Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Brak eurozłącza - co zrobić?
Autor Wiadomość
lukash9 
Klikacz

Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 12
Wysłany: 16-07-2008, 12:39   Brak eurozłącza - co zrobić?

Witam,

W mieszkaniu, które obecnie wynajmuje, korzystam z telewizji analogowej UPC i dostępu do sieci. Chciałbym zmienić tą usługę na ofertę z tv cyfrową.

Pojawia sie jednak problem... Telewizor, który należy do właścicieli mieszkania, nie posiada eurozłącza (na infolinii poinformowano mnie, że to warunek konieczny do podłączenia nowego dekodera) :/ Czy jest jakaś szansa na uratowanie sytuacji? Istnieją przejściówki? Jest sens to w ten sposób podpinać?

Będę wdzięczny za podpowiedzi.
 
 
Adamek2004 
easy master


Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 49
Skąd: Tychy
Wysłany: 16-07-2008, 14:44   

Istnieją przejściówki euro/czincz. Są do kupienia w mniejszych nie firmowych sklepach RTV
_________________
 
 
 
lukash9 
Klikacz

Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 12
Wysłany: 16-07-2008, 16:19   

Adamek2004 napisał/a:
Istnieją przejściówki euro/czincz. Są do kupienia w mniejszych nie firmowych sklepach RTV


Czy zastosowanie takiej przejściówki nie wpłynie na jakość i inne istotne w tym wypadku kwestie?
 
 
Artekm 
Klikacz

Dołączył: 11 Wrz 2007
Posty: 15
Wysłany: 16-07-2008, 19:22   

Adamek2004 napisał/a:
Istnieją przejściówki euro/czincz. Są do kupienia w mniejszych nie firmowych sklepach RTV

O ile telewizor jest wyposażony w czincze.
Ja mam w domu zabytek (używany kilkanaście lat), który posiada wyłącznie wejście antenowe.
 
 
Adamek2004 
easy master


Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 49
Skąd: Tychy
Wysłany: 16-07-2008, 22:44   

lukash9 napisał/a:
Czy zastosowanie takiej przejściówki nie wpłynie na jakość i inne istotne w tym wypadku kwestie?


Czy ja wiem, wydaje mi się, że przy analogowej telewizji nie ma to większego znaczenia, natomiast nie mam praktyki w telewizji cyfrowej, a nie chcę wprowadzać Cię w błąd, może ktoś bardziej obeznany w temacie się wypowie. ;)
_________________
 
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17-07-2008, 00:38   

Cytat:
Czy ja wiem, wydaje mi się, że przy analogowej telewizji nie ma to większego znaczenia, natomiast nie mam praktyki w telewizji cyfrowej,
Przecież to też jest analog.

(cyfrowe to jest tylko z nazwy ale tak naprawdę z cyfrową telewizją nie ma nic wspólnego)
  marekd@jabberpl.org
 
Adamek2004 
easy master


Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 49
Skąd: Tychy
Wysłany: 17-07-2008, 06:56   

No skoro tak, to nie powinno mieć większego wpływu na jakość tej telewizji, a skoro nie masz perspektyw na zakup nowego telewizora, a zależy ci na cyfrowej to chyba zakup tej przejściówki jest jedynym rozwiązaniem :)

BTW Widać wszyscy którzy posiadają telewizje cyfrową dysponują telewizorami nowszej generacji i nie mają potrzeby używania przejściówek.
_________________
 
 
 
lukash9 
Klikacz

Dołączył: 12 Sie 2005
Posty: 12
Wysłany: 17-07-2008, 11:18   

Wielkie dzieki za wszystkie informacje! Rozumiem, ze przejsciowka nie ma rowniez wplywu np na opcje nagrywania programow na dysku?
 
 
clarkkent 
Moderator



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 12 Cze 2005
Posty: 1664
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-07-2008, 13:45   

lukash9 napisał/a:
Rozumiem, ze przejsciowka nie ma rowniez wplywu np na opcje nagrywania programow na dysku?


Nie ma. Jedynie obraz może być gorszej jakości.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: