello.
Robione były już eksperymenty potwierdzajce to, ze na DC++ na przykład na porcie 80 można było ściągać po 30-40 KB/sec podczas gdy na jakimś porcie 20000 od tych samych osób szło 3-10KB/sec.
 
 
 
Wiolka 
Klikacz

Dołączyła: 24 Kwi 2005
Posty: 12
Wysłany: 03-05-2005, 13:57   

hej
LoHinVar, hehe, nie wiem czy ten Pan, z którym rozmawialam nie zna się na usłudze chello( wiem, że ja sie nie znam), bo na dc++ śmigam od niedawna, ale on ma właśnie chello, dokładnie takie łącze jak ja, bo również jest na clasic..póki co ja dalej bawie sie w przestawianie portów i niekoniecznie na złe mi to wychodzi :) choć może to zbieg okliczności...
czy ktoś na takim łączu jak moje ściagał pliki z prędkością 1mega/s? , bo moje transfery maksymalne to .. 220 kB/s(chodzi mi o parametry, które utrzymały sie dłużej niż 1h, nie o transferze na starcie), to wszystko co na razie wydusiłam z tego łacza....
pozdrawiam
 
 
ALF 
light master

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 11 Mar 2005
Posty: 115
Skąd: Z piekła (!)
Wysłany: 03-05-2005, 14:10   

Wiolka 2 Mbps(megabity na sekundę) = 256 kB/s(kilobajtów na sekundę).
 
 
LoHinVar 
light master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 108
Skąd: Warszawa-Piaseczno
Wysłany: 04-05-2005, 01:02   

a po odjęciu nagłówków IP/TCP zostaje Ci właśnie 220KB/sec, więc to jest max na tym łączu

Dodatkowo, DC++ moze wyświetlac większą prędkość, jeśli plik który się pobiera daje się skompresować - wskaźnik pokazuje ile pliku uzyskujesz na sekunde, a nie to, ile danych pobierasz z internetu.
 
 
 
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 04-05-2005, 16:24   

LoHinVar, no ja nie wiem, czy 220 to jest absolutny max. U mnie efektywne prędkości sięgają 235KB/s
_________________
 
  maciej@lebkowski.info
 
LoHinVar 
light master


Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 108
Skąd: Warszawa-Piaseczno
Wysłany: 05-05-2005, 11:41   

no niby tak, w zasadzie powinienem napisać 220-235 :)
 
 
 
Wiolka 
Klikacz

Dołączyła: 24 Kwi 2005
Posty: 12
Wysłany: 05-05-2005, 12:17   

hej
nie chce rozpoczynać nowego posta...mam tylko jedno pytanie, od paru dni mam kiepski download i uplaud, za to drugie już mnie dwa razy wykopali ze spawarki, hihi..
nie przekroczyłam żadnych limitów ściągania, bo to nie możliwe, jest poczatek miesiąca!!
czy ktoś z chello w wawie mam podobny problem?
a jeszcze jedno..ja jestem ustawiona na aktiv, czemu ludzie z chello clasic , których spotykam są na psv? ściagałam w tym trybie na początku i to była jakaś masakra..
mam dc 0673
chello clasic
xp
pozdrawiam :)
 
 
Przemek 
light master


Dołączył: 20 Gru 2004
Posty: 125
Wysłany: 05-05-2005, 13:10   

Cytat:
nie chce rozpoczynać nowego posta

Chyba nowego tematu :wink: .
Cytat:
od paru dni mam kiepski download i uplaud

Ale tylko w dc++, czy ogólnie?
Cytat:
czemu ludzie z chello clasic , których spotykam są na psv?

Bo mają pewnie router i nie przekierowali portów.
_________________
 
 
 
Wiolka 
Klikacz

Dołączyła: 24 Kwi 2005
Posty: 12
Wysłany: 05-05-2005, 14:17   

Przemek napisał/a:
Bo mają pewnie router i nie przekierowali portów

hm...może tak , rozmawiacie z "zielonym człowiekiem", skąd mam wiedzieć co mam ja, na pewno nic nie przekierowywałam, bo o ile wiem, sama tego zrobić nie moge..
Przemek napisał/a:
Cytat:
od paru dni mam kiepski download i uplaud

Ale tylko w dc++, czy ogólnie?

tylko dc
SiNuS napisał/a:
Wejdź lepiej na stronę z licznikiem - wyczerpać limit w pare dni to nie jest żaden problem

byłam, wszystko oki

i na koniec co z tym proxy, czy to coś nalezy wyłączyć czy tez pozostawić, czy coś pozmienieć w ustawieniach?
za wszelskie informacje dzięks z góry
 
 
Wiolka 
Klikacz

Dołączyła: 24 Kwi 2005
Posty: 12
Wysłany: 05-05-2005, 15:44   

jest dobrze juz teraz wiem, że łacze chello clasic pójdzie nawet 246kB/s, przy czym można ściągać film ze średnią 220kB/s..tylko trzeba nieźle sie nagrzebać i znaleźć odpowiednia osobe z odpowiednim łaczem...
czy można tutaj podawać niki osób , od których transfery są kosmiczne? ale zaznaczam, że ściąga się pliki bez błędów...

[ Dodano: Czw 05 Maj, 2005 ]
w sumie to chyba bez sensu
 
 
Przemek 
light master


Dołączył: 20 Gru 2004
Posty: 125
Wysłany: 05-05-2005, 18:16   

Cytat:
StrongDC++ pozwala ściągać ten sam plik od wielu osób (jednocześnie).

Za tego klienta można dostać 'bana' na niektórych hub'ach :wink: .
A poza tym, chyba nie chcemy, żeby dc++ stał się emulem, gdzie trzeba czekać godzinami w kolejkach. :wink:
_________________
 
 
 
Wiolka 
Klikacz

Dołączyła: 24 Kwi 2005
Posty: 12
Wysłany: 06-05-2005, 14:01   

SiNuS napisał/a:
Znacznie prościej użyć innego klienta DC -> StrongDC++ pozwala ściągać ten sam plik od wielu osób (jednocześnie).


potrafisz go uzywać tak by tego nikt nie wykrył? ;)

[ Dodano: Pią 06 Maj, 2005 ]
a jeszcze jedno, co sądzicie o MOGLO?
 
 
Makoś 
Klikacz

Dołączył: 17 Lis 2005
Posty: 1
Wysłany: 17-11-2005, 02:32   

Witam , program dc++ to dla mnie całkowita niewiadoma ! Chcialbym aby ktos mi powiedzial jak skonfigurować dc++ od początku do konca (wszystkie settings,shared itd) zeby wogóle hulał jak należy !! Prosze o odpowiedz tutaj lub na gg 4631115 ! Dzieki
 
 
 
andrew6 
Klikacz

Dołączył: 26 Sty 2006
Posty: 2
Wysłany: 26-01-2006, 19:14   

Makoś napisał/a:
Witam , program dc++ to dla mnie całkowita niewiadoma ! Chcialbym aby ktos mi powiedzial jak skonfigurować dc++ od początku do konca (wszystkie settings,shared itd) zeby wogóle hulał jak należy !! Prosze o odpowiedz tutaj lub na gg 4631115 ! Dzieki

Zajrzyj na stronkę http://dcpp.one.pl/sectio...article&artid=7 - tu jest konfiguracji klienta dc++ krok po kroku.

Bawiłem sie w zmiany portów wpisywanie podanych tutaj numerków, testowałem dc na roznych hubach i stosie userów szczerze niewidze róznicy w działaniu :!: .... :neutral:
Download - srednio 300b/s - 3-20 kb/s dość zadko udaje sie ściagać szybciej lub trzeba się sporo naszukac odpowiedniego usera, niejestem zadowolony z takiego obrotu sprawy, wczesniej miałem neo w starj opcji 640 i równe utrzymujace sie predkosci na dc były owiele wieksze.
zato upload - ciągle w granicach 30-37 kb/s - gdybym miał taki średni download naprawde byłbym happy. :? :? 8)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: