Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Polaczenie dekodera standardowego z nagrywarka DVD
Autor Wiadomość
boolvers 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 84
Wysłany: 10-07-2008, 09:41   Polaczenie dekodera standardowego z nagrywarka DVD

Witam

Czy ktos moglby mi wyjasnc jak podlaczyc UPC MediaBox standardowy z nagrywarka DVD tak zeby mozna bylo spokojnie nagrywac a w tym czasie co innego ogladac .. czy to wogole mozliwe ? moze dolaczyc do TV sygnal analogowy i wtedy to jest wykonalne ?

pozdrawiam
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10-07-2008, 12:08   

Cytat:
Czy ktos moglby mi wyjasnc jak podlaczyc UPC MediaBox standardowy z nagrywarka DVD tak zeby mozna bylo spokojnie nagrywac a w tym czasie co innego ogladac .. czy to wogole mozliwe ?
Nie da się.

Trzeba było czytać forum zanim jeszcze te dekodery wporowadzali i nie zamawiać tego dziadostwa :P

Na szczęście poza tv szyfrowaną nadal masz też starą tv nieszyfrowaną - podłącz sobie tą nagrywarkę po staremu, tak jak by tego dekodera w ogóle nie było, a przynajmniej będziesz mógł nagrywać stare programy w trakcie jak będziesz oglądał przez dekoder nowe.
  marekd@jabberpl.org
 
boolvers 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 84
Wysłany: 10-07-2008, 12:57   

na szczescie nie zamawialem i wolalem spytac przed 8)

czyli do tv musza dochodzic 2 zrodla ..
- jedno z dekodera upc (AV) - sygnal cyfrowy
- drugie z kabla koncetrycznego poprzez nagrywarke dvd - sygnal analogowy ?


pozdr
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10-07-2008, 15:12   

Cytat:
czyli do tv musza dochodzic 2 zrodla ..
- jedno z dekodera upc (AV) - sygnal cyfrowy
- drugie z kabla koncetrycznego poprzez nagrywarke dvd - sygnal analogowy ?

No mniejwięcej tak. Tyle, że jeszcze taki szczegół: dekoder nie ma cyfrowego wyjścia AV tylko analogowe (wersja hd ma jeszcze hdmi)
Więc trzeba mieć telewizor z dwoma wejściami analogowymi - jedno z nagrywarki a drugie z „cyfrowego” dekodera.
  marekd@jabberpl.org
 
boolvers 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 84
Wysłany: 11-07-2008, 08:09   

czyli 2 zlacza euro w tv powinny wystarczyc ?
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11-07-2008, 13:11   

Tak
  marekd@jabberpl.org
 
boolvers 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 84
Wysłany: 28-07-2008, 22:09   

w sumie pewnie srednio temat kogos interesuje ale moze w przyszlosci ktos bedzie szukal podobnego..

mam UPC cyfrowe.. podlaczone do nagrywarki dvd.. w momencie kiedy cos na niej nagrywam ogladam sygnal analogowy lub program ktory jest aktualnie nagrywany.. tak ze nie ma problemu ...


pozdrawiam
 
 
seven of nine 
ultra master


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 1339
Skąd: Sopot
Wysłany: 01-08-2008, 17:36   

A co , jak ktos ma magnetowid? Przypuszcam,ze o nagraniu czego kolwiek na kasete Vhs- nie ma mowy?
 
 
0bEiN 
plus master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 408
Wysłany: 02-08-2008, 09:33   

@ seven of nine: Jak ktoś ma magnetowid to powinien go oddać do muzeum techniki :) Przywodzi mi to na myśl film Borat :) Sorki za uszczypliwość...
Pewnie, że się da, jeśli tylko w magnetowidzie jest wejście AV (tzw. Eurozłącze). Dekoder UPC ma dwa takie wyjścia. Jedno na TV drugie na VCR, więc z podłączeniem nie ma najmniejszego problemu. Do magnetowidu możesz też podłączyć niezależnie kabal koncentryczny z sygnałem analogowym (jeśli magnetowid ma wbudowany tuner, a zapewne ma). Wtedy z analoga możesz nagrywać dowolny program (dostępny w analogu), a z cyfry nagrywasz program, który aktualnie ustawiony jest na dekoderze (nie można nagrywać i jednocześnie oglądać dwóch innych kanałów cyfrowych). Ale w takim przypadku można zawsze oglądać co innego poprzez analog. Ja tak mam podłączone wszystko u siebie w domu (tyle że nie magnetowid a zewnętrzną nagrywarkę z dyskiem) i jak na razie zdaje to egzamin. Tyle że plątanina kabli się zrobiła za TV, ale tego już się nie przeskoczy.

A tak na marginesie to ja tam nie widzę jakiejś znacznej utraty jakości w związku z tym że sygnał wychodzi na analogowe wyjście AV i później znów jest zamieniany w nagrywarce na postać cyfrową. Dzięki takiemu rozwiązaniu natomiast w każdej chwili mogę zgrać sobie na komputer to co nagrałem i mam w nosie ograniczenia nakładane przez UPC.
 
 
seven of nine 
ultra master


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 1339
Skąd: Sopot
Wysłany: 02-08-2008, 16:38   

Co do magnetowidu, to masz calkowita racje.Normalnie tylko do muzeum oddac... :mad:
 
 
roomster 
Klikacz


Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 5
Wysłany: 08-08-2008, 14:20   

Marek napisał/a:
Nie da się.



To u mnie chyba jakiś cud!! Mogę nagrywać każdy kanał. Oczywiście przy nagrywaniu kanałów "cyfrowych" oglądać mogę tylko kanał który jest nagrywany albo dowolny analogowy. Przy nagrywaniu kanałów "analogowych" bez problemu mogę oglądać na TV dowolny inny kanał - w tym wszystkie cyfrowe.

[ Dodano: 08-08-2008, 14:41 ]
0bEiN napisał/a:
Tyle że plątanina kabli się zrobiła za TV, ale tego już się nie przeskoczy.

To u mnie jest jeszcze większa plątanina. Mam podłączone: mediabox, magnetowid, odtwarzacz DVD, nagrywarkę DVD z HD, amplituner i TV. Dzięki temu moge jednocześnie nagrywać analogowy program na magnetowidzie, inny analogowy na nagrywarce DVD i wreszcie trzeci program (cyfrowy lub analogowy) na nagrywarce w Mediaboxie. Wprawdzie nie wiem po co mi to ale sprawdzałem i działa. Mogę również przegrywać z kasety na HDD lub DVD, z DVD na DVD.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-08-2008, 14:43   

roomster, to rzeczywiście cud - opisz koniecznie w jaki sposób dobrałeś się do ich zaszyfrowanego sygnału ? Przerobiłeś ich dekoder ? Zbudowałeś własny ?

Cyfrowego obrazu nie nagrasz bo ich dekoder nie ma cyfrowego wyjścia.
Możesz nagrywać tylko anlogowy na analogowe urządzenia - po staremu zupełnie z pominięciem dekodera (ale po co komu taki dekoder z którego nie moźna korzystać).

Co więcej nawet analogowego obrazu z dekodera też sobie nie nagrasz - bo magnetowid/nagrywarka sama nie przełączy programu na dekoderze jak nie będzie Cię w domu.

Tego że nie można nagrywać i oglądać sam się jak widzę już domyśliłeś.
Ostatnio zmieniony przez Marek 08-08-2008, 14:56, w całości zmieniany 1 raz  
  marekd@jabberpl.org
 
roomster 
Klikacz


Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 5
Wysłany: 08-08-2008, 14:56   

Przecież z tyłu Mediaboxu jest złącze SCART (opisane VCR). Biorac sygnał z tego złącza i doprowadzając go do nagrywarki DVD spokojnie nagramy każdy program który aktualnie jest wybrany na dekoderze. To naprawdę działa. Oczywiście na TV możemy wtedy oglądać tylko nagrywany program (lub dowolny analogowy).

A sygnał jest istotnie zaszyfrowany, tylko, że PRZED Mediaboxem. Sygnał wychodzacy z Mediaboxu jest już odszyfrowany. Tak mi sie wydaje, bo jak inaczej moglibyśmy obejrzeć go na TV?
Ostatnio zmieniony przez roomster 08-08-2008, 15:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-08-2008, 15:00   

No dobra może opisz w jaki sposób rozwiązałeś kwestię zmiany programów. Przecież nagrywanie tego co sie ogląda nie ma sensu.

Nagrywa się tylko dlatego, że w danej chwili jest inny program który chcemy oglądać, albo dlatego, że nie ma nas w domu, dajemy magnetowidowi/nagrywarce listę programów do nagrania gdy wyjeżdżamy na wakacje.
  marekd@jabberpl.org
 
roomster 
Klikacz


Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 5
Wysłany: 08-08-2008, 15:15   

Jeżeli akurat chcemy jeden program cyfrowy nagrywać a inny cyfrowy ogladać to rzeczywiście jedyna możliwość to korzystanie z nagrywarki w Mediaboksie (jest taka opcja w tym urządzeniu). Potem możemy tak nagrany program przegrać do nagrywarki zewnetrznej DVD. Tak jak pisałem nie ma tego problemu gdy oglądamy program cyfrowy a nagrywamy analogowy (i odwrotnie) - od razu możemy nagrywać na nagrywarce zewnetrznej. Wyjeżdżając na wakacje lepiej zaprogramować nagrywarkę w Mediaboksie a potem obejrzeć, przegrać na DVD, skasować albo zostawić. Wprawdzie 250 GB może się wydawać dużą ilością miejsca, ale szybko sie przekonamy, że jest inaczej. :sad:

[ Dodano: 08-08-2008, 15:23 ]
Marek napisał/a:
Co więcej nawet analogowego obrazu z dekodera też sobie nie nagrasz - bo magnetowid/nagrywarka sama nie przełączy programu na dekoderze jak nie będzie Cię w domu.

A ty akurat sie mylisz. Żeby ogladać (i nagrywać) sygnał analogowy dekoder nie musi być włączony! UPC dostarcza w dalszym ciągu ok. 50 programów analogowo. Wystarczy zaprogramować nagrywarkę. I sama nagrywarka przełączy kanał na taki, który ma być nagrywany - bez włączania dekodera. Oczywiście wtedy nagrywarka otrzymuje sygnał kablem antenowym i jest tak jak było po staremy, zanim wprowadzili telewizję "cyfrową" (piszę "cyfrowa" w cydzysłowiu, bo też jestem zdania, że teraz to ona nie do końca jest cyfrowa)

[ Dodano: 08-08-2008, 15:34 ]
Marek napisał/a:
Cyfrowego obrazu nie nagrasz bo ich dekoder nie ma cyfrowego wyjścia.

Dekoder ma wyjście cyfrowe (bo cóż to jest HDMI?). Tylko skąd wziąć urządzenie nagrywajace posiadające wejście HDMI? No chyba, że komputer z DVI - nie wiem, nie próbowałem. Dekoder posiada również cyfrowe wyjście audio, może gdyby to razem podłączyć do kompa, dałoby radę coś nagrać??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: